Nowe kolumny paradigm Prestige

lolek126

Well-known member
Bez reklam

Ktoś kiedyś powiedział że Paradigmy się kocha albo nie... ja jestem gdzieś po środku tego, ale patrząc za ile są te kolumny( ewentualnie za ile można je kupić ) do tego co pokazują to nieźle się to przedstawia. Aczkolwiek jest wiele kolumn lepszych jak i gorszych.
Warunek jest taki że musi to być pod odpowiedni sprzęt podłączony jeśli mówimy o typowym stereo. Na AS ja nie wiem kto ustawia i zgrywa ten sprzęt ale nie potrafią tego zrobić za dobrze, bo pamiętam jak kolumny Signature S6v3 były na audio show i naprawdę te kolumny potrafią zagrać, a to co było pokazane na AS to porażka... Ciężko mi powiedzieć dlaczego tak jest...
Ale SF Aidy też ludzie pisali że średnio zagrały, a ja ich słuchałem na 40 m i grały pięknie...
Może wniosek że na AS nie idzie się słuchać sprzętu tylko idzie się pooglądać :)
Ale spoko rozumiem, że Tobie mogły się te kolumny nie spodobać i patrząc na Twoje kolumny to są zupełnie dwie inne szkoły jeśli chodzi o granie i ludzie którzy kupują takie kolumny jak Ty masz to dźwięk z Paradigma im nie podpasuje..... ale dzięki temu świat jest piękniejszy :)
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Ktoś kiedyś powiedział że Paradigmy się kocha albo nie... ja jestem gdzieś po środku tego, ale patrząc za ile są te kolumny( ewentualnie za ile można je kupić ) do tego co pokazują to nieźle się to przedstawia. Aczkolwiek jest wiele kolumn lepszych jak i gorszych.
Warunek jest taki że musi to być pod odpowiedni sprzęt podłączony jeśli mówimy o typowym stereo. Na AS ja nie wiem kto ustawia i zgrywa ten sprzęt ale nie potrafią tego zrobić za dobrze, bo pamiętam jak kolumny Signature S6v3 były na audio show i naprawdę te kolumny potrafią zagrać, a to co było pokazane na AS to porażka... Ciężko mi powiedzieć dlaczego tak jest...
Ale SF Aidy też ludzie pisali że średnio zagrały, a ja ich słuchałem na 40 m i grały pięknie...
Może wniosek że na AS nie idzie się słuchać sprzętu tylko idzie się pooglądać :)
Ale spoko rozumiem, że Tobie mogły się te kolumny nie spodobać i patrząc na Twoje kolumny to są zupełnie dwie inne szkoły jeśli chodzi o granie i ludzie którzy kupują takie kolumny jak Ty masz to dźwięk z Paradigma im nie podpasuje..... ale dzięki temu świat jest piękniejszy :)

Lolek akurat te kolumny ustawiał dystrybutor
W innym pokoju ci sami ludzie ustawili Martina Logana z parowanego z amplitunerem Anthema i to zagrało fenomenalnie
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek akurat te kolumny ustawiał dystrybutor
W innym pokoju ci sami ludzie ustawili Martina Logana z parowanego z amplitunerem Anthema i to zagrało fenomenalnie

Ja nie chcę ani nikogo bronić ani nikogo "karać" tylko tak jak pisałem że słuchałem na AS Paradigmów Signature S6v3 i grały nie powiem jak i również ustawiał to gość od Polpaku i który na innym forum przyznał się że nie było to dobre rozwiązanie żeby tą elektronikę podłączyć do tych kolumn,,, na innym forum jest o tym mowa...
A słuchałem tych kolumn w salonie z inną elektroniką i uważam że są fajne kolumny patrząc do tego jaką miały cenę jeszcze do nie dawana, bo teraz już troszkę drożej i pewnie bym się zastanawiał... w stosunku do pewnych innych kolumn ale na Paradigmy jest większy upust w stosunku do tej drugiej firmy ... ale nie istotne... A jednak tez patrzy się na stosunek ceny do tego co dają kolumny...
Kolejnym przykładem wspomniane SF Aidy jeśli miałeś przyjemność posłuchać tych kolumn w odpowiednim metrażu i z odpowiednią elektroniką to byś się sam przekonał jak te kolumny grają , a to co było na AS to podobno żenada - nie wiem nie słuchałem ich na AS, ale z tego co ludzie pisali w necie i na tym choćby forum tak to wychodzi...


