Nowe telewizory SAMSUNG seria H

Zbylq

Member
A ja to już nie wiem gdzie leży problem. Mam 48H6700 i Galaxy S4. Ostatnio to nawet PIP raz jest a za chwile nie ma w ogóle w menu Narzędzia. SmartView 2 z fona działa ale w liście kanałów jest tylko 1 aktualnie oglądany czyli zmienić się nie da.
Z lapka Lenovo nie działa choć kiedyś śmigało. Wyświetla komunikat:
nie można oglądać w bieżącym trybie TV. wybierz inne źródło za pomocą pilota
lub
w stanie wykazać, tv, ponieważ zmienił się stan tv (google tłumacz)
Screen Mirroring z fona działa ale już z lapka przestało, niby łączy i tyle.
W poprzednim ES5500 było mniej bajerów ale i mniej kłopotów i znaków zapytania.
Czary Mary jakieś.
 

Metrolog

New member
Mam podobny problem z 55H6700 i SmartViev2 na telefonie Galaxy S4 i S3 czyli kompletny brak listy kanałów do wyboru można oglądać na telefonie jedynie to co aktualnie leci w telewizorze. Jeszcze nie tak dawno wszystko elegancko działało. Może ktoś się orientuje czy powrót w telefonie do starej wersji SV 2 coś pomoże lub np. aktualizacja do Androida 5.0 w S4.
 

Ryszard48

Member
Mam model 50H6400 i jak go kupiłem to za chiny nie mogę połączyć się z siecią bezprzewodową ,nadmienię że telefon jak i laptop nie mają z tym problemów natomiast ten 50H6400 ma ,po kablu jest internet ,ale ja nie chce ciągnąc kabli
 

krompac

New member
Router wifi w czy jak to tam nazwać w tym TV jest delikatnie mówiąc kiepski. Każda przeszkoda nawet zamknięte drzwi powoduje spadek mocy sygnału. U mnie teraz jakoś chodzi przy jednej czy dwóch kreskach ale zamiennie mam też podłączony kablem stary apek linksysa który lepiej łączy się z siecią.
 

krisr77

New member
wazne sa wg mnie 2 sprawy :
szyfrowanie: musi byc chyba WPA2 PSK
kanal: w moim przypadku nie znajdowal w ogole sieci 5GHz jak kanal byl ustawiony na 149. po zmianie na 36 zalapal od razu
 

Metrolog

New member
Jeżeli nie chcemy ciągnąć kabli a telewizor ma uszkodzone wifi lub słaby sygnał to wystarczy kupić router z punktem dostępowym zawiesić go na tylnej ściance telewizora i podłączyć do niego telewizor kablem LAN.
 

Ryszard48

Member
Myślę że nie jest uszkodzony wifi ,bo widzi kilku sąsiadów raz jest np sieć LAN czyli filmy chodzą ,a internetu brak

nie wiem co jest mam problem z pisaniem na forum ,za każdym razem nie mogę połączyć z danym tematem tylko przekierowuje mnie na jakieś subofery ,filipsy i tym podobne.Klikam zatwierdz odpowiedz a on kieruje philips 5507 tvn player ?
 

Zbylq

Member
Też mam podobny problem na tym forum. Wchodzę na Forum / LCD / Samsung a przenosi mnie na jakieś inne np "hdtv.com.pl/forum/jak-podlaczyc-x-y-z/36775-problem-z-podlaczeniem-recordera-n-do-sony-kdl-52w4000.html" przy czym na inne TV wchodzę bez problemów np LG, Panas itd
Na IE i Mozilli się kaszani ale teraz widzę na Chrome jest OK.
 
Ostatnia edycja:

mafia35

New member
Bez reklam
@Metrolog: Taniej bedzie wymienic w routerze anteny na takie o wiekszej mocy. U mnie dzieli odleglosc routera od telewizora strop i sciana, a sygnal mam w tv na full. Anteny w routerze wymienione na dluzsze o mocy 8dbi.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

Metrolog

New member
@Metrolog: Taniej bedzie wymienic w routerze anteny na takie o wiekszej mocy. U mnie dzieli odleglosc routera od telewizora strop i sciana, a sygnal mam w tv na full. Anteny w routerze wymienione na dluzsze o mocy 8dbi.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Bardzo dobry pomysł z antenami tym sposobem zyskują wszystkie urządzenia korzystające z routera, można też szybciej i bezkosztowo podkręcić moc nadajnika w routerze niestety nie spowoduje to że zwiększy się jego czułość czyli kanał zwrotny od telewizora do routera będzie nadal kulał ale za to ilość kresek poziomu sygnału na odbiorniku będzie imponująca :)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam nic nie mają "pokopane" Zmień na Chrome i przy okazji zmień router...na przykład na taki:Asus RT-AC87U
 

Ryszard48

Member
Nie będę złośliwy ale ten ruter to kosmos cenowe ja mam TP-Link TL-WR740N i jak do tej pory działają wszystkie urządzenie ,laptop czy telefony ,a jak mam dać tyle kasy to mogłem kupić inny LCD siedze teraz dosłownie przed ekranem TV i smaruje posty na laptopie ,po WI FI
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
To nie rozumiem Twojego narzekania,żeby tylko bić pianę? Co ma TV do tego.Chcesz żeby wszystko ok hulało to musisz zainwestować....
 

Ryszard48

Member
900 zł za ruter chyba cie pogięło ,10 m kabla to samo będzie tylko cena mniejsza około 10 zł A tak na marginesie to wszystko działa po WI FI tylko TV nie chce ,raz łapie raz nie ,chyba mam coś nie tak poustawiane ,tak myślę ,bo dlaczego inne urządzenia działają .
 
Do góry