nowe modele onkyo 2011 juz nadchodza :)

Krzych_c

New member
W instrukcji Onkyo podaje lakonicznie że zużycie prądu zwiększy się. Nie podaje do jakiej wartości. Co do dokumentacji to akurat pracuję jako serwisant, i wiem że klient nigdy czegoś takiego nie dostaje, tylko instrukcję obsługi. Także nie wiem gdzie znaleźć dokumentację od Onkyo...i owe 55W. Co podają inni producenci - nie wiem, nie czytałem instrukcji podczas wyboru sprzętu :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Prosze o wyjasnienie hdmi throught

Tak, za wyższy pobór prądu w Onkyo jest odpowiedzialny HDMI through.

Witam kolege black ninje jestes w temacie z onkyo powiedz mi o co chodzi z tym podlaczonym hdmi throught ? jak to jest ze amplituner jest wylaczony w stenbaju a wlaczona ma te funkcje i pobiera tyle co zarowka ? Czy ni emozna inaczej podlaczyc skoro to poniera tyle pradu ? i czy ewntualnie wylaczanie w wogole z sieci cos pomoze przy tej funkcji czy tez wtedy bedzie ta funkcja poprostu nie dzialac? I kidy to sie stosuje przy jakim podlaczeniu ? Pozdrawiam i prosze o wyjasnienie lub innych ktorzy wiedza w czym sie ma sprawa. Pozdrawiam
lolek
ps bo rozumiem ze to nie ma nic wspolnego z wyjsciem hdmi ARC w amplitunerze powiedzmy 5008 bo to wyjscie jest do sygnalu 3d miedzy ampitunerem a takim samym tylko wejs w tv hdmi ARC ?
 
Ostatnia edycja:

Vaderus

New member
Bez reklam
Hdmi through jest konieczne do oglądania blu/dvd na Tv i słuchania audio na Tv. Brak tej opcji wymusza słuchanie audio ZAWSZE przez ampli... a chyba do oglądania wiadomości itd nie trzeba kolumn...
Tak w wielkim skrócie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam ale wezmy z drugiej strony - dekoder cyfrowy podlaczamy bezposrednio pod tv kablem hdmi. Tv i dekoder cyfrowy mamy na osobnej listwie niz sprzet audio ( amplitunuer , bluray , cd itp ) I tak jak ogladamy dziennik :) czy jakies pierdulki to listwe wylaczamy ze sprzetem audio i wtedy nie chodzi nam amplituner i nic nie ciagnie nawet jesliby faktycznie ciagnal 60 W, a glos leci nam z glosnikow tv. A kazdy dekoder cyfrowy ma mozliwosc podpiecia kalbla cygrowego i nim podpinamy sie do amplitunera i uzywamy amplituner wtedy gdy faktycznie cos leci w dolby surrand i wtedy tylko pobierany jest ten nieszczesny prad , gdyz wtedy jest wlaczone zasilanie na listwe osblugujaca sprzet audio. Rozumiem ze jest to jakies wyjscie zeby nie bralo nam tyle pradu jesli np ogladamy z tv wiadomosci lub cos co nie chcemy sluchac lub nie jest retransmitowane w dolby sorrand - dobrze to rozumuje? prosze o powtwierdzenie lub zaprzeczenie .
Lolek
Ps tera ztez faktycznie trzeba dokaldnie wiedziec czy generalnei amplitunery onky bez wzgledu jak jest i co jest podlaczone to czy w standbay nie pobieraja dosyc duzej energii :) Moze ktso cos wie dokladniej?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam pewnie ze lepiej by bylo zeby nie chodzic ale to tez wszystko zalezy od tego ile razy sluchasz bo np jesli wezmiemy pod uwage ze 8 godzin spisz jakies 10 godzin jestes w pracy z jazda do niej i z powrotem to zostaje ci okolo 8 godzin w domu ze jestes i ile razy sluchasz tak ze raz sluchasz potem wylaczasz z nowu sluchasz itd. Wiec jesli raz przyjdzie wylaczyc i wlaczyc to nie jest az tak zle, aczkolwiek nie o to w tym wszytskim chodzi i mowie najwazniejsze jest kiedy i ile tak naprawde pobiera tej energi w tym stanbay - bo to jest cala istota i byc moze tylko pobiera jesli wlasnie jest podlaczony tuner cyfrowy pod amplituner ale to trzeba zobaczyc. Pozdrawiam
Lolek
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

alex1

Member
Witam
Mnie się design onkyo podoba, ten nowy również - zobaczymy jak z jakością. Poczekam minimum pół roku od momentu wprowadzenia do sprzedaży - zrobią jakieś testy, może poprawią bolączki to się zamieni :)

