Nowy model - LG 42PC3RA

m651

New member
no i kupiłem LG w Media M nie dla Idiotów/Poznan/ za 2799 nowy w kartonie ,tydzien wcześniej 18.08 zamówiłem go w sklepie internetowym DELTA za 2970 + 60 dostawa przez firme kurierską OPEK /zdecydowanie dla idiotów/no ale paczka zagineła ,bo to mały TV był.
Pierwsze wrażenia /mam go od wczoraj/ bardzo dobre stosunek ceny do jakości w 10pt. skali 12!!!
POLECAM.
Kupowanie przez internet NIE POLECAM.
 

brudka

New member
Delta

Ja z moim bratem kupiliśmy takie dwa w tym sklepie i nie było żadnych problemów ze sprzętem. To co własnie mnie cieszylo to też egzemplarze fabrycznie zapakowane wiec nikt sie nie bawił jakimś wyświetlaniem po kilka godzin logosów. Fakt odebralismy ten sprzęt osobiście w Jaśle bo mieszkamy pod Rzeszowem, to mielismy blisko. Spedytorom nigdy nie wierzyłem i nie wierze, w szczególności jesli chodzi o warunki transportu takiego sprzętu. Więc wole takie cóś odbierać osobiscie. Dalismy za nie po 2975 zł za sztukę. Wiec cenę miałes super. Jak ja sprawdałem MM to wtedy ten model kosztował 3799 zł wiec troche róznicy w cenie było ;) . No ale wszystko ma tendencje tanienia. Ciekawostka było to, że model wyższy od tego w delcie kosztował 3222 zł a MM 5499 zł więc ponad 2 tys wiecej. :( wiec po prostu trzeba sprawdzac ceny. I to byl ten sam model bo specjalnie to sprawdzałem bo się zastanawialem pomiędzy tym a tamtym. Tamten miał "lepszy" kontrast bo 15000 i jasność bo 1500 cd ale matryca szumiała, jak się póxniej dowiedzialem są to te same matryce. Więc jest jasniejszy i pewnie mniej zywotny bo sie szybciej wypali.

Ponawiam prośbę z mojego wcześniejszego wpisu do dluzej uzywajacych uzytkowników tej plazemki o podzielenie sie spostrzezeniami odnośnie jasnosci i wypalania duszków.

Dzieki i pozdrówka.
 

m651

New member
2799 zl normalna promocyjna cena w MM z tego co słyszałem wieczorem jeszcze były. W oryginalnie zapakowanych kartonach z Zerowym licznikiem .
Błyskawicznie rozeszły sie tylko Samsungi slim 32'' 100Hz za niecałe 1000 zl .jak długo ta oferta bedzie dostępna nie wiem.
Przy otwarciu o 7 rano był niewielki tłumek ale ochrona i Policja kontrolowały sytuacje oprucz mnie widziałem tylko jednego klienta biorącego plazme LG42
 

mrew

New member
Dla tych co sie nie zdecydowali jeszcze

Po okolo roku uzytkowania kilka zdan na temat tej plazmy: jasnosc, kontrast, kolory, inne parametry sa takaie same jak na poczatku, czyli wszystko w jak najlepszym porzadku. Duszki sa, po dluzszym wyswietlaniu jednego kanalu (np. TVN Turbo :D ) ale po przelaczeniu na inny kanal znikaja w kilka sekund, nigdy nie musialem stosowac zadnych sztuczek i programow do "formatowania" matrycy zeby przywrocic jej rownomiernosc swiecenia. Jednym slowem, nie mam zadnych zastrzezen co do pracy plazmy po roku uzytkowania (swieci po kilka godzin codziennie) co mnie utwierdza w slusznosci zakupu. I nadal twierdze ze LCD jeszcze maja daleka droge do uzyskania takiej jakosci obrazu jak plazma (porownuje do LCD stojacego w 2-gim pokoju: Samsunga LE32R81B).

:p


 

norman

New member
heh, a ja już 3ci tydzień chodzę za nowym TV. Oglądałem i czytałem o wielu modelach i jednak zostałem przy 42pc3ra. Miałem okazję kupić go za 2899, ale no cóż...za późno.
Teraz chcę go kupić na raty za 3999 (w MM jest za 3499, ale w ratach wychodzi drożej). Ponad tysiak więcej, ale no cóż...jak dalej będę czekał to model zniknie z półek, a nie wiadomo czy pojawią się jakieś podobne w takiej cenie. Dziękuję Wam za opinię na jej temat, wiem że kupuję dobry sprzęt :D

pozdrawiam
 

timbot

New member
Bez reklam
norman napisał:
.....
Teraz chcę go kupić na raty za 3999 (w MM jest za 3499, ale w ratach wychodzi drożej). Ponad tysiak więcej, ale no cóż...jak dalej będę czekał to model zniknie z półek, a nie wiadomo czy pojawią się jakieś podobne w takiej cenie. .....

uzyj moze internetu:
http://www.afgcomputers.pl/plazmatv-42pc3ra-p-7377.html bez rat wychodzi 3100, a w ratach 10x340=3400, chyba ze sa jeszcze jakies koszty ukryte

zreszta odpal skapca: http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/113499_cena_cena/ i poszukaj sklepu gdzie sa raty.....
 

norman

New member
Nareszcie go kupiłem !!!

