Nowe telewizory SAMSUNG seria H

przeeemek

New member
Mam taki problem.

Dekoder ariva 102e i tv 48h6400 mam podłączone tak, że po włączeniu/wyłączeniu telewizora włącza się również dekoder. (Przedłużka na kablu przed dekoderem. Sterowanie wszystkim za pomocą nowego pilota.) Wszystko działa jak należy. Jednak gdy włączę w opcjach dekodera, żeby po wyłączeniu była wyświetlana godzina na ekranie to dekoder przestaje włączać się razem z tv. Wyłączanie działa. Włączanie już nie.

Przy tej opcji dekoder przechodzi jakby w stan uśpienia i to może być problemem - nie wyłącza się całkowicie - szybciej się uruchamia.

Da się jakoś inaczej ustawić aby dekoder włączał się i wyłączał razem z telewizorem
 

radier

Member
Bez reklam
A jak najpierw włączysz dekoder to po chwili nie odpadli się również TV?

Wysłane z mojego GT-N7000
 

przeeemek

New member
Włączenie tunera nie włącza tv. Gdyby nawet to musiałbym to zrobić albo pilotem od tunera albo przyciskiem na tunerze. A używam tylko jednego pilota - nowego żyroskopowego. HDMI-CEC mam wyłączone zarówno w tv jak i tunerze bo nie było do tej pory potrzebne.

Zauważyłem, że tuner włączy się gdy wcisnę 2x przycisk power na pilocie. Czyli w zasadzie wtedy kiedy włączę i wyłączę tv. To przy wyłączaniu tv włącza się tuner. Wtedy muszę jeszcze raz tv włączyć.
 
Ostatnia edycja:

przeeemek

New member
CEC nie ma tu nic do rzeczy. Od zawsze miałem to wyłączone w tunerze i działało.

Przy konfiguracji pilota uniwersalnego jest opcja do włączania/wyłączania urządzenia stb razem z tv.

Sprawdzałem na tv z serii F i tam nie występuje ten problem po włączeniu zegara w trybie standby.
 

tentypborus

New member
Witam, proszę o wsparcie, podpowiedź, może zdarzyła się Wam sytuacja?
UE40H6500 zawiesił się po uruchomieniu, na ekranie wyłącznie logo/informacja "smart TV" i w tym stanie zamarł. Telewizor używany 1 miesiąc bez problemów, teraz nic nie możemy zrobić, mimo odłączenia od sieci, po ponownym włączeniu dalej zawieszony z logo na ekranie. Jest jakaś opcja reset/przywróć ustawienia fabryczne? Grubsza sprawa/reklamacja? Pomóżcie, z góry dzięki.
 

Pastusiak

New member
a czy jest jakiś sposób na reklamy w przeglądarce? bo widze, że blokowanie wyskakujących okien nic nie daje i tak film na kinomanie próbowałem uruchomić 20 minut po czym zrezygnowałem bo przy każdym kliknięciu, ruchu kursorem załącza się reklama i przekierowanie... jak jest jakiś płatny adblock to kupię ale nic takiego nie widzę?
 

UnlimitedPL

New member
Witam. Zarejestrowałem się bo znalazłem ten wątek w google. Mam pytanie czy macie taki problem jak ja (mój TV to UE40H5500AW). Otóż jak włączę i oglądam kanał z jednego MUX'a (np przez kilka godzin) to pozostałe się nie aktualizują (np jak chcę sprawdzić poprzez przycisk na pilocie CH LIST lub ENTER). Zatrzymują się jak skończy się program aktualnie nadawany na tych programach z innych MUX'ów i pasek postępu jest na 100%. Dopiero włączenie programu aktualizuje co aktualnie jest nadawane. Mój tata ma inny telewizor także samsunga (nie wiem jaki model) i takiego problemu nie ma. Wersja oprogramowania to 2130. Ma ktoś tak samo?
 

radier

Member
Bez reklam
Info o programie aktualizuje się dopiero po odwiedzeniu konkretnego MUX. Tak musi być.

Wysłane z mojego GT-N7000
 

UnlimitedPL

New member
No właśnie o to chodzi że w TV u taty tak nie ma. Owszem przy pierwszym uruchomieniu telewizora fakt żeby pojawiło się cokolwiek trzeba odwiedzić jeden program z każdego MUX'a (inaczej mamy informacje niedostępne). Ale później jak oglądamy jednego MUX'a to inne się nie aktualizują u mnie w UE40H5500AW, a u taty się normalnie aktualizują i tu jest różnica. Czyli jest taka możliwość a u mnie to nie działa. Przecież po wejściu w jakiś kanał informacje o programach na nim są pobierane ileś tam w przód więc na podstawie aktualnej godziny powinien sobie to przesuwać automatycznie bo listę ma pobraną. I tak jest w telewizorze u taty a u mnie nie. Może coś trzeba włączyć? Robi to dobrze na innych kanałach z tego samego Mutexu, więc w czym problem z kanałami z innych Mutexów skoro liste ma pobraną?
 
