Nowe telewizory SAMSUNG seria H

yaroray

New member
Rok temu kupiles za 3600zl a w lutym tego roku kosztował okolo 3 tyś zł. Czyli cena aż tak bardzo nie spadla do czasu pojawienia się nowych modeli. Dlatego nie warto czekać na spadek cen, bo można czekać i się nie doczekać :).

Około 17% spadku ceny, to mało? Za 600zł możesz sobie dodatkowo kupić coś innego, głośniki czy cokolwiek. Oczywiście, że warto czekać na spadek cen. Ja od premiery serii H czekam już dwa miesiące na spadek cen i UE48H6400 potaniał już o ponad 500zł w tym czasie, a poczekam jeszcze, bo po co mam bezsensownie przepłacać. Nawet jeżeli teraz przed mistrzostwami ceny wzrosną, to po nich spadną i prawdopodobnie dopiero wtedy kupię telewizor.
 

_slawek_

Member
Też nie za bardzo jestem zwolennikiem czekania, owszem możesz poczekać na "po mistrzostwa", ale czekając do Mikołaja też masz pewność że ceny spadną, po nowym roku to już kolejne kilka złoty, ale wtedy jest już okres gdy czeka się na nowe modele, licząc, że ceny starych znowu, spadną, potem okazuja się, że nowe modele są lepsze i nie opłaca się kupić taniego sterego lepiej poczekać, aż nowe stanieją i tak w kółko.
No i dochodzi jeszcze fakt, że tyle naczytasz się o modelach tv zarówno złego i dobrego, że będzie miał tylko większe wątpliwości czy zakup tego tv to dobry wybór.
 

dj crazy

New member
Ta czekać rok żeby cena spadła o 600zl, nie zartuj sobie. Rozumiem ze 600zl to dużo jak na nasz kraj i każdy grosz się liczy, ale czekać rok nie widzi mi się to zbytnio.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

bartixpl

New member
Mam pytanie czy komuś działają napisy po DLNA w UE48H6400 napisy w formacie srt, ten sam tutuł itd ustawione. Może ktoś rozwiązał ten problem
 

przeeemek

New member
Zabiłeś mnie tymi 17% :). Może i spadła cena o 500zł - nie wiem skąd masz te dane. Ja kupiłem w MM za 3500zł z przedłużoną gwarancją na 5 lat. Dzisiaj w MM kosztuje 3299zł bez przedłużonej gwarancji. A cena pewnie dużo więcej już nie spadnie. Tak jak to jest z serią f6500 przez ostatni rok.

O spadku ceny można mówić jak kupiłem starego poczciwego le32a551 za 2600zł a po 2-3 miesiącach kosztował na allegro 1700zł. To można nazwać spadkiem ceny.
Ja od premiery serii H czekam już dwa miesiące na spadek cen i UE48H6400 potaniał już o ponad 500zł w tym czasie, a poczekam jeszcze, bo po co mam bezsensownie przepłacać.
A ja kupiłem 3 dni po premierze i już 2 miesiące jestem szczęśliwym użytkownikiem nowego, większego telewizora :).
 

bhn92

New member
Bez reklam
A ja kupiłem 3 dni po premierze i już 2 miesiące jestem szczęśliwym użytkownikiem nowego, większego telewizora :).

Przemek jak sie ma sprawa z meczami pilki noznej ,jakis banding czy cos zlego sie dzieje? Jak ogladania w zupelnej ciemnosci czy czern jest czarna?
 

przeeemek

New member
Pisałem już wcześniej, że oglądam w większości mecze, więc pod tym względem tv musi spełniac moje oczekiwania. Jak dla mnie obraz jest bardzo dobry. Nic złego się nie dzieje. To nie jest tv za 10 tyś i pewnie sprawne oko dostrzeże jakieś wady. Do wszystkiego można się przyczepić. Nawet do mercedesa za 200tyś zł. Jeśli nie jesteś mega wyczulony to również będziesz zadowolony. Ostatnio oglądałem finał ligi europy u szwagra na 55f6640 i powiem szczerze, że dostrzegłem u niego nierównomierne podświetlenie murawy. Ledwo widoczne ciemniejsze pasy z lewej i prawej strony - u mnie coś takiego nie występuje.

