Nowy Oled - pomoc w wyborze

longmanpl

New member
Z cenami jest naprawdę inaczej niż tu opisane !
Teraz jest najlepszy okres jeszcze na dobre ceny.
Wkrótce ceny nie wzrosną ale wrócą na swoje miejsce.
Bo wiele firm sprzedawało po kosztach.
Podam przykład sieciówki, w której kupowaliśmy duże AGD 16.07 (lodówka SBS, zmywarka, pralka, suszarka itd.).
1. Wielorabaty pic na wodę, fotomontaż. Są, ale nie wszystko. Np. taka sama płyta indukcyjna Elektrolux biała i czarna. Ceny te same, ale czarna nie wchodzi w wielorabat a to powodowało że cały koszyk zakupów wychodził drożej o 600 zł (pozostałe pozycje w koszyku zmieniały jego przeliczenie rabatów)
Po zakupach, zrobiłem koszyk zakupów w innych dużych sieciówkach - sumarycznie róznice ok. 100 zł przy wartości prawie 15k.

2. TV QN85A który rozważałem - w poprzedni weekend cena 5149, poniedziałek 5499. We wtorek wchodzi promocja Samsunga 50 zł zwrotu za każde wydane 500 zł.
Dla mnie to ewidentne strzyżenie klientów.

Z kolei przegladając historię wpisów o promocjach na hdtv polska, można zobaczyć jak zmieniają się ceny poszczególnych modeli TV z 2021. Niestety ceny są wyższe niż wcześniej w tym roku. To, co dzisiaj jest promocją, wcześniej było ceną bardziej wyjściową albo tylko wykreowaną na potrzeby 'promocji'.

Przykład z żółtej sieciówki - wpis z 18.07 na hdtv polska. LG C1 55" za 4399 zł. Dzisiaj cena 'w promocji' 4699 z info 'taniej o 300 zł' i przekreślona cena 4999.

Wracając do tematu wątku.
Obejrzałem wczoraj C1 i 856 na tym samym obrazie. C1 ciemniejszy, mniej odcieni szarości ale pilot bardziej poręczny i dźwięk gorszy niż w 856.

Ale C1 kosztuje conajmniej 700 zł mniej przy 'promocji' na 856.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Wracając do tematu wątku.
Obejrzałem wczoraj C1 i 856 na tym samym obrazie. C1 ciemniejszy, mniej odcieni szarości ale pilot bardziej poręczny i dźwięk gorszy niż w 856.

Ale C1 kosztuje conajmniej 700 zł mniej przy 'promocji' na 856.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

A patrzyłeś ustawienia tych TV? Może trzeba było coś zmienić?
Druga sprawa, sklep a dom pod względem ustawień, wyglądu obrazu, to dwa różne tematy.
 
Ostatnia edycja:

longmanpl

New member
A patrzyłeś ustawienia tych TV? Może trzeba było coś zmienić?
Druga sprawa, sklep a dom pod względem ustawień, wyglądu obrazu, to dwa różne tematy.

W ustawienia nie patrzyłem z braku takiej ilości czasu.
I zgadza się, dom a sklep to dwa światy.

Oglądałem te TV w 5ciu sklepach 3ech sieciówek.
W sieciówce MM, dwa sklepy i C1 wypadał gorzej na tle 856, B1 nieco słabiej od 706.
Sprzedający w obydwu sklepach wskazywali Philipsa. Jeden sprzedawca twierdził, że mniej Philips-ów wraca z usterkami na gwarancji od LG. Drugi sprzedawca, w drugim sklepie wskazał na słabszy procesor w C1. Wyglądał na bardziej świadomego swojej pracy, czytającego test rtings, hdtv, geex itd.

Z kolei w żółtej sieci ME nie wskazywano uparcie konkretnej firmy czy modelu określonym budżecie poza 706 lub QN85A w przypadku Leda. B1 został pominięty mimo wystawienia na ekspozycji.

W Euro generalnie wskazanie na LG w przypadku Oleda. Aczkolwiek 55" 856, w warunkach sklepowych świecił porównywalnie do nowego modelu LG powyżej C1 (ja nie widziałem różnicy) i sprzedawca przyznawał, że Philips ma bdb matrycę.
Z kolei 706 świecił gorzej od B1 stojąc obok siebie. Ale uznałem to za nieodpowiednie ustawienia

Za sugestią znajomego, nawiedziłem jeszcze sklep firmowy audio Denon, gdzie TV nie jest ich core biznesu - panowie wskazywali na C1 (nie porównując do 856) jak dobry wybór. Mieli C1 na ekspozycji bez reklamowej treści sieciówek. Obraz z YT wyglądał bardzo realistycznie, niemal jakbym patrzył gołym okiem.

