Nowy model - LG 42PC3RA

setunia

New member
Bez reklam
grzesiu napisał:
Witam.Czy ktoś spotkał się z problemem wejścia HDMI?
Po podłoczeniu DVD przez HDMI wszystko O.K. ale podłączenie taelewizji "n" powoduje migotanie obrazu i trzaski w głośnikach.Przez componet wszystko o.k. Czy ktoś wie co jest przyczyną i jak temu zaradzić?
Witam. Należałoby sprawdzić kabel HDMI i dokonac upgradeu firmwaru n-ki.
 

setunia

New member
Bez reklam
houdini napisał:
jak jest roznica pomiedzy pc3ra a pc3r. roznica w cenie znaczna a w matrycy i w parametrach?
KIKI widzialem ze masz 3r w sklepie a co z 3ra wiesz cos o nich?
PC3RA ma 1xHDMI, a PC3R 2xHDMI to na pewno sam widziałem. Gościu z MM twierdził, że różnią sie tez menu, ale ja w moim RA nie widzę braków (przynajmniej względem tego co omawia instrukcja obsługi.
 

setunia

New member
Bez reklam
Jakub.P napisał:
Witam byłbym wdzięczny za każdą pomoc.
telewizor kupiłem 3 dni temu wszystko by było ok ale kupiłem go z myślą że podłącze kablem HDMI nboxa. Niestety po podłączeniu nboxa z telewizorem kablem HDMI nie działa. Czy przyczyna leży w telewizorze brak zapewnienia ochrony praw autorskich (HDCP) czy to wina czegoś innego. Prosiłbym o odpowiedź i poradę bo jak coś mam jeszcze pare dni na zwrot telewizora. chociaż tego bym nie chciał bo telewizor mi się podoba. ale cóż jeśli nie dziala złącze dla którego zostal kupiony to oddam.
pozdrawiam
No cóż to raczej nie wina HDCP ta blokada bowiem w przypadku braku obsługi przez jakieś urządzenie nie pozwoli przesłac łączem HDMI sygnału HD, tylko zostanie wyświetlony na wyświetlaczu sygnał SD. Należałoby dokładnie pogrzebać w instrukcji obsługi n-ki i telewizora - może coś z ustawieniami? Na forum bodajże Panasa 42PV60 ktoś poruszył ten problem.
Możliwe też, że kabel sygnałowy jest słabej jakości.
 

setunia

New member
Bez reklam
Na razie moje pierwsze wrażenia z użytkowania tej plazmy.
Odległość testowa 2,9m.
Brak lub słaba powłoka antyrefleksyjna( może PC3R ją ma?) W słoneczny dzień czyli dzisiaj nawet po opuszczeniu rolet są odblaski ( wiadomości można obejrzeć, ale filmu nie polecam)
Pilot funkcjonalny (przynajmniej dla mnie, żona długo jeszcze będzie się uczyć:D )
Najważniejsze dla wielu czyli jakość obrazu (skala od1 do 10):
-kablówka 4-6 (UPC pakiet podstawowy dużo zalezy od materiału np stare filmytragedia ale już np programy studyjne całkiem ładne)
-PS2 (przez Euro) 6
-DVD (przez Euro a więc bez skanowania progresywnego) 5-6 tutaj także dużo zależy od materiału np. Star Wars'y bajka Matrix Rewolucje również za to Top Gun wydanie zwykłe jakby ktoś piasek wysypał na ekranie ( apropos sprzedaję ta płytkę moze ktoś chętny? )
-Komputer przez D-suba czyli analogowo jak na razie the best. Nawet pliki SD o ile nie mają dużej kompresji odtwarzane są bardzo ładnie.
I tak na przykład:
-RMVB -5
-AVI serial SG Atlantis 350 MB na odcinek 6
-to co wyżej, ale 700MB na odcinek 7
-Divix 700 MB film 6-7 w zależności od użytego kodeka
-HD film 4,3GB 8
-HD film 25GB (Władca pierścieni III ROTK) 9 i tu ciekawa rzecz - chyba z powodu niższej rozdzielczości ekranu większa jast różnica w zależności od stopnia kompresji filmu niż spowodowana inną rozdzielczością np 1080p jest nawet gorzej odtwarzane od teledysków 1080i , które są bardzo mało skompresowane.
-HD koncerty, teledyski (900MB 7min) 10-czyli po prostu odlot
-HD dema (900MB 3-4min) jak wyżej.
Jutro jadę po kabel HDMI więc przetestuję pracę DVD z tym kabelkiem.
Ogólnie nasuwa mi się myśl, że jednak te 3m to odrobinę za mała odległość. Jeśli ktoś ma dobry sygnał antenowy, to jeszcze obleci, natomiast do oglądania filmów DVD lub z komputera sygnału HD nawet 2,5 metra wystarczy. I jeszcze na koniec upewnijcie się, że wasza karta grafiki obsługuje rozdziałkę 1280x768 bo tylko przy niej jest prawidłowo wyświetlany pulpit a filmu szerokoekranowe zajmują całą szerokość monitora. Jeśli ktoś ma pytania to ćhętnie pomogę. Osobiście uważam, że był to doskonały zakup.
 
