Nowy firmware do Serii 5 i 6

SierzantHarris

New member
Bez reklam
mare37 napisał:
Mozesz sprawdzic w menu serwisowym wersje softu. jesli masz jedna z nowszych to raczej zmiana softu nic nie pomoze.
Duzo bylo pisania o tym ze matryce w a656 sa nierowno podswietlane i czesto wystepuje efekt białej poświaty. Kazdy uwaza ze czarna matryca dobrze odwzorowuje kolory..jednak jak to sie okazuje przy ogladaniu tv nie ma to znaczenia i mat5yce samsunga bardzoiej rozswietlaja niz innych producentow.
Niektore softy reguluja tryb energooszczedny przyciemniajac ekran i to jest wyjscie poza tym nalezy zjechac podswietlenie do 5 wtedy efekt zlego podswietlenia sie zmniejszy

Widać że nie masz pojęcia o czym piszesz. "CZarna matryca lepiej odwzorowuje kolory" - WTF? Jaka czarna i o co chodzi?. Ile miałeś w domu lcd samsunga i innych firm by sadzić tu takie stwierdzenia jak "mat5yce samsunga bardzoiej rozswietlaja niz innych producentow". Z moich wszystkich lcd największy clouding miał sony 32d3000 - normalnie dramat, plamy na całym ekranie układające się w kształt orła, swojego czasu zamieszczałem fotkę z tej tragedii na tym forum. Po co pisać bzdury dla samego pisania to ja nie wiem.
 

mare37

Banned
Może poczytaj sobie zaawansowane testy zamist sie wymądrzać jaki to ty znawca jestes w zakresie lcd. Takich znawcow to na pęczki jest. Mialem troche lcd i nadal mam stycznosc bo praktycznie od poczatku hjak weszly lcd do polski to sie nimi zajmuje z racji profesji jaka wykonuje.


masz znawco lcdeków heheh

typ powłoki (bardzo długo jedyną powłoką była standardowa matowa - światło się tak mocno od niej nie odbijało). Od jakiegoś czasu podbijają rynki matryce mające w nazwie `Crystal Brite`, `TruBrite`, `Crystal View` itd. Są to matryce z powłoką imitującą szybę, brak matowości polepsza odwzorowanie kolorów i ostrość obrazu lecz z również prowadzi do problemów z refleksami (odbiciami świetlnymi).

Kazdy producent ma swoj patent na produkowane matryce. Przewaznie w stanie spoczynku sa przezroczyste. Chdzi o jakosc wykonania oraz dobor odpowiedniego podswietlenia lampami. Niestey w przypadku samsunga i tego modeli nastepuja poswiaty swietlne wiec podswietlenie jest zle dopracowane. Mialem model grundiga gdzie podswietlenie bylo idealne.
ale nie chce mi sie polemizowac w tym temacie.
Takich znawcow to ja odpuszczam.


SierzantHarris napisał:
Widać że nie masz pojęcia o czym piszesz. "CZarna matryca lepiej odwzorowuje kolory" - WTF? Jaka czarna i o co chodzi?. Ile miałeś w domu lcd samsunga i innych firm by sadzić tu takie stwierdzenia jak "mat5yce samsunga bardzoiej rozswietlaja niz innych producentow". Z moich wszystkich lcd największy clouding miał sony 32d3000 - normalnie dramat, plamy na całym ekranie układające się w kształt orła, swojego czasu zamieszczałem fotkę z tej tragedii na tym forum. Po co pisać bzdury dla samego pisania to ja nie wiem.
 
Ostatnia edycja:

fbikalisz

New member
Jesli chodzi o podswietlenie to uzywam max na 5 a wieczorami 3 ale nawet jak zjade na minimum to mam jasny pas jakby w tym miejscu podswietlenie bylo na maxa a nawet wiecej .Sprawdze jeszcze soft a jak nie pomoze to wale na serwis ,dam znac o rezultatach. Pozdrawiam .
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
mare37 napisał:
Może poczytaj sobie zaawansowane testy zamist sie wymądrzać jaki to ty znawca jestes w zakresie lcd. Takich znawcow to na pęczki jest. Mialem troche lcd i nadal mam stycznosc bo praktycznie od poczatku hjak weszly lcd do polski to sie nimi zajmuje z racji profesji jaka wykonuje.