Ostatnia edycja:

gsp85

New member
Witam, od wczoraj jestem posiadaczem samusunga 55h6700. Nie długo opiszę swoje wrażenia. Mam do was pytanie, czy ktoś ma dobrą konfigurację kalibracji obrazu? Przyznam, że na ustawieniach 'film', kolory jakieś blade, zostawiłem setup na natural.
 

anedam

New member
No cóż, chyba najlepiej jest kiedy każdy ustawia sobie kolory i inne ustawienia jak mu pasuje, nawet jeżeli te kolory będą niezgodne z rzeczywistymi. Kino jest i tak sztuką iluzji. Kiedyś byłem na spotkaniu ze współpracującym z najlepszymi w Hollywood kamerzystą Sławomirem Idziakiem i on mówił że do kina w ogóle nie chodzi, bo kolory które widzi na ekranie całkowicie odbiegaja od tych które filmował. Wpływa na to jakość projektora, ekranu, a nawet te małe światełka przy wyjściach ewakuacyjnych. Skoro nawet w kinie nie można być pewnym że widzi się to co powinno to może lepiej nie myśleć o prawidłowych kalibracjach tylko ustawić TV pod swoje gusta. Tak myślę...
Z innej beczki: ostatnio telewizor wyświetla mi informację że "Samsung Signature Service will terminate April 1st" i dwa przyciski OK, Szczegóły. Po kliknięciu Szczegóły przenosi na stronę WWW ale nawet po przeczytaniu jej zawartości nadal jest to wszystko tajemnicze. Jest to coś związanego z Usługą SmartHUB, wie ktoś o co chodzi, co się właściwie stanie 1 kwietnia (poza Prima Aprilis)?
 
Ostatnia edycja:

Kolos28

New member
@up
Chodzi o jeden program w smart hub. Z dnie 1 kwietnka przestanie być wspierany.
Jak chcesz wyłączyć to powiadomienie to zapraszam do ustawień/system/powiadomienia i usuń wszystkie :)

Wysłane z SGS 5.
 

anedam

New member
OK, w opisie jest w nawiasie napisane Fitness, czyli pewnie chodzi o aplikację w telewizorze, która pozwala np. kontrolować wagę.
Mam inne pytanie - przy korzystaniu z nagrywania programu telewizyjnego na zewnętrzny dysk USB - jak jest z wykorzystaniem dostępnej przestrzeni dyskowej? Np. podepnę dysk 500GB - jak maksymalnie długi program będę mógł na niego nagrać z kanału DVB-T np. TVN HD?
Aha, i czy jeśli ma się dysk podzielony na dwie partycje to czy można go namówić żeby sformatował tylko jedną z nich i ją używał a drugiej się nie dotykał? Zdania na Sieci są podzielone - jedni mówią że się da a drudzy że nawet jak mu się jedną partycję wskaże to i tak sformatuje cały dysk fizyczny.
Chyba większość odpowiedzi na te pytania jest tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...7000-nagrywanie-programow-obsluga-plikow.html
 
Ostatnia edycja:

Kolos28

New member
Mam pytanie odnośnie portów USB w UE48H6700. Pod jaki port powinnienem podpinać pendrive? W sumie to na każdym mi wykrywa pendrive ale nie wiem czy ma to jakieś znaczenie czy jest to obojętne pod który podłączam?

Wysłane z SGS 5.
 

anedam

New member
Hej, czytaliście ostatnie wydanie czasopisma CD-Action? Tzn. numer 04/2015. Na stronie 104 jest artukuł pod tytułem "Szpiegujące TV". Piszą tam że Smart TV firmy Samsung rejestrują dźwięk po czym wysyłają je przez Internet do osób trzecich. Dane te nie są w żaden sposób szyfrowane. Jest to zgodne z polityką prywatności, na którą zgadzają się wszyscy użytkownicy telewizorów. I że Koreańczycy wydali oświadczenie w którym poradzili żeby... nie omawiać przy włączonym lub czuwającym telewizorze prywatnych spraw.
Można podobno tę opcję zupełnie wyłączyć, ja wyłączyłem w System->Ogólne->Reagowanie dźwiękiem, jednak czy to wystarczy? Po włączeniu TV nadal pokazuje mi się ikona mikrofonu, wciąż mogę używać poleceń korzystając z dodatkowego pilota. Było coś na forum na temat tego podsłuchiwania? Orientuje się ktoś gdzie wyłączyć żeby czuć się w 100% bezpiecznie?
 
Do góry