Ostatnia edycja:

setunia

New member
Bez reklam
W kwestii Hdmi

No cóż dzisiaj kupiłem kabelek HDMI i całe szczeście, że mi go przyjęli z powrotem. Ale po kolei platforma testowa jak poprzednio, czyli PC3RA i Denon 1730. Połączyłem DvD do plazmy przez HDMI i ............nic. Zero obrazu, myśle co jest telewizor podłączony, przełączony no to chyba kabelek, ale nie, w menu DVD też trzeba uaktywnić wyjście Hdmi i na ściance przedniej też. No nareszcie mam obraz i niestety rozczarowanie.
Pomimo cudów jakie wyczyniałem w menu odtwarzacza - wypróbowałem chyba wszystkie kombinacje ustawień wynik był ten sam. Obraz po Euro był zauważalnie lepszy od HDMI.
Cena kabla Euro 25PLN
Cena kabla HDMI 59PLN - oddałem do sklepu
Podejrzewam, że przyczyna jest jedna - mój DVD nie ma układu Faroudja, który odpowiada za wyświetlanie obrazu SD na wyświetlaczach HD i w przypadku użycia złącza HDMI sygnał DVD przechodzi przez skaler i nie trafia do Faroudji wbudowanej w telewizor tylko jest bezpośrednio wyświetlany. Natomiast sygnał z Euro przechodzi przez w/w układ w telewizorze i o ile czystość i detaliczność w obu przypadkach jest taka sama to poziom czerni jest zuważalnie wyższy w przypadku kożystania z eurozłącza.
I jeszcze jedna rzecz o której zapomniałem napisać poprzednio. PC3RA posiada PIP, ale ponieważ ma jeden tuner można podglądać wyłącznie programy z wejścia antenowego w okienku, gdy na całym ekranie oglądamy filmz RGB lub Euro, ewentualnie dla upartych z HDMI.
To byłoby na razie na tyle.
 

kopydlok

New member
grzesiu napisał:
Witam.Czy ktoś spotkał się z problemem wejścia HDMI?
Po podłoczeniu DVD przez HDMI wszystko O.K. ale podłączenie taelewizji "n" powoduje migotanie obrazu i trzaski w głośnikach.Przez componet wszystko o.k. Czy ktoś wie co jest przyczyną i jak temu zaradzić?
42PC3RA mam od 8.12.2006. Jeszcze przed zakupem wiedziałem, że są problemy z komunikacją TV-nbox po kablu HDMI. Jednak uznałem (słusznie lub niesłusznie?), że mankament ten zostanie usunięty wraz z kolejnymi aktualizacjami oprogramowania nboxu. Przez pierwszy tydzień korzystałem z kabla scart-scart. Po tygodniu postanowiłem zmierzyć się z problemem pod nazwą HDMI. Zaopatrzyłem się w dwumetrowy kabelek Tech-Link serii WiresCR za 189 PLN. Zastosowałem się do wskazówek innych użytkowników tej plazmy i po kilku próbach włóż-wyjmij wtyczki kabla HDMI po stronie n-boxu TV złapał obraz i dźwięk. Jedynym mankamentem tego rozwiązania była konieczność powtarzania tej ceremonii po każdym wyłączeniu telewizora, bo po włączeniu TV brak było dźwięku. I do 23.12.2006 roku skutkowało. Jednak pod choinkę firma Neovision Sp. z o.o. zafundowała mi aktualizację oprogramowania i ... skończyło sie oglądanie TV w wysokiej rozdzielczości. Teraz mogę tylko słuchać TV wysokiej rozdzielczości (brak obrazu), a na kablu HDMI mogę się powiesić :mrgreen:
 

setunia

New member
Bez reklam
Witam.
Przepraszam, ale w tym szale testowania chiba coś mi się pomerdało. Faktycznie przy połączeniu Euro nie mogę uzyskać PIP-a. Możliwe, że miałem go z DVD po HDMI, a nie sprawdziłem stanu wejść bo Euro i HDMI były połączone równocześnie. Jeszcze nad tym posiedzę przy okazji testu kabla Component.
Faktycznie teraz doczytałem, nawet w instrukcji jasno jest napisane, że pip-a działa z RGB, HDMI i Componentem. Jeszcze raz przepraszam za wprowadzenie w błąd.
 
