Nowe telewizory SAMSUNG seria H

tdx

New member
Bez reklam
Nie spotkałem się z taką opcją w SM jak MD OFF ;D
krrrycha teraz skupiłbym się na M+
 

szymski

New member
A jak mogę usunąć listę kanałów. Mam listy: nc+, n na kartę i naziemną. Chciałbym usunąć n na kartę bo jest niepotrzebna jak mogę ją usunąć?
 

krrrycha

New member
to nie wina motiona
tak jak mowie mimo tego ze gamme mam roajasniona az za bardzo to czarne elementy w grze sa zbyt ciemne az jak smola a reszta kolorow jest nie nasycona przez to ze gamma jest rozjasniona
problemem jest ta czern nie wiem czemu tak sie dzieje sprawdzalem rozne kable hdmi ale to nie to
 

tdx

New member
Bez reklam
to nie wina motiona
tak jak mowie mimo tego ze gamme mam roajasniona az za bardzo to czarne elementy w grze sa zbyt ciemne az jak smola a reszta kolorow jest nie nasycona przez to ze gamma jest rozjasniona
problemem jest ta czern nie wiem czemu tak sie dzieje sprawdzalem rozne kable hdmi ale to nie to

przecież pisałeś...

tdx zastosowalem te ustawienia ale czarne kontury i elementy dalej sie rozmazuja obraz moze troche lepszy
masz moze jeszcze jakies pomysly?

Ja nie wiem po co się bawić w zgadywanie... Jeśli źródłem sygnału jest PC/PS3/PS4 to w ciągu 5 minut jesteś w stanie sprawdzić gdzie leży problem.
Wystarczy pobrać jakąkolwiek tablicę testową z pełnym zakresem koloru/czerni wyświetlić ja z danego urządzenia i sprawdzić jak wygląda z tego źródła... Jeśli ustawisz obraz właściwie prawdzasz jak to wygląda na danej grze...

Nawet jak chcesz za rącze to proszę pobrać z onedrive ze stopki plik avchd-v1_2b.exe rozpakować u siebie i z tego małego pliku zrobi cisie prawie 5gb testerów wybierz ten który najbardziej uwydatni Twój problem i testuj. Szybko przekonasz się gdzie leży problem...
 

krrrycha

New member
pobralem ten plik avchd-v1_2b.exe
moze jestem glupi ale za chu... nie wiem ocb z tymi kolorowymi kwadracikami o tv ograniczala sie do tego wlaczam i ogladam,gram mialem kilka tv zawsze byly tansze niz ten i dzialaly bez zarzutu
tak wczesniej pisalem ze po twoich ustawieniach jest lepiej bo tak zdawalo mi sie na pierwszy rzut oka wydawalo ale problem nie znikl dodatkowo obraz po prostu wpadal w brazowy kolor
moge sie mylic ale wydaje mi sie ze nie wazne jak przyciemnie gamme ustawie czern itd to i tak nie powinna sie rozmywac i smuzyc na tym tv nawet nie musze nic przyciemniac wystarczy ze pojawi sie choc cien szarosci to juz sie rozmazuje
najzwyczainiej myslalem ze w tv za 3500zl daje jasniej lub ciemniej tak jak to bylo w tych tanszych i bedzie ok ale sie mylilem
chyba ze to wina ps4 ale jak juz napisalem nie wiem jak wykorzystac twoje materialy
oczywisie nie poddaje twojej wiedzy zadnej watpliwosci jedna z dwoch rzeczy na pewno nie dziala prawidlowo i chce tylko na 100% sprawdzic ktora bo obie sa na gwarancji
 

oko26

Member
Ja zakupiłem tydzień temu 48H6640 i być bardzo zadowolony, choć nie powiem po różnych opiniach bałem się tego wyboru, ale trafiłem w MediaMarkt na naprawdę kompetentną osobę. pan nie wciskał mi na chama tylko podsumował za i przeciw a nie tylko jakie to wspaniale, sam podpowiedział że samsung w cenie do 3000zl będzie najlepszy kompromis między sony, lg, i innymi w tej cenie.. No i cóż jestem naprawdę zadowolony, albo trafiłem na dobry egzemplarz albo ten model jest doskonały. Żadnych przyciemnień, niedoświetleń, opóźnień piękny czarny kolor, smart działa idealnie-mnóstwo aplikacji, które naprawdę działają
 

krrrycha

New member
no tak ale te paski maja wszystkie byc widoczne czy jak?wogole nie wiem jak sie tym posluzyc jesli zobacze co?to znaczy ze cos jest nie tak?
jak puszcze to przez laptopa i tv to bedzie wiadomo gdzie jest zle wyswietlany obraz ale jesli przez ps4 podlaczone do tv to dalej nie bede wiedzial
ps4 wogole to odczyta?
wiem ze mecze ale jestem gorzej niz zielony w temacie jestem tylko uzytkownikiem
i w sumie nie wiem ktory plik moze mi najbardziej pomoc
 

krrrycha

New member
musze sprawdzic chyba byl wylaczony motion uwydatnia ten problem
dodam ze filmik nagralem sam i plotki to tylko przyklad
podczas gry rozmazuje sie wiele elementow nawet przy gammie zbyt rozjasnionej
poruszam postacia i wszystko co czarne sie rozmazuje
nie spotkalem sie z czyms takim wczesniej na zadnym tv a gralem w zyciu naprawde sporo
 
Ostatnia edycja:

venon

New member
Witam
Jestem (prawie)szczęśliwym posiadaczem TV EU48H6700, mam tylko problem dźwiękiem dolby 5.1, otóż posiadam zestaw kina domowego Samsunga HT-C553 do tego dekoder NC+ ADB 5800S.
Podłączenie:
Dekoder przez HDMI do TV, TV do kina przez kabel audio optyczny.
Problem:
Kiedy w opcjach dekodera włącze " nadawanie dźwięku cyfrowego dolby przez wyjscia cyfrowe, a w TV opcje dzwięku dolby, to na wszystkich kanałach w których nadawany jest dzwięk 5.1 takich jak canal plus/film/family w głośnikach kina domowego(przy wyłączonym kinie z głośników tv też) jest cisza, nie działa ani na PCM,ani na DB, ani na DTS Neo 2:5, dźwięk działa tylko na tych programach gdzie jest nadawany dzwięk stereo.
Dodam że na moim starym tv Samsunga LE40B651, dzwięk 5.1 działał bardzo dobrze.
Aha, jak włącze film z USB to dzwięk 5.1 działa, wychodzi na to że dekoder z tv nie może się porozumieć, tylko dlaczego?
 

mafia35

New member
Bez reklam
Dekoder 5800s tak ma. Podlacz dekoder do kina po optyku. Tak bedzie lepiej

Wysłany z Piątej Galaktyki
 
Do góry