W nocy też czasami coś obejrzę. Czasami przy włączonym eco, żeby tv za bardzo nie migał i również jest ok. Przy eco wysokim występuje na filmach takie jakby zamulenie obrazu. Nie wiem jak to nazwać. Ale to jest ekstremalne ustawienie i raczej normalnie tego się nie używa. Przy eco średnim wszystko działa normalnie.
 
Ostatnia edycja:

bartixpl

New member
Jaki serwer DLNA?
Z zewnętrznego dysku WD My Cloud (na L40C650 elegancko śmigało) przy okazji TDX zadam pytanie apropo dźwięk mam Yamaha PianoCraft MCR-840 (niestety brak optyka) na poprzednim telewizorze korzystałem z złącza AV out puszczając dźwięk (euro- 2x cinch) teraz pozostaje tylko KONWERTER OPTYCZNY TOSLINK COAXIAL na 2x CINCH RCA (4229716902) z Allegro Możesz potwierdzić moje przypuszczenia.
Po za tym jestem zadowolony UE48H6400 już jest u mnie matryca samsunga na razie walczę z mnogością funkcji, mam wrażenie ze C650 troszkę lepiej świecił ale może uda się ustawić obraz.

PS.TDX z góry dzięki za pomoc.
 

dj crazy

New member
W ostateczności możesz podłączyć Jacka pod wyjście słuchawkowe ale wtedy nie masz możliwości wyboru źródła dźwięku. Jedynie wyciągając kabel.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

bhn92

New member
Bez reklam
Pisałem już wcześniej, że oglądam w większości mecze, więc pod tym względem tv musi spełniac moje oczekiwania. Jak dla mnie obraz jest bardzo dobry. Nic złego się nie dzieje. To nie jest tv za 10 tyś i pewnie sprawne oko dostrzeże jakieś wady. Do wszystkiego można się przyczepić. Nawet do mercedesa za 200tyś zł. Jeśli nie jesteś mega wyczulony to również będziesz zadowolony. Ostatnio oglądałem finał ligi europy u szwagra na 55f6640 i powiem szczerze, że dostrzegłem u niego nierównomierne podświetlenie murawy. Ledwo widoczne ciemniejsze pasy z lewej i prawej strony - u mnie coś takiego nie występuje.

W nocy też czasami coś obejrzę. Czasami przy włączonym eco, żeby tv za bardzo nie migał i również jest ok. Przy eco wysokim występuje na filmach takie jakby zamulenie obrazu. Nie wiem jak to nazwać. Ale to jest ekstremalne ustawienie i raczej normalnie tego się nie używa. Przy eco średnim wszystko działa normalnie.

Aha jesli chodzi o to ze pisales wczesniej to nie wiem ogladnalem pare stron wstecz i nic nie zobaczylem takiego a przeciez 50 stron nie bede maglowal ;p

A jak wyglada sprawa z napisami w odtwarzaczu usb? czy zmieniaja kolor w zaleznosci od usyawienia obrazu czy pomimo ustawienia trybu film swieca strasznie bialo?
 

kris615

Member
TDX pisałeś takie zestawienie TV serii H. Nie mogę tego znależć.
Możesz powtórzyć? Chodzi o ilośc tunerów w modelach, rodzaj matryc, itp.
Dzięki.
 

