Nowy model - LG 42PC3RA

setunia

New member
Bez reklam
vicek napisał:
TV kupiony - niestety z duchem TVP1 :evil:- chodził 3 dni w sklepie na jedynce.. ale mam nadzieję, że uda mi się to przetrzeć. Właśnie zostawiam go na parę godzin ze śniegiem.. zobaczymy. Próbowałem przepalić to funkcją inwersji, ale zaczęło wypalać trójkącik z 12ką.. więc daję śnieg.

Może raczej do usuwania duszków lepiej użyc wybielania. Daje kopa na cały ekran. Używam go dosłownie na minutę po oglądaniu filmów z napisami poza obrazem i czyści dokładnie.
 

vicek

New member
Wybielanie

Udało się.. po kilku (5-6h) sesjach ze śniegiem i wybielaniem duch zniknął.
No - powiedzmy, że jest niezauważalny ludzkim okiem :)

Zjechałem z kolorami, kontrastami itp. i jadę na zoomie. Pilnuję, żeby przesuwać logosy, do tego wrzuciłem na stałe orbiter. Mam już nabite 130h.
Jak narazie ekran jest jednak wciąż bardzo czuły. Duchy "chwilowe" widać po kilku minutach oglądania telegazety lub chwili manipulowania menu (np. układania kanałów).

Zobaczymy jak będzie reagował po dotarciu.
Narazie jestem zadowolony z zakupu.
 

Malibu

New member
Witam,
od wczoraj mam ten TV.Ogolnie to jestem bardzo zadowolony, bo pierwsze wrazenie bylo niesamowite.Przesiadka z TV 29 " na tego kolosa to jest cos.Ogolnie to co mnie teraz frustruje to "geometria obrazu".Filmy na DVD, ktore mam w 16/9 mają paski czarne u gory i dołu.Sa to jednak filmy sprzed paru lat(klasyki) wiec to mozna wybaczyc.Nowosci z DVD to juz prawie 100 % bez czarnych paskow.Natomiast ogladając Canal + bądz HBO podczas filmow przy jednym filmie mam paski, przy drugim nie.Dzis kolo 18:00 Gwiezdne Wojny leciały na C+ w prawym gornym rogu pisalo, ze 16/9 ale ten napis(wraz z logo C+) był na czarnym pasku!WTF!?Wczoraj galę telekamer tez z paskami czarnymi oglądałem.Zaraz ide na M jak miłosc i zdam relację.


EDIT; M jak milosc lecialo z czarnymi paskami

Kolejne pytanie:
Aktualnie moje kino domowe jest podlaczone z TV zwyklym kablem EURO.Zdaje sobie sprawę, ze to nie zapewnia najwyzszej możliwej jakośći, pytam więc, zamieszczając zdjecia mojego kina, czy moge podlaczyc tego componenta -> http://www.allegro.pl/item158964397_kabel_3xrca_component_video_firmy_tech_link_1_5m.html
z moim TV?

Zdjęcia:
1.
2.
3.

Jesli sie da, to mi prosze powiedziec do ktorych slotów to wpiąć.


http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=9788
po przeczytaniu tego tematu zainwestuje w lepszy kabel euro i wlacze opcje RGB
 
Ostatnia edycja:

setunia

New member
Bez reklam
@Malibu
Mam dla Ciebie dwie wiadomości dobrą i złą.
Zła jest ta, że nie widzę w twoim DVD lub tunerze gniazda Component.
Dobra jest taka, ze zaoszczędzisz 100 parę złociszów :D
A tak poważnie to faktycznie component jest oznaczony zawsze trzema kolorami niebieski czerwony i zielony, atego tam niema. Na plus masz to,że z Euro masz więcej możliwości ustawiania proporcji obrazu na TV.
Co zaś do pasów w formacie 16:9 to np Gwiezdne Wojny nie są dokładnie w tym formacie tylko w jeszcze węższym. Popróbuj z ustawieniami proporzcji i znajdź swoje najlepsze ustawienia. Ja ciągle tam mieszam.
Dlatego popieram Twoją decyzję o porządnym Eurozłączu.
 