masz znawco lcdeków heheh

typ powłoki (bardzo długo jedyną powłoką była standardowa matowa - światło się tak mocno od niej nie odbijało). Od jakiegoś czasu podbijają rynki matryce mające w nazwie `Crystal Brite`, `TruBrite`, `Crystal View` itd. Są to matryce z powłoką imitującą szybę, brak matowości polepsza odwzorowanie kolorów i ostrość obrazu lecz z również prowadzi do problemów z refleksami (odbiciami świetlnymi).

Kazdy producent ma swoj patent na produkowane matryce. Przewaznie w stanie spoczynku sa przezroczyste. Chdzi o jakosc wykonania oraz dobor odpowiedniego podswietlenia lampami. Niestey w przypadku samsunga i tego modeli nastepuja poswiaty swietlne wiec podswietlenie jest zle dopracowane. Mialem model grundiga gdzie podswietlenie bylo idealne.
ale nie chce mi sie polemizowac w tym temacie.
Takich znawcow to ja odpuszczam.

Ja też... poczytaj tu znawco http://sonyclouding.blogspot.com/search?updated-max=2007-01-17T11:39:00-05:00&max-results=7

tzn. chciałem powiedzieć antyreklamiarzu samsunga.
Odnośnie twojej pmki do mnie to pozwolę sobie odpowiedzieć tutaj, by wszyscy wiedzieli co sądzę o takich "specach" jak Ty: Kwestionuję tyko i wyłącznie bzdurne wypowiedzi a twoja taką właśnie jest. Problem podświetlenia (clouding,bleed,mura,banding) dotyczy WSZYSTKICH FIRM I WSZYSTKICH MODELI, a jeśli tego jeszcze nie wiesz/ nie doświadczyłeś to pozwolę sobie zapytać: gdzie Ty żyjesz człowieku? i Będziesz mi tu tworzył teorię o słabej jakości wykonania tv danej firmy, nie mając pojęcia że 99,9% wszystkich tv na takową właśnie przypadłość cierpi. Powodem tego jest fakt, iż nie opłaca się firmom dokładnie sprawdzać pod tym kątem i eliminować wadliwych sztuk. Poczytaj tu http://www.behardware.com/articles/589-1/panels-a-carte-mura-components-dead-pixels.html

A, i jeszcze jedno - daruj sobie komentarze w stylu "ja znam temat gdyż jestem serwisantem/sprzedawcą itp, a ty z internetu" bo z oględzin to właśnie ja czerpię doświadczenia. Myśl sobie dalej że masz pojęcie o czym piszesz, nie wzrusza mnie to i nie dziwi.
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
dla mnie to ty jestes dzieciak z przedszkola..nigdzie nie bylo napisane ze jestem sprzedawca serwisantem itp. jestem informatykiem od 12 lat
a kwestia jakosci samsunga pozostawia wiele do zyczenia..tym bardziej ze kolejny soft okazal sie niewypalem i to juz kolejny chyba 5

koniec dyskusji



SierzantHarris napisał:
Ja też... poczytaj tu znawco http://sonyclouding.blogspot.com/search?updated-max=2007-01-17T11:39:00-05:00&max-results=7

tzn. chciałem powiedzieć antyreklamiarzu samsunga.
Odnośnie twojej pmki do mnie to pozwolę sobie odpowiedzieć tutaj, by wszyscy wiedzieli co sądzę o takich "specach" jak Ty: Kwestionuję tyko i wyłącznie bzdurne wypowiedzi a twoja taką właśnie jest. Problem podświetlenia (clouding,bleed,mura,banding) dotyczy WSZYSTKICH FIRM I WSZYSTKICH MODELI, a jeśli tego jeszcze nie wiesz/ nie doświadczyłeś to pozwolę sobie zapytać: gdzie Ty żyjesz człowieku? i Będziesz mi tu tworzył teorię o słabej jakości wykonania tv danej firmy, nie mając pojęcia że 99,9% wszystkich tv na takową właśnie przypadłość cierpi. Powodem tego jest fakt, iż nie opłaca się firmom dokładnie sprawdzać pod tym kątem i eliminować wadliwych sztuk. Poczytaj tu http://www.behardware.com/articles/589-1/panels-a-carte-mura-components-dead-pixels.html

A, i jeszcze jedno - daruj sobie komentarze w stylu "ja znam temat gdyż jestem serwisantem/sprzedawcą itp, a ty z internetu" bo z oględzin to właśnie ja czerpię doświadczenia. Myśl sobie dalej że masz pojęcie o czym piszesz, nie wzrusza mnie to i nie dziwi.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Brak Ci (z dużej bo tego wymaga kultura) argumentów, to kąsasz bez namysłu. Tworzysz teorię jakoby samsung był jedyną firmą której tiviki mają problem z podświetleniem, nie mając pojęcia że 99,9% lcd także go ma, o czym wie niemal każdy (nie licząc Ciebie). Piszesz coś o sofcie że zły i w ogóle a nie wspomnisz nic że np. ogromna większość lcd ma bugi w sofcie a aktualizacji jakiejkolwiek brak. To co Ty o mnie sądzisz zachowaj dla siebie, gdyż zwyczajnie żaden z Ciebie autorytet by mnie to wzruszyło. Chłopie nie znam Cię i nigdy nie chciałbym poznać a poniewaz bzdury piszesz nie z tej ziemi to staram się Ci to uświadomić. Bez skutku. Standard u zakompleksionych ludzików. A jeśli oczekiwałeś że Cię będę chwalił za takie farmazony to się pomyliłeś.
 

panorafix

Member
mam w domu samsunga 656 i matryca równomiernie podswietlona,w drugim pokoju mam philipsa i tam to jest rewia swiatła ale w żaden sposób nie przeszkadza to w oglądaniu.
 

mare37

Banned
to w trzecim postaw sobie sonego..bedziesz mial komplet dyskotekowy


panorafix napisał:
mam w domu samsunga 656 i matryca równomiernie podswietlona,w drugim pokoju mam philipsa i tam to jest rewia swiatła ale w żaden sposób nie przeszkadza to w oglądaniu.
 

mare37

Banned
wode lejesz w tych postach ale jakos widze ze nie doradziles nikomu tylko sie wymadrzasz..rzeczywiscie znawca tematu..kolega sie pytal co z podswietleniem jednostronnym to bylo koledze doradzic ze to normalne i nie potrzebnie sie denerwuje skoro uwazasz ze tyle lcdekow ma ten problem heheh i nie zapominaj matole ze to temat dotyczacy softu a nie kompleksow. polecam ci specjaliste od psychy.


SierzantHarris napisał:
Brak Ci (z dużej bo tego wymaga kultura) argumentów, to kąsasz bez namysłu. Tworzysz teorię jakoby samsung był jedyną firmą której tiviki mają problem z podświetleniem, nie mając pojęcia że 99,9% lcd także go ma, o czym wie niemal każdy (nie licząc Ciebie). Piszesz coś o sofcie że zły i w ogóle a nie wspomnisz nic że np. ogromna większość lcd ma bugi w sofcie a aktualizacji jakiejkolwiek brak. To co Ty o mnie sądzisz zachowaj dla siebie, gdyż zwyczajnie żaden z Ciebie autorytet by mnie to wzruszyło. Chłopie nie znam Cię i nigdy nie chciałbym poznać a poniewaz bzdury piszesz nie z tej ziemi to staram się Ci to uświadomić. Bez skutku. Standard u zakompleksionych ludzików. A jeśli oczekiwałeś że Cię będę chwalił za takie farmazony to się pomyliłeś.
 

