Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

pamel

New member
Zrobiłem jak pisaliście ale niestety po ustawieniu liczby klatek w aplikacji kończy się tym że wychodzi po paru sekundach do ekranu początkowego shielda. Co to może być za przyczyna ktoś może podpowiedzieć jak krok po kroku ustawić w tej apce ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie- po ustawieniu jakich klatek , dla jakiej aplikacji ?

btw. Próbowałem ustawić "na sztywno" 23.97 dla Apple Tv - działa ,tzn. przełącza częstotliwosc odświeżania niestety aplikacja (Appla) się "wykrzacza" czyli de facto nie działa.Dla Prime Video nawet nie ma sensu tego próbowac bo tam materiały są z róznycm klatkażem.
 

pamel

New member
Bez znaczenia na jakiej aplikacji i czy klatki są ujstawiane automatycznie przez program czy ustawie na sztywno. Aplikacja wywala się czyli śmieć i nic się z tym zrobić nie da?
 

pamel

New member
Trochę szkoda że nvidia sama nie pomyślała jak to rozwiązać w swoim sprzęcie. Firestick tv 4k działa bez dodatkowych wynalazków.
 

SNiP3R

Member
Ale o czym Wy mówicie w ogóle?

Ja normalnie oglądam Netflixy i inne Primy bez żadnych dodatków i bez żadnych problemów z klatkami.

Shield TV Pro -> Denon x8500h -> Samsung Q95T
 

pamel

New member
Samo to sobie ilości klatek nie ustawi, jest ta opcja testowo w menu podręcznym , ale nie zawsze też chce to zadziałać nieraz wychodzi do ekranu startowego.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Konwersja 23.97 fps do 59.94 hz czasem powoduje mniejsze lub wieksze artefakty ,jednak nie każdy to widzi.
 

leszekgd

Member
U mnie taki Netflix działa płynnie bez przełączania na 23.976. Znowu Apple TV w takiej konfiguracji "tnie aż miło". Niby ten sam FPS filmów a dwa różne "zachowania" sprzętu....dziwne

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

manonfire

Member
Tutaj jest - niestety w langłydżu dużo cennych informacji na temat częstotliwości odświeżania i FPS. W ogóle na tej stronie można się dowiedzieć bardzo dużo o Home Cinema jako takim. Polecam.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Zabrałem sie za testowanie wersji Mavena 64-bit Kodi 20.Nexus.
Instaluje sie obok posiadanej wersji, z pierwszych widocznych zmian-można z planszy wybrac własciwie dowolny kolor napisów.
Atmos działa , Dolby Vision z mkv działa.Wydaje się smigac troszke szybciej ale to nowa instalacja i całkiem mozliwe ,że dlatego.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem kiedy będzie oficjalnie.Oficjalnej 19-tki z obsługą DV MKV w streamie nie ma do tej pory,więc teraz też bym na to nie liczył.W każdym razie kompilacja Mavena na razie działa bez zarzutu.
 

andrzeej

Member
Zabrałem sie za testowanie wersji Mavena 64-bit Kodi 20.Nexus.
Instaluje sie obok posiadanej wersji, z pierwszych widocznych zmian-można z planszy wybrac własciwie dowolny kolor napisów.
Atmos działa , Dolby Vision z mkv działa.Wydaje się smigac troszke szybciej ale to nowa instalacja i całkiem mozliwe ,że dlatego.

A ja przerzuciłem się na plex, interfejs jest dla mnie jak by ładniejszy nie ma problemu z odtwarzaniem 4k HDR dźwięk hd tez jest przekazywany do amplitunera.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
A ja przerzuciłem się na plex, interfejs jest dla mnie jak by ładniejszy nie ma problemu z odtwarzaniem 4k HDR dźwięk hd tez jest przekazywany do amplitunera.


Na Plex-ie nie da się streamować z sieci (chyba ,że ja czegoś nie wiem) co już na wstępie dyskwalifikuje go jako zamiennik Kodi.

Wracając do wersji Kodi 20 Nexus - na dzień dzisiejszy stwierdzam ,że śmiało można już na niego przechodzić.Moim zdaniem w porównaniu do kompilacji 19. Fandango jest troszeczkę szybsza i bardziej stabilna.
Tutaj wersja 32 i 64 bitowa dla Nvidii- https://www.dropbox.com/sh/5fjkqnuvwa7z3ml/AACcKF7nZJyQrlc-mCb_k3A8a?dl=0
tu wersja dla Fires stick działająca również na niektórych androidach: https://www.dropbox.com/sh/nmgbffz13vqtpza/AABawAkbvlsb4Z7HrfDFXjxwa?dl=0
 
Do góry