Nowe telewizory SAMSUNG seria H

_slawek_

Member
Co do bandingu, to ja nie zauważyłem, ale ekspertem w doszukiwaniu się wad nie jestem :).
Przesiadłem się ze starego 32 calowego soniaka KDL-32W4000, przepaść w jakości obrazu, dźwięku jest tak wielka, że cały czas zachwycam się pięknem obrazu. Oglądałem już sporo materiału, sport( mecze, tenis, zużel) filmy, dokumenty i nie mam zastrzeżeń do tego tv. Efektu cloudingu też nie dostrzegłem.
 

bartixpl

New member
Z zewnętrznego dysku WD My Cloud (na L40C650 elegancko śmigało) przy okazji TDX zadam pytanie apropo dźwięk mam Yamaha PianoCraft MCR-840 (niestety brak optyka) na poprzednim telewizorze korzystałem z złącza AV out puszczając dźwięk (euro- 2x cinch) teraz pozostaje tylko KONWERTER OPTYCZNY TOSLINK COAXIAL na 2x CINCH RCA (4229716902) z Allegro Możesz potwierdzić moje przypuszczenia.
Po za tym jestem zadowolony UE48H6400 już jest u mnie matryca samsunga na razie walczę z mnogością funkcji, mam wrażenie ze C650 troszkę lepiej świecił ale może uda się ustawić obraz.

PS.TDX z góry dzięki za pomoc.

TDX zerkałeś może czy jest szansa odpalenia napisów srt. przy odtwarzaniu sieciowym /dlna/
 

tdx

New member
Bez reklam
Tak jest to zależy tylko od serwera dlna np serviio na Samsungu odtwarza napisy SubRip (.srt, .txt)
 

bhn92

New member
Bez reklam
Wlasnie przyszedl do mnie 48h6400 ,pobawilem sie z godzinke ,pierwsze wlaczenie to strach ,dziwne rzeczy na tym takim szarym płótnie gdzie sie przeprowadza pierwsza konfiguracje. ustawiam obraz oczywiscie kino i odejmuje troche podswietlenia i wylaczam redukcje szumow jak i motionplus , podlaczam dysk i odtwarzam sobie emelentary 1080p web-dl , obraz rozwalil mi czache ,nie spodziewalem sie ze bedzie jakas wieksza roznica od 46f5300 bo tam obraz jest juz dobry przy 1080p, ale testujac ogladalem w 1,5m i obraz miodzio ,podobnie na innych web-dl 1080p czy 720p jesli chodzi o 720p hdtv (seriale amerykanskie) jest pici gorzej jest bardzo dobrze ,juz nnie tak miodzio jak na 1080p ,teraz leci hokej na nsport i hmm cos tam sie dzieje przy ruchu w bok ale to jest pikus prawie nie widac (trzeba sie wpatrzyc) a musze dodac ze odrazu na to patrzylem bo jestem na tym punkcie wyczulony
po 2 lgkach ,dziwnie ale w f5300 szybciej smiga po dysku przeskakujac miedzy plikami ,pierwsze wejscie w smarta i otwarcie youtube wciskam i zaraz sie wlacza po sekundzie czy dwoch ,to mnie rozwalilo bo lg la660s gdzie ladowalo sie to pare jak nie nascie sekund chodzi szybko po YT , wciskajac zeby wlaczyc jakis filmik odrazu gra, przewijanie dziala bardzo szybko filmow na YT i odtwarza zaraz po przewinieciu w dane miejsce,dzwiek niestety jesli chodzi o muzyke z teledyskow na YT jest slaby ,nie tragiczny ale po la660s z glosnikiem niskotonowym ktory dawal naprawde tłuste basiki (i fajną glebie dzwieku) jak na tv (gral duzo lepiej niz moje komputerowe glosniki creative za 150 zl) tvn player zapierdziela ze szok ,wszystkie obrazki laduja sie odrazu itd. Pozostaje mi czekac na wieczor by obczaic jak bedzie sie zachowywal w ciemnosci ,mam nadzieje wielkie ze nie bedzie nic swiecic w naroznikach badz ogolnie w pasach na filmach z takim formatem.Aha napisy w odtwarzaczu usb sa duzo lepsze niz w f5300 ,napewno wielkosc normalna to jest wieksza od wielkosci duzej w f5300 dodatkowo napisy sa troszke chudsze ale brakuje jednak mozliwosci ustawienia polozenia napisow. Do sonego w605b nawet nie porownam bo i f5300 jak i la660s sa duzo lepsze.
 
