Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

Bipo

Active member
Bez reklam
Zmiana klimatu filmu, bajka Aquaman na bok a teraz bardziej coś w stylu klimatu ze skandynawi...
Ja ostatnio dzięki Henry obejrzałem trylogię Szweckiego filmu "Dziewczyna z tatuażem". Moim zdaniem dużo mroczniejszy i lepsze klimatyczne kino niż amerykańska wersja. Masa rozbudowanych wątków oraz fabuła na której trzeba się skupić aby się nie pogubić... jeśli ktoś lubi takie klimaty to Polecam :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Odświeżyłem "Wojne Swiatów" z Tomciem.
Lata filmu nie widziałem, pomijając wałkowany początek (jako demo), ale tu wiadomo, dlaczego i po co. Kto słyszał na sprzęcie wie o co chodzi.

Sam w sobie film daje radę, szczególnie na tle tych cukierkowy gniotów.
Obcy wciągają, mielą i wypluwają, krew bryzga na lewo i prawo.
Mimo, że to Spielberg (czyli z natury soft), to i tak o niebo bardziej dosadny jak te truchła z Marvela.
Widać na tle tej pozycji, jak wszystko zeszło na psy.

Natomiast co mnie urzekło, to audio! Wymiata, dosłownie.
Nie trzeba Atmosa, DTS-X'a, wystarczy dobre przyzwoite żródło, a takim niewątpliwie jest Wojna Światów.
Obejrzałem chyba wszystkie, a na pewno większość Atmosowych pozycji i tutaj nie jedną zawstydziłaby Wojna Światów.
Takich starszych filmów jest wiele co dziejsze nawet w atmosie by zawstydziły.... niestety, bo nie powinno tak być, a mamy to co czasem sami możemy doświadczyć. Pierwszy z brzegu staruszek Niepamięć - świetny film zarówno pod względem obrazu jak i dźwięku i sam film bardzo dobry.
Bokciu pisał,że nie nadąża i oczy Mu się plączą :D

Dobra,trzeba obejrzeć drugą połowę Dannemory,Black Mirror: Bandersnatch i Bad Times at the El Royale w UHD ;-)

I zapomniałeś dopisać , oraz dobę przedłużyć do 30 godzin... 😜
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Zmiana klimatu filmu, bajka Aquaman na bok a teraz bardziej coś w stylu klimatu ze skandynawi...
Ja ostatnio dzięki Henry obejrzałem trylogię Szweckiego filmu "Dziewczyna z tatuażem". Moim zdaniem dużo mroczniejszy i lepsze klimatyczne kino niż amerykańska wersja. Masa rozbudowanych wątków oraz fabuła na której trzeba się skupić aby się nie pogubić... jeśli ktoś lubi takie klimaty to Polecam :)

Również polecam, i czekam na: Dziewczyna w Sieci Pająka 2018
Zresztą wspomniałem już o tym:

http://www.hdtv.com.pl/forum/filmy/95947-nowosci-kinowe-opisy-filmow-officebox-4509.html#post1482310

Tylko mały szczegół: Dziewczyna z tatuażem to właśnie produkcja USA, jak i również Dziewczyna w Sieci Pająka 2018, niestety bez Noomi Rapace.

Szwedzka to trylogia Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, Dziewczyna, która igrała z ogniem, Zamek z piasku, który runął.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Polecam książki, świetnie napisane. Mi się je świetnie czytało, potem obejrzałem jeden film i stwierdziłem że to nie ma sensu :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Obejrzałem Króla rozrywki i powiem szczerze, że byłem przekonany, iż nie dam rady wytrwać do końca seansu. A okazało się, że po pierwsze film mi się nawet spodobał, dwa całkiem niezłe piosenki, a trzy nie wiedziałem, że H. Jackman całkiem nieźle sobie radzi ze śpiewaniem. Generalnie wg mojej skromnej opinii warto poświęcić swój czas na ten film.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Loluś, widać, że Marvele jednak są Ci pisane. ;)
To rewelacyjne widowisko i tak samo zrealizowane, kolory i jakość obrazu 10/10, audio też 1-sza liga.
No ale jak ty w tv takie filmy oglądasz...ehh...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
a trzy nie wiedziałem, że H. Jackman całkiem nieźle sobie radzi ze śpiewaniem.

Powiedziałbym, że wymiata ; )
Skoro nie wiedziałeś, że śpiewa, to nie widziałeś "The Greatest Showman" i to duży błąd.
Świetne kawałki i film również. Mam to w 4K.
Film z cyklu "from zero to hero...". Polecam

[youtube]Kv6H9f8JcG8[/youtube]
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Loluś, widać, że Marvele jednak są Ci pisane. ;)
To rewelacyjne widowisko i tak samo zrealizowane, kolory i jakość obrazu 10/10, audio też 1-sza liga.
No ale jak ty w tv takie filmy oglądasz...ehh...

Wszystkiego nie da się kupić :) - niestety. A muzykę sobie kupię na cd ... :) Natomiast jestem ciekawy czy specjalnie do tego filmu się przygotowywał pod względem wokalnym? Pewnie coś w dodatkach na BR było mówione w tym temacie.. Ale zaskoczył mnie na maksa ... podobno jest fajna muza jak i sam film Narodziny gwiazdy... 2 utwory słuchałem z tego filmu i też bardzo mi się podobały, ale Lady Gaga potencjał ma w tym temacie.
Armanig ten kawałek też mi się podoba :)
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ucieczka z dannemory ukończona. Fajny, spokojny serial na zimowe wieczory. Nie znam prawdziwej historii, ale jeżeli ta ucieczka tak faktycznie wyglądała to szacun dla gości.
 

bokciu

Banned
Loluś, widać, że Marvele jednak są Ci pisane. ;)
To rewelacyjne widowisko i tak samo zrealizowane, kolory i jakość obrazu 10/10, audio też 1-sza liga.
No ale jak ty w tv takie filmy oglądasz...ehh...

Dokładnie tak jak mówisz. Nie przepadam za musicalami, ale ten obejrzałem dwa razy. Rewelacja pod każdym względem, a ścieżka dźwiękowa do tego stopnia kapitalna, że kupiłem sobie CD.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
A Nędzników nie widzieliście? Tam tez Hugh spiewal.

Ale ja nie o tym. Baaaaaardzo dziekuje Kolegom, ktorzy jakis czas temu polecali serial The Sinner!!! Pojawil sie wlasnie na Netflix i obejrzelismy w... 24h. Bardzo dobre kino. 8 odcinkow po 42 minuty wchodzi jak miodek :) Klimat i fabula jak w ksiazkach Harlana Cobena :)

Bardzo dziekuje i bardzo polecam :)
 

wucash

Active member
Bez reklam
Pojawil sie wlasnie na Netflix i obejrzelismy w... 24h. Bardzo dobre kino. 8 odcinkow po 42 minuty wchodzi jak miodek :) Klimat i fabula jak w ksiazkach Harlana Cobena :)

Polecam w takim razie 2 sezon, tez świetny. Łączy je postać detektywa granego przez Pullmana. Ale jest to odrębna historia.
 
Do góry