Nowy firmware do Serii 5 i 6

zibiraze

New member
Sofcik

Witaj
Masz najnowszy soft,tak wynika z tego forum i ze strony samsunga gdzie jest starsze oprogramowanie 1015 z błędami - wiem bo używam tego softu i jest moim skromnym zdaniem gorszy od 1011 jeśli chodzi o wyświetlanie obrazu.
pozdrawiam
 

pom22

New member
soft

zibiraze napisał:
Witaj
Masz najnowszy soft,tak wynika z tego forum i ze strony samsunga gdzie jest starsze oprogramowanie 1015 z błędami - wiem bo używam tego softu i jest moim skromnym zdaniem gorszy od 1011 jeśli chodzi o wyświetlanie obrazu.
pozdrawiam

Właśnie mnie to dziwi bo nigdzie nie ma takiego softu a przewertowałem chyba już cały internet
 

7keys

New member
soft 1015

pom22 napisał:
Właśnie mnie to dziwi bo nigdzie nie ma takiego softu a przewertowałem chyba już cały internet

potwierdzam. oprócz oficjalnego 1015 na stronie samsunga.
mialem 1016.1 i nie wiem co za diabeł mnie popchał do "aktualizacji"
ostrość gorsza, czerwony kolor szaleje - bez możliwości zbicia...
w sumie pojęcia nie mam co poprawia bo co pogarsza to widzę gołym okiem.

szkoda że nie znalazłem na necie flash downloadera i kabla :) zawsze mozna by bylo zgrac z innego tv :)

a tak pozostaje czekac na cud ze strony Samsunga :)
 

mare37

Banned
no może na gwiazdke stanie sie cud..poki co testowany w serwisach 0174 tez jest walniety i chyba nikt nie wie co dalej a taki mial byc super sprzet..niestety po raz kolejny klapa jak to z koreanczykami


7keys napisał:
potwierdzam. oprócz oficjalnego 1015 na stronie samsunga.
mialem 1016.1 i nie wiem co za diabeł mnie popchał do "aktualizacji"
ostrość gorsza, czerwony kolor szaleje - bez możliwości zbicia...
w sumie pojęcia nie mam co poprawia bo co pogarsza to widzę gołym okiem.

szkoda że nie znalazłem na necie flash downloadera i kabla :) zawsze mozna by bylo zgrac z innego tv :)

a tak pozostaje czekac na cud ze strony Samsunga :)
 

7keys

New member
T-ambpeumd-1016.1

romawiałem z szefem serwisu w krakowie w sprawie tego softu T-AMBPEUMD-1016.1 , ale wrażenie jakie odniosłem z tej rozmowy raczej nie nastawia mnie optymistycznie :)
serwisant raczej nie był był zorientowany w kazdym razie nawet nie słyszał o tego typu problemach z softmi , poruszanych na tym forum...

w kazdym razie obiecał poszukać i przesłać ....

może właśnie na gwiazdkę :)

na chwilę obecną jadę na ustawieniach standardowych i jest w miarę :)
ale jednak to nie to co było.....
 

tomek_tom

New member
witam. tak chciałem tylko wtrącić że kupiłem samsunga LE40A551 w dniu 05.11 br. i mam soft T-AMBPEUMD - 1017.1.:Dna tym sofcie jest troszkę za dużo czerwonego...pozostałe funkcje o których czytałem w tym wątku chodzą bezproblemowo
dziękuje;)
 

mare37

Banned
jak odbierasz sygnal cyfrowy..badz z analogowego ale ustawienie standard nie dynamiczny to mozesz sobie czerwony zmniejszyc ;))



tomek_tom napisał:
witam. tak chciałem tylko wtrącić że kupiłem samsunga LE40A551 w dniu 05.11 br. i mam soft T-AMBPEUMD - 1017.1.:Dna tym sofcie jest troszkę za dużo czerwonego...pozostałe funkcje o których czytałem w tym wątku chodzą bezproblemowo
dziękuje;)
 

7keys

New member
mare37 napisał:
jak odbierasz sygnal cyfrowy..badz z analogowego ale ustawienie standard nie dynamiczny to mozesz sobie czerwony zmniejszyc ;))

jak wspomnialem powyzej zmiana na standard nie wiele daje odnosnie zmiejszenia czerownego nawet do wartosci prawie zerowej , oczywiscie w odniesieniu do naturanosci kolorów w sofcie który miałem poprzednio.