Co prawda pojechałem po model 42pc51, który był w promocji za 3200, ale się okazało że nie doszedł i raczej go już nie będzie więc kupiłem 42pc3ra.

Dostałem go za 3499 w 20 ratach 0%, bez żadnych kosztów i ukrytch opłat.

Pierwsze wrażenia :

1. Sygnał ma z pokojowej antenki ze wzmacniaczem. Obraz jak na 29" crt, tylko że większy :D Muszę pomyśleć o jakiejś satce, może syfra+ albo nka.
2. DVD po componencie chodzi bardzo ładnie. Jakość zdecydowanie lepsza niż po euro.
3. Obraz z PC po DSUB-15 - czad. Takiej jakości się nie spodziewałem. Widać każdy szczegół na ekranie. Filmy HD powalają na kolana.
4. HDMI nie sprawdzałem bo niemam urządzeń z tym wejściem.

Faktycznie troszkę buczy, ale ja zawsze oglądam filmy z dźwiękiem przez kino i nie zdarza mi się słuchać na tyle cicho aby mi to przeszkadzało :D

Plazma ma przebieg ok. 290h. Musielibyście widzieć mine faceta z MM jak odpaliłem menu serwisowe. Nawet nie wiedział, że takie coś istnieje.

Mam nadzieję że będzie mi długo służyć...nawet żonie się spodobała :D

pozdrawiam

Romek
 

piotr_mac.

New member
norman napisał:
Nareszcie go kupiłem !!!

Co prawda pojechałem po model 42pc51, który był w promocji za 3200, ale się okazało że nie doszedł i raczej go już nie będzie więc kupiłem 42pc3ra.

Dostałem go za 3499 w 20 ratach 0%, bez żadnych kosztów i ukrytch opłat.

Pierwsze wrażenia :

1. Sygnał ma z pokojowej antenki ze wzmacniaczem. Obraz jak na 29" crt, tylko że większy :D Muszę pomyśleć o jakiejś satce, może syfra+ albo nka.
2. DVD po componencie chodzi bardzo ładnie. Jakość zdecydowanie lepsza niż po euro.
3. Obraz z PC po DSUB-15 - czad. Takiej jakości się nie spodziewałem. Widać każdy szczegół na ekranie. Filmy HD powalają na kolana.
4. HDMI nie sprawdzałem bo niemam urządzeń z tym wejściem.

Faktycznie troszkę buczy, ale ja zawsze oglądam filmy z dźwiękiem przez kino i nie zdarza mi się słuchać na tyle cicho aby mi to przeszkadzało :D

Plazma ma przebieg ok. 290h. Musielibyście widzieć mine faceta z MM jak odpaliłem menu serwisowe. Nawet nie wiedział, że takie coś istnieje.

Mam nadzieję że będzie mi długo służyć...nawet żonie się spodobała :D

pozdrawiam

Romek

To dorgo coś te plazmy były u Was w MM (można wiedzieć gdzie?)
Ja moją 42PC51 (ech nie pytaj jakie boje były żeby ją wogóle dostać) wyrwałem za 2999zł z ratami 0% czy 20x149,95 :D
Z tego co widziałem komu nie udało się wywalczyć 42PC51 rzeczywiście brał 42PC3RA, który nawiasem mówiąc był dokładnie w tej samej cenie co mój model i również z ratami 0%.
Mówię o MM w Opolu.
 

setunia

New member
Bez reklam
jakol napisał:
Witam serdecznie wszystkich maniaków HD.
Jestem tu nowy więc na wstępie proszę o wyrozumiałość :)
Od jutra w MM nie dla idiotów jest promocja tej plazmy,(2999zł) dlatego intesywnie się zastanawiam czy się po nią wybrać, generalnie po opisach widze że model godny uwagi.
Natomiast nikt się nie wypowiedział w sprawie odbioru jaki zafunduje ta plazma podczas szarpania w gierki na konsolach nowej generacij Xbox360 lub Playstation3.
Aktualnie jestem posiadaczem X360 w (przyszłości PS3) i do niego własnie zamieżam kupić tą plazmę, i tu pojawia się moje pytanie:
Czy ktoś z was może grał na tej plazmie, jak gry się zachowują, czy występuje smużenie itp.?

Mile widziane wszystkie informacje na ten temat.

Pozdro

Trochę opuściłem się w tematach, ale od miesiąca mój potomek jest posiadaczem PS3 (połączona po HDMI za 30PLN) co tu gadać - on gra a ja sie gapię na grafikę i szczena mi opada. Przerobiliśmy HP, F1, Motosztorma i Rigde Raicera. Sam chyba zacznę grać :grin: :grin: :grin: Najlepiej wyglądają ścigałki, ale przygodówki też oblecą.

Poza tym niektóre filmiki HD.mpg można zrzucić na twardziela i wtedy odtwarzanie miodzio PS3 może także, ale to już podobno - pod Linuchem robić za odtwarzacz HD. No i Blu-Ray'e - wypasik - na razie przetestowałem 4 filmy, ale jestem tak napalony, że niedługo powiększę płytotekę.
 
