Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

Ravenix

New member
Zamówiłem nVidia Shield Pro 2019 i mam pytanie czy będą w nim nachalne reklamy? Ewentualnie czy można się ich pozbyć? Pytam bo przeczytałem chyba na czerwonej kropce że za granicą mają z tym problemy. Ja mieszkam w Polsce.

Druga sprawa: do oglądania wideo przez KODI (z serwera NAS: DLNA albo SMB) ewentualnie Plex Client, ewentualnie jakieś stare kultowe gry: czy wystarczy pendrive 128GB czy 256GB będzie lepiej? Czy w ogóle bez pendrive?
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jest w tym polski interface?

Oczywiscie.Interfejs wyglada jak w 19-tce ,ustawiasz języka polski i masz.

Zamówiłem nVidia Shield Pro 2019 i mam pytanie czy będą w nim nachalne reklamy? Ewentualnie czy można się ich pozbyć? Pytam bo przeczytałem chyba na czerwonej kropce że za granicą mają z tym problemy. Ja mieszkam w Polsce.

Druga sprawa: do oglądania wideo przez KODI (z serwera NAS: DLNA albo SMB) ewentualnie Plex Client, ewentualnie jakieś stare kultowe gry: czy wystarczy pendrive 128GB czy 256GB będzie lepiej? Czy w ogóle bez pendrive?

Mieszkam w UK i nie mam zadnego problemu z jakimis reklamami.
Do ogladania filmów przez Kodi najlepszy jest RD.Nie potrzebejsz wtedy ani pendrive ani NAS ani SMB , tylko w miare szybkie łącze.
 

Ravenix

New member
Do ogladania filmów przez Kodi najlepszy jest RD.Nie potrzebejsz wtedy ani pendrive ani NAS ani SMB , tylko w miare szybkie łącze.
RD to chodzi Ci o Real Debrid? Tylko że ja mam co oglądać na NASie. Poza tym nie wiem czy dobrze obczaiłem, ale zdaje mi się że ten Kodi Real Debrid zaciąga pliki z torrentów. A z czasów gdy bawiłem się torrentami zapamiętałem że od razu się udostępnia innym już ściągnięte części plików. Natomiast udostępnianie jest niezgodne z moim miejscowym prawem. Raz nawet dostałem w tej sprawie ostrzeżenie od providera (dotyczyło wprawdzie emule). Także chyba pozostanę przy plikach lokalnych na NASie.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
możesz napisać coś więcej o tym RD ? instalacja, konfiguracja itp.

Tutaj tutorial : https://howtomediacenter.com/en/install-the-oath-kodi-addon/
tu z opisem instalacji napisów: http://www.hdtv.com.pl/forum/1639388-post2.html

RD to chodzi Ci o Real Debrid? Tylko że ja mam co oglądać na NASie. Poza tym nie wiem czy dobrze obczaiłem, ale zdaje mi się że ten Kodi Real Debrid zaciąga pliki z torrentów. A z czasów gdy bawiłem się torrentami zapamiętałem że od razu się udostępnia innym już ściągnięte części plików. Natomiast udostępnianie jest niezgodne z moim miejscowym prawem. Raz nawet dostałem w tej sprawie ostrzeżenie od providera (dotyczyło wprawdzie emule). Także chyba pozostanę przy plikach lokalnych na NASie.

Real Debrid to nie jest torrentowanie - nic nikomu nie udostępniasz/nie wysyłasz niczego ,streamujesz tak jak z platform streamingowych.To po pierwsze , po drugie -zawsze możesz dla własnej pewnosci korzystać z VPN-a.Po trzecie- a skąd bierzesz pliki na NAS-ie ? ;-)

btw. Ja równiez dostałem kiedyś ostrzeżenie od providera za torrrenty.Od czasu przejścia na RD własciwie w ogóle z nich juz nie korzystam jednak i tak zawsze jestem na VPN-ie.
 

Ravenix

New member
@mat74 dziękuję za wyjaśnienie.

Jutro odbieram nVidia Shielda i jeszcze mam takie pytanie: czy nVidia Shield Pro 2019 może wyświetlać telewizję "pobierając" ją przez sieć Ethernet z tunera satelitarno/kablowego Octagon SF4008, który ma zainstalowane oprogramowanie Enigma2/OpenAtv? Zredukowałbym ilość pilotów... Chciałbym naturalnie aby dało się wybierać kanały pilotem od nVidia Shield i aby pokazywał nazwę kanału TV i programu aktualnego. Ktoś testował takie "cuda" i może coś polecić?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
@mat74 dziękuję za wyjaśnienie.

Jutro odbieram nVidia Shielda i jeszcze mam takie pytanie: czy nVidia Shield Pro 2019 może wyświetlać telewizję "pobierając" ją przez sieć Ethernet z tunera satelitarno/kablowego Octagon SF4008, który ma zainstalowane oprogramowanie Enigma2/OpenAtv? Zredukowałbym ilość pilotów... Chciałbym naturalnie aby dało się wybierać kanały pilotem od nVidia Shield i aby pokazywał nazwę kanału TV i programu aktualnego. Ktoś testował takie "cuda" i może coś polecić?