Ostatnia edycja:

rychenko

New member
Witam
Od wczoraj jestem jak na razie szczesliwym posiadaczem LG42PC3RA ,pierwsze wrazenie bylo takie ze ekran jest ogromny choc mam pomieszczenie w którym stoi o wielkosci 50m kwadratowych wiec nie takie male ,ale po jakims czasie stwierdzilem ze 50 calowy tez nie bylby za duzy.Podłaczylem TV do amplitunera YamahaRX-V359 i DVD Playera Yamaha S559MK2 , DVD jest podłaczony componentem i obraz jest naprawde super, Polsat połaczyłem po Euro i tez niezle wyglada obraz choc nie na wszystkich kanałach ale to juz nie wina Plazmy ale nadawania poszczególnych programów, przy takim połaczeniu niestety nie dziala PIP a szkoda , chyba ze nie umiem sobie z tym poradzic, jak na razie próbuje róznych ustawien choc nie przesadzam na poczatek z byt wyzyłowaniem bo ponoc lepiej aby na poczatku nie szalec z ustawieniami na ful. Ogladanie nawet z 2,5 metra nie meczy wzroku choc lepiej bez sprzecznie oglada sie z odleglosci 4 metrów.
Zapomnialem jeszcze dodac moze ktos mi odpowie na to bo byc moze ma podobne spostrzezenie , umnie gdy jest glos sciszony to slychac wyraznie "buczenie" nie słychac tego gdy ogladam DvD ale przy polsacie tak moze to wina słabej jakosci Euro?
 
Ostatnia edycja:

vicek

New member
Dvi->hdmi

Dwd89 napisał:
mam pytanie:
podłączylem moją kartę Gigabyte GeForce 7600 Gt 256 kablem DVI
z TV PC3RA (HDMI) dzwiek przez kino domowe, pytanie brzmi jak zmienić, dostoswać wielkość ekranu dlatego iż np pasek menu start jest zbyt nisko tzn nie widać go na ekranie (możliwe że przez obudowę zaslania ten kawałek ekranu aczkolwiek jest za szeroki i za dlugi cały pulpit teraz jest w 16:9 jak dam tą mniejszą opcję to owszem jest mniejsze pole widzenia, ale efektu zadneog nie daje dlatego iż nadal jest zbyt duży pulpit (rozdziałka tV 1024-768 bodajże) na pc 1280-720 ktoś może mi pomóc ??
dzieje się tak ze względu na ok 5%owe przeskanowanie obrazu
pełny obraz pulpitu możesz uzyskać jedynie na kablu D-SUB

istnieje też możliwość sztucznego zmniejszenia pulpitu tak aby był widoczny w całości w pozostałych trybach HDTV (HDMI i component)
po ustawieniu formatu:
-ustawienia ekranu nView->aktualny wyświetlacz 'HDTV'
-ustawienia urządzenia->wybierz format tv->720p HDTV
i zatwierdzeniu, pojawi się plansza z wyborem sposobu wyświetlania pulpitu
tam można suwakiem ustawić stopień skanowania, tak aby mieścił się cały pulpit

BTW. mam również pytanie co do kabelka DVI->HDMI
czy mógłbyś podesłać linka jaki kupiłeś?
ja aktualnie używam kabelka component 10m Thompsona, ale obraz ma lekkie odbicie (ok 4mm w prawo na kontrastujących krawędziach)
chcę zakupić kabelek DVI->HDMI (5m) aby wykluczyć odbicie
czy jakość/cena przewodu ma duże znaczenie? w końcu jest to przekaz cyfrowy..

w necie jest dużo różnych i nie wiem czy jest sens pakować w niego sporo kasy.. rozważam takie dwa typy:
http://www.allegro.pl/item159612974_kabel_hdmi_dvi_gold_5m_ekranowany_2_kierunkowy_fv.html
58zł
http://www.allegro.pl/item159902950_kabel_cyfrowy_hdmi_dvi_690305_tech_link_5m.html
173zł
czy może jeszcze coś innego??
 