Co do poboru energii - moim zdaniem ta oszczędność to jest niewielka - choć w końcu wypada to zmierzyć
 

czaq1

New member
Witam ale wezmy z drugiej strony - dekoder cyfrowy podlaczamy bezposrednio pod tv kablem hdmi. Tv i dekoder cyfrowy mamy na osobnej listwie niz sprzet audio ( amplitunuer , bluray , cd itp ) I tak jak ogladamy dziennik :) czy jakies pierdulki to listwe wylaczamy ze sprzetem audio i wtedy nie chodzi nam amplituner i nic nie ciagnie nawet jesliby faktycznie ciagnal 60 W, a glos leci nam z glosnikow tv. A kazdy dekoder cyfrowy ma mozliwosc podpiecia kalbla cygrowego i nim podpinamy sie do amplitunera i uzywamy amplituner wtedy gdy faktycznie cos leci w dolby surrand i wtedy tylko pobierany jest ten nieszczesny prad , gdyz wtedy jest wlaczone zasilanie na listwe osblugujaca sprzet audio. Rozumiem ze jest to jakies wyjscie zeby nie bralo nam tyle pradu jesli np ogladamy z tv wiadomosci lub cos co nie chcemy sluchac lub nie jest retransmitowane w dolby sorrand - dobrze to rozumuje? prosze o powtwierdzenie lub zaprzeczenie .
Lolek
Ps tera ztez faktycznie trzeba dokaldnie wiedziec czy generalnei amplitunery onky bez wzgledu jak jest i co jest podlaczone to czy w standbay nie pobieraja dosyc duzej energii :) Moze ktso cos wie dokladniej?

A nie prościej podłączać dvd/br, cbl itp bezpośrednio do tv przez hdmi (możliwość oglądania z dźwiękiem lub bez bezpośrednio na tv) a podłączenie w/w urządzeń do ampli po optyku? Ja mam tak podłączone i wszystko pięknie gra! urządzeń generujących dźwięk 5.1 nie ma tak dużo, a do ampli (w moim przypadku TX608) można podłączyć 4 urządzenia niezależnie od hdmi. Wtedy hdmi trough wyłączone i problem dużego poboru prądu na standby jest ładnie ominięty. Pozostaje jedynie pytanie ile prądu apli wciąga bez uaktywnionego przepuszczania sygnału po hdmi?
 

krisder

New member
Bez reklam
Odtwarzacz bd bezpośrednio do telewizora, a z tv do ampli optykiem? Ciekawe połączenie! Pewnie masz jeszcze dźwięk hd z płyt bd. To by dopiero było ciekawe.:hihi:
 

czaq1

New member
Nie kolego, bd podłączone optykiem do ampli. Podłączenie zupełnie normalne więc nie wiem co Ciebie tak ubawiło. Poza tym podłączenie z tv optykiem też jest jak najbardziej możliwe - tak mam podłączony tv przy oglądaniu filmów z hdd - avi i tym podobne... :razz:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bluray

Banned
Zasada pierwsza:
Bez HDMI nie ma mowy o HD AUDIO. Żadne tam optyki. Nie są w stanie przenieść takiej ilości danych. Zbyt słabe są standardy SPIDF. Wszysko troskiwie opisane od 5 lat na stronach DTS.

Telewizory SAMSUNG C8000 maja kanał zwrotny HDMI (drugie wejście).
Wtedy BD do TV i z TV do ampa.
Wszytko po HDMI bo inne połączenie nie mają dziś sensu.

Ja bym nawaiał na 309. Tania jak barszcz.
Od lat amp jest tylko i wyłącznie wzmacniaczem.
Żadnej korekty. Niezbędny tylko system konfiguracji systemu w danym pomieszczeniu Auddysay. A to 309 ma.
Że nie wspomnę o obsłudze 3D po HDMI 1.4a.

