Nowe telewizory SAMSUNG seria H

Koqs77

New member
W gazetce Saturna pojawił się model : UE40H6640 za 2999 zł
póki co żaden sklep go nie oferuje.

600Hz
DVB-S2
PIP
MicroDimming
1 tuner

No i można już doszukać się w sieci, że neo24 i redcoon dodały do swoich katalogów wszystkie wersje w wielu rozmiarach.

Dodatkowo w Euro pojawił się model UE32H6410

dokładnie to samo co w wersji H6400 + zmieniony design + DVB-S2 na, którym bardzo mi zależy.

Mam prośbę o pomoc w dokonaniu wyboru , byłem zdecydowany na tv z serii F dokładnie na model
UE55F6770 , ale pojawiła się seria H i ze względu na nowy smart-tv , obsługę pilota chce kupić tv z seria H.
Moje Pytanie czy warto przepłacić ( jeszcze nie wiadomo ile, ale pewnie z 500pln) za MicroDimming + 600Hz , który pewnie będzie w serii H6500 czy kupić 55" z H6410 który ma 400Hz bez MicroDimming

Jaka może być różnica w odbiorze HD z NC+ ( filmy + mecze) oraz mkv z pendrive z MicroDimming i bez tej funkcji ?
 

radier

Member
Bez reklam
H6500 od H6400 odróżnia tylko dodatkowy tuner. H6410 ma białą ramkę i inną podstawkę.
600Hz i Micro Dimming zaczyna się od modeli H6640/H6650/H6700. Wg. różnych opinii różnicy nie dostrzeżesz.

Dopiero seria H7000 ma natywne 200Hz na panelu i CMR 800Hz.

Na holenderskiej stronie Samsunga jest dużo nowych modeli:Samsung TV | SAMSUNG - ALLES WEERGEVEN
 
Ostatnia edycja:

radier

Member
Bez reklam
W serii F6500 CMR było 400Hz a w F6400 200Hz.

W wersji 48H6400 panel jest świeży od Samsunga i świeci doprawdy znakomicie.
 

yaroray

New member
A w serii f matryce w 6400 i 6500 nie były różne? Może i tu będzie podobnie.

Tak, jak napisał radier, dla serii F była różnica w CMR, z informacji z internetu w przypadku serii H nie powinno być takich różnic, 6400 i 6500 powinny mieć 400Hz, chociaż na stronie Samsunga jest napisane, że H6400 ma 200Hz, a nie 400Hz, a w sklepach, że jednak 400Hz. Radier, skąd wiesz wtedy, że H6400 ma 400Hz? Było na pudełku czy gdzie?
 

Koqs77

New member
H6500 od H6400 odróżnia tylko dodatkowy tuner. H6410 ma białą ramkę i inną podstawkę.
600Hz i Micro Dimming zaczyna się od modeli H6640/H6650/H6700. Wg. różnych opinii różnicy nie dostrzeżesz.

Dopiero seria H7000 ma natywne 200Hz na panelu i CMR 800Hz.

ok dzięki za info. Właśnie z tym MicroDimming są różne opinie , też jestem bliżej opinii , że dużej różnicy nie zobaczę.
Podwójny tuner DVB-T nie jest mi potrzebny więc pewnie będę celował w serie H6410.
Pytanie jak ten tv będzie się miał do F6770.
Czy UE55H6410 będzie też miał nowy panel od Samsunga?
 

radier

Member
Bez reklam
Potwierdził mi Samsung na czacie, wiedzą, że na stronie mają błąd. Na stronie holenderskiej jest poprawnie. Dodatkowo jak oglądałem w MM dzień przed zakupem to trafiłem na dobrze poinformowanego człowieka, po szkoleniach u Samsunga. H6400 ma CMR 400Hz koniec, kropka.
 

lukasz430

New member
Potwierdził mi Samsung na czacie, wiedzą, że na stronie mają błąd. Na stronie holenderskiej jest poprawnie. Dodatkowo jak oglądałem w MM dzień przed zakupem to trafiłem na dobrze poinformowanego człowieka, po szkoleniach u Samsunga. H6400 ma CMR 400Hz koniec, kropka.

ja zastanawiam sie nad kupnem tego modelu powiedz mi o jakości obrazu?? jak chodzi ten nowy pilot?
 

radier

Member
Bez reklam
Nowy pilot jest fantastyczny. Znacznie przyspiesza nawigację w Smart Hub czy poruszanie się po wszelakich opcjach Menu. Nawet mój ojciec stwierdził, że jest bardzo fajny i wygodny, a wykorzystuje go co najwyżej do zmiany kanałów i regulacji głośności.

Jakość obrazu mnie bardzo zadowala. Sprawdziłem go pod kątem typowych przypadłości jakie mogą doskwierać technologii LCD i póki co nie przyczepiłem się do niczego.
 

lukasz430

New member
Nowy pilot jest fantastyczny. Znacznie przyspiesza nawigację w Smart Hub czy poruszanie się po wszelakich opcjach Menu. Nawet mój ojciec stwierdził, że jest bardzo fajny i wygodny, a wykorzystuje go co najwyżej do zmiany kanałów i regulacji głośności.

Jakość obrazu mnie bardzo zadowala. Sprawdziłem go pod kątem typowych przypadłości jakie mogą doskwierać technologii LCD i póki co nie przyczepiłem się do niczego.

na jakiej zasadzie dziala ten nowy pilot??
 

przeeemek

New member
W serii F6500 CMR było 400Hz a w F6400 200Hz.

W wersji 48H6400 panel jest świeży od Samsunga i świeci doprawdy znakomicie.

Różnica była większa i ważniejsza w tym, że f6500 jak i H6400 mają matryce vertical edge a f6400 nie.

Pilot jest fantastyczny. Wskazujesz na wszystko ruchem ręki/pilota. Pilot jest cały czarny a nie czarno siwy jak na niektórych zdjęciach w sieci.

Na serii F zostało potwierdzone, że przy odpowiednich ustawieniach nie widać różnicy między f6500 z CMR 400Hz a f6640/f6770 z CMR 600Hz i MIcroDimming.

@radier - nagrywasz/timeshift na dysk czy pendriva? Chyba gdzieś mi to umknęło. Dzisiaj dostałem kod do IPLEX PLUS.
 
Ostatnia edycja:
Do góry