Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

mvladez

New member
Od dwóch dni mam Shielda w ramach przygotowań do ligi mistrzów :) Niestety mam mały zgrzyt odnośnie IPLi, a miała to być jedna z ważniejszych funkcji. Przy odtwarzaniu materiału (przede wszystkim 1080) mam mikro przycięcia. Nie wiem kompletnie jak z tym walczyć. Czy ktoś jest w stanie zerknąć u siebie na to zagadnienie albo miał podobne objawy i znalazł rozwiązanie? :)
 

Pingwinek

Banned
Gdzie szukać aplikacji pod android TV jeśli nie ma ich w sklepie play?
Szukaj w google pliku APK aplikacji ktora Cie interesuje.

Od dwóch dni mam Shielda w ramach przygotowań do ligi mistrzów :) Niestety mam mały zgrzyt odnośnie IPLi, a miała to być jedna z ważniejszych funkcji. Przy odtwarzaniu materiału (przede wszystkim 1080) mam mikro przycięcia. Nie wiem kompletnie jak z tym walczyć. Czy ktoś jest w stanie zerknąć u siebie na to zagadnienie albo miał podobne objawy i znalazł rozwiązanie? :)
Kurcze nie mam pakietu IPLI ale jak włączyłem jakieś wywiady aktorek z "przyjaciółek" to wygląda to na płynny obraz. Co do sportu to myślę, że każda treść dynamiczna jak piłka nożna nie będzie do końca płynna po sieci.
Może spróbuj coś z ustawieniami wyjściowego sygnału wideo z Shielda Ja mam na auto chyba
 
Ostatnia edycja:

mvladez

New member
Czy ktoś jeszcze może się wypowiedzieć w kwestii IPLI i mikroprzycięć? Jeśli tak to będzie wyglądać to zwrócę sprzęt do sklepu :(
 

Pingwinek

Banned
Czy ktoś jeszcze może się wypowiedzieć w kwestii IPLI i mikroprzycięć? Jeśli tak to będzie wyglądać to zwrócę sprzęt do sklepu :(
Sprawdzałes na roznych kablach ?? Ustawienia odswiezania i rozdzielczosci potestuj
Teraz spawdziłem u mnie wybrana jest 4K i 59,940Hz
Może sprawdź jak chodzi IPLA w Kodi.
 

Kamil_89

Member
Chyba Ipla tak ma, u mnie dużo bardziej płynny obraz jest na TV. W szczególności na początku te przyciecia są bardziej widoczne.

Ja mam natomiast inny problem, po aktualizacji nie uruchamia się YouTube, muszę wyczyścić dane i dopiero rusza, i tak co uruchomienie.
 
Ostatnia edycja:

Pingwinek

Banned
Ja mam natomiast inny problem, po aktualizacji nie uruchamia się YouTube, muszę wyczyścić dane i dopiero rusza, i tak co uruchomienie.

Co uśpienie, czy co każde ponowne uruchomienie. Tylko chyba nie pomogę bo shielda mam dwa tygodnie a pierwsze co zrobiłem to aktualizacja Androida. U mnie z YT nie ma problemu.

Pytanie Czy może ktoś jest chętny na zakup pada, bo mi nie będzie potrzebny
 

andrzeej

Member
Wczoraj włączyłem na showmax prolg serialu rojst- pnie dalo się patrzeć tak zacinało. Sprawdziłem na apk wbudowanej w tv (samsung Ks 7000) tam nie było tego problemu.
 

Pingwinek

Banned
Wczoraj włączyłem na showmax prolg serialu rojst- pnie dalo się patrzeć tak zacinało. Sprawdziłem na apk wbudowanej w tv (samsung Ks 7000) tam nie było tego problemu.
Brak konta premium Obejrzałem zwiastun Jagveld i nie mam zastrzeżen co do obrazu. Widać na początku jest gorsza jakość ale po kilkudziesięciu sek HD, obraz plynny
Sprawdzone zwiastuny Johnny, Strike a Rock, Jou Romeo, Sink
 

grzeskul

New member
Witam
Jak na shieldzie otworzyc plik z fimem 4k?
Chodzi mi caly film z menu i wyborem audio
Mialem na kompie total media teathre 3
Czy jest cos podobnego w shieldzie?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wczoraj pojawiła się aktualizacja na Shielda dla beta testerów, czyli dla tych wszystkich którzy są zapisani na zamkniętym forum Nvidi.
Pisaliśmy o tym jakiś czas temu.
Dodatkowo informacje, żeby nie upubliczniać nigdzie screenshotów itp.

Z podstawowych usprawnień, to usypianie (dwa przyciskami na raz), coś z aplikacją Netlixa, nowe gry, ustawienia obrazu itp. Nie chce skłamać, nie pamiętam już pełnej informacji.

Razem z aktualizacją doszła ta od pilota/pada, dlatego pisze tą wiadomość.

Nie wiem co zrobili, ale zaraz po aktualizacji, pilot działa jak marzenie.
Perfekcja. Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek tak dobrze, szybko i płynnie funkcjonował.

Szczerze mówiąc, nie chce mi się wierzyć, że tak już zostanie (chciałbym się mylić), ale właśnie tak powinien działać pilot od samego początku.
Dla mnie to bardzo duża zmiana, zobaczymy ile się utrzyma ten stan.

Testowałem kilka godzin.

Tyle.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Którego shielda masz? co było wcześniej nie tak z pilotem?

U mnie działa perfekcyjnie model 2017 ale i tak dokupiłem flirc usb i używam uniwersalnego pilota.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ostatni, 2017.
Pilot nie reagował tak płynnie, jak chociażby pad.
Bywało, że miał.przeblyski i działał przez jakiś czas ok.
Można wyczyścić w ustawieniach, ale pomagało na krótszą chwilę. Być może problem też z zasięgiem, chociaż ma nie daleko, ale bywa, że jak zblize, to działa ok.
Teraz po aktualizacji działa perfekto, zobaczymy jak dlugo, ale coś mi się widzi, że ten model tak ma.

Edit:
To o czym pisze, jest często opisywane na forach.
Lagi w pilocie, to żadna nowość.
Problemem mogą być dodatkowe peryferia, jak chociażby wpięty dysk HDD (wspomina ktoś o tym w linku).
https://forums.geforce.com/default/topic/988590/shield-tv/2017-shield-tv-remote-lag-/post/5186567/
Ja mam dodatkowo pełno elektroniki obok, być może, że to jest/było przyczyną.
No nic, na razie jest ok.

Sam w sobie Shield, to genialne urządzenie i zdania nie zmieniam.
Droższy od chińszczyzny, ale wart każdej złotówki.
 
Ostatnia edycja:

mvladez

New member
Ja bym chciał aby Shield był najwspanialszym urządzeniem na ziemi, ale niestety cały czas mam problem z płynnością obrazu na moim TV :( najlepsze efekty mam na odświeżaniu 50 Hz, ale wciąż widzę braki w płynności obrazu nawet na netflix. Na netflix ze smart tv problemów nie ma a tutaj niestety są. To samo z iplą i ligą mistrzów.
 

mvladez

New member
Mam Philips 42PFS7509. Bawiąc się ulepszaczami mogę tylko pogorszyć stan rzeczy. Próbowałem różnych kabli i nawet puściłem shielda przez ampli jak resztę urządzeń. Efekt mam ten sam niestety :(
 
Do góry