jak tam u kolegi z 1017 to nie wiem :)
a jesli ma obraz żyletę to poproszę jego soft :)
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
no to sobie wejdz w menu serwisowe..WB> white balance submenu i zmniejsz wartosc red gain..bedziesz mial mniej czerwieni ;))

7keys napisał:
jak wspomnialem powyzej zmiana na standard nie wiele daje odnosnie zmiejszenia czerownego nawet do wartosci prawie zerowej , oczywiscie w odniesieniu do naturanosci kolorów w sofcie który miałem poprzednio.

jak tam u kolegi z 1017 to nie wiem :)
a jesli ma obraz żyletę to poproszę jego soft :)
 

7keys

New member
mare37 napisał:
no to sobie wejdz w menu serwisowe..WB> white balance submenu i zmniejsz wartosc red gain..bedziesz mial mniej czerwieni ;))


cenna rada :) na chwile obecna ustawieleń na 90 z wartości 138

może masz rozpiskę poszczególnych wartości w menu serwisowym ?

wzglednie rozpiske polaczen gniazda serwisowego no i program :)

pozdro.
 

mare37

Banned
7keys napisał:
cenna rada :) na chwile obecna ustawieleń na 90 z wartości 138

może masz rozpiskę poszczególnych wartości w menu serwisowym ?

wzglednie rozpiske polaczen gniazda serwisowego no i program :)

pozdro.

no wszystkich nie mam..ale kolory mozesz ustawic..beda bardzo ladne
sub wright 128
red offset 129
greenoffset 128
blueoffset 130
sub contr 145
red gain 128
greengain 128
bluegain 132

:)
 

7keys

New member
mare37 napisał:
no wszystkich nie mam..ale kolory mozesz ustawic..beda bardzo ladne
sub wright 128
red offset 129
greenoffset 128
blueoffset 130
sub contr 145
red gain 128
greengain 128
bluegain 132

:)

a co kryje sie w Zaawansowanym Menu ? Nie mogę sie tam dostac :)
 

7keys

New member
chociaż dziwnym jest dla mnie fakt ze uzadzenie tak zaawansowane :)
nie posiada funkcji przywracania firmware'u fabrycznego.
albo jakiegokolwiek zabezpieczenia chroniacego uzytkwnika przed niefortunnym updatem softu. tym bardziej ze udostepniono taka mozliwosc uzytkownikowi koncowemu jak wyzej wspomniana czyli - samodzielny update softu.
 

mare37

Banned
a po co udostepniac? jak sie cos uszkodzi podczas wgrywania to serwis zarobi ;) ja juz mam dosc update itp. albo sie robi porzadny sprzet i wypuszcza na rynek a nie szybko zeby czyms nowym przyciagnac klienta a pozniej 500 poprawek

7keys napisał:
chociaż dziwnym jest dla mnie fakt ze uzadzenie tak zaawansowane :)
nie posiada funkcji przywracania firmware'u fabrycznego.
albo jakiegokolwiek zabezpieczenia chroniacego uzytkwnika przed niefortunnym updatem softu. tym bardziej ze udostepniono taka mozliwosc uzytkownikowi koncowemu jak wyzej wspomniana czyli - samodzielny update softu.
 

James Bond

New member
Witam Wszystkich.
Tv serii 6 mam już od czerwca. Do tej pory miałem firmware 1011. Denerwował mnie brak polskich liter w telegazecie. Dziś skusiłem się na najnowszy obecnie firmware 1015, który udostępniono na stronce S. Aktualizacja przebiegła bez wiekszych kłopotów (tylko tv musiałem odłączyć od prądu bo nie chciał się automatycznie włączyć na końcu). Na pewno jestem zadowolony z pojawienia sie polskich znaków w telegaz. Co do szybkości przełączania programów to jeżeli jest ona rzeczywiście szybsza to minimalnie. Funkcja oszczędności energii działa poprawnie. Zauważyłem że sposób przełączania formatów ekranu działa trochę inaczej. Co do obrazu to to trochę jeszcze dam sobie czasu aby ocenić. Na pewno są lekkie zmiany. Wydajęc mi się że matryca świeci równomierniej i są ciut mniejsze smużenia. Kolory są trochę nienaturalne. Chyba rzeczywiście ciut za dużo czerwieni. A może te wszystkie nowe stery są robione pod kątem tel cyfr.? Poczekam jeszcze trochę i albo zainstaluje starszy ster albo poczekam na nowszy który mam nadzieje że pojawi się niebawem i będzie pozbawiony wszelkich uchybień. Obym się nie rozczarował :) .
 

mare37

Banned
obyś
i zgadzam się..chyba nikt nie bierze pod uwage tego, że ktoś na tym sprzęcie może oglądać tv z naziemnej po analogu

James Bond napisał:
Witam Wszystkich.
Tv serii 6 mam już od czerwca. Do tej pory miałem firmware 1011. Denerwował mnie brak polskich liter w telegazecie. Dziś skusiłem się na najnowszy obecnie firmware 1015, który udostępniono na stronce S. Aktualizacja przebiegła bez wiekszych kłopotów (tylko tv musiałem odłączyć od prądu bo nie chciał się automatycznie włączyć na końcu). Na pewno jestem zadowolony z pojawienia sie polskich znaków w telegaz. Co do szybkości przełączania programów to jeżeli jest ona rzeczywiście szybsza to minimalnie. Funkcja oszczędności energii działa poprawnie. Zauważyłem że sposób przełączania formatów ekranu działa trochę inaczej. Co do obrazu to to trochę jeszcze dam sobie czasu aby ocenić. Na pewno są lekkie zmiany. Wydajęc mi się że matryca świeci równomierniej i są ciut mniejsze smużenia. Kolory są trochę nienaturalne. Chyba rzeczywiście ciut za dużo czerwieni. A może te wszystkie nowe stery są robione pod kątem tel cyfr.? Poczekam jeszcze trochę i albo zainstaluje starszy ster albo poczekam na nowszy który mam nadzieje że pojawi się niebawem i będzie pozbawiony wszelkich uchybień. Obym się nie rozczarował :) .
 

crawford

New member
Zmieniłem dzisiaj ten sofcik i jest OK.
Dodatkowo pojawiła się muzyczka przy wyłączeniu (była tylko przy włączeniu), poprawione polskie znaki w telegazecie.
Różnicy w kolorach i samym obrazie nie zauważyłem.
Miałem wersję 1006.3
Poniżej odpowiedź z samsunga w sprawie poprawek.

Uprzejmie informujemy, iż producent nie udostępnia listy poprawek
dotyczących kolejnych wersji softu. Zmiany zawierane w nowszym oprogramowaniu najczęściej dotyczą prawidłowego działania polskich znaków w telegazecie, zmian w szybkości reakcji menu oraz przełączania kanałów, a także drobnych korekt jakości obrazu bądź podświetlenia
matrycy telewizora
 
Ostatnia edycja:

James Bond

New member
crawford napisał:
Zmieniłem dzisiaj ten sofcik i jest OK.
Rozumiem że zmieniłeś na wersje 1015 !?
Ja też do nich pisałem aby mi wyszczególnili dokładnie co ta wersja poprawia. Oto co mi dziś przysłali:

Uprzejmie informuję, iż aktualizacja sprzętu została przeprowadzona
poprawnie. Aktualizacja która znajdujesię na stronie internetowej
poprawia wyłącznie brak polskich znaków w telegazecie.
 

7keys

New member
czyli norma... ręce opadają... aczkolwiek jesli tv Samsunga prowokuje aż tyle debat
to co jest z innymi markami ?:) w tej cenie ? :)

chyba nie chciałbym wiedzieć .... poczekajmy spokojnie a zobaczymy :)
w sumie sa ludzie którym oczu nie wypala przez lata 60Hz w monitorze,a sa i tacy którzy potrafią podpiąć klawiaturę komputera do tunera cyfrowego i dziwić się że nie działa :) klawiatura oczywiście :)
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
A ja mam pytanie odnośnie szczegółów aktualizacji. Robię wszystko wg opisu z www samsunga, uzyskuję na ekranie komunikat:
USB Searching
It will be take over 30 seconds.
I po 4 sekundach w/w komunikat znika i TV normalnie działa.
Pendrive to czyściutki pqi 2GB.
 
Do góry