Nowe plazmy LG 42PC51

playmaniak

New member
hello.niewiem co wy z tym docieraniem ale ja mam ustawione od poczatku w kolejnosci 100,30,70,70 tryb oszczedny wyłączony,ism na orbiter ( kurde co to jest? ) i smiga już 3 tydzien non stop i niezauwazyłem jakis ... wad,no oprócz że niema tak białego koloru jak na lcd i w ciszy bzzzzzzyka jak na polu bym był:D


pozdro all.
 

asnp

New member
Czy ktoś z szanownych posiadaczy tej plazmy może podać wymiary kartonu w jakim jest ona dostarczana.
Mam mozliwość osobistego odbioru i nie wiem czy zmieści się do do auta.
I przy okazji czy można plazmę transportować "na leżąco" ?
Z góry dzieki za wszelkie informacje.
 

tomcio

New member
asnp napisał:
Czy ktoś z szanownych posiadaczy tej plazmy może podać wymiary kartonu w jakim jest ona dostarczana.
Mam mozliwość osobistego odbioru i nie wiem czy zmieści się do do auta.
I przy okazji czy można plazmę transportować "na leżąco" ?
Z góry dzieki za wszelkie informacje.

transport tylko w pionie, do każdego kombi powinieneś pudło zmieścić
 

wamix

New member
miro.t napisał:
Witam.
Koledzy, czy ta linijka w której podawany jest przepracowany czas naszego TV nazywa sie UTT ?? Pytam, bo to jest czwarta od góry i pierwsza nad podkreśleniem, ale mam tam napisane 0 dlatego pytam czy to jest to.
Dzieki za info i pozdrawiam.
Witam wszystkich kolegów
też mnie zastanawia czy UTT to czas użytkowania ? u mnie jest aktualnie 06 ,ale
plasma dotarła do mnie dziś o godz 13 i trszkę się nią pobawiłem
Hehe jestem nowym użytkownikiem TV "nowszej " generacji
przez ostatnie 14 lat miałem Philipsa i choć czytam forum od jakiegoś czasu to nadal jestem laikiem
Jak napisałem bawie się tv kilka godzin nawet nie wiem gdzie jest ustawienie częstoliwości pracy:)
 

mother

New member
Ja wiozłem na leżaka ale tylko 5 km w Renault Clio z roku 2000. Auto nie moje więc podaje rok. :) Czemu trzeba transportowac w pionie?
 

wamix

New member
UTT to na 100% czas przebiegu telewizorka
Wczoraj miałem 6 dziś 9 / doszły trzy godzinki wieczornego oglądania/
 
Ostatnia edycja:

regius

New member
Witam.
Po tygodniu walki (mój błąd) udało mi się w końcu podłączyć mojego PC do T po DVI-->HDMI.
Powiem tak.
Obraz dużo lepszy niż po VGA (wcześniej tak miałem ustawione), Biały to biały , kolory żywsze itp. Różnica w jakości obrazu bardzo duża!
Co do rozdzielczości to mi wyświetla 1920x1080 ale więcej niż 1024x768 ustawić się nie da(myślę ,że te 1920 to poprostu sygnał jaki jest w stanie przyjąć TV a nie rozdzielczość którą idzie ustawić). Jak po HDMI ustawię np. 1280x768 to obraz się odpala ale strasznie brzydki i w dodatku jak chcę odpalić jakoś program , to obraz się wyłącza (na 1024 działa wszystko ok).
Przy połączeniu VGA mogę ustawić wyższą rozdzielczość na karcie jak i na TV , jednak myślę ,że TV tylko przeskalowywuje sobię tą rozdzielczość a tak naprawdę wcale jej nie wyświetla.
Nie wiem , może się mylę ,ale podłączyłem ten sam obraz po VGA jak i po HDMI i obraz z HDMI biję na głowę ten z VGA... mimo iż na VGA była większa rozdzielczość to i tak tego nie odczułem.
Ok , to chyba tyle...

P.S.
Po tygodniu
użytkowania tego TV mogę go polecić , jednak denerwują mnie 2 rzeczy... Pierwsza to czerń w niektórych scenach która wygląda jakby brakowało palety kolorów , obraz nie przechodzi płynnie (da się to szczególnie zaóważyć przy zaćmieniach słońca , dymie , mgle , czy scenach podwodnych) a druga sprawa jest taka ,że za TV dałem 1300E ! a dopiero jak go kupiłem to dowiedziałem się o obniżce ceny w Polsce... Trochę ta różnica w cenie boli....

