Nowe telewizory SAMSUNG seria H

tdx

New member
Bez reklam
Testowałeś to?

You can read the review here: Samsung UE40H7000

Picture Mode: Movie

Backlight: 18

Contrast: 79

Brightness: 45

Sharpness: 0

Colour: 50

Tint: G50/R50

Picture Size

Picture Size: Screen Fit

Advanced Settings

Dynamic Contrast: Off

Black Tone: Off

Flesh Tone: 0

RGB Only Mode: Off

Colour Space: Custom (Red - R47, G0, B3; Green - R27, G53, B12; Blue - R4, G11, B50; Yellow - R53, G 50, B10; Cyan - R20, G54, B53; Magenta - R46, G0, B50)

White Balance 2-Point: Red Offset 2, Green Offset 0, Blue Offset -4, Red Gain 0, Green Gain -12, Blue Gain +3

Gamma: 0

Motion Lighting: Off

Picture Options

Colour Tone: Warm2

Digital Clean View: Off

MPEG Noise Filter: Off

HDMI Black Level: Low (If applicable)

Film Mode: Auto2 (If applicable)

Motion Plus: Off

Black Optimiser: Off
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie, tak jak pisałem obraz ustawiamy pod referencje czyli np źródło HDMI, ważne jedynie w tym przypadku by konsola nie wprowadzała jakiś przekłamań... Jedyne co do PS4 moim zdaniem trzeba będzie potestować M+
 

krrrycha

New member
sprawdzic pierwszy suwak na 8 drugi na zero?
dobra moze nie bedzie sie rozmazywac ale i tak wszystko bedzie zbyt czarne
nie wiem czy dobrze zrozumialem tych ustawien mam pod konsole nie ustawiac tylko pod filmy?
 

krrrycha

New member
tdx w f7000 nie ma w balansie bieli wartosci - i + w balansie bieli ustawienia sa od 0 do 50 ,domyslnie wszystko jest na 25 ustawione
napisales np blue offset -4 green gain +12 jak mam to ustawic?
 
Ostatnia edycja:

mafia35

New member
Bez reklam
Tdx sugerował sie serią h, gdzie na środku jest zero. Zrób więc blue offset na 21, a green gain 37.

Wysłany z Piątej Galaktyki
 

krrrycha

New member
sprawdze mafia tak jak mowisz ale to calkiem innne matryce w h7000 i f7000
nie sadze zeby te ustawienia pomogly
aktualnie gram w watch dogs te kolory jakies wyblakle ,mdle, obraz jakis za mgla nie ostry czarny kolor sie rozdwaja,rozmazuje patrzylem teraz na filmiki na youtube z watch dogs obraz zyleta kolory pieknie nasycone naprawde zalamany jestem swoim tv
przeciez chyba nie kazdy co wrzuca filmiki na youtube wprowadza jakies ustawienia przypuszczam ze wiekszosc zwieksza tylko kontrast i kolory i gra na standardzie a u mnie gra na ps4 wyglada prawie jak z ps3
 

krrrycha

New member
tdx zastosowalem te ustawienia ale czarne kontury i elementy dalej sie rozmazuja obraz moze troche lepszy
masz moze jeszcze jakies pomysly?
odpowiedz na moje pytanie o micro dimming
 
Do góry