Nowy Oled - pomoc w wyborze

Pisałem już o tym na forum.
Chodzi dodatkowo o przeformatowywanie obrazu w okresie przesiadywania dłuższych sesji . podobnie jak było przy telewizorach plazmowych.
Kto chce korzysta , kto nie chce nie musi.
Kto chce więcej szczegółów dzwoni.

Jaki wpływ na jakość obrazu ma takie "przeformatowanie" i związane z nim usunięcie w kanałach informacyjnych od 1/3 do 1/2 obrazu poza obszar wyświetlania?


Niesamowite ze ludzie wciąż kupują i są zadowoleni. Mało tego, owa „wada” nie występuje na przestrzeni lat beztroskiego użytkowania. Zdumiewające..

Czyżby?
Cytaty z komentarzy na konkurencyjnym portalu. Niestety nie można zalinkować.

"każdy właściciel TV OLED opowiada że nie ma wypaleń aby tylko się lepiej poczuć"
"Tak własnie jest , ja wymieniłem 3 Oledy z powodu wypaleń logo np TVN24 i przesiadlem sie na LCD"

"Oleda już u mnie więcej nie będzie"
"U mnie też – wypalona matryca po półtorej roku U mojego znajomego po 3 miesiącach – serwis stwierdził ze za mało był czyszczony obraz . PORAŻKA"
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Bonifacy co ty za bzdury piszesz, przecież w życiu nie miałeś Oleda , a jedynie coś tam oglądałeś stojąc w sklepie , mam dwa oledy przesiadłem się LCD i całe szczęście nigdy więcej .
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Nie gniewaj się ale wypalony to ty masz stosunek do czegoś czego nie masz daj już sobie spokój, zajmij się kurzem na matrycy wiem że chcesz dobrze ale to robi się już śmieszne.
 

VitoCx

Member
Z dwóch powodów:
1. Ryzyko uszkodzenia matrycy
2. Ryzyko uszkodzenia mózgu
Kocur, w punkt:eek:k:
Od razu uprzedzę twoje kolejne zapytanie. To nie chodzi o to ze nie można oglądać kanałów informacyjnych, bo można. Ale jak ktoś inwestuje już większa kasę na Oleda, to kompletna głupota jest ograniczanie się jedynie do wyświetlania tego typu treści.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Z dwóch powodów:
1. Ryzyko uszkodzenia matrycy
2. Ryzyko uszkodzenia mózgu
Kocur, w punkt:eek:k:
Od razu uprzedzę twoje kolejne zapytanie. To nie chodzi o to ze nie można oglądać kanałów informacyjnych, bo można. Ale jak ktoś inwestuje już większa kasę na Oleda, to kompletna głupota jest ograniczanie się jedynie do wyświetlania tego typu treści.

A na czym miałoby polegać to uszkodzenie matrycy?
Bo jesli chodzi o ryzyko uszkodzenia mózgu to się zgodzę.
Wiesz...każdy kupuje co chce,ogląda co chce,kiedy chce i jak chce.Twierdzenie,że pewna grupa ludzi to kretyni bo na oledzie ogladają tylko program informacyjny jest mówiąc delikatnie trochę nie teges.Jakby oled był kolejnym cudem świata i nie wypadałoby na nim ogladać niektórych programów , bo został stworzony do "wyższych treści".
Oled to fajnie grający telewizor ,ale to tylko telewizor. Ktoś ma kaprys i chce na oledzie oglądać TVN 24 bo tylko takie programy ogląda to jego sprawa .
Ale mówienie,że taki ktoś to kretyn?
 

VitoCx

Member
To idź się znów poskarż adminowi, ze kogoś obrażam.
Ile chcesz wałkować ten sam temat? Jak ktoś chce mieć wrażenia kinowe to wybiera Oleda. Ale jeśli ktoś katuje na nim non stop tvn24 to jest dla mnie właśnie kimś takim. Nie wykorzystuje potencjału matrycy (kontrast, czerń, szybki czas reakcji itd.) tylko ja bez sensu naraża na uszkodzenia. Jeśli ktoś doprowadził do tego typu uszkodzenia to musiał się naprawdę postarać.
Jak ktoś ma korzystać z tv tylko w taki sposób to niech bierze lepiej średniego LCD.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
To idź się znów poskarż adminowi, ze kogoś obrażam.
Ile chcesz wałkować ten sam temat? Jak ktoś chce mieć wrażenia kinowe to wybiera Oleda. Ale jeśli ktoś katuje na nim non stop tvn24 to jest dla mnie właśnie kimś takim. Nie wykorzystuje potencjału matrycy (kontrast, czerń, szybki czas reakcji itd.) tylko ja bez sensu naraża na uszkodzenia. Jeśli ktoś doprowadził do tego typu uszkodzenia to musiał się naprawdę postarać.
Jak ktoś ma korzystać z tv tylko w taki sposób to niech bierze lepiej średniego LCD.

Jak to nie wykorzystuje potencjału matrycy?
Wykorzystuje,ma obraz w doskonałej jakości,a treści jakie ogląda to jego prywatna sprawa.Czyżby oleda stworzono tylko do "wrażeń kinowych"? Do kanałów informacyjnych nie nadaje się?I dlaczego oglądanie takich treści miałoby narażać matrycę na uszkodzenia?Na jakiego typu uszkodzenia?
 

VitoCx

Member
Oleda stworzono dla osób, które oczekują czegoś więcej niż odtwarzanie jedynie treści informacyjnych. Nikt nikomu nie zabrania ich oglądać jeśli chce, ale to bez sensu. Można doprowadzić do wypaleń jeśli ktoś bardzo się postara, ale w przypadku normalnego korzystania z tv jest to trudne do osiągnięcia.
To jest powszechny fakt znany większości ludziom na forum. Dziwie się ze akurat tobie trzeba to tłumaczyć
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Oleda stworzono dla osób, które oczekują czegoś więcej niż odtwarzanie jedynie treści informacyjnych. Nikt nikomu nie zabrania ich oglądać jeśli chce, ale to bez sensu.

Vito...Ty tak serio???
Bo jeśli tak,to powiem Ci ,że większej głupoty nie napisał nawet słynący z pisania głupot użytkownik tego forum ,który mówi o sobie , że jest idolem Philipsa.
A swoją drogą ,nie wiedziałem,że matrycę w oledzie można wypalić.Jeszcze do niedawna twierdziłeś,że wypalenia to bzdura bo..."mam Oleda i mi się nie wypalił."
 

VitoCx

Member
W którym miejscu tak napisałem? Napisałem ze bicie piany przez was żeby nie kupowac Oleda bo się na pewno wypali jest na wyrost bo mam sam i mi się nie wypalil. Wyolbrzymiacie problem, którego większość osób nie doświadcza. Jak pytam żebyś podał procent/liczbę to jest cisza bo nie wiecie. Jedyne co to powielacie puste slogany
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też potwierdzam słowo w słowo.
Kto ma ten wie ! Oled na razie wygrywa !!!



"Oleda stworzono dla osób, które oczekują czegoś więcej niż odtwarzanie jedynie treści informacyjnych. Nikt nikomu nie zabrania ich oglądać jeśli chce, ale to bez sensu. Można doprowadzić do wypaleń jeśli ktoś bardzo się postara, ale w przypadku normalnego korzystania z tv jest to trudne do osiągnięcia.
To jest powszechny fakt znany większości ludziom na forum"
 
Do góry