Ostatnia edycja:

radier

Member
Bez reklam
Wraz z najnowszą aktualizacją można edytować ustawienia obrazu w trybie Football. Co prawda nie wszystko, ale i tak można skręcić to wypalanie oczu.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
 

krionix

New member
Czas odpalenia apki YT liczycie od momentu nacisniecia ikonki do w pelni zaladowanej aplikacji, czekajacej na wybor opcji tak?

Swoja droga ciut da sie poprawic basy w F6500 to zobaczcie w serii H dobrze? W korektorze dzwieku (menu dzwiek...) niskie tony 100Hz przesunalem prawie max w prawo i sie basik poprawil ale i tak to nie jest to.
 

dj crazy

New member
Moze ktoś powiedzieć jak zainstalować nowy soft z pen drive?


Dobra juz mam instaluje.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
Czas odpalenia apki YT liczycie od momentu nacisniecia ikonki do w pelni zaladowanej aplikacji, czekajacej na wybor opcji tak?

Swoja droga ciut da sie poprawic basy w F6500 to zobaczcie w serii H dobrze? W korektorze dzwieku (menu dzwiek...) niskie tony 100Hz przesunalem prawie max w prawo i sie basik poprawil ale i tak to nie jest to.

ja osobiscie wciskam ikone i przechodzi do YT i odrazu wszystko juz mozna robic ,sprawdzalem te ustawienia glosu ale ,to i tak nie to ;p

Pytanko ,czy jest jakas mozliwosc wlaczenia 3d w h6400 nie wchodzac w menu obrazu bo wydaje mi sie ze jakos musi sie dac i jak wylacze film 3d to okulary juz nie pracuja w sensie bateria czy jak to jest?

A i jeszcze mam zainstalowana wersje 1108 sprawdzam na tv czy jest nowa i krzyczy ze nie ma a na necie widze ze jest 1109.3 czemu tak jest?
 
Ostatnia edycja:

krionix

New member
Na pilocie nie masz 3D (na dole, seria F posiada). W menu tylko musze zmienic 3D->2D. Soft przez menu pojawia sie pozniej niz ten dostepny do sciagniecia na pendrive USB. Pewnie czekaja az niecierpliwi losie to wyprobuja i znajda dodatkowe 10 bugow, jak je poprawia to wgraja "dla mas" ;-)
 

bhn92

New member
Bez reklam
Na pilocie nie masz 3D (na dole, seria F posiada). W menu tylko musze zmienic 3D->2D. Soft przez menu pojawia sie pozniej niz ten dostepny do sciagniecia na pendrive USB. Pewnie czekaja az niecierpliwi losie to wyprobuja i znajda dodatkowe 10 bugow, jak je poprawia to wgraja "dla mas" ;-)

a to softa nie wgrywam w takim razie bo wszytko narazie chodzi ladnie wiec potrzeby nie widze jak wejdzie masowo to wgram,

mam standardowego pilota i drugiego Smart Control TM1470A ,nie bardzo zrozumialem o co Ci chodzi z tym 3d ,napewno musi byc krotsza droga niz poprzez menu obraz i 3d
 

kuba1234

New member
Witam zastanawiam się nad kupnem SAMSUNGA UE48H6400. Mój budżet to około 3200 zł i w tej kwocie można spokojnie kupić ten telewizor. Pytanie tylko czy warto? Jak jest z jakością obrazu? Wiem, że są lepsze telewizory jak chociażby Philips 47PFS 7109 czy Toshiba 47L7453, ale ich cena też jest inna.

Proszę o radę. Dzięki i pozdrawiam.

 
Do góry