Ostatnia edycja:

setunia

New member
Bez reklam
PC3RA i Component

No to zaczynamy dalszy ciąg testu.
Tym razem wykonałem go półprofesjonalnie. Po pierwsze doszłem przypadkiem do ciekawego "odkrycia" (tak to jest, gdy sie nie czyta instrukcji), że dla każdego wejścia osobno ustawia się parametry obrazu.
Chcąc być obiektywnym muszę powiedzieć, że nie sprawdziłem tych ustawień podczas testu HDMI, więc słabsza czerń z tego kabla mogła być spowodowana innym ustawieniem kontrastu i jasności dla tego wejścia.
Podczas testu Component vs. Euro parametry obrazu ustawiłem na standart. Test przeprowadziłem korzystając z płyty testowej z miesięcznika Audio Video nr 11/2005.
Testy obrazu grupa pierwsza. Są to testy nasycenia bieli i czerni oraz przejścia tonalne w odcieniach szarości. Wynik 1:0 dla Componenta na cztery testy, reszta remis. W teście drugim rozróżnialne były dwa najjaśniejsze pasy - w Euro nie.
Testy obrazu grupa druga. Tutaj na cztery testy także jeden wygrało połączenie componentowe i trzy remisy. Zawdzięcza to lepszej separacji na styku kolorów - prawdopodobnie daje tu o sobie znać tryb progresywny.
Testy obrazu grupa trzecia - geometria obrazu dla formatu 4:3 i 16:9.
Tutaj oba testy wygrywa Euro - zarówno podczas wyświetlania sygnału zwykłego jak i panoramy ma dużo możliwości regulacji tzn. wszystkie opcje. Przy połączeniu componentem mamy możliwość tylko dwóch ustawień (4:3, 16:19) przy czym po podaniu obrazu 16:9 i wybraniu opcji 4:3 pozostaną szare pasy po bokach i czarne na dole i górze, a sam obraz będzie malutki, natomiast w opcji 16:9 tylko się rozciągnie na boki a pasy u dołu i góry pozostaną. Totalna klapa.
Czwarta grupa testów obrazu - obcinanie - oba wygrywa złącze Componentowe ( też nie miści się w normie, ale o połowę lepiej od Euro)
I w końcu piąta i ostatnia grupa - rozddzielczość - 3remisy i w ostatnim teście zwycięża Component - jak zwykle dzięki lepszej separacji kolorów.
Rozdzielczość w obu przypadkach jest identyczna czyli maxymalna natomiast zjawisko mory chyba mniej widoczne po Componencie.
Na koniec jeszcze jedna ważna rzecz - przy złączu Componentowym można korzystać z PIP-a natomiast są bardzo małe możliwości regulacji geometrii obrazu w moim przypadku pozostawiłem oba połączenia równolegle ( w zależności od potrzeb mogę sie miedzy nimi przełączać)
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Dwd89

New member
pytanie

mam pytanie:
podłączylem moją kartę Gigabyte GeForce 7600 Gt 256 kablem DVI
z TV PC3RA (HDMI) dzwiek przez kino domowe, pytanie brzmi jak zmienić, dostoswać wielkość ekranu dlatego iż np pasek menu start jest zbyt nisko tzn nie widać go na ekranie (możliwe że przez obudowę zaslania ten kawałek ekranu aczkolwiek jest za szeroki i za dlugi cały pulpit teraz jest w 16:9 jak dam tą mniejszą opcję to owszem jest mniejsze pole widzenia, ale efektu zadneog nie daje dlatego iż nadal jest zbyt duży pulpit (rozdziałka tV 1024-768 bodajże) na pc 1280-720 ktoś może mi pomóc ??
 

setunia

New member
Bez reklam
Dwd89 napisał:
mam pytanie:
podłączylem moją kartę Gigabyte GeForce 7600 Gt 256 kablem DVI
z TV PC3RA (HDMI) dzwiek przez kino domowe, pytanie brzmi jak zmienić, dostoswać wielkość ekranu dlatego iż np pasek menu start jest zbyt nisko tzn nie widać go na ekranie (możliwe że przez obudowę zaslania ten kawałek ekranu aczkolwiek jest za szeroki i za dlugi cały pulpit teraz jest w 16:9 jak dam tą mniejszą opcję to owszem jest mniejsze pole widzenia, ale efektu zadneog nie daje dlatego iż nadal jest zbyt duży pulpit (rozdziałka tV 1024-768 bodajże) na pc 1280-720 ktoś może mi pomóc ??

