nowe modele onkyo 2011 juz nadchodza :)

Deimos

Banned
Najpiękniejsze Onkyo to był model TX-DS939.
Miałem go ładnych parę lat temu.
Nawet na któreś Audio-Show na bilecie wstępu była jego fotka....
A najpiękniej wykonany to Denon AVC-A1HDA, począwszy od czołowej strony, a skończywszy chociażby na gniazdach głośnikowych. To made in Japan widać w każdym szczególe.
 
Ostatnia edycja:

krisder

New member
Bez reklam
Onkyo niestety dalej najbrzydsze wśród konkurencji. Niby bzdura bo ma grać a nie wyglądać ale jednak to często część wystroju salonu i tu taki pasztet :p Tylko nie wieszajcie mnie od razu proszę :D najwyżej będę skromną mniejszością w ocenie wyglądu ampli onkyo...

Bez obawy, nikt Cię nie powiesi. Właśnie wygląd Onkyo od dawna powodował że nie brałem go pod uwagę w trakcie zakupu kina. Teraz kiedy już się do niego przyzwyczaiłem, pocieszam się że jak dla mnie HK jest jeszcze brzydszy.:-D
 

pkomp

New member
HK akurat bardzo ładne - najbrzydzsze to denon (obleśny przestarzały obły kloc) i marantz - to już paskud do kwadratu...no itanie sony bo seria DN akurat całkiem elegancka...ES też szału nie robi
to z takich najpopularniejszych

co do biwiringu to nie daje on nic w takim sprzęcie - nie ważne czy to będzie 609 czy 5009
nie w takiej implementacji się to stosuje by coś dało
 

vandoom

New member
HK akurat bardzo ładne - najbrzydzsze to denon (obleśny przestarzały obły kloc) i marantz - to już paskud do kwadratu...no itanie sony bo seria DN akurat całkiem elegancka...ES też szału nie robi
to z takich najpopularniejszych

co do biwiringu to nie daje on nic w takim sprzęcie - nie ważne czy to będzie 609 czy 5009
nie w takiej implementacji się to stosuje by coś dało

Mam wrażenie, że piszesz o czymś czego nie słyszałeś, albo wciąż, uparcie mylisz pojęcie bi-wiring z bi-amping. Ja nie wiem jak działa bi-wiring ponieważ nie miałem okazji posłuchać tak podłączonego sprzętu ale połączenie typu bi-amp, a raczej o takie pyta tutaj autor wątku, całkiem sporo zmienia w temacie jakości dźwięku. Zakładam, że jeśli udzielasz się na tym forum, to słuch masz skalibrowany po wyżej średniej, więc spróbuj w wolnym czasie pobawić się gdzieś takim sprzętem, schematy połączeń znajdziesz googlając w sieci, nie wierzę, że nie zauważysz różnicy na plus. Nie bój się tego.
 

pkomp

New member
kolego
1.to forum o hdtv a nie pro audio żeby tu czarować ze słuchem :) - ba to nawet nie forum audio.....
2.biwiring bez biampingu to kretynizm do kwadratu
3.biamping nie daje nic bo obydwa wzmacniacze przesyłają DOKŁADNIE TO SAMO - możesz sobie to sprawdzić podłączając bas pod kanały przednie a wysokie pod kanały tylne i włączyć all channel stereo
biamping ma sens wyłącznie z wcześniejszym podziałem pasma tak aby jeden wzmacniacz zajmował się tylko basem a drugi tylko wysokimi tonami
tylko wtedy każdy ze wzmacniaczy jest wstanie zapewnić czystość bez wpływu pozostałych pasm na siebie

wiem co pisze bo i przewaliłem swoje onkyo zarówno w trybie biamp, zwykłym jak i z łączeniem o którym pisałem powyżej - sprawdziłem też dokładnie sposób zastosowany w moim odsłuchu stereo czyli zwrotnica aktywna dzieląca sygnał na dwa wzmacniacze (klasa D dla basu klasa AB dla wysokich) i podająca je w trybie biwiringu(bo inaczej się nie da) na głosniki
ba sprawdziłem również w trybie który powyżej wymieniłem działanie dzieląc sygnał w komputerze na bas i wysokie i tak wysyłając do końcówek w ampli

biamping nie wniósł kompletnie nic za to spowodował pojawienie sie zniekształceń przy niższym poziomie głosności

opisałem to juz tyle razy że dziwię sie że jeszcze tego nie przeczytałeś porządnie i nie wyciągnąłeś wniosków

ps.co do schematów to mogę ci z głowy każdy opisać i bezproblemowo udowodnić że te plusy o których piszesz to zwykły wymysł mózgu i nic więcej
jesli bas dusi ci górę (co jest bardzo częste przy pracy na granicach mozliwości wzmacniacza) to biamping kompletnie nic nie zmieni bo drugi wzmacniacz przeznaczony dla góry i tak będzie przetwarzał niskie pasmo mające wpływ na ta górę
tu nie ma co się gapic w durne schematy tylko zrozumiec sens takich rozwiązań
ps2.w pro audio biamping i biwiring(wyłącznie razem) to PODSTAWA - ta amatorka stosowana w amplitunerach to bzdura do kwadratu i nic więcej....
blackninja wspomniał o onkyo swojego czasu pozwalającym na połączenie końcówek w trybie BTL(mostkowanie) - to jest warte uwagi i daje dużo pozytywnej mocy na mocne kolumny a nie biamping nie dający nic
jeszcze gdybyś mógł określić w ampli od ilu Hz do ilu Hz idzie na bas a od ilu do ilu na wysokie z drugiej końcówki to mógłbyś mówić o plusach.....

