Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

dread

New member
Bez reklam
https://www.caps-a-holic.com/c_list.php?d1=5039&c=2056

Od najlepszego obrazu :
1. US Sapphire Series Remastered
2. DE 10th Anniversary Edition
3. US Sapphire Series Blu-ray

No właśnie nie :)
Wydanie polskie/europejskie jest troszkę lepsze pomimo niższej przepływności w stosunku do US. Widać to też na tych porównaniach, głównie na zoomie. To jest jeden z tych przypadków gdzie wyższy bitrate niekoniecznie oznacza lepszy obraz.

Co do Nienawistnej ósemki to mam nadzieję, że C+ nie zrobi psikusa i nie puści tego w 16:9 - to by oznaczało w tym przypadku wycięcie ~35% obrazu po bokach w stosunku do oryginalnego kadru :D
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
No właśnie nie :)
Wydanie polskie/europejskie jest troszkę lepsze pomimo niższej przepływności w stosunku do US. Widać to też na tych porównaniach, głównie na zoomie. To jest jeden z tych przypadków gdzie wyższy bitrate niekoniecznie oznacza lepszy obraz.

Nawet nie porównywałem bitrate :wink:
2 pozycja (mniejsze ziarno) wygląda jak lekko skompresowana 1.
 

dread

New member
Bez reklam
Nawet nie porównywałem bitrate :wink:
2 pozycja (mniejsze ziarno) wygląda jak lekko skompresowana 1.

Z dystansu możesz odnieść takie wrażenie, ale przyjrzyj się dokładniej - to w US kompresja jest nieco bardziej widoczna pomimo wyższego bitrate - Gladiator ? US Sapphire Series Remastered Blu-ray vs. DE 10th Anniversary Edition Blu-ray

Na blu-ray.com mają podobne zdanie :)
List of International BDs with Better PQ, AQ, and/or More Extras - Blu-ray Forum

Gladiator
US (Remastered) - AVC 23109 kbps, DTS-HD MA 5.1 4404 kbps 24-bit, English subs (Region A locked)
DE/UK (Remastered) - AVC 17685 kbps, DTS-HD MA 5.1 4408 kbps 24-bit, English subs (Region free) Best PQ
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No właśnie nie :)
Wydanie polskie/europejskie jest troszkę lepsze pomimo niższej przepływności w stosunku do US. Widać to też na tych porównaniach, głównie na zoomie. To jest jeden z tych przypadków gdzie wyższy bitrate niekoniecznie oznacza lepszy obraz.

Co do Nienawistnej ósemki to mam nadzieję, że C+ nie zrobi psikusa i nie puści tego w 16:9 - to by oznaczało w tym przypadku wycięcie ~35% obrazu po bokach w stosunku do oryginalnego kadru :D

Też mam taka nadzieję, tylko niestety czasem jest tak w C+ czy HBO że filmy na całym ekranie jednak gorzej się prezentują pod względem jakości obrazu.. ale nie zawsze tak jest...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wczoraj patrzyłem to jeszcze było napisane, że nie jest znana data premiery na BR :)

Koniec marca fantastyczne zwierzaki, kwiecień najnowszy underworld, a w maju najnowszy Resident evil..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Manchester by the Sea - zaliczone.
Manchester by the Sea (2016) - Filmweb
Lubię dramaty, rzekłbym, że to jeden z moich ulubionych gatunków, ale ta pozycja na pewno się do nich nie zalicza.
Czytam komentarze i znowu widzę te same wpisy, "mały wielki film", "najważniejszy film roku", "subtelne i doskonale wyważone" itd itp.
To samo co onanizowanie się przed obrazami Moneta.
Owszem, film jest dobry i tylko dobry, ale za płytki jak na 8/10.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dla tych co planują Doktorka kupić nie za miłe info daje... tj "Disnej " zmienił dźwięk z DTS HDMA na DTS HD HR dzwoniłem do Galapagos powiedzieli że żadnego na to wpływu nie mieli, a święcie przekonani byli, że będzie to wersja z DTS HD MA .. Na czeskiej stronie niby dalej widnieje że ma być DTS HD MA ale na ich stronie dalej np widnieje że nie ma daty na SW RO a już jest data kiedy na BR wyjdzie.. natomiast w RP w kilku już przypadkach już to zostało zmienione jeśli chodzi o doktorka w porównaniu do dnia wczorajszego...
Również Pani powiedziała że całkiem jest możliwe że np USA dostanie wersję z DTS HD MA .. ale nie oznacza ze tak będzie..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pakolo nigdy w życiu - nie spojrzałbym w lustro ...taki klimat :)