Najprościej jest ustawic rozdzielczość na wyjściu karty grafiki 1280x768. Wtedy jest obraz dopasowany idealnie. Jest także popcja dopasowania przez plazmę obrazu z karty grafiki w menu telewizora w opcjach Ekran na koncu Menu - poszukaj tam. Teraz nie mam podłączonego kompa to nie pomogę dokładniej dopiero po południu.
 

setunia

New member
Bez reklam
Euro vs. Component poprawka

Witam.
Poprawka do testów grupy drugiej, czyli geometrii obrazu. Przedwczoraj znalazłem w DVD opcję przestawienia na wyjściu Component geometrii z 4:3 na 16:9 teraz wszyskie problemy z geometrią znikły i wszystkie filmy oglądam na Componencie - To on jest w tej chili moim faworytem wśród złączy.

Jutro lub pojutrze opiszę moje perypetie z Laptokami.
 

vicek

New member
Panas37 czy LG42

Witam.
Od kilku miesięcy przeglądam fora, sklepy internetowe i te zwykłe w poszukiwaniu płaskiego ekranu. Kiedy doszedłem już do tego co chcę kupić (PH-37PV60) pojawił się na horyzoncie PC3RA w tej samej a nawet niższej cenie.. Żeby nie puste magazyny Panasa już pewnie cieszyłbym się ww modelem.

Teraz jednak zastanawiam się nad LG - cena podobna, design fajniejszy, trochę większe zużycie prądu, ale większy ekran..
Chcę wydać ok 4k; przeznaczenie: kabel (w przszłości HDsat narazie za mało kanałów), DVD, DivX, symulacje PC; odległość ok 4m; dźwięk nie jest istotny.

Pomóżcie w decyzji.
BTW Jak wygląda sprawa dźwięków wydawanych podczas jasnych scen i osprzęt (wenty) w przypadku tego modelu?
Pozdrawiam
vicek
 

setunia

New member
Bez reklam
Kiedy byłem na etapie planowania kupna plazmy moim i żony faworytem był też 37PV60 (żonie pasował do stolika RTV - był taki ładny, srebrny).
Kupiłem jednak PC3RA i nie żałuję bo:
-mam 42" w cenie 37" Panasa
-jakość obrazu się tak bardzo nie różni
-nie ma w nim żadnych wyjących wentylatorów:p , a przynajmniej ja nic o nich nie wiem
-nie zawiesza mi sie pilot
-nie mam "purple snakes" na obrazie
-nic mi w nim nie piszczy
-mogę nie tylko skalować obraz na nim, ale też go przesuwać do góry i na dół (Panasy tego nie mają)
-mam wbudowaną Faroudję więc cieszę sie, że nie kupiłem DVD 1930, które takowy układ posiada i kosztuje 700PLN więcej od mojego
-i w ogóle nie mam z nim żadnych problemów tylko samą radochę z oglądania telewizji, DVD i HDTV z kompika

Oczywiście możesz także trafić na felerny egzemplarz, ale to nie moja wina:D , Panasy tez bywają felerne. No i ja oglądam TV z 3m, a z 4 w życiu nie polecałbym 37"
 
Ostatnia edycja:

vicek

New member
Panas37 czy LG42 c.d.

Dzięki za dostarczenie argumentów setunia. :)

Z tymi 37ma calami to widać kolejny mit sprzedawców.. Gość z EuroAGD powiedział, że na odległość 3-4m 37" to jest max, że wzrok się będzie męczył przy większym. Chyba zastosował stary sposób z mnożeniem przekątnej x3, który stosowano do SDTV/4:3. Chociaż mógł mieć rację, jeżeli zakładał zwykłe oglądanie TV "na okrągło", a nie sporadyczne seanse filmowe..

Mam jeszcze wątpliwości odnośnie HDCP.. Widziałem gdzieś wyżej, że chodzą pogłoski o braku obsługi HDCP przez ten model.. Z tego co mi się wydaje oznaczałoby to skalowanie wysokich rozdzielczości w dół (z zabezpieczonych nośników). Czy w tej sytuacji jedynym sposobem na oglądanie zabezpieczonego materiału hd na tym tv jest złącze componentowe?

Jeszcze pytanie odn. PC. Wiem, że stosując analogowe złącze D-SUB otrzymujemy pełną rozdzielczość kompa (widać cały pulpit). Czy przy połączeniu przewodem DVI->HDMI występuje zjawisko "overscan'a" czyli przycięcia kilku % ramki?