Ostatnia edycja:

norman

New member
Witam !

W sierpniu jak szykowałem się do kupna plazmy, działąjące złącze HDMI nie grało największej roli....teraz gdy żona stwierdziła że oglądanie 5 kanałów z naziemnej anteny to masakra i wyraziła chęć zakupienia Nki, pojawił się problem.

Z tego co wyczytałem to mój 42pc3ra ma problem z obsługą Nki po HDMI. I tutaj pytanie : Czy pojawiła się już jakaś aktualizacja softu Nboxów która pozwala na poprawne działanie po HDMI z tą plazmą ? Czy może skorzystać z podpowiedzi użytkownika Tomania i przełączyć Nboxa w tryb DVI (podobno poprzez dłuższe przytrzymanie klawisza RES) i rzucić na plazmę po HDMI jedynie obraz a dźwięk wypuścić do amplitunera ?

Nie posiadam jeszcze Nki, ponieważ niewiem czy jest sens kupwać platformę z kanałami HD aby ją puszczać na TV w jakości SD. Już wolałbym wybrać Polshit Cyfrowy, który w podstawowym programie wychodzi taniej.

pozdrawiam

Romek

P.S. Mam nadzieję, że post jeszcze żyje i ktoś odpowie :D

P.S.2 : Pytanie dodatkowe dla użytkowników Nki : czy zestaw dostarczany z N jest wystarczający do odbioru kanałów HD ?
 

kopydlok

New member
Moja historia walki o obraz w HD wygladała tak:

post z 28-12-2006, 09:38:
2PC3RA mam od 8.12.2006. Jeszcze przed zakupem wiedziałem, że są problemy z komunikacją TV-nbox po kablu HDMI. Jednak uznałem (słusznie lub niesłusznie?), że mankament ten zostanie usunięty wraz z kolejnymi aktualizacjami oprogramowania nboxu. Przez pierwszy tydzień korzystałem z kabla scart-scart. Po tygodniu postanowiłem zmierzyć się z problemem pod nazwą HDMI. Zaopatrzyłem się w dwumetrowy kabelek Tech-Link serii WiresCR za 189 PLN. Zastosowałem się do wskazówek innych użytkowników tej plazmy i po kilku próbach włóż-wyjmij wtyczki kabla HDMI po stronie n-boxu TV złapał obraz i dźwięk. Jedynym mankamentem tego rozwiązania była konieczność powtarzania tej ceremonii po każdym wyłączeniu telewizora, bo po włączeniu TV brak było dźwięku. I do 23.12.2006 roku skutkowało. Jednak pod choinkę firma Neovision Sp. z o.o. zafundowała mi aktualizację oprogramowania i ... skończyło sie oglądanie TV w wysokiej rozdzielczości. Teraz mogę tylko słuchać TV wysokiej rozdzielczości (brak obrazu), a na kablu HDMI mogę się powiesić :mrgreen:

post z 04-09-2007, 10:02:
Podłączyłem ostatnio mój LG z nboxem dla ubogich (oba sprzęty kupione jeszcze w 2006 roku, ostatnia aktualizacja softu nboxa z czerwca 2007 roku) po kablu HDMI i okrutnie sie zdziwiłem, bo oprócz obrazu (co już jest normą) pojawił się również dźwięk (a to już normą nie jest).
Jest tylko pewien kłopot, mianowicie nboxa i telewizor uruchamiam po euro, a później oba sprzety przełączam na HDMI. Bezpośrednie odpalenie dekodera i TV po kablu HDMI nie skutkuje. To tyle moich spostrzeżeń.

z ostatniej chwili:
Po ostatniej aktualizacji softu nboxa (jakiś miesiąc temu) ten sposób już nie skutkuje - a jak pięknie oglądało się Ligę Mistrzów w HD :)
 

tomania

New member
Witam
Ponieważ przywołano mnie jako "doradzce" więc doradzam:
Po ostatniej zmianie softu nie nastapiła, niestety, poprawa współpracy LG 42PC3RA po HDMI.
Nadal więc stosuję z powodzeniem tryb DVI (kablem HDMI) z osobnym kablem audio czincz-mini jacuś
Ten tryb zapewnia oczywiście obraz wysokiej rozdz. To info dla kolegi, który rozważa ew. powieszenie się na w/w kablu. Prosze tego nie robić, tylko przełączyć się na DVI. Metoda wielokrotnie już opisywana.
Pozdrawiam
 

jomamoto

New member
No i skończył swój żywot

Nie wiem czy już ktoś pożegnał sie ze swoim 42Pc3RA ale mnie właśnie padł i przestał się włączać. Jak się włączy to jest tylko dźwięk. Dobrze wyliczone 2 lata i 4 miesiące żeby nie był już na gwarancji. Czy ktoś z Warszawy i okolic już naprawiał taką usterkę? Znaleziony w internecie fachman powiedział że trzeba zmieniać moduł za 900 zł plus robocizna a jeszcze może być nie wszystko.

Pozdrawiam
 
Do góry