tkirmuc

New member
42 PC 3 RA za 2999,-

Na otwarcie Saturn Planet w Zlotych Tarasach (w W-wie). Ciekawe czy maja wiecej niz dwie sztuki :)
 

setunia

New member
Bez reklam
Fotoshop napisał:
Witam
Czy ktoś z was próbował podłaczyć laptopa do tej plazmy zlaczem RGB?
U mnie "brak sygnału" ;(

A u mnie jest :D . Już pisałem wiele razy inapiszę jeszcze raz dużymi:

SYGNAŁ PO D-SUBIE Z KOMPA LUB LAPTOPA NA PLAZME MUSI MIEĆ ROZDZIELCZOŚĆ 1280X768!!!!!

Insze nie uwidisz.
 

Luki27

New member
setunia napisał:
A u mnie jest :D . Już pisałem wiele razy inapiszę jeszcze raz dużymi:

SYGNAŁ PO D-SUBIE Z KOMPA LUB LAPTOPA NA PLAZME MUSI MIEĆ ROZDZIELCZOŚĆ 1280X768!!!!!

Insze nie uwidisz.
Chyba chodziło Ci o 1280x720 !! ? IMHO - lepiej wyglada...
 

setunia

New member
Bez reklam
Nie! Chodziło mi DOKŁADNIE O 1280X768. Wtedy obraz jest wyświetlany idealnie na całym ekranie. Przy 1280x720 zostają paski u dołu i góry i trzeba kombinować. Mój pierwszy laptok Toshiby nie mógł uzyskać tej rozdziałki i to była droga przez mękę póki nie poszedł w .... . Teraz dopiero mam ucieche bo Asusik ma tych rozdziałek do bólu i właśnie na 1280x768 obraz jest perfect.
 

Jampapampa

New member
Co z HDMI w LG 42PC3RA ???

Jestem nowym użytkownikiem N-ki i plazmy LG 42PC3RA, czytam o kłopotach z podłączeniem N-ki z plazmami LG przy użyciu przewodu HDMI, ale sensownej odpowiedzi BRAK.
Jeśli macie jakieś konkretne sposoby (step-by-step) za wyjątkiem oczekiwania na aktualizację softa przez N-kę to proszę o proszę o posta.

Pozdrav,8)
 

tomania

New member
Witam !

Też jestem od niedawna na tym sympatycznym forum i już uzyskałem sporo pomocy od innych więc i ja spróbuję Ci pomóc. Miałem ten sam problem na tym samym TV jeszcze do wczoraj. Otóż sprawę załatwił dodatkowy kabek 2xRCA z jednej strony i mały Jack z drugiej, którym łączysz wyjście audio z N z wejściem audio w TV . W N-ce będąc na 720 lub 1080i przytrzymujesz przycisk RES i przechodzisz w tryb DVI. Jest to to samo co HDMI lecz bez audio. Oczywiście obraz idzie po kablu HDMI. U mnie wszystko gra , świeci i nawet "buczy" Wejście audio typu mały jack jest obok remote. Raczej nie pomyl i lepiej sprawdź w instr.Pozdrawiam . Tomasz
 

setunia

New member
Bez reklam
tomania napisał:
Witam !

Też jestem od niedawna na tym sympatycznym forum i już uzyskałem sporo pomocy od innych więc i ja spróbuję Ci pomóc. Miałem ten sam problem na tym samym TV jeszcze do wczoraj. Otóż sprawę załatwił dodatkowy kabek 2xRCA z jednej strony i mały Jack z drugiej, którym łączysz wyjście audio z N z wejściem audio w TV . W N-ce będąc na 720 lub 1080i przytrzymujesz przycisk RES i przechodzisz w tryb DVI. Jest to to samo co HDMI lecz bez audio. Oczywiście obraz idzie po kablu HDMI. U mnie wszystko gra , świeci i nawet "buczy" Wejście audio typu mały jack jest obok remote. Raczej nie pomyl i lepiej sprawdź w instr.Pozdrawiam . Tomasz