Mam na Nvidii całe centrum multimedialne, telewizję mam z TiviMatez listą m3u od "majfrenda".
 

ketyso

New member
Tutaj tutorial : https://howtomediacenter.com/en/install-the-oath-kodi-addon/
tu z opisem instalacji napisów: http://www.hdtv.com.pl/forum/1639388-post2.html



Real Debrid to nie jest torrentowanie - nic nikomu nie udostępniasz/nie wysyłasz niczego ,streamujesz tak jak z platform streamingowych.To po pierwsze , po drugie -zawsze możesz dla własnej pewnosci korzystać z VPN-a.Po trzecie- a skąd bierzesz pliki na NAS-ie ? ;-)

btw. Ja równiez dostałem kiedyś ostrzeżenie od providera za torrrenty.Od czasu przejścia na RD własciwie w ogóle z nich juz nie korzystam jednak i tak zawsze jestem na VPN-ie.
ooo panie jesteś wielki, super wielkie dzięki za naprowadzenie, wszystko zainstalowane i hula, czy napisy mogą się same automatycznie podstawiać pod film czy trzeba je ręcznie wyszukiwać ? czy są jakieś pozycje z Dolby Vision i czy są odtwarzane na Kodi ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Praktycznie wszystko co wyszło w DV i DA znajdziesz w tych formatach w sieci.
Dolby Vision w streamie działa płynnie i bezproblemowo dla kontenera mkv na kompilacji Kodi 19 od Fandangos-a lub Kodi 20 od Maven-a.
(obydwie wersje gdzieś tu linkowałem "po drodze")

Napisy mogą się ładować automatycznie ,opis jak to zrobić jest na końcu posta który Ci linkowałem powyżej.
 

ketyso

New member
dzięki, już chyba ze wszystkim sobie poradziłem, napisy też już są z automatu, testuje teraz to wszystko na Kodi 20, ale to chyba jeszcze wczesna alpha, możesz jeszcze polecić, podlinkować jakąś fajną skórę ?
Jakieś tańsze plany taryfowe RD można gdzieś wyhaczyć ? czy tylko ze strony RD ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
U mnie na Kodi 19.3 Doby Vision w MP4 bardzo się tnie a z MKV w ogóle DV się nie wczytuje.

Kilkukrotnie było pisane,że na oficjalnej wersji Kodi z Google Play ,Dolby Vision w streamie nie będzie chodzić !
Tu masz wersję zmodyfikowaną Kodi 20 Nexus od Mavena : https://www.dropbox.com/sh/5fjkqnuvwa7z3ml/AACcKF7nZJyQrlc-mCb_k3A8a?dl=0
Drugi plik to wersja 64-bitowa dla Nvidii Shield pro. To wersja dzisiejsza z ostatnimi poprawkami ,gdyby coś było nie tak, mam wersję przetestowaną u siebie- najwyżej wyslę Ci na emaila .
Ta kompilacja instaluje się niezaleznie od wersji oryginalnej-możesz mieć dwie jednocześnie.
Jest specjalny dodatek do updatu 20-ki ,jednak w pierwszej kolejnosci po prostu ją zainstaluj.

dzięki, już chyba ze wszystkim sobie poradziłem, napisy też już są z automatu, testuje teraz to wszystko na Kodi 20, ale to chyba jeszcze wczesna alpha, możesz jeszcze polecić, podlinkować jakąś fajną skórę ?
Jakieś tańsze plany taryfowe RD można gdzieś wyhaczyć ? czy tylko ze strony RD ?

1.Na 20-tce kolro napisów mozna wybrać z tabeli kolorystycznej,testowałem kilka rozwiazań,jak bedziesz chciał podrzucę Ci ustawienia sprawdzajace się moim zdaniem najlepiej zarówno dla obrazu SDR jak i HDR. (na TV Oled)
2.Nie używam żadnych skórek prócz standardowej- za dużo żongluje kompilacjami i wtyczkami,gdybym miał jeszcze za kazdym razem konfigurowac skórki to nie miałbym czasu na ogladanie czegokolwiek ;) .Powinny jednak pasować wszystkie od Matrix-a.
3.Nie znam dostepu do tańszych taryf RD-przy cenie 16 euro za pół roku i funkcjonalnosci jaką daje szczerze mówiąc nawet zbytnio nie szukałem.
Jest jeszcze All Debrid ,działajacy dokładnie tak samo i kosztujacy troszkę mniej przy wykupieniu na rok daje jednak trochę mniej linków.

W przypadku problemów z logowaniem za pomocą maila i hasłado Netflix-a przez wtyczkę ,nalezy wygenerowac klucz autoryzaacyjny.Tutaj aplikacja na Windowsa służaca do tego. https://www.dropbox.com/sh/80zv4umiiyx8ok1/AAABi-vk9CKNNXvpmzkCRTiIa?dl=1
 

leszekgd

Member
U mnie Dolby Vision z mp4 działa na Kodi. ale przy każdej próbie przewijania "zamraża" obraz. Nie przeszkadza mi to, bo większość plików jest w mkv.
Czy trwają jakieś prace nad odtwarzaniem DV z m2ts?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Dolby Vision z mp4 działa Ci ze streamu czy z pliku lokalnego ?
Na twoje pytanie niestety odpowiedzi nie znam.W kazdym razie z tego co wiem to Fandangos porzucił swój projekt pozostaje Ci więc sledzenie info od Mavena na Kodinerds.
 

leszekgd

Member
DV z mp4 działa u mnie ze streamu, ale bez możliwości przewijania. Na Plexie z plików, z tego co pamiętam nie było problemów.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Uwaga !!!

W dzisiejszym buildzie Mavena jest problem z input stream adaptive.
Gdyby ktoś chciał mam poprzednią (również 20 Nexus) w pełni funkcjonalną wersję.
 

ketyso

New member
po dłuższym przytrzymaniu kursora na jakimś filmie w dodatku rozwija się menu różnych funkcji w tym dodaj do biblioteki, czy ta pozycja się gdzieś zapisuje bądź tworzy szybki dostęp do pozycji ?
 
Do góry