Jak szukacie wielkich mocy to kupujcie końcówki mocy dla zespołów muzycznych, a także kolumn estradowych. Są klkukrotnie tańsze i znakomicie wspierają lanie się krwi z uszu. Polecam.
Dużo tańsze bo nie ma potrzeby szkodliwej miniutaryzacji ani odjazdowej obudowy.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
sprawa poboru mocy w 5008

Witam dzisiaj dzwonilem do EIC do serwisu i wszytsko im opisalem itp i tak, Gosc powiedzial ze przy zwyklym standby pobiera jakies 3 do 5 W, natomaist przy tym ustawieniu HDMI throught to jakies 15 - 30 W ale na pewn nie 60 W mowa o amplitunerze 5008 . Ktos moze napisac ze co mialby powiedziec ale z drugiej strony to jakbysmy tak nie wierzyli nikomu to nic by czlwoiek nie zrobil nie kupil bo by sie bal ze oszukaja... A druga sprawa te 60 W to tez tak bylo powiedziane bez sprawdzania z tego co pamietam wiec chyba poprawke trzeba sobie zakodowac :_) Pozdrawiam
Lolek
 

krisder

New member
Bez reklam
Nie kolego, bd podłączone optykiem do ampli. Podłączenie zupełnie normalne więc nie wiem co Ciebie tak ubawiło. Poza tym podłączenie z tv optykiem też jest jak najbardziej możliwe - tak mam podłączony tv przy oglądaniu filmów z hdd - avi i tym podobne... :razz:

Ubawiło mnie to że szukając oszczędności pozbawiłeś się możliwości odtwarzania dźwięku hd z odtwarzacza bd. Jeżeli koniecznie chcesz zaoszczędzić i nie korzystać z ampli oglądając dziennik tv to jest inny sposób:
Dekoder z tv kablem hdmi i jeśli tv posiada wyjście optyczne to optykiem do ampli i będziesz mógł niektóre programy słuchać w 5.1.
odtwarzacz bd kablem hdmi do ampli i ampli tak samo do tv. Jak słusznie zauważył blurey tylko takie połączenie umożliwia uzyskanie dźwięku hd z płyt bd.
U mnie wszystko wpięte jest kabelkami hdmi (0.75 i 0.5m) do amplitunera i z niego jednym kablem hdmi do tv.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam mozna tez zamiast optykiem z tv do amplitunera to tez mozna cyfrowym kablem colaxial polaczyc dekoder cyfrowy z amplitunerem i tez bedzie mozna ogladac niektore filmy z tv w 5.1, a jesli ogldamy nieszczesny dziennik to wtedy amplituner wylaczamy i leci nam glos z glosnikow tv. czy sie myle ? :)
Lolek
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krisder

New member
Bez reklam
Jeżeli dekoder posiada takie wyjście, to jak najbardziej. Najczęściej występuje wyjście optyczne ale to w zasadzie bez różnicy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

edi730

New member
Na oficjalnej polskiej stronce Onkyo możemy już przeczytać o specyfikacji trzech nowych modeli ampli. Teraz czekamy na pierwsze testy ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli dekoder posiada takie wyjście, to jak najbardziej. Najczęściej występuje wyjście optyczne ale to w zasadzie bez różnicy.

Witam zgadzam sie w 100% ze to roznicy nie ma.... i co wazne dla tych co sie boja ze im amplituner bedzie ciagnal duzo pradu, to jest to ze tutaj bedzie ciagnal tylko wtedy kiedy fizycznie wlaczymy amplituner i bedziemy chcieli ogladac w 5.1 jakis film lecacy z tv..... a jesli nie chcemy w 5.1 to wylaczamy i ogladamy i slucamy z glosnikow tv , a nasz amplituner jest w stanby i pobiera sobie te 3 czy 4 W :) Pozdrawiam
Lolek
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Na oficjalnej polskiej stronce Onkyo możemy już przeczytać o specyfikacji trzech nowych modeli ampli. Teraz czekamy na pierwsze testy ;)
Dostępne są już na Ceneo .Sprzedałem już swój stary ampl. niech trochę sprzedawcom głowy ochłoną i biorę 509 bo chyba nie warto płacić tyle za 609 jeśli i tak się ma zestaw 5.1
Odnośnie poboru prądu to model 606 w HDMI throught pobiera około 36 W. Mierzyłem go watomierzem.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam to podobnie jak mowil gosc z serwisu ze gdzies okolo 30 W pobiera i to chyba ni em aroznicy jaki model tylko generalnie HDMI trought a onkyo tyle mniejwiecej pobiera, ale tak jak juz pisalem wczersniej i kolega rowniez pisal ze mozna to ominac :)
Lolek
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry