Nowy firmware do Serii 5 i 6

mickee

New member
Orientujecie się czy był jakiś soft pomiędzy 1015 i 1011.2 ? Mam wrażenie że przed moimi modyfikacjami obraz był jeszcze lepszy niż teraz na 1011.2. Może był jakiś pośredni...?
 

mare37

Banned
raczej nie bylo:
1007,2
1009
10011.2
1015
byc moze z tych dwoch pierwszych cos miales
moze tylko wrazenie ale ja mam podobnie..tylko na tych wczesniejszych mialem smugi na matrycy i buczenie..do konca nie wiem ktory mialem czy 1007,2 czy 1009

mickee napisał:
Orientujecie się czy był jakiś soft pomiędzy 1015 i 1011.2 ? Mam wrażenie że przed moimi modyfikacjami obraz był jeszcze lepszy niż teraz na 1011.2. Może był jakiś pośredni...?
 

mickee

New member
Z tego co się naczytałem to jestem prawie pewny że miałem ten 1014 i teraz żałuję że brałem się za aktualizację. Jeżeli gdzieś znajdzie się 1014 to wgrałbym go bez namysłu. Z tego co widzę jest on najlepszy.
Może ktoś go ma...
Nie ma jakiegoś sposobu żeby zgrać z TV soft?

UWAGA !
Dzwoniłem do Samsunga i oficjalnie pani powiedziała, że nowy soft 1015 pogarsza obraz ! ! ! A jak się chce przywrócić poprzednią wersję to tylko serwis i to jeszcze nie wie czy nie trzeba będzie płacić. Myślałem że wyjdę z siebie.
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
w samsungu sami nie wiedza jak sie maja...raz gadaja ze na gwarancji mozna sobie wgrac nowy soft i jak sie cos stanie to gwarancja to obejmuje za chwile co innego..przeciez jak udostepniaja na stronie to chyba dla klientow zeby sobie wgrali wiec czemu ma byc to poza gwarancja??? jesli 1015 pogarsza obraz to czemu go nie zdejma? to nastepna paranoja wiec chyba siedza tam panie w obsludze klienta ktore czytaja gazety i bajki opowiadaja..bzdury kompletne

a 1014 to byl z inna nazwa podejrzewam
Samsung LE46A656 AMBPEUMD - 1014.0

i na stronie samsunga POLSKA nawet nie potrafia napisac w kontakcie..zwrocilem im uwage to nawet nie poprawia hehehe

>> Produkty SAMSUNG Electronics Ploska<<<<


mickee napisał:
Z tego co się naczytałem to jestem prawie pewny że miałem ten 1014 i teraz żałuję że brałem się za aktualizację. Jeżeli gdzieś znajdzie się 1014 to wgrałbym go bez namysłu. Z tego co widzę jest on najlepszy.
Może ktoś go ma...
Nie ma jakiegoś sposobu żeby zgrać z TV soft?

UWAGA !
Dzwoniłem do Samsunga i oficjalnie pani powiedziała, że nowy soft 1015 pogarsza obraz ! ! ! A jak się chce przywrócić poprzednią wersję to tylko serwis i to jeszcze nie wie czy nie trzeba będzie płacić. Myślałem że wyjdę z siebie.
 
Ostatnia edycja:

mickee

New member
Dokładnie ten 1014 był z inną nazwą dlatego nie dało się go zmienić w ten podany na stronie sposób, tylko trzeba było nazwę pliku *.BIN zmieniać.
Dzwoniłem do punktu serwisowego i serwisant ma mi wgrać za darmo (chyba ?) nowy soft, który Samsung zaleca do tych TV.
Podobno ten z pendrive'a to jest kaszana i można sobie telewizor rozwalić. Serwisant powiedział żebym się cieszył że tylko obraz się pogorszył, normalnie to TV nie daje się włączyć...
Także teraz czekam kiedy pofatyguje się do mnie i zdam relację z wizyty.
Po tym co dzisiaj się nasłuchałem to odradzam wszystkim zmianę firmware przy pomocy pendrive'a.
 

mare37

Banned
wiesz co..serwisanci to niektorzy takie glupoty gadaja ze szok..np. ze soft nie wplywa na podswietlnie..ciekawe ze po wgraniu wyrownalo sie ladnie..drugi w ogole nie wiedzial ze jest taki 1015 tak wiec nastepna paranoja..poza tym co za glupoty gadaja ze z pendriva sie rozwali tv?? ja juz wgrywalem 4 razy i wszystko dziala..jestem informatykiem i takie gadanie glupot przez serwisantow mnie smieszy..to samo mialem z odtwarzaczem dvd..serwis tak powgrywal soft ze zablokowali wejscie na usb.
wiadomo ze za kazdyw grany soft maja kase a zmieniac nazw oczywiscie odradzam bo wtedy mozna sobie rozwalic tv.


mickee napisał:
Dokładnie ten 1014 był z inną nazwą dlatego nie dało się go zmienić w ten podany na stronie sposób, tylko trzeba było nazwę pliku *.BIN zmieniać.
Dzwoniłem do punktu serwisowego i serwisant ma mi wgrać za darmo (chyba ?) nowy soft, który Samsung zaleca do tych TV.
Podobno ten z pendrive'a to jest kaszana i można sobie telewizor rozwalić. Serwisant powiedział żebym się cieszył że tylko obraz się pogorszył, normalnie to TV nie daje się włączyć...
Także teraz czekam kiedy pofatyguje się do mnie i zdam relację z wizyty.
Po tym co dzisiaj się nasłuchałem to odradzam wszystkim zmianę firmware przy pomocy pendrive'a.
 

mickee

New member
Fakt, serwisanci też potrafią bajki opowiadać.
Fakt jest jednak taki, że nie zawsze trzeba wierzyć producentom i próbować coś ulepszyć. Ja chyba będę żałował tego długo.

Teraz mam takie małe pytanie dodatkowe. Chciałem sprawdzić jaki jest efekt przy oglądaniu filmu HD 1080p i ściągnąłem sobie taki (8GB zajmuje). Odpalam go na laptopie i porażka - tnie się okropnie. Czy procesor Intel core duo 1,86GHz, 1GB ram + Vista to za cienko jak dla tych filmów?
Trochę się wkurzyłem.
 

Lord Rayden

New member
mickee napisał:
Fakt, serwisanci też potrafią bajki opowiadać.
Fakt jest jednak taki, że nie zawsze trzeba wierzyć producentom i próbować coś ulepszyć. Ja chyba będę żałował tego długo.

Teraz mam takie małe pytanie dodatkowe. Chciałem sprawdzić jaki jest efekt przy oglądaniu filmu HD 1080p i ściągnąłem sobie taki (8GB zajmuje). Odpalam go na laptopie i porażka - tnie się okropnie. Czy procesor Intel core duo 1,86GHz, 1GB ram + Vista to za cienko jak dla tych filmów?
Trochę się wkurzyłem.

Lepiej kup sobie Popcorn Hour albo egreat i bedziesz miał świetne efekty przy 720p i 1080p. przez HDMI 1.3 .
 

mickee

New member
Lord Rayden napisał:
Lepiej kup sobie Popcorn Hour albo egreat i bedziesz miał świetne efekty przy 720p i 1080p. przez HDMI 1.3 .

Całkiem ciekawe te "pudełka", nawet nie wiedziałem że coś takiego jest. Tylko trochę drogie. Narazie ograniczę się do filmów 720p (te chodzą na kompie).
 

mare37

Banned
A u mnie byl serwisant, bo juz wyprobowalem wszystkie dostepne softy i okazalo sie ze wszystko co w necie to szajs. Wgral mi taki 0174 i chyba serwisy dostaly najlepszy. Wsio smiga cacy malina. Wreszcie tv odzyskal glebie przestrzen kolory wszystko jak trzeba. Pozdrawiam
 

Damass

New member
mare37 napisał:
A u mnie byl serwisant, bo juz wyprobowalem wszystkie dostepne softy i okazalo sie ze wszystko co w necie to szajs. Wgral mi taki 0174 i chyba serwisy dostaly najlepszy. Wsio smiga cacy malina. Wreszcie tv odzyskal glebie przestrzen kolory wszystko jak trzeba. Pozdrawiam
Fajnie ...
To teraz pochwal się fotkami, chętnie je zobaczę i pewnie nie tylko ja.

Pozdrawiam
Damass
 

mare37

Banned
No nie wiem czy zdjecia ci cos dadza..bo moj aparat nieodzwierciedla kolorow realnie a co dopiero mowic o tv

Damass napisał:
Fajnie ...
To teraz pochwal się fotkami, chętnie je zobaczę i pewnie nie tylko ja.

Pozdrawiam
Damass
 

Attachments

  • jeden.jpg
    jeden.jpg
    43,5 KB · Wyś: 492
  • dwa.jpg
    dwa.jpg
    82,5 KB · Wyś: 124

mickee

New member
Ja też jestem po wizycie serwisanta. Mam ten sam soft 0174. Po południu poustawiam wszystko i zobaczymy jak będzie. Narazie jestem dobrej myśli. Jeżeli dalej będzie lipny obraz to nie wiem co wymyśleć.
 

mare37

Banned
A ja zaczyna zalowac ze nie kupilem Panasa lub Sony i juz chyba wiecej samsunga nie kupie. Zeby sie tyle meczyc z niedorobkami to ja dziekuje za taki syf. Z dvd jeszcze ujdzie ale naziemna cienko.
Soft najlepszy z tych co byl tylko niestety musze przyznac (kolory najlepsze byly w 1015) gosciowi racje, ktory pisal wczesniej ze zbyt duzo czerwonego. Szczegolnie na dynamicznym SD kolory buraczane skory jak u swinki. Byc moze w ogole nie biora pod uwage ze ktos bedzie na tym sprzecie uzywal anten naziemnych.


mickee napisał:
Ja też jestem po wizycie serwisanta. Mam ten sam soft 0174. Po południu poustawiam wszystko i zobaczymy jak będzie. Narazie jestem dobrej myśli. Jeżeli dalej będzie lipny obraz to nie wiem co wymyśleć.
 

Pietkad

New member
he he he ;-)


mare37 napisał:
A ja zaczyna zalowac ze nie kupilem Panasa lub Sony i juz chyba wiecej samsunga nie kupie. Zeby sie tyle meczyc z niedorobkami to ja dziekuje za taki syf. Z dvd jeszcze ujdzie ale naziemna cienko.
Soft najlepszy z tych co byl tylko niestety musze przyznac (kolory najlepsze byly w 1015) gosciowi racje, ktory pisal wczesniej ze zbyt duzo czerwonego. Szczegolnie na dynamicznym SD kolory buraczane skory jak u swinki. Byc moze w ogole nie biora pod uwage ze ktos bedzie na tym sprzecie uzywal anten naziemnych.
 
Do góry