Nowe telewizory SAMSUNG seria H

Panel FILMY I SERIALE - wyłączają

Dzisiaj w powiadomieniach TV przyszła mi informacja, że od 1 lipca 2015 wyłączają nam kolejny panel FILMY I SERIALE - to już drugi po WARTO OBEJRZEĆ.

Widać, że Samsung dąży do zubożenia naszych TV w funkcje Smart.
Ciekawe kiedy pozbędzie się FLASH z przeglądarki, bo w serii J FLASHA już TV nie obsługuje, tak jak brak w serii J paneli WARTO OBEJRZEĆ oraz FILMY I SERIALE.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Ale do tej informacji jest dopisane, ze nie dlugo bedzie cos nowego takze spokojnie. Nie dawno dali panel gier...

Wysłany z Samsung Galaxy S5
 

slimak

New member
Bez reklam
Ale do tej informacji jest dopisane, ze nie dlugo bedzie cos nowego takze spokojnie.

W tym roku już trzeci raz samsung informuje "ze nie dlugo bedzie cos nowego" i na razie tylko znikają kolejne usługi.

Nie dawno dali panel gier...

A w czym ten panel gier jest lepszy od tych samych gier dostępnych kiedyś w zakładce apps?
W tym że w panelu gier koniecznie trzeba założyć konto i zalogować się. :lol:
 

flawn

New member
Czy ktoś z Was, posiadaczy UExxH6400, używa może smart pilota w połączeniu z kartą CI+? Chodzi mi o to że za żadne skarby świata nie jestem w stanie wybrać głosowo kanału po numerze lub nazwie. Generalnie to u mnie wybieranie głosowe (czegokolwiek) działa na dopuszczający z dwoma minusami. Zastanawiam się czy coś z pilotem, czy z TV, czy tak po prostu jest? Nie wiem czy wybieranie głosowe wymaga internetu, ale TV jest połączony przez wifi (usługi sieciowe działają). Najnowszy soft, ale na starszych było to samo.

Założyłem temat w tej sprawie ale nikt nie pomógł, więc piszę tutaj, może się ktoś znajdzie ;-)
 
Ostatnia edycja:

luwa

New member
Witam Panowie. Od dwóch dni jestem posiadaczem UE48H6400AK. Przyznam się źe przeczytałem cały wątek jeszcze przed zakupem i wiem że były gdzieś podawane ustawienia kalibracyjne. I tu prośba o ich powtórzenie bo nie bardzo chce mi się kopać znowu. Kolejne pytanie czy posiadacie jakieś dobre ustawienia kalibracyjne z płynnym motion plus i co oznacza AK na końcu nazwy tego modelu? Pozdrawiam i udanego długiego weekendu.
 

luwa

New member
Dzięki za odpowiedż RHJG. Spróbuję tych ustawień Motion Plus a te ustawienia kalibracyjne już próbowałem i może i one eliminują większość błędów obrazu ale według mnie bardzo spada wtedy przyjemność oglądania - innymi słowy obraz jest bardzo blady i nienaturalny. Może tylko ja tak mam a może Samsung w mojej serii inaczej to dostroił ale najbardziej naturalnie obraz wygląda w tybie Naturalny - gdyby tylko zmodyfikować trochę ustawienia pod względem jaskrawości i błędów wyświetlania które i tak są niewidoczne z ok 2,5 m byłoby super. Do odbioru używam sygnału cyfrowego z dekodera kablówki. Najwyżej sam popróbuje - no chyba że znajdzie sie jeszcze ktoś komu podpasował ten tryb i znalazł rozwiązanie? Acha naczytałem się już po fakcie o problemach z kurzem za matrycą w serii H Samsunga. Czy ktoś słyszał ostatnio o tym problemie a być może w ostatnich modelach już udało się im to wyeliminować? Pozdrawiam.
 

luwa

New member
Witam jeszcze raz Panowie. Tym razem moje pytanie tyczy się aktualnej wersji oprogramowania w modelach UE48H6400AK. Jaką obecnie posiadacie? U mnie jest 2606. Sprawdziłem na stronie Samsunga i tam obecna wersja do pobrania i aktualizacji przez USB to 2710.3 z 15 maja. Jednak wolałbym to zrobić automatycznie przez internet, chociażby ze względu na oznaczenia tych modeli różnymi literkami (w moim przypadku "AK"). Niestety jak wybieram w tv opcję aktualizuj teraz po wifi telewizor chwilę sprawdza dostępne wersje i informuje o braku nowszych. O co w tym chodzi? Może ktoś ma podobny problem? Będę bardzo wdzięczny za pomoc jak i za informację co wnosi ta nowsza wersja oprogramowania. Pozdrawiam.
 

Rafal7

Banned
Może problem tkwi w tym że tv nie jest z Polskiej dystrybucji, ściągnij ze strony i sprawdź czy po usb pójdzie, wtedy będziesz miał odpowiedź.
 

luwa

New member
Chyba nie mam wyjścia bo rozumiem że Ty na swoim już masz ten nowszy soft? Myślisz że mogę bez problemu wgrać oprogramowanie ze strony samsunga z UK? Bo na ich polskiej stronce jest tylko model AW. Eh ale dziwne to że nie mogę tego automatycznie zrobić w Polsce. Chyba będę musiał skontaktować się z ich wsparciem. Dzięki za info.
 