Słuchałem też na AS MA Platinum 200 i również mnie nie oczarowały, a po przesłuchaniu ich w salonie z inną również elektroniką i znacznie w większym pomieszczeniu dla mnie kolumny są rewelacyjne... bardzo mi się podobają... + to jak są wykonane dla mnie pierwsza klasa..
Na szczęście jest tyle kolumn na tym świecie, że każdy coś dla siebie wybierze i bez względu czy Tobie czy komuś innemu coś innego się podoba niż np. mi, to jeśli mi coś się spodoba to na pewno to kupię, bo to mi ma się podobać i ja mam być z tego zadowolony. I nie interesuje mnie wtedy opinia kogoś ... bo to wszystko jest kwestia gustu...
Też mam charakter że raczej nie wypowiem się źle o czymś co kosztuje znacznie więcej niż ja mam , bo wg mnie byłoby to co najmniej lekkie przegięcie...
Choć znam przypadki gdzie np. właściciel 7 letniego golfa twierdził że ma lepszy samochód od Kumpla który miał nowy za ponad 80 tyś. chevroleta cruze... bo pomimo że to nie jest jakieś cacko to jednak jest to nowy dobrze wyposażony samochód, a nie rozpadający się powoli golf..Ale to trzeba mieć odpowiedni charakter żeby takie deklaracje składać.
Tym samym tokiem można rozmawiać o elektronice... ja tak nie potrafię... dlatego zawsze coś droższego w jakimś znaczeniu będzie lepsze od tego tańszego - pomimo że w elektronice nigdy cena nie przekłada się na to co usłyszymy w stosunku do tego co wydamy.
Dlatego np. takie Aidy mają nieliczni, którzy nie zastanawiają się czy one są warte tej ceny czy też nie, podobają się komuś pod względem wyglądu jak i dźwięku i kupują je - a potem cieszą się tym co usłyszą w swoim 50 m salonie :)
A Ty jakie kolumny masz i jakie brzmienie preferujesz?
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Brzmienie lubię dobre ,fajnym golfem też nie pogardze
Kolumny nic specjalnego F-e 826V

Najważniejsze że odpowiada Ci ich dźwięk... to się liczy... A Golfów nie lubię osobiście i w większości wypadków kierowców tej marki - oczywiście nie wszystkich... żeby była jasność..


Choć podany przykład wtedy to nie było przeciwko tej marce tylko chodziło mi o fakt jak ludzie potrafią podchodzić do życia bo nie umieją do pewnych rzeczy się przyznać..
Pozdro..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
.... i stało się Paradigm podniósł ceny na swoje kolumny - tak się zastanawiałem od dawna kiedy to zrobią bo np. na serię studio to od wejścia tych kolumn nie było żadnej podwyżki, a to już jakby nie patrzeć jakieś 5-6 lat... Seria Monitor też poszła w górę i oczywiście Signature.. W najgorszej sytuacji jest seria Signature bo w tych cenach już można kupić fajne kolumny innych marek, choć w sobotę byłem w kilku sklepach i mówią że ceny na inne kolumny również zapewne się zmienią to tylko kwestia czasu..
 

Henry

Active member
Bez reklam
Słyszałem, że ogólnie dystrybutorzy mają podnieść ceny od kilku do kilkunastu %. Nie wiem na ile są to pewne informacje, ale tak mi mówił gość w jednym z salonów....
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To by się potwierdziło z tym co mi powiedzieli, a mówili to w konkretnych sklepach... Także Ci co mają chęć na zmiany - trzeba szybko podejmować decyzje..
 

