Nowy firmware do Serii 5 i 6

zoltan

New member
mare37 napisał:
Wreszcie tv odzyskal glebie przestrzen kolory wszystko jak trzeba. Pozdrawiam

a nastepnego dnia:

mare37 napisał:
A ja zaczyna zalowac ze nie kupilem Panasa lub Sony i juz chyba wiecej samsunga nie kupie.

To jak to w koncu z toba jest? Jednego dnia jest wszystko jak trzeba, a nastepnego juz jest wszystko zle? To pewnie gdybys kupil Panasonica, albo Sony to tez by bylo to samo.
 

mare37

Banned
No wlasnie. Dobre pytanie. Moze dlatego ze jednego dnia ogladam dvd a na drugi wlaczam tv i kolory mnie doluja? A moze dlatego ze serwisant ustawil na standardowy a po wlaczeniu na dynamiczny kolory sa zupelnie inne? to jak to w koncu z tym sprzetem jest? A moze mi siadl wzrok od jakosci obrazu? ;) A moze trudno miec wszystko w jednym idealnie?
Problem w tym ze gdyby nie to kulawe podswietlenie matrycy, ktore mnie wnerwialo to bym softu nie ruszal bo kolory i cala reszte tv mial bardzo ladne. A teraz to nawet 100Hz nie dziala tak jak trzeba..wiec moze to nie moja wina lecz samsunga ktory wypuszcza lipe i 10 softow eksperymentujac? To jednym slowem bubel !!! A moze warto wrocic do crt?


zoltan napisał:
a nastepnego dnia:

To jak to w koncu z toba jest? Jednego dnia jest wszystko jak trzeba, a nastepnego juz jest wszystko zle? To pewnie gdybys kupil Panasonica, albo Sony to tez by bylo to samo.
 

zbopen

New member
Soft z serwisu

Czy wymiana softu z serwisu z dojazdem serwisanta do domu w ramach gwarancji jest bezpłatna,Telewizor nie ma zadnych usterek.
Czy na nowo będzie trzeba ustawić kanały ?
 

zoltan

New member
Tv ma tak duzo mozliwosci ustawien obrazu, ze napewno uda sie jakos dojsc do tych optymalnych na roznych zrodlach sygnalu. Tutaj masz troche roznych ustawien dla serii LE-A656 i dla roznych wersji softu. Moze znajdziesz cos co ci podpasuje. Chyba to juz tak jest, ze w pierwszych dniach z nowym tv wrazenie jest bardzo pozytywne, a z czasem pojawiaja sie jakies uwagi, ze to, czy to mogloby byc lepsze.
 

mare37

Banned
do zoltan
TV mam 3 miesiace i go poznalem na wskroś. Oczywiscie bez grzebania w menu serwisowym. Widzialem te ustawienia ktore podales ale mam pytanie czy sie czegos nie skopie? bo rozumiem ze te ustawienia kalibracji dotycza regulacji w menu serwisowym wiec po co te softy? Ja ogladam w ustawieniu dynamicznym tam nie ma regulacji odcienia skory (SD) a zalezy mi na tym ustawieniu bo tam jest funkcja DNIE ktora wyostrza obraz i szczegoly.

do zbopen
Serwisant wgrywa soft bezplatnie gdy tv na gwarancji. Rowniez wgrywa bezplatnie jesli zle wgrales sam soft ze strony chyba ze nastapilo jakies powazniejsze uszkodzenie wtedy nie wiem.
Kanaly sie straca..trzeba ustawiac od nowa. Serwisant mowil ze czasami nie zmieniaja sie ustawienia wiec nie wiaodmo od czego to zalezy. Ja wgrywalem 4 razy i za kazdym ustawialem kanaly.
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
WB adjust> White Balance

1011.2 FW > 1015 FW > 0174 FW
Sub bright 128> 128> 128
Red offset 125> 134> 129
Green offset 128> 128> 128
Blue offset 138> 132> 130
Sub Contrast 128> 145> 145
Red Gain 179> 119> 128
Green Gain 128> 128> 128
Blue Gain 12> 119> 132​
 

dzideex

New member
zbopen napisał:
Czy wymiana softu z serwisu z dojazdem serwisanta do domu w ramach gwarancji jest bezpłatna,Telewizor nie ma zadnych usterek.
Czy na nowo będzie trzeba ustawić kanały ?

