Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

mat74

Well-known member
Bez reklam
@mat74
poproszę o Twoje ustawienia napisów, przetestuję u siebie na oled

preferuj napisy- polish
przetwarzaj w CC - on
wyrównanie- od środka
pozycja- manualna * (ustawiona w kalibracji na 1080)

czcionka- arial
zestaw znaków- domyślne
rozmiar- 30
styl- pogrubiona
kolor- FFFFF44F (żółty)
nieprzezroczystosc - 63%
rozmiar obramowania- 28%
kolor obramowania - FF000000 (czarny)
rozmycie - 20%
typ tła - cień
kolor cienia- FF0000 (czarny)
nieprzeżroczystość cienia - 30%
 

leszekgd

Member
Ja do filmów z HDR/DV proponuję kolor szary albo ciemno szary. Napisy wtedy wyglądają na białe, ale nie rażą po oczach.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

leszekgd

Member
Masz rację, szkoda że twórcy Kodi nie słuchają użytkowników. Już dawno było zgłaszane, żeby zrobić oddzielne ustawienia koloru napisów do SDR i HDR.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

ketyso

New member
@mat74
świetna robota !!!, tyle czasu w posiadaniu NVidia pro i dopiero teraz zaczynam wykorzystywać jej potencjał, w gry nie gram i do tej pory tylko streem z NAS-a, może jeszcze jakieś inne ustawienia w samej konsoli bądź w Kodi które poprawią działanie podpowiesz ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
może jeszcze jakieś inne ustawienia w samej konsoli bądź w Kodi które poprawią działanie podpowiesz ?

Poprzednio zapomniałem o * ;)
więc * - ustawienia kalibracyjne dla położenia napisów trzeba załadować osobno dla każdej rozdzielczosci i częstotliwości

Dodatki do optymalizacji Kodi linkowałem gdzieś wczesniej w tym wątku.
Do Netdlix-a apka regulująca klatkaż) - https://play.google.com/store/apps/details?id=samuelpalmer.ratesync&hl=pl
 

Ravenix

New member
Mam pytanie, bo na szybko w google nie znajduję odpowiedzi: Spotify na Nvidia Shield Pro 2019 wygląda bardzo fajnie na TV, ale czy mogę grać na innym urządzeniu (wzmacniacz stereo Yamaha RN-803D)? Tzn aby interfejs wyświetlał się na TV/Nvidia shield ale muzyka odtwarzała się na Yamaszce? To się nazywa chyba "Spotify connect" i tak odtwarzam z komputera PC oraz z telefonu, gdzie odsłuch idzie na Yamaszce (np. na telefonie mogę wybrać z szeregu urządzeń Spotify Connect - na czym ma być odsłuch). Czy moje wymagania są zbyt nietypowe? Jakie są racjonalne rozwiązania? Mam konto płatne na Spotify i wpisałem je podczas konfigurowania Spotify na Nvidia Shield.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Masz rację, szkoda że twórcy Kodi nie słuchają użytkowników. Już dawno było zgłaszane, żeby zrobić oddzielne ustawienia koloru napisów do SDR i HDR.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Problemem jest kontrastowość dla HDR.Oczywiscie można ją zmienić regulując nieprzezroczystość ale to z kolei powoduje problem z widocznością na jasnym tle SDR.Dlatego też podkładam cień pod napisy-wydaja się wtedy subiektywnie wyrazistrze pomimo zachowania zmniejszonej nieprzezroczystości.
 

rufi10

Member
Mam pytanie, bo na szybko w google nie znajduję odpowiedzi: Spotify na Nvidia Shield Pro 2019 wygląda bardzo fajnie na TV, ale czy mogę grać na innym urządzeniu (wzmacniacz stereo Yamaha RN-803D)? Tzn aby interfejs wyświetlał się na TV/Nvidia shield ale muzyka odtwarzała się na Yamaszce? To się nazywa chyba "Spotify connect" i tak odtwarzam z komputera PC oraz z telefonu, gdzie odsłuch idzie na Yamaszce (np. na telefonie mogę wybrać z szeregu urządzeń Spotify Connect - na czym ma być odsłuch). Czy moje wymagania są zbyt nietypowe? Jakie są racjonalne rozwiązania? Mam konto płatne na Spotify i wpisałem je podczas konfigurowania Spotify na Nvidia Shield.
mam soundbar Samsung z serii Q i interfejs wyświetlam na TV/Nvidia a fonia płynie właśnie przez soundbar. Kabel HDMI z soundbara idzie do TV a z soundbara do Nvidi.
Mam inny problem, może ktoś pomoże jak to ustawić w Nvidi Shield. Chodzi mi o to, żeby podczas słuchania ze Spotify lub z radia internetowego, obraz na telewizorze był wygaszony tzn. włączam sobie na Nvidi np. ulubione radio, coś tam w domu robię a telewizor jest albo całkowicie wyłączony albo choćby sam obraz na TV.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Chodzi mi o to, żeby podczas słuchania ze Spotify lub z radia internetowego, obraz na telewizorze był wygaszony tzn. włączam sobie na Nvidi np. ulubione radio, coś tam w domu robię a telewizor jest albo całkowicie wyłączony albo choćby sam obraz na TV.

Musisz w ustawieniach TV znalesc wygaszanie ekranu , od strony Nvidii tego nie zrobisz.W układzie jaki masz nie możesz też całkowicie wyłaczyć TV bo sygnał idzie najpierw na niego a potem wraca ARC do soundbara, TV musi więc być właczony cały czas.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Przed chwila sprawdzałem- odpaliły 3 losowo wybrane tutuły.Więc raczej cos jest nie tak u Ciebie..
 

FullObcyk

Member
Bo już real-debrid działa ale od rana mieli globalny problem techniczny. Informowali na twitterze że pracują nad rozwiązaniem problemu.
Widzę, że serwis już wrócił.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
W dalszym ciągu jest problem z input stream adapter (dodatek odpowiedzialny za stream z platform streamingowych Netflix,Disney+ ,HBO MAX etc.) w najnowszej wersją Kodi 20 Nexus od Mavena.
Tutaj dla wszystkich zainteresowanych link do ostatniej wersji ,która działa bezproblemowo i moim zdaniem jest szybsza i bardziej stabilna od kompilacji Kodi19 Matrix od Fandangosa.
https://drive.google.com/file/d/1rQoqaseJ6e6cl0vaSLG_aaTcP8ksOBzf/view?usp=drive_web
 

leszekgd

Member
Wersja od Fandangosa "przycina" przy odtwarzaniu. Myślałem, że jest to problem z buforowaniem, ale na wersjach Mavena wszystko chodzi płynnie.
 
Do góry