Rafal7

Banned
Tak mam nowy soft, zawsze aktualizuje.Jak Twoj tv jest z tamtej dystrybucji to tylko z ich strony pójdzie, ale sprawdź też i z Polskiej.
 

luwa

New member
Aplikacje na Smart Hub same się aktualizują a oprogramowanie te dla AK zainstalowało mi się bez problemu tak że jakimś wielkim problemem nie będzie co jakiś czas podpiąć pendrive z aktualizacją do TV. Może jeszcze pokombinuję kiedyś z VPN ale nie wiem jak to jest z wifi. Dzięki kapusta7 i trzymaj się.
 

luwa

New member
Może i masz rację ale ja i tak muszę z pendrive'a bo jak już pisałem przez sieć mi nie znajdowało aktualizacji. Swoją drogą dziwne to trochę że polski sklep internetowy agito sprzedał mi tv przeznaczony do dystrubucji w UK nie informując o utrudnieniach z eksploatacją. No tak dali oznaczenie AK na końcu modelu ale ile osób znajdzie co to oznacza? Dziwne jest też to że przy ustawieniach mamy w lokalizacji tylko te kraje dostępne co w AW a w Smart Hub polskie aplikacje. Brakuje tylko prawidłowej aktualizacji przez sieć. Dam spokój bo jeszcze mógłbym go zwrócić ale jaką mam pewność że kupując następny z dopiskiem AW nie trafię na jakiś model z kiepską matrycą a ten w testach wypadł bardzo dobrze. Pozdro.
 

Przytul

New member
Witam
posiadam telewizor samsung 48h6400 i mam problem ponieważ telewizor widzi wszystkie filmy z laptopa po wifi ale gdy próbuję je odtworzyć wyskakuje na telewizorze błąd połączenia z internetem wie ktoś o co może chodzić ? z góry dzięki za pomoc
 

przeeemek

New member
Na stronie ag.to wyczytałem, że wersja AK przeznaczona jest na rynek rosyjski. Zamierzam kupić wersję AK w rozmiarze 55cali. Czy można bez wahania kupować, czy lepiej szukać wersji AW?
 

mafia35

New member
Bez reklam
Lepiej szukaj AW. AK może (choć nie musi) być produkcji made in russia to raz, a dwa moze byc problem z ew. gwarancją Samsung Polska. Rozumiem, ze chcesz go kupic ze wzgledu na nizsza cenę?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

przeeemek

New member
Na agito jest dostępny za trochę ponad 3 tyś. Ogólnie w tej cenie chyba pojawiły się wersje AK. Chyba, że ma ktoś jakiś namiar na dobry sklep i AW w tej cenie to będę wdzięczny.

Przydałaby się pewna informacja o AK - dostępność gwarancji i aktualizacji oraz jak to jest z jego produkcją.
 
Ostatnia edycja:

luwa

New member
Ja mam UE48H6400AK kupiony na agito. I wiem że AK jest również produkowane na Wyspy Brytyjskie. Dziwne bo w menu przy wyborze regionu jest taka sama lista państw jak w modelu AW a i cały Smart Hub jest z polskimi aplikacjami które aktualizują się bez problemu. Problem jest z aktualizacją softu - TV nie zrobi Ci tego automatycznie przez sieć - trzeba o robic przez USB. Od kilku dni czekam na odpowiedż z agito ale pewnie sie nie doczekam. Ogólnie nie chce już drążyć tematu bo telewizor spisuje się bardzo dobrze. Od konsultanta Samsung Polska dowiedziałem się że gwarancja faktycznie jest niepełna - tzn czas naprawy do 30 dni i naprawa aż do skutku ( nie wymieniają na nowy). Acha i model AK ma zamiast tunera DVBT tuner DVBT2. Mam nadzieję że te informacje Ci się przydadzą przy wyborze modelu. Pozdrawiam.
 

krisr77

New member
tez drążę temat i tez sie z agito i morele wymieniam mailami (choc jeszcze telewizora nie kupiłem). dążę do tego zeby na ich stronach znalazła sie informacja o braku gwarancji na terenie Polski.
Tym bardziej dziwne jest to ze na stronie morele Sklep internetowy Morele.net jest informacja ze sklep bedac autoryzowanym partnerem Samsunga oferuje "sprzęt oryginalny z legalnej dystrybucji, posiadający gwarancję na terenie RP."

wracjac do modelu AK - to nie oznaczenie rynku tylko oznaczenie pewnych właściwości (w tym wypadku rodzaj tunera dvbc)
na rynek angielski jest przeznaczony model AKXXU - i to XXU świadczy o kraju docelowym.
dla rynków wschodnich jest XXH - wiec zarówno model AKXXH jak i AWXXH jest przeznaczony na nasz rynek (Middele East) jednakże po prostu SAMSUNG tego modelu (AK z nowszym tunerem) w Polsce nie dystrybuował.
był on prawdopodobnie do kupienia w Czechach Estonii i na Litwie

Sam kupie telewizor chyba w neo24 mam ma mailu potwierdzenie ze jest to model AW
 
Do góry