panorafix

Member
żeby kolego tobie nie przydarzył się komplet dyskotekowy czasami,bo widzę że pijesz do wszystkich.Prześpij się a potem wyładowuj agresję bo ja Tobie nie ciupię tylko napisałem to co stwierdziłem
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
Po 1 synek trzeba czytac wszystkie wątki i dopiero wyrażać obiektywną opinie
po 2 brudzia nie piliśmy żebys mi tu z "kolegą" wyjeżdzał
po 3 nie ja zacząłem prowokatorskie dialogi a jak chcesz wtórować koledze SH to idz z nim do piskownicy
po 4 nie strasz bo sie zes.. i uważaj na takie slowa bo za to sie w dziób dostaje
dalszą dyskusję uważam za bezpodstawną i nie na temat



panorafix napisał:
żeby kolego tobie nie przydarzył się komplet dyskotekowy czasami,bo widzę że pijesz do wszystkich.Prześpij się a potem wyładowuj agresję bo ja Tobie nie ciupię tylko napisałem to co stwierdziłem
 

panorafix

Member
mare37 napisał:
Po 1 synek trzeba czytac wszystkie wątki i dopiero wyrażać obiektywną opinie
po 2 brudzia nie piliśmy żebys mi tu z "kolegą" wyjeżdzał
po 3 nie ja zacząłem prowokatorskie dialogi a jak chcesz wtórować koledze SH to idz z nim do piskownicy
po 4 nie strasz bo sie zes.. i uważaj na takie slowa bo za to sie w dziób dostaje
dalszą dyskusję uważam za bezpodstawną i nie na temat[/quote
_po drugie bucu to ty pisałeś do mnie na priwat i polecałeś nowy soft zachwalając jaki to on rewelacyjny,że obraz żyleta,chciałeś żebym pospisywał ci ustawienia z menu serwisowego bo zapomniałeś doda,że jesteś adamem słodowym i uwielbiasz tuningowac TV.I co nagle samsung jest be i soft ci sie też nie podoba,a może marna podrubo informatyka nakreciłeś za bardzo w telewizorku,albo masz po prostu trafiony model.A wdziub to pilnuj sie żeby tobie co innego nie pchali.Przez takich jak ty chamskich i nie umiejących z pokorą odpisac normalnie na posty to aż nie chce sie zaglądać tu na forum.Wracaj do swoich timexuw,atari i comodore panie informatyku.I terac to ja też dalsza dyskusje uważam za zbyteczną.I mam to forum gdzies i spadam z niego wlasnie przez takie osoby nie umiejace rozmawiac bez agresji,bo to ty skrytykowales zlosliwie mojego posta i krzyżyk na droge.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
mare37 napisał:
Po 1 synek trzeba czytac wszystkie wątki i dopiero wyrażać obiektywną opinie
po 2 brudzia nie piliśmy żebys mi tu z "kolegą" wyjeżdzał
po 3 nie ja zacząłem prowokatorskie dialogi a jak chcesz wtórować koledze SH to idz z nim do piskownicy
po 4 nie strasz bo sie zes.. i uważaj na takie slowa bo za to sie w dziób dostaje
dalszą dyskusję uważam za bezpodstawną i nie na temat

Jednego Ci chłopaczyno odmówić nie można - chamem i prostakiem jesteś na maksa. Obrażasz mnie w pmkach, obrażasz innych w swych postach, jednym słowem sam na siebie bicz kręcisz. W twarz byś mi tego nie powiedział, tylko biegłbyś w drugą stronę kiedy bym Cię spotkał. Kompleksy to chyba twój problem bo z braku argumentów do dyskusji szczekasz jak ratlerek na wszystkich i podgryzasz po kostkach. Takich pieniaczy już było tu kilku ale dostali bana, czego i Tobie życzę. Ośmieszasz się publicznie i na dodatek tego nie łapiesz. A już te twoje grozby pod moim adresem w pmkach to mnie rozbawiły. Ja bym cię kciukiem złamał luju parkowy. Nie pisz do mnie więcej bo znowu ci pojadę po gaciach że się zesrasz leszczyku. Kończę tą bajerkę z tobą, to się może odkleisz ode mnie jak zaschnięte góxxxx od buta. I po co ja się z takim imbecylem wogóle wpuszczam w dyskusję? Przecież Ty tylko na to czekasz. "menda szwenda się..."
 