Henry

Active member
Bez reklam
Gość mówił, że dostał nowe cenniki z horna na Marantza/ Denona i jest drożej, najwięcej mają zdrożeć Onkyo... tak jak napisałem, są to jedynie informacje zasłyszane.
Z drugiej strony znajomy, który handluje rowerami mówił to samo, kurs eur-usd jest niestabilny i ma to wpływ na wszystko ściągane z Chin, czyli praktycznie wszystko ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie nasza waluta jest teraz, a właściwie co jakiś czas ma problemy, a do tego wiadomo firmy chcą też więcej zarabiać i w sumie podnoszą ceny - jedne mniej drugie częściej - Horn to specjalista od podnoszenia cen...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Z tym hornem to bym nie przesadzał, jeśli te informacje są prawdziwe, to najwięcej ma podnieść ceny dystrybutor Onkyo ;)
Pewnie BN może te newsy potwierdzić lub zdementować....
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nic nie przesadzam Horn jak swojego czasu interesowałem się Marantzem w przeciągu poł roku podwyższył dwa razy swoje ceny, gdzie w tym samym czasie u Niemców poszła cena w dół..
Mało tego pisałem o tym mój znajomy jak patrzył ceny w sklepach w Niemczech na Marantza i powiedział po ile są w Polsce konkretne sprzęty to sprzedawcy powiedzieli że nic tylko sprzedawać w Polsce - do tego mieli niezły ubaw .. I to są fakty... Tak było..
Teraz kolejna sprawa Marantz był tańszy jak był w Top hifi.. i znacznie mniej ściemniania było jak jest teraz w sklepach Hornowskich..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz Kolego teraz to dużo dystrybutorów podniesie zapewne ceny ale były czasy gdzie podnosili i dawałem im kursy Euro jak i Dolara w przeciągu pół roku i pytałem się niech mi pokażą gdzie te waluty wzrosły że podnoszą ceny..
Daleko szukać Kolego sprzedajesz to wiesz przypomnij sobie za ile Horn wycenił odtwarzacz Denona bd3313 zaraz po wejściu i zauważ że jak zobaczyli, że mało się sprzedaje tak zaraz obniżyli o dobre 2 tyś zl .. zobacz ile zrobili sobie zapasu.. a dalej zarabiają na nim :) Tak się robi w cywilizowanym świecie..?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Cywilizowanym? Co to ma do tego? Non profit nie są więc kombinują wszyscy ile wlezie, banki, państwo....temat rzeka.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście że tak, uważam że każdy chce godnie zarabiać ale są pewne granice po przekroczeniu których to już nie nazywa się zarobek, a ,,,,,,,,,
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W dzisiejszym świecie nie ma takich granic :)
Weź sobie pod uwagę samą pensję średnią ~4000 czego nawet nie wącham, teraz ile jest procentowo ludzi zarabiających poniżej i powyżej. Powyżej będzie kilka procent, a zobacz jak zawyżają średnią :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Można dyskutować do jutra :) tak czy siak nie jest to normalne jak dla mnie, a kończąc życzę żebyś średnie pensje przebijał bez względu jakie one będą w tym kraju:) Pozdro.
 

Spyro

New member
Idealne są z wyglądu. W końcu pięknie wyglądające Paradigmy (jak na mój gust) ! I podobno już grają lepiej od signature s3 (a lokowane są jako seria pośrednia między studio a signature), to teraz tylko czekać na premierę nowych reference studio v6 i signature s4. Będzie pogrom.

Tylko z tymi ostatnimi podwyżkami cen o kilkadziesiąt % kwas straszny... Tak, wiem, kurs dolara skoczył. Ale nie na taką skalę jak te lichwiarskie podwyżki.
 
Ostatnia edycja:
Do góry