Wszystko OK!
Tylko jakie ma byc ustawienie wejscia w TV, zeby obraz szedl z HDMI a audio z tego mini jacusia?
 

tomania

New member
Witam !
Wejście w TV ma być "HDMI". Sygnał audio na wejściu mini jacuś przechodzi bez problemu. Można dyskutować na temat jego jakości (audio) lecz ta pewnie w jakimś stopniu zależy od klasy kabla RCA-miniJack. Pozdrawiam. Tomasz
 

Jakub.P

New member
Witam

tomania napisał:
Witam !

Też jestem od niedawna na tym sympatycznym forum i już uzyskałem sporo pomocy od innych więc i ja spróbuję Ci pomóc. Miałem ten sam problem na tym samym TV jeszcze do wczoraj. Otóż sprawę załatwił dodatkowy kabek 2xRCA z jednej strony i mały Jack z drugiej, którym łączysz wyjście audio z N z wejściem audio w TV . W N-ce będąc na 720 lub 1080i przytrzymujesz przycisk RES i przechodzisz w tryb DVI. Jest to to samo co HDMI lecz bez audio. Oczywiście obraz idzie po kablu HDMI. U mnie wszystko gra , świeci i nawet "buczy" Wejście audio typu mały jack jest obok remote. Raczej nie pomyl i lepiej sprawdź w instr.Pozdrawiam . Tomasz


Dzięki za radę w końcu zadziałało. nie trzeba zawsze włączać amplitunera.
jeszcze jakieś porady dla tego modelu.

pozdrawiam
 

tomania

New member
Witam !
Cieszę się, że już nie masz problemu z dzwiękiem. Ja wykonałem jeszcze jeden "manewr". Dzięki mojemy doświadzeniu z sprzętem audio wiem jakie znaczenie ma jakość zasilania. Poprowadzenie osobnego, dobrego jakościowo i o większym przekroju ( niż ten w ścianie) kabla poprawiło brzmienie w moim wzmacniaczu lampowym - który ma podobny pobór mocy co plazma. Idąc tym tropem podłączyłem do tegoż kabla wtyczke z TV. Oczywiście efekt nie jest tak widoczny jak był słyszalny na wzmacniaczu, lecz mam wrażenie i prawie pewność, że jest lepiej - obraz się nieco wygładził, uspokoił i nie sprawia już wrażenia lekko zaszumionego. Może to przypadek - nie wierzę w cuda - może sugestia ale ten stan się utrzymuje i jest dobrze. Ponieważ jest to podłączenie do osobnej fazy - prosto z rozdzielki prądu - ominąłem wiele domowych urządzeń. To tyle tytułem dodatkowych sugestii. Pozdrawiam.
 

tomania

New member
Witam !
Cieszę się, że już nie masz problemu z dzwiękiem. Ja wykonałem jeszcze jeden "manewr". Dzięki mojemy doświadzeniu z sprzętem audio wiem jakie znaczenie ma jakość zasilania. Poprowadzenie osobnego, dobrego jakościowo i o większym przekroju ( niż ten w ścianie) kabla poprawiło brzmienie w moim wzmacniaczu lampowym - który ma podobny pobór mocy co plazma. Idąc tym tropem podłączyłem do tegoż kabla wtyczke z TV. Oczywiście efekt nie jest tak widoczny jak był słyszalny na wzmacniaczu, lecz mam wrażenie i prawie pewność, że jest lepiej - obraz się nieco wygładził, uspokoił i nie sprawia już wrażenia lekko zaszumionego. Może to przypadek - nie wierzę w cuda - może sugestia ale ten stan się utrzymuje i jest dobrze. Ponieważ jest to podłączenie do osobnej fazy - prosto z rozdzielki prądu - ominąłem wiele domowych urządzeń. To tyle tytułem dodatkowych sugestii. Pozdrawiam.
 
Do góry