Caparzo to chodzi o dynamikę dźwięku jak film będzie spoko zrobiony to nie przeszkadza ale jeśli troszkę coś skręcą to może być średnio tak jak jest w przypadku ze SW..

Ale mi chodzi również o to że denerwuje mnie fakt że za takie same pieniądze ktoś np w USA kupuje i ma DTS HD MA, a "Disnej" sobie tak jakby rozdziela na który region czy coś w tym stylu daje taki a nie inny dźwięk.. a filmy kosztują tyle samo albo i u nas drożej.. nie wspomnę o zarobkach..
Kolejna sprawa to fakt, że Dystrybutor do dnia tak jakby wczorajszego był przekonany że będzie to DTS HD MA, a od dzisiaj sklepy zmieniają na to co faktycznie ma być - to tez troszkę dziwne..ale u nas mało się sprzedaje więc i zapewne nie za bardzo poważnie nas traktują.

A zeby było śmieszniej jest już do zamówienia SW RO z jednego sklepu, który kupuje bezpośrednio od dystrybutora, a nie podaje na chwilę obecną dźwięku :)
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Charlize Theron w filmie reżyserii gościa od Johna Wicka :wink:

(tajna agentka MI6 zostaje wysłana w czasie zimnej wojny do Berlina, aby odnaleźć zaginioną listę podwójnych szpiegów oraz zbadać śmierć jednego z nich... )


atomic-blonde.jpg
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
A w czym to wam przeszkadza bo nie kumam ?

Chodzi o jakość dźwięku, osobiście na swoim sprzęcie na 100% nie usłyszałbym różnicy.

DTS-HD HIGH RESOLUTION AUDIO (DTS-HD HR)
Similar to Dolby Digital Plus, DTS-HD High Resolution is an improved version of the previous DTS Digital formats. It is a lossy format that delivers up to 7.1 channels of sound with sampling frequencies from 48kHZ up to 96 kHz and 24 bit depth resolution. It runs between 1.5Mbps to 6Mbps. Note that DTS-HD HR is sometimes referred to as DTS-HD, which is misleading. Its quality is between DTS-HD Master Audio and the older DTS Digital 5.1 and DTS-ES.

DTS-HD MASTER AUDIO
DTS-HD Master Audio, previously known as DTS++, is another lossless audio codec similar to Dolby TrueHD. Although a DTS-HD MA track takes up more disc space than a TrueHD track, it does not require a secondary standard DTS Digital track for backward compatibility. DTS-HD Master Audio encodes virtually an unlimited number of channels at resolution of up to 24 bits and 192kHz and can downmix to 5.1 or 2 channels.

The use of DTS-HD Master Audio is optional for Blu-Ray and HD-DVD players. On Blu-Ray Disc, DTS MA supports up to 7.1 discrete channels at 96kHz/24bit or up to 5.1 discrete channels at 192kHz/24bit and up to a variable bit rate of 24.5Mbps. On HD-DVD, the maximum bit rate is limited to 18Mbps.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
"Ridik" osttani chyba jest w DTS HD HR i jest ok.. ja to bardziej napisałem jako info i to że jak film byłby skopany to pewnie będzie bardziej odczuwalne.. i druga sprawa to fakt że "Disnej" jest szansa że może dzielić Państwa na lepsze i gorsze.. ale to wszystko niedługo będzie jasne..
 
Do góry