aktualizacja firmware'u jest bezpłatna w ramach gwarancji

jeśli korzystasz z tunera tv i masz zaprogramowane kanały to po aktualizacji musisz wszystko na nowo ustawiac
 

elfior

New member
Dzisiaj odebrany ze sklepu
T-PRLPEUS-1004.0
T-AMBPEUMD-1016.1
T-PERLDEUC-1013.2
Czy muszę coś aktualizować, bo na stronie Samsunga jest 1015.0?
made in Slovakia :)
 

mare37

Banned
ale serwis ma 0174 :) poza tym 1015 prl a nie amb
jak ci dobrze gra to po co aktualizowac

elfior napisał:
Dzisiaj odebrany ze sklepu
T-PRLPEUS-1004.0
T-AMBPEUMD-1016.1
T-PERLDEUC-1013.2
Czy muszę coś aktualizować, bo na stronie Samsunga jest 1015.0?
made in Slovakia :)
 

elfior

New member
mare37 napisał:
ale serwis ma 0174 :) poza tym 1015 prl a nie amb
jak ci dobrze gra to po co aktualizowac
Nie jestem jeszcze w tym dobry :( , czyli którą pozycję mam zaktualizować?
T-PRLPEUS-1004.0
T-AMBPEUMD-1016.1
T-PERLDEUC-1013.2
Trzecią? Wcześniej w tym poście czytałem, że drugą, ale tam jest AMBPEUMD, a nie T-PRLPEUMD. Tego T-PRLPEUMD nie ma wcale :???:
 

mare37

Banned
zawsze aktualizuje sie druga..reszta jest stała i podlega aktualizacji
to ze masz ambpeumd to w niczym nie przeszkadza bo u mnie serwisant sie nie pytal czy mam ambpeumd czy prlpeumd..wgral i juz.

ale ponawiam pytanie po co chcesz aktualizowac skoro wszystko ci gra idealnie?

elfior napisał:
Nie jestem jeszcze w tym dobry :( , czyli którą pozycję mam zaktualizować?
T-PRLPEUS-1004.0
T-AMBPEUMD-1016.1
T-PERLDEUC-1013.2
Trzecią? Wcześniej w tym poście czytałem, że drugą, ale tam jest AMBPEUMD, a nie T-PRLPEUMD. Tego T-PRLPEUMD nie ma wcale :???:
 

Tragos

New member
Pomocy

Witam
Poprzestawiałem coś w menu serwisowym i teraz jak włączam TV to mam tylko poprzeczne pasy zielono-różowe. Co mogę z tym zrobić?
 

mare37

Banned
to po co sie bawi w menu serwisowym?
nie wchodzi ponownie w menu serwisowe? mysle ze wgranie softu nic nie da ale mozesz probowac..moze zaskoczy
moze sie skonczyc serwisem wtedy gosc sie podepnie przez zlacze serwisowe i ustawi co trzeba


a ja mam inny problem..i nie wiem czy to wina sygnalu czy tv..zdarza sie tylko na tvp2 najczesciej na reklamach..pasy czarne (gora i dol) robia sie na moment czerwone po czym pozioma linia jakby spiecie i czarny ekran na chwile i tak pare razy..czy to wina nadajnika czy tv? Na innych kanalach bezproblemowo.



Tragos napisał:
Witam
Poprzestawiałem coś w menu serwisowym i teraz jak włączam TV to mam tylko poprzeczne pasy zielono-różowe. Co mogę z tym zrobić?
 

mare37

Banned
Bierzesz pendriva nagrywasz na niego soft ..wsadzasz w usb na wylaczonym tv po czym wciskasz source z tv oraz z pilota power jednoczesnie

Tragos napisał:
Nie wchodzi mi mune serwisowe.
Jak wgrać nowego softa jak nic nie widzę na ekranie nawet menu telewizora.
 

fbikalisz

New member
Witam mam ten lelewizorek od tygodnia i męczy mnie jedna przypadłość mianowicie ; na ciemnych scenach prawa strona ekranu okolo 25 ,30 (pionowy pas) jest niemilosiernie wyblakla (czern swieci) ,totalna porazka . Czy mozna to jakos zniwelowac wgraniem nowego softu czy już tylko serwis? Niby mogę go jeszcze oddać ale koszta przesyłki dojdą niestety .
 

mare37

Banned
Mozesz sprawdzic w menu serwisowym wersje softu. jesli masz jedna z nowszych to raczej zmiana softu nic nie pomoze.
Duzo bylo pisania o tym ze matryce w a656 sa nierowno podswietlane i czesto wystepuje efekt białej poświaty. Kazdy uwaza ze czarna matryca dobrze odwzorowuje kolory..jednak jak to sie okazuje przy ogladaniu tv nie ma to znaczenia i mat5yce samsunga bardzoiej rozswietlaja niz innych producentow.
Niektore softy reguluja tryb energooszczedny przyciemniajac ekran i to jest wyjscie poza tym nalezy zjechac podswietlenie do 5 wtedy efekt zlego podswietlenia sie zmniejszy


fbikalisz napisał:
Witam mam ten lelewizorek od tygodnia i męczy mnie jedna przypadłość mianowicie ; na ciemnych scenach prawa strona ekranu okolo 25 ,30 (pionowy pas) jest niemilosiernie wyblakla (czern swieci) ,totalna porazka . Czy mozna to jakos zniwelowac wgraniem nowego softu czy już tylko serwis? Niby mogę go jeszcze oddać ale koszta przesyłki dojdą niestety .
 
Do góry