Pozdrawiam
vicek
 

setunia

New member
Bez reklam
Witam.
Co do połączenia kompa przez HDMI to nie mam pojęcia jak to zadziała.
W sprawie obsługi HDCP wysłałem maila do serwisu LG. Natomiast jeśli chodzi o problemy z połączeniem z "n" - ką to z opisu tych problemów nie przypuszczam, żeby wine za nie ponosił brak obsługi HDCP, bo wtedy obraz HD jest przesyłany łączem HDMI, ale jako SD.
Pozdrawiam.
 

vicek

New member
No i LG kupiony..

TV kupiony - niestety z duchem TVP1 :evil:- chodził 3 dni w sklepie na jedynce.. ale mam nadzieję, że uda mi się to przetrzeć. Właśnie zostawiam go na parę godzin ze śniegiem.. zobaczymy. Próbowałem przepalić to funkcją inwersji, ale zaczęło wypalać trójkącik z 12ką.. więc daję śnieg.

Z pierwszych wrażeń na szybko (+-):

+ PC - obraz żyletka, WMVHD rewelka, DVB-S super, DivX ok,
(component: overscan obcina pare % obrazu; D-Sub: pełny pulpit)

+ Kablówka - do oglądania - myślałem że będzie kiszka - jest całkiem ok,
(wygląda lepiej niż Polsat na LCD),

- szybko powstające duchy (jasne ikony z ciemnego pulpitu, tryb PC; jaskrawe kolory odciskają się momentalnie - mam nadzieję, że mu to przejdzie z wiekiem),

- dosyć widoczne granice kolorów na dalikatnych przejściach tonalnych (test z 1,5m HD; być może za duży kontrast - jeszcze będę testował).
 

setunia

New member
Bez reklam
Co do tych minusów to nie tak od razu wina plazmy. Problemy z przejściami odcieni zwłaszcza w sygnale HD mogą być spowodowane przez zbyt wysoki stopień kompresji. Filmy np 1080p upakowane na 4GB siłą rzeczy nie będą rewelacyjne i nawet mogą być gorzej wyswietlane od 720p które wykorzystuje z nawiązką rozdzielczość plazmy natomiast przy tej samej wielkości pliku nie wymusza tak dużego stopnia kompresji. Proponuje najlepiej sprawdzać jakość obrazu na demach, które mają bardzo niski poziom upakowania.
Natomiast korzystanie z plazmy jako monitora do komputera to już według mnie przegięcie. Mając świadomość, że właśnie plazma jest podatna na wypalanie katować ją pulpitem, który jest jak palnik no nie ludzie!
Sam używam kompa do oglądania filmów, ale obraz pulpitu jest wyświetlany jak najkrócej tylko tyle czasu, ile mi potrzeba do uruchomienia filmu i przełączenia go w tryb fullscren.
Kochajmy nasze telewizorki i nie katujmy ich!:(
 

vicek

New member
Spokojnie :cool:, nie katuję jej - nie używam jako monitora PC, ale jako "końcówkę" HD/DivX/SAT z PC.
Napisałem, że kontrastowe obiekty wypalają się "momentalnie" - tzn. już po kilku minutach wyświetlania. Ale na szczęście równie szybko znikają. Pewnie dlatego, że plazma jest jeszcze nie dotarta.. To tylko takie luźne spostrzeżenie "na szybko" po pierwszym odpaleniu.

Co do materiałów HD to były to filmiki WMVHD zassane ze strony www.wmvhd.com w rozdziałce 720p, po ok.2,5min., wielkość ok 100MB.
Efekt był widoczny ze względu na domyślne ustawienie obrazu na "dynamiczny" oraz ze względu na odległość (1,5 m), ale tylko na dużych powierzchniach wypełnionych gradientem. Kompresji to raczej jest dobra jakościowo, bo nawet przy szybkich scenach nie widać artefaktów.

Co do miłości do telewizorków to przydałoby się zaszczepić jej choć trochę sprzedawcom RTV.. bo rzucać taką świeżą plazmę na TVP1 12h/dzień przy ustawieniach domyślnych to jest dopiero hardcore!!
Ale trzeba przyznać, że w niektórych sklepach są lepiej obcykani.. widziałem szlifowanie śniegiem na wystawie.

Przy okazji poniżej prezentuję fotki ducha TVP1 (dla tych co nie wierzą w duchy ;))

duch1.jpg
duch2.jpg

Pozdrawiam
 
Do góry