yaroray

New member
Też nie za bardzo jestem zwolennikiem czekania, owszem możesz poczekać na "po mistrzostwa", ale czekając do Mikołaja też masz pewność że ceny spadną, po nowym roku to już kolejne kilka złoty, ale wtedy jest już okres gdy czeka się na nowe modele, licząc, że ceny starych znowu, spadną, potem okazuja się, że nowe modele są lepsze i nie opłaca się kupić taniego sterego lepiej poczekać, aż nowe stanieją i tak w kółko.
No i dochodzi jeszcze fakt, że tyle naczytasz się o modelach tv zarówno złego i dobrego, że będzie miał tylko większe wątpliwości czy zakup tego tv to dobry wybór.
Możesz mieć swoje zdanie, ja jestem zwolennikiem czekania i to moje zdanie. O tyle czas "po mistrzostwach" jest odpowiedni, bo w tym momencie następuje największy spadek cen, wiadomo, że później również będą spadać, ale już nie tak szybko.
Ta czekać rok żeby cena spadła o 600zl, nie zartuj sobie. Rozumiem ze 600zl to dużo jak na nasz kraj i każdy grosz się liczy, ale czekać rok nie widzi mi się to zbytnio.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Nie żartuję sobie :) Chyba nie zrozumiałeś, cena już spadła o 600zł i to nie w rok, tylko w dwa miesiące. To, że każdy grosz się liczy, to prawda, ale mi chodzi bardziej o zasadę. Nie lubię przepłacać za coś, co mogę kupić taniej, bo to po prostu bez sensu. Nie mam zamiaru płacić sklepom czy producentowi tylko za nowość. Jeżeli chcesz, to płać, przecież nie musisz się ze mną zgadzać. Poza tym nie mam parcia na nowości, że muszę mieć "już" i nie ulegam marketingowi, który wie jak manipulować cenami, żeby zarobić.
Zabiłeś mnie tymi 17% :). Może i spadła cena o 500zł - nie wiem skąd masz te dane. Ja kupiłem w MM za 3500zł z przedłużoną gwarancją na 5 lat. Dzisiaj w MM kosztuje 3299zł bez przedłużonej gwarancji. A cena pewnie dużo więcej już nie spadnie. Tak jak to jest z serią f6500 przez ostatni rok.

O spadku ceny można mówić jak kupiłem starego poczciwego le32a551 za 2600zł a po 2-3 miesiącach kosztował na allegro 1700zł. To można nazwać spadkiem ceny.

A ja kupiłem 3 dni po premierze i już 2 miesiące jestem szczęśliwym użytkownikiem nowego, większego telewizora :).
Nie chciałem Cię zabijać :) Procenty przytoczyłem tylko dla przykładu, żeby pokazać skalę, a nie żeby się ich trzymać. MM nie jest jedynym sklepem. Wiem, pamiętam Twój zakup, sam się zastanawiałem, ale ostatecznie nie kupiłem, bo po pierwsze nie lubię kupować kota w worku i wolałem poczekać na recenzje, a po drugie właśnie kwestia ceny, która spada, bo nie lubię płacić za nowość. W tej chwili można kupić ten telewizor za niższą cenę niż 3500zł z prawdziwą przedłużoną gwarancją, a nie typu MM. Ale również ten zakup Ci się dosyć udał, więc to dobrze, że jesteś zadowolony. Pozdrawiam
 

krionix

New member
A jak wyglada sprawa z napisami w odtwarzaczu usb? czy zmieniaja kolor w zaleznosci od usyawienia obrazu czy pomimo ustawienia trybu film swieca strasznie bialo?

W serii F tylko biale i max rozmiar mzoe byc z 4m dla niektorych za maly. Nie wiem jak w H ale zawsze, jak pisal TDX, mozesz zaciagac strumien z serwera DLNA np mezzo gdzie juz jest masa ustawien.

************************************

Ktos testowal "basy" w tym TV serii H? Niby glosniki mieli poprawic - czemu seria H jest o ok 3,5cm grubsza (glebsza) jak nie po to... W serii F o basach to raczej zapominamy :) dlatego mysle o sound bar (do F wlasnie). W serii H tez nie ma suba o takiej skrzynce jak trzeba, fizyki nie oszukasz ale moze nie ma tragedii?

************************************

Mam pytanie o soundbar (wiem ze to nie ten watek) HW F355 lub F450. Modelu F350 raczej nie biore pod uwage bo nie ma soundshare (o ile wiem) czyli tylko po optyku a ze w serii F jak i H jakis idiota wymyslil umiejscowienie tego zlacza (optical) i ze kabelka optycznego nie zegne jak skretki (pod katem 180 stopni) bo RJ45 jest w tym samym madrym miejscu. To raczej sklaniam sie do soundshare (radiowe). TV wisi na scianie odsuniety o 1,5cm... brak miejsca na kable albo rycie tynku.