Ostatnia edycja:

perc

New member
aktualizacja softu samodzielnie

Sorry, że zadaje może naiwne pytanie, ale czy aktualizacji softu można dokonać samodzielnie, jeśli tak , to w jaki sposób?
Pozdrwaiam i popieram zwolenników kulturalnej dyskusji.
 

arti200

New member
Mam krótkie pytanie. Posiadam pilota od kina domowego pioneera z możliwością przypisania kodów sterujących do różnych TV.
Ustawiam kodowanie na: samsung TV 646. Następnie naciskając na przyciski (TV control) w tym pilocie, telewizor odpowiada jedynie miganiem czerwonego LED-a ( TV to samsung LE32A656 ). Czy jest jakiś sopsób aby TV reagował na wysyłane przez tego pilota kody ??????
 

samek31

New member
problem z 656

Witam !Mam problem z samsungiem le 40a656 po krótce obiaśnię sytuację.Kupiłem ten tv w dobrej cenie od znajomego ale po kilku dniach doszedłem do wniosku że obraz na tym telewizorze jest mało ostry i dosyc rozmazany.Poszukałem troche w necie i dostałem sie do tego menu serwisowego i zaniepokoił mnie napis na tej głównej stronie w tym menu a mianowicie EDIT L13_1920_1080 FAILURE_H1 obawiam sie że to może być jakiś błąd bo w innych pozycjach mam napis success.Poprzedni użytkownik pprawopodobnie coś namieszał w tym menu bo mam soft 1011.2 a wydaje mi sie że powinien być 1016.2 (taki ma szwagier w takim samym tv, kupiony w tym samym sklepie w tym samym okresie).Proszę o pomoc czy moje przypuszczenia są prawidłowe i jak by można było bez servisu to naprawic (jeżeli sie uda)Jeżeli by mógł ktoś podesłać mi fotki z oryginalnymi ustawieniami na meila areksam(małpa)poczta.onet.pl był bym bardzo wdzieczny.I jeszcze pytanie gdzie mozna ewentualnie pobrac ten soft 1016.2 bo tylko znalazłem 1015????Z góry dziękuję Wszystkim za pomoc!!!!!!!!!!!!
 

mare37

Banned
widac gosc niezle zamieszal..bawil sie softami i ma
oficjalnie jest tylko 1015 w serwisie maja 0174 i mysle ze nie obejdzie sie bez serwisu..mozesz wgrac 1015 i zobaczyc czy sie sytuacja poprawi jesli nie to znaczy ze sa inne ustawienia popsute

samek31 napisał:
Witam !Mam problem z samsungiem le 40a656 po krótce obiaśnię sytuację.Kupiłem ten tv w dobrej cenie od znajomego ale po kilku dniach doszedłem do wniosku że obraz na tym telewizorze jest mało ostry i dosyc rozmazany.Poszukałem troche w necie i dostałem sie do tego menu serwisowego i zaniepokoił mnie napis na tej głównej stronie w tym menu a mianowicie EDIT L13_1920_1080 FAILURE_H1 obawiam sie że to może być jakiś błąd bo w innych pozycjach mam napis success.Poprzedni użytkownik pprawopodobnie coś namieszał w tym menu bo mam soft 1011.2 a wydaje mi sie że powinien być 1016.2 (taki ma szwagier w takim samym tv, kupiony w tym samym sklepie w tym samym okresie).Proszę o pomoc czy moje przypuszczenia są prawidłowe i jak by można było bez servisu to naprawic (jeżeli sie uda)Jeżeli by mógł ktoś podesłać mi fotki z oryginalnymi ustawieniami na meila areksam(małpa)poczta.onet.pl był bym bardzo wdzieczny.I jeszcze pytanie gdzie mozna ewentualnie pobrac ten soft 1016.2 bo tylko znalazłem 1015????Z góry dziękuję Wszystkim za pomoc!!!!!!!!!!!!
 

pom22

New member
soft

Witam , mam taki soft w samsungu 52a656 PRLPEUS-1004.0 AMBPEUMD-1017.0 PERLDEUC-1014.0 , czy to jest najnowszy , proszę o odpowiedz.
 

pom22

New member
soft

pom22 napisał:
Witam , mam taki soft w samsungu 52a656 PRLPEUS-1004.0 AMBPEUMD-1017.0 PERLDEUC-1014.0 , czy to jest najnowszy , proszę o odpowiedz.

Czy na prawde nic nikt nie wie o oznaczeniu najnowszego softu samsunga 53a656
 
Do góry