to miałoby sens i to wielki i wtedy byś to odczuł -tu nie ma żadnej filozofii czy wciskania kitów - to czysta fizyka
 

vandoom

New member
Kolego. Być może źle podłączyłeś jeśli nie słyszysz różnicy. Sprawdź w specyfikacji czy Twoje kolumny obsługują taki tryb, to łatwo poznać po dwóch parach zacisków ( z tyłu ) W innym przypadku jestem pewien, że masz uwalony sprzęt. Oddaj do serwisu.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
spoko kolego - biwiring już przewaliłem i na to szkoda czasu - jak słyszysz różnice to napewno ty źle podłaczyłeś - różnica jest taka sama jak między lewym a prawym kanałem(sygnał oczywiście wtedy puszczony w mono)

podstawy budowy wzmacniaczy sie kłaniają i zasady działania
 

Prokop

New member
Bez reklam
jesli bas dusi ci górę (co jest bardzo częste przy pracy na granicach mozliwości wzmacniacza) to biamping kompletnie nic nie zmieni bo drugi wzmacniacz przeznaczony dla góry i tak będzie przetwarzał niskie pasmo mające wpływ na ta górę
Tu się bardzo mylisz. Obciążenie końcówki tylko głośnikiem wysokotonowym ma ogromny wpływ na jej pracę, pomimo podania na nią pełnego sygnału (bez odfiltrowania w tym przypadku niskich częstotliwości). Nie będę się rozpisywał dlaczego (podobno z fizyki jesteś dobry:)). Dla laików najprościej sprawdzić to podpinając pod tak samo wysterowaną końcówkę najpierw głośnik nisko tonowy, a potem wysokotonowy. Temperatura końcówki w obu przypadkach będzie znacznie różna tak jak jest różne jej obciążenie, co ma ogromny wpływ na odtwarzany sygnał. I w tym właśnie tkwi plus biampingu.
PS. Czy to duży plus? Zależy od sprzętu i ucha słuchacza.
 

pkomp

New member
niestety tak kolego - rozbije się to wyłącznie o impedancję i tłumienie....
a podziel sobie sygnał przed wzmacniaczami to zobaczysz co to naprawdę potrafi bez zabawy w nic nie warte bzdury
spokojnie z kompa można po hdmi wysłać podzielony sygnał i podać je na 4 końcówki i przekonać się o zaletach biampingu ze zwrotnica aktywną przed stopniami mocy
 

Vaderus

New member
Bez reklam
O gustach się nie dyskutuje ;) ale na wszelki wypadek i dla porządku HK się zbrzydzil już rok temu a Onkyo właśnie dogonilo o ile nawet się na czołówkę nie wysunelo ;)
Marantz, Yamaha i Denon to oczywiście oczywiste piękności ;)
A tak na poważnie, to ciekawe czy poza bzdurnym skalowaniem 4k Onkyo poradzilo sobie wreszcie z tym potwornym poborem mocy w standby? Jak narazie cisza o tym a pewnie by to reklamowali jako jeden z cudów swiata jakby to w końcu naprawili.,. poczekamy, zobaczymy...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witasm a ile pobiera 5007 w stanbay ? Pozdrawiam Lolek
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Vaderus

New member
Bez reklam
Starsza seria xxx7 to sprawdź w dokumentacji. Te "nowe" z 2010 biorą sobie radośnie 60W w standby cała dobę! Dobre :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Krzych_c

New member
Czy ktoś mógłby w końcu to zmierzyć i napisać prawdę jak to jest z tym poborem ? Bo w przypadku Onkyo, na tym forum waha się to między 28 - 60 watt. Tworzą się legendy. To ile jest naprawdę i jak to się ma do innych klocków przesyłających sygnał w standby? Producent z reguły unika tej informacji.
 

Krzych_c

New member
PS

Mam nadzieję że kolega Pkomp się nie obrazi za skopiowanie jego postu.

"no to niech ktoś zrobi pomiary - powiedzmy onkyo 608, pionek 920, jakiś denon hk i marantz
pomiary mocy, poboru prądu i pasma - ktoś kto ma dostęp do sprzętu najlepiej
Moc przy wysterowanym 1 kanale , dwóch, czterech, pięciu i wszystkich oczywiście na dużych kolumnach z pełnym pasmem bez stosowania żadnych zwrotnic czy eq w amplitunerze
Pobór w standby, w passtrough i podczas pracy bez sygnału również - oczywiście także pod pełnym obciążeniem"


Czy komuś udało się tego dokonać ?
 

czaq1

New member
Starsza seria xxx7 to sprawdź w dokumentacji. Te "nowe" z 2010 biorą sobie radośnie 60W w standby cała dobę! Dobre :)

A takie pytanko: pobór prądu mierzony w stanby z włączoną funkcją HDMI through czy bez niej? Wydaje mi się że ten wysoki pobór jest notowany przy włączonym przesyle sygnału HDMI przy wyłączonym ampli, mam rację? :-?
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Czy ktoś mógłby w końcu to zmierzyć i napisać prawdę jak to jest z tym poborem ? Bo w przypadku Onkyo, na tym forum waha się to między 28 - 60 watt. Tworzą się legendy. To ile jest naprawdę i jak to się ma do innych klocków przesyłających sygnał w standby? Producent z reguły unika tej informacji.

Co za różnica 20 czy 60 W? To i tak wartość koszmarna - zarowka włączona cała dobę.
Poza Onkyo u innych mi znanych jest to 2-5W max.
I każdy producent to pisze wyraźnie w dokumentacji, bo musi.
W instrukcji Onkyo masz 55W. W instrukcji Yamahy masz 3W, u Denona coś poniżej 3W (chyba rekord).
Dodatkowo mierzylem swoją Yamaszke 2067 z włączonym hdmi through i hdmi control i miałem 2,8W.
 
Do góry