Nowe oprogramowanie do TV Philips serii od 6**7 do 9**7.

Jarek.N.

Member
Nie wiem, aktualizacja przeszła bez problemu, loga kanałów są poprawnie wyświetlane, przełączanie między kanałami płynne, obraz bezbłędny. Nie skupiałem się na tym, co było wcześniej, a więc nie mogę porównać do tego co jest teraz.
 

beni1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wgrałem właśnie też niniejsze oprogramowanie. Wszystko przebiegło szybko i sprawnie. Bez problemów.
Obecnie nie zauważyłem znaczących różnic co do poprzedniej wersji oprogramowania.
 

bluray

Banned
Na stronach PHILIPS PL jest zawsze omówienie zmian.
Cytuję więc:
QF1EU_0.150.98.0 (Date published: 2014-09-23)
 Improvements for UPC Romania usage
 Improvement to reduce reboots
 

miet55

Member
Bez reklam
U mie loga sie poprzestawiały kuurrr... co za syf nie polecam tej aktualizacji
To już chyba od 0.150.97 tak dzieje się z logosami. A tak na poważnie to już od jakiegoś czasu aktualizacje nic ciekawego nie wnoszą:
Capture.JPG
W tym TV już nic na lepsze się nie zmieni.
 

Zielony_M

Member
W mordę jeża powinni dać możliwość exportu ustawień obrazu na USB :-/
No albo naprawić problem z resetowaniem ustawień.
Korzystając z 3 profili zmodyfikowanych pod własne preferencje mega uciążliwe (i wqu€&(@) jest klępanie ich na nowo po każdym resecie TV :-//
 

strzala

Member
To już chyba od 0.150.97 tak dzieje się z logosami. A tak na poważnie to już od jakiegoś czasu aktualizacje nic ciekawego nie wnoszą:
View attachment 10545
W tym TV już nic na lepsze się nie zmieni.

Tu się nie zgodzę. Zobacz mój post 3 strony wcześniej.
Okazuje się, że nie wszystkie zmiany są komunikowane,
no chyba że sami się nie orientują co przypadkiem zmienili;)
Niestety jeden z najbardziej istotnych i dokuczliwych błędów,
czyli to samoczynne resetowanie ustawień, o którym pisze kolega
powyżej, nadal nie został poprawiony i raczej się na to już nie zanosi.
Przecież występuje od samego początku i był wielokrotnie zgłaszany.
Jeśli chodzi o problem z logami, to u mnie na DVB-T pojawił się
dużo wcześniej niż od 0.150.97, a jeśli chodzi o DVB-S, to nie wiem,
bo nie używam bezpośrednio w TV.
 

miet55

Member
Bez reklam
...
Niestety jeden z najbardziej istotnych i dokuczliwych błędów,
czyli to samoczynne resetowanie ustawień, o którym pisze kolega
powyżej, nadal nie został poprawiony i raczej się na to już nie zanosi.
Przecież występuje od samego początku i był wielokrotnie zgłaszany.
Całe szczęście, że u mnie nie występuje. Miałem często restarty TV i w trakcie ich chyba raz mi zgubiło ustawienia. Przyczyną leżała w niekompatybilności TV z CAM'em. Niestety seria 6xxx nie współpracuje poprawnie z modułami CAM i dyskiem PVR. Chyba, że ktoś nie korzysta z częstotliwości 12265V, 12188V i 12284H. Po zakupie dekodera SAT, problem ustąpił.
 

Zielony_M

Member
No dobra, wgrałem najnowszy tj z końcówka 098 i zobaczymy.

Czy ktoś ma pojęcie czy działanie SmartTV zależy od firmware telewizora, od samego SmartTV czy od konkretnej aplikacji w SmartTV?
Mocno korzystam i niestety irytuje pare spraw.
 

strzala

Member
Wreszcie znalazłem chwilę czasu na wgranie tego nowego firmware. Jak to się zdarzało w kilku ostatnich wersjach tak i tutaj zaktualizowała się aplikacja YouTube, ale na razie nie zauważyłem istotnych zmian. Liczyłem na poprawienie aplikacji Onet VOD, ponieważ od jakiegoś czasu przy próbie uruchomienia tam jakiegokolwiek materiału następuje u mnie restart telewizora. Niestety to nie zostało na razie poprawione.
 

miet55

Member
Bez reklam
... Liczyłem na poprawienie aplikacji Onet VOD, ponieważ od jakiegoś czasu przy próbie uruchomienia tam jakiegokolwiek materiału następuje u mnie restart telewizora. Niestety to nie zostało na razie poprawione
@ strzala, od kiedy zauważyłeś, że restartuje???
A to ścierwo!!! Sprawdziłem i u mnie również restartuje TV. Na pewno działała apka jeszcze przed wakacjami. Tu chyba nie ma nic do tego oprogramowanie TV, tylko wina leży po stronie aplikacji.
 
Ostatnia edycja:

strzala

Member
Zauważyłem to chyba we wrześniu. Wina leży na pewno po stronie aplikacji, ale zdaje się, że aktualizacje aplikacji odbywają się przy okazji aktualizacji oprogramowania. Tak się dzieje z aplikacją Youtube i tak też się stało z poprawką do Ipli, o której pisałem wcześniej. Trzeba czekać, chociaż nie wiadomo, czy ktoś już w ogóle zgłosił do nich taki problem...
 
Do góry