Nowy Oled - pomoc w wyborze

Pisałem już o tym na forum.
Chodzi dodatkowo o przeformatowywanie obrazu w okresie przesiadywania dłuższych sesji . podobnie jak było przy telewizorach plazmowych.
Kto chce korzysta , kto nie chce nie musi.
Kto chce więcej szczegółów dzwoni.

Cały czas czekam na odpowiedź, jaki wpływ na jakość obrazu ma takie "przeformatowanie" i związane z nim usunięcie w kanałach informacyjnych od 1/3 do 1/2 obrazu poza obszar wyświetlania?

W którym miejscu tak napisałem? Napisałem ze bicie piany przez was żeby nie kupowac Oleda bo się na pewno wypali jest na wyrost bo mam sam i mi się nie wypalil. Wyolbrzymiacie problem, którego większość osób nie doświadcza. Jak pytam żebyś podał procent/liczbę to jest cisza bo nie wiecie. Jedyne co to powielacie puste slogany

Poszukaj w internecie, może znajdziesz jaki to jest procent. Nigdy nie napisałem, że oled na pewno się wypali, tylko że wypala się zbyt często. Wystarczy wiedzieć, że procent ten jest stanowczo za duży i wypalenia następują też zbyt szybko jak widać po komentarzach byłych użytkowników oledów.

Też potwierdzam słowo w słowo.
Kto ma ten wie ! Oled na razie wygrywa !!!



"Oleda stworzono dla osób, które oczekują czegoś więcej niż odtwarzanie jedynie treści informacyjnych. Nikt nikomu nie zabrania ich oglądać jeśli chce, ale to bez sensu. Można doprowadzić do wypaleń jeśli ktoś bardzo się postara, ale w przypadku normalnego korzystania z tv jest to trudne do osiągnięcia.
To jest powszechny fakt znany większości ludziom na forum"

To ja sobie napiszę tak. Mini leda stworzono dla osób, które oczekują czegoś więcej niż odtwarzanie jedynie filmów w ciemnych pomieszczeniach. Nikt nikomu nie zabrania ich oglądać jeśli chce, bo to ma też sens. Nie można doprowadzić do wypaleń nawet jeśli ktoś bardzo się postara.
To jest powszechny fakt znany większości ludziom na forum.
 

VitoCx

Member
To nie ja pisze o wypaleniach, tylko ty. Jesli zbyt czesto to podaj jaki to procent. Na podstawie czego tak sądzisz? Komentarzach w necie? Nie bądź śmieszny.
 
Pisałem już o tym na forum.
Chodzi dodatkowo o przeformatowywanie obrazu w okresie przesiadywania dłuższych sesji . podobnie jak było przy telewizorach plazmowych.
Kto chce korzysta , kto nie chce nie musi.
Kto chce więcej szczegółów dzwoni.

Cały czas czekam na odpowiedź, jaki wpływ na jakość obrazu ma takie "przeformatowanie" i związane z nim usunięcie w kanałach informacyjnych od 1/3 do 1/2 obrazu poza obszar wyświetlania? Jeżeli kiki nie potrafi, lub nie chce odpowiedzieć na te pytanie, to może zrobi to ktoś inny.

To nie ja pisze o wypaleniach, tylko ty. Jesli zbyt czesto to podaj jaki to procent. Na podstawie czego tak sądzisz? Komentarzach w necie? Nie bądź śmieszny.

Sądzę tak nie na podstawie komentarzy użytkowników oledów. Kupiłem sto oledów i przetestowałem je w domu :) A poważnie wystarczy chcieć widzieć to co piszą użytkownicy wypalonych oledów. Na przykład na avsforum pod tematem "Master OLED image retention/ burn-in thread:with photos" liczącym już 249 stron!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przeformatowywanie nie ma wpływu na jakość. Ma wpływ na żywotność, tak jak w plazmach.
 
Naprawdę? Usunięcie w kanałach informacyjnych od 1/3 do 1/2 obrazu poza obszar wyświetlania nie ma wpływu na jakość? Nie chce mi się wierzyć ;)
 

VitoCx

Member
Bonifacy
Sprawdź lepiej ile tych Oledow rocznie się sprzedaje i porównaj do tego liczbę komentarzy, które przeczytałeś w necie.. i teraz się zastanów czy dalsze bicie piany ma sens.
Dodam tylko, ze wiele branżowych portali wspomina o wypaleniach, ale nie w kontekście jakiejs plagi a nieznaczącym wręcz ułamku procenta wszystkich tv tej technologii, które uległy temu zjawisku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kiedyś podobna walka dotyczyła - Plazma vs LCD.
Zawsze będzie ktoś komu nie po drodze.
 
Bonifacy
Sprawdź lepiej ile tych Oledow rocznie się sprzedaje i porównaj do tego liczbę komentarzy, które przeczytałeś w necie.. i teraz się zastanów czy dalsze bicie piany ma sens.
Dodam tylko, ze wiele branżowych portali wspomina o wypaleniach, ale nie w kontekście jakiejs plagi a nieznaczącym wręcz ułamku procenta wszystkich tv tej technologii, które uległy temu zjawisku.

Napisz to tutaj:

https://www.avsforum.com/threads/master-oled-image-retention-burn-in-thread-with-photos.2804065/page-249

https://www.avforums.com/threads/oled-screen-burn-permanent-image-retention.2056624/page-243
 
Chciałem się upewnić, bo nie sądziłem, że aż tak mało. Przy 207 milionach LCD sprzedanych w 2021 te 7 milionów oledów wygląda jak kropla w morzu.
Wobec tylu komentarzy o wypalonych oledach:

Na 243 stron:
https://www.avforums.com/threads/oled-screen-burn-permanent-image-retention.2056624/

Na 249 stron:
https://www.avsforum.com/threads/master-oled-image-retention-burn-in-thread-with-photos.2804065/page-249

Czy o jednorodności i winietowaniu w oledach na 946 stron!:

https://www.avsforum.com/threads/oled-screen-uniformity-discussion-banding-and-vignetting.2896737/

Oled okazuje się jeszcze gorszą technologią niż myślałem.
 

VitoCx

Member
Aha, czyli ilość stron na forum ma przedstawiać rzeczywisty problem matryc przy sprzedaży na poziomie 7 mln sztuk. Nic więcej nie potrzebuję wiedzieć :-?
 
Ja też. Prawie 500 stron komentarzy o wypaleniach tylko na dwóch forach przy tylko 7 milionach sprzedanych oledów na świecie i przy dużo większej części posiadaczy wypalonych oledów, którzy na tych dwóch forach o tym nie napisali daje wyobrażenie o skali problemu. Że nie wspomnę o kolejnej kompromitacji oledów jaką jest aż 946 stron tylko na jednym forum o jednorodności i winietowaniu.
 
Do góry