Na koniec, podpytałem jeszcze o opinie osobę z kalibrujtv i preferencja osobista to C1 przy 856, posteryzacja występuje w obydwu modelach ale w 856 jest nieco większa. Ale każdy z tych TV jest wart zakupu.

Dodam, że od początku byłem nastawiony na LG w przypadku OLEDa, najpierw B1 z ewucją do C1. 806/856 nie brałem pod uwagę ze względu na cenę znacznie przekraczającą 7 tys. zł, w zasadzie 8 tys. zł (poza budżetem) i brak przekonania do marki oraz Androida.
Szczególnie znajac opinie znajomych użytkowników LG.

Natomiast w toku poszukiwań, wymiany maili z kikim, przekonałem się do Androida, ale przy 806/856 nadal problemem jest/była cena, dopóki MM nie zrobiła promo gdzie nawet te 7k przy wykańczaniu domu jest niemałą pozycją w budżecie.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widzę, że celujesz w 55". A rozważałeś Sony A80j? Jeszcze można dorwać, aktualnie co prawda wszędzie za 5999zł. Ale np. w neonecie masz promocję 65zł za każde wydane 500zł. To da Ci 715zł na kartę. Co prawda krótki termin na wykorzystanie, ale może coś planujesz kupić i taka oferta Ci podejdzie?
Akurat sporo szukałem dobrych ofert na A80J ostatnio, bo polowałem na ostatnie sztuki 65" ;) i tą ofertę neonetu zobaczyłem już po kupnie. Z tego co widzę promocja kończy się dziś.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Osobiście wybrałbym Philipsa z uwagi na
- System
- Aplikacje
- Ambilight
- skalowanie
- Możliwości

Ale LG C11to również bardzo dobry telewizor !
 

Rafcio007pl

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, ciaglę nie wybralem telewizora.. na początku myślałem nad mini led technologia, ale chyba jednak zaryzykuje i pójdę w oled. Mam pytanie, czy warto iść w 65 cali 706 philips? czy jest coś lepszego w podobnej cenie? cena 5 tyś złotych. Szukałem większych ekranów powyżej 70 cali ale dopłata jest już wtedy znaczna...
 

longmanpl

New member
Witam, ciaglę nie wybralem telewizora.. na początku myślałem nad mini led technologia, ale chyba jednak zaryzykuje i pójdę w oled. Mam pytanie, czy warto iść w 65 cali 706 philips? czy jest coś lepszego w podobnej cenie? cena 5 tyś złotych. Szukałem większych ekranów powyżej 70 cali ale dopłata jest już wtedy znaczna...

Jeśli 65" 706 jest równo za 5 tys. zł to raczej dobra cena, przynajmniej na tle sieciówek.
Ja rozważałem 706, ale mogę (z bólem kieszeni) dołożyć do 806/856 bo cena spadła z 8 tys.
Chociaż po drodze jest LG C1 za 6400 z lepszym pilotem niż w 706, no i jeśli komuś niezależny na Android TV - do tego ostatniego się przekonałem.
W 706 głównie 'tandetny' wg mnie pilot drażni, bez możliwości sparowania innych pilotów (z tego co tu na forum poczytałem, potwierdzał to też sprzedawca w sklepie).

Dodam, że swoje poszukiwania OLED zacząłem patrząc najpierw na LG B1. Punktem startowym był Samsung QLED jako dotychczasowy użytkownik od 3ech lat UHD 4KNU7442.
 

Rafcio007pl

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zdecydowałem się na 706 wersje. Co do pilota nie mam z tym problemu, prawie identyczny pilot mam obecnie w swoim philipsie. System bez znaczenia czy android czy coś innego. Obecnie używam roku stick z którego jestem mega zadowolony. Telewizor dotrze do mnie w niedziele. Mam nadzieje ze spełni oczekiwania.
 
Jakaś znacząca różnica między 706,a 806?
Rozważam jeszcze 55A80j bo od zawsze miałem tv od Sony ale nie wiem czy jest godny uwagi.
Mam mętlik 🤣
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnic jest kilkanaście 706 or 806, najważniejsze :
- Obsługa głosem
- poczwórny ambilight
- szerszy HDR
- AI EQ
- wydajność
- HFR
- kolor
- lepsze wyposażenie
- większe możliwości
- Calman ready

==============
Philips ma zabezpieczenie przed wypalaniem, skalowanie , możliwości.
W porównaniu z Sony, zagra lepiej .
A dodatkowo kasę co Ci zostanie masz w kieszeni na roczny abonament np Disney +.
Jak będziesz niebieski masz specjalna ofertę i dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 
Zależy mi przede wszystkim na dobrze wydanych pieniądzach :) Moje priorytety to bardzo dobry obraz, przede wszystkim czerń oraz multimedia. Posiadam także podłączony PC do gier (na pokładzie GeForce RTX3070)
 
Do góry