Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie od 65 cali w górę się zaczyna coś co nie jest do zrozumienia.. a im dalej tym jeszcze gorzej bo przy 75 cach jest jeszcze większa różnica w stosunku do 65 cali niż 55 cali do 65 cali..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sporo z "7" na początku ma jeszcze w miarę sensowną cenę, ale już z "8" zaczyna drastycznie rosnąć, no, ale cóż, każdy cal na wagę złota
; )
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Sporo z "7" na początku ma jeszcze w miarę sensowną cenę, ale już z "8" zaczyna drastycznie rosnąć, no, ale cóż, każdy cal na wagę złota
; )

Ale wiesz kupić 75 budżetową to wiesz z jakością obrazu na takim tv nie będzie szału.. sensowna 75 to tak około 20 tys trzeba dać .. nie wspomnę o tych z górnej półki..
 

bokciu

Banned
Różnice w cenie wynikają z ilości wyciętych matryc z jednej tafli. Nie wiem jaką konkretnie ma wielkość tafla, ale przykładowo gdy z jednej jesteśmy w stanie wyciąć cztery 50 calówki, to z tej samej już tylko dwie 65...czy jakoś tak.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Różnice w cenie wynikają z ilości wyciętych matryc z jednej tafli. Nie wiem jaką konkretnie ma wielkość tafla, ale przykładowo gdy z jednej jesteśmy w stanie wyciąć cztery 50 calówki, to z tej samej już tylko dwie 65...czy jakoś tak.

dokładnie tak a 75 to juz tylko 1 sztuka i stąd cena x4...:kom:
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Ja myślę, że to była ustawka.
Węże pochowali, jaszczura podrzucili i zaczaili się na ciąg dalszy ;)
Oni duzo "ustawek" w tych przyrodniczych seriach BBC robia. Na zachodzie rozne grupy probuja robic z tego skandal. Ale oglada sie to zayebiscie.



Sam materiał (ujęcia,miejsca) prezentuje się zayebiście.
Obraz na BD taki sobie,często nierówny jakościowo,a nawet w tych najlepszych momentach,nie jest jakoś szczególnie kozacki (na stronie Blu-ray.com można zobaczyć screeny).
Dla mnie np. "Samsara" pod tym względem wygląda lepiej.
Podobno jednak "Planet Earth 2" na UHD z HDR wypada już bardzo dobrze,ale to chyba pisał Bubafat,więc zapewne nijak się to ma do rzeczywistości :mrgreen::-D;)


Material w wydaniu faktycznie nierowny jakosciowo. Niektorzy marudza, albo sa nawet rozczarowani. Inni widza (oczami wyobrazni) to czego tam nie ma.
Mnie sie podoba, pomimo tych "marnych" 500 nitow. ;)
Dzwiek za to bezdyskusyjnie dobry.
Film pomimo tego ze interesujacy, wspaniale usypia. Przez miesiac kolysal mnie do snu :)

Zarzucilem wczoraj pierwszy odcinek American Gods. Zapowiada sie pokrecona seria. Ktos to oglada? Jak to dalej sie rozwija? Warto inwestowac w to czas? Jestem w starsznym niedoczasie i musze wybierac miedzy snem a innymi rzeczami.

70" LCD w USA mozna dostac juz ponizej 2k, a standard to juz 2-2,5k $
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zaklinanie rzeczywistości było bodajże na NG swojego czasu, ale mniejsza z tym, ważne, że się dobrze ogląda.

Tak czy inaczej, posucha straszna. Nie ma co oglądać, a przy tej saunie nawet mi się nie chce.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Walne se, ale klimatyzator w końcu chyba. Co roku to powtarzam i zanim się zdecyduje, to już zima ;)
Pół dnia w aucie przesiedziałem z klimą na full, bo w domu nie idzie wytrzymać. Dziwne, że jeszcze komp nie wyzionął ducha. 32C dziś było.
 

pantomima

Banned
Ja tam se walnalem stelazowy na podworku i pol dnia dzis siedzialem ;)

A z tym klimatyzatorem to sie zgadza - co roku ten sam temat sie zaczyna krecic jak tylko dobrze przypali i wysiedziec nie idzie w mieszkaniu .
 

bokciu

Banned
Zawsze jest co oglądać, przecież filmy to nie tylko nowości. Zawsze można nadrobić zaległości typu "Pusher"...Piramida potwierdzi :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Walne se, ale klimatyzator w końcu chyba. Co roku to powtarzam i zanim się zdecyduje, to już zima ;)
Pół dnia w aucie przesiedziałem z klimą na full, bo w domu nie idzie wytrzymać. Dziwne, że jeszcze komp nie wyzionął ducha. 32C dziś było.

W domach trochę lepiej jest niż w bloku ale tez na piętrze jest cieplej niż na parterze.. klima się przydaje.. na pięterku w sypialni..
Ewentualnie Armanig mieszkanie trzeba zmienić :) na takie co jest budowane z pustaka Porotherm..(tak bodajże się nazywa) zdecydowanie jest lepiej .. ja mam takie mieszkanie i duża jest różnica w stosunku do tego co było w bloku (również w nowym budownictwie) - jest chłodniej i przyjemniej...

A najlepiej to nad wodę - Zegrze bliziutko :- )
 
Ostatnia edycja:
Do góry