No wiec czy to prawda ze po opticalu nie ida sygnaly sterujace wiec SB sie nie wlaczy i nie wylaczy razem z TV? Model F450 sound share nie ma - zostaja kabelki miedziane lub optyczny.
Seria F355 na pewno wlacza sie i wylacza razem z TV wg How To Connect Your Sound Bar To Your Samsung TV Using SoundShare (HW-F550, HW-F551, HW-FM55C) : | Samsung tego poradnika.
Myslalem tez nad F450 - znacznie wieksza moc ale czy te nizsze modele nie maja wystarczajacej? Problem z F450 jest taki ze drozszy i gorsze dla mnie mocowanie (mam kanal w miejscu gdzie sa jego dziury na kolki).
Takze ktos ma F350 albo F355 i moze wg instrukcji wyzej sprawdzic czy jest to totalnie bezoblugowe? Podlaczam i zapominam. Pilot do szafy! Wlaczam TV, wlacza sie SB, wylaczam TV i wylacza sie SB. Radia FM to oba nie maja, a szkoda.
 

Henry

Active member
Bez reklam
a ze w serii F jak i H jakis idiota wymyslil umiejscowienie tego zlacza (optical) i ze kabelka optycznego nie zegne jak skretki (pod katem 180 stopni) bo RJ45 jest w tym samym madrym miejscu. To raczej sklaniam sie do soundshare (radiowe). TV wisi na scianie odsuniety o 1,5cm... brak miejsca na kable albo rycie tynku.

.

Właśnie dzisiaj przyszły do mnie adaptery do optyka, więc jest rozwiązanie, żeby pominąć to idiotycznie umiejscowione wejście. Adapter kątowy do TV, a do adaptera optyk...Koszt to na szczęście kilka zł ;)
 

krionix

New member
Właśnie dzisiaj przyszły do mnie adaptery do optyka, więc jest rozwiązanie, żeby pominąć to idiotycznie umiejscowione wejście. Adapter kątowy do TV, a do adaptera optyk...Koszt to na szczęście kilka zł ;)

4257496815


Hmm taki? No to git, myslalem ze takich nie robia ;-) Na allegro tez jest kabel optyczny

4236314043


To raczej to kupie od razu - tu wtyczki sa takie same czy jednak inne? Jedne sa toczka w toczke jak mini jack ale ta wyglada jakos inaczej - bedzie pasowac do samsuna?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak masz możliwość to kup od razu adaptery, nie wiem dokładnie co to za kabel, ale nie wygląda za dobrze ;) ja już się kilka razy naciąłem na tanich optykach, lubią przestać działać, a jak będziesz miał adapter, to możesz zawsze dokupić kabelek albo od razu dać trochę lepszy
 

_slawek_

Member
************************************

Ktos testowal "basy" w tym TV serii H? Niby glosniki mieli poprawic - czemu seria H jest o ok 3,5cm grubsza (glebsza) jak nie po to... W serii F o basach to raczej zapominamy :) dlatego mysle o sound bar (do F wlasnie). W serii H tez nie ma suba o takiej skrzynce jak trzeba, fizyki nie oszukasz ale moze nie ma tragedii?

************************************

Mam 55H7000 basy dla mnie super ( są wbudowane 2 subwoofer-y po 20W).
Każdy kto mnie odwiedza jest przekonany, że dźwięk idzie przez kino domowe, jak mówię, że nie, to gra tylko telewizor to każdy jest zaskoczony, że z tv jest taki dźwięk.
Jest oczywiście korektor aby można było sobie dodać/ująć poszczególne tony.
A jak to będzie mało to w menu serwisowym jest opcja balansu pomiędzy głośnością subwooferów, a głośników.
 

qbek78

New member
Bez reklam
Kolego jak z bandingiem w tym 7000? Obejrzałem go sobie pobieżnie w euro. Obok stał 6700 i różnica była widoczna na korzyść oczywiście 7000. Nie miałem czasu się nim pobawić więcej, oba tv były w trybie sklepowym.
 
Do góry