Pozdr.
 

marivs

New member
regius napisał:
...jednak denerwują mnie 2 rzeczy... Pierwsza to czerń w niektórych scenach która wygląda jakby brakowało palety kolorów , obraz nie przechodzi płynnie (da się to szczególnie zaóważyć przy zaćmieniach słońca , dymie , mgle , czy scenach podwodnych)
Pozdr.

A ja zaczynam zwracać uwagę na to, że w ciemnych scenach niestety wyłazi zielony kolor. Wcześniej mi to nie przeszkadzało ale teraz zamiast przechodzenia tonacji czarny mniej lub bardziej intensywny to przebija się zieleń :/

Jak macie ustawione wasze telewizorki bo ja oglądam w ustawieniu "standard" ? lub....
Ustawienia użytkownika: wszystko na 50% i odcień (zimny, średni, ciepły) mam na średni - jednak średnio podoba mi się obraz: w ciemnych scenach jest po prostu czarna plama a powinny być kontury itp.
 

playmaniak

New member
marivs napisał:
A ja zaczynam zwracać uwagę na to, że w ciemnych scenach niestety wyłazi zielony kolor. Wcześniej mi to nie przeszkadzało ale teraz zamiast przechodzenia tonacji czarny mniej lub bardziej intensywny to przebija się zieleń :/

Jak macie ustawione wasze telewizorki bo ja oglądam w ustawieniu "standard" ? lub....
Ustawienia użytkownika: wszystko na 50% i odcień (zimny, średni, ciepły) mam na średni - jednak średnio podoba mi się obraz: w ciemnych scenach jest po prostu czarna plama a powinny być kontury itp.
...jaka cena taka jakość....dla mnie tez lipa ta plasma


pozdro all.
 

loky

New member
Użyj wyobraźni, tafle szkła zawsze lepiej transportować w pionie niż poziomo, nie wygina się. Może coś trzasnąć na wertepach.
 
Ostatnia edycja:

lennox2

New member
mother napisał:
Zakupiłem PC51 w połowie sierpnia. Jak do tej pory testowłem sygnał z kablówki, C+, DVD po euro.
- Kablówka. Zaskoczyła mnie dobra jakość prz tym poziomie sygnału.
- C+. Programy, które podaja dobry sygnał - super. Sport 16/9 mnie POWALA (nie odbieram sygnału HD) Niestety przy słabszym sygnale wypada to mizernie. Ale to nie wina TV.
- DVD. Bez zastrzeżeń.

Generalnie jestem zadowolony. Ale... Poziom czerni pozostawia wiele do życzenia. Wszystko OK przy jasnych scenach (ubrania, włosy, czarne samochody). Natomiast w nocnych scenach - brak głebokiej czerni. Nie wiem jak jest w przypadku innych modeli, innych producentów, jak wygląda to na LCD. Do tej pory miałem CRT 29' Thomson. I wszystko (ostrośc, kolory, gabaryty obrazu) powala. Ale pozostaje ale... czerń.

Jak to wygląda u was? Innych posiadaczy tego TV?

Trochę poczytałem na tym forum, poszedłem do sklepu, podaobał mi się, cena odpowiednia - zakupiłem. Nic nie docieram. Za 5-7 lat kupię coś nowego ;)

mother

Z tą czernią to różnie bywa - moim zdaniem to zależy on głównie jednak od sygnału i od ustawień samego TV. Np. ogądając "stare" filmy w rodzaju "Obcy" i "Obcy, decydujące starcie", to mimo, że mam te filmy na dvd zremasterowane cyfrowo, to zarówno czerń, jak i (w Obcym 2) wiatr na obcej planecie sprtawiają pewne kłopoty telewizorowi. Natomiast już na nowych produkcjach ("Alexander", "Troja", "Wojna światów" Spielberaga, "Inni" itp), już ta czerń i inne, preoblematyczne sceny są - w moim przynajmniej odczuciu (skala porównawcza do 29-calowego crt panasonica) - doskonałe.

Problemem w tym tv jest chyba tylko zbyt słaby zasilacz, który wyświetlając całkowicie biały obraz jest trochę głośny.

Jednak - póki co przynajmniej - jestem BARDZO zadowolony z tego telewizorka. Moim zdaniem biorąc pod uwagę stosunek cena-jakość, to (w skali 10-punktowej) oceniam go na jedenaście!!!
 
Do góry