Nowe kamery Panasonic'a HDC-SD700, Tm700, HS700

tobot

Member
Oj, coś chyba odrobinkę przesadzili. Chyba, że jeśli ta kamerka uważana jest za punkt odniesienia, wzór dla pozostałych amatorskich, to chyba nie chcę sprawdzać nawet co "potrafią" pozostałe. Generalnie nie jest źle, ale wady ma.
 

luznyPL

New member
Dotarła do mnie dzisiaj bateria : Panasonic VW-VBG260 VBG260E-K Battery For HS700 HS300 (aukcja 180531706664) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!
Wysłana była 12 sierpnia i według mnie jest to oryginał.
Jest to dokładnie ta sama bateria sprzedawana na allegro :
ORYGINAŁ Panasonic VW-VBG260 od Super Sprzedawcy (1206411495) - Aukcje internetowe Allegro
ORYGINALNY AKUMULATOR PANASONIC VW-VBG260 (1210583317) - Aukcje internetowe Allegro
Kompletnie niczym się nie różnią od tej którą kupiłem , nawet hologram jest identyczny.
Tu nawet gość sprzedaje baterie VW-VB130 kupione od tego samego sprzedawcy z Ebay ,
nawet zdjęć swoich nie potrafił zrobić : ORYGINAŁ Panasonic VW-VBG130 (1202551304) - Aukcje internetowe Allegro
 

gringo8

New member
Witam wszystkich,

Czy karta SD class 6 (zapis/odczyt 15MB/s) da sobie rade z zapisem materialu w najwyzszej jakosci 60p z kamery HDC-SD700 ?

Pozdrawiam
 

dzinkovsky

New member
witam, chcialbym sie dowiedziec jakich producentow kart pamieci 32GB klasy 10 uzywacie z kamera TM-700? zakupilem karte ADATA i niestety nie wspolpracuje ona z moja kamera. zastanawiam sie nad kupnem karty Patriot SDHC LX 32GB class 10 model PSF32GSDHC10. czy ktos z Was uzywa takiej karty? pozdrawiam.
 

marder

Member
witam, chcialbym sie dowiedziec jakich producentow kart pamieci 32GB klasy 10 uzywacie z kamera TM-700? zakupilem karte ADATA i niestety nie wspolpracuje ona z moja kamera. zastanawiam sie nad kupnem karty Patriot SDHC LX 32GB class 10 model PSF32GSDHC10. czy ktos z Was uzywa takiej karty? pozdrawiam.
Ja używam karty Pretec 32GB class 6. Przy kopiowaniu plików z karty na dysk twardy komputera osiąga prędkość 16-17 MB/s (pełna karta kopiuje się w ok. 35 min.). Z dysku twardego na kartę ok. 14-15 MB/s, czyli osiąga prędkości dużo powyżej nominalnych 6 MB. Z kamerą współpracuje bez problemu (zapis filmów o bitracie 24 Mb/s). Polecam.
 

neoezn

New member
witam, chcialbym sie dowiedziec jakich producentow kart pamieci 32GB klasy 10 uzywacie z kamera TM-700? zakupilem karte ADATA i niestety nie wspolpracuje ona z moja kamera. zastanawiam sie nad kupnem karty Patriot SDHC LX 32GB class 10 model PSF32GSDHC10. czy ktos z Was uzywa takiej karty? pozdrawiam.

Ja używam Adata klasy 10 (32GB) - czyli ta, która u Ciebie nie działa i niestety u mnie też nie wygląda to zbyt różowo... Co prawda nagrywa filmy ale zdarza się, że film jest uszkodzony i nie każdy program już to odtworzy a w kamerze mi wyskakuje napis, że jest błąd sumy kontrolnej... naprawia... czasem naprawi ale raz straciłem kilka minut nagrania - po prostu były zerowe bity w pliku.
 

vector

New member
Witam wszystkich,
na początek chciałbym prosić posiadaczy Tm700 o zrobienie małego testu.

1) ustawiamy kamerę np na stole a przed nią w odległości około 60-90cm butelkę, karton z mała Trzcionka skierowana do kamery.
Chciał bym zobaczyć oryginalny materiał w 50i i 50p

2) kolejna sprawa to płynność obrazu przy 25p i 50p, nie znalazłem tu plików w 25p, najlepiej podczas filmowania panoramy.

Pierwszy test pokaże nam sens filmowania w 50p, bo z założenia 50p powstała dla osiągnięcia fullHD zachowując płynność obrazu a z doświadczenia po sd9 i hf100 wiem ze filmowanie progresywne przy obecnych przetwornikach nie daje nam fullhd. Wydaje mi sie ze jedynie co osiągamy to płynność i duże rozmiary plików, tak naprawdę bez sensu skoro jest 50i, kompatybilny i bez problemowy, ale chciałbym sie mylić :)
Natomiast format cinemamode do tej pory szwankował we wszystkich kamerach jakie miałem, mianowicie obraz sie rwie, nie wiem jak inaczej to określić. Chodzi o płynność, która nijak sie ma do kinowych produkcji nawet w 24p.
Dlatego jeśli jest możliwość i komuś sie chce, będę wdzięczny bo nie wiem co kupić czy pana czy canona hf21.
Nie ukrywam ze bardzo mi zależy mieć dobry materiał w 25p nawet w 1280x720 bo myślę ze fullhd w amatorskich kamerach jeszcze nie w tych czasach :)
Dzięki
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Zrobiłem test,
oryginalny plik w 1920x1080 50p, przekonwertowałem go programowo do 50i, efekt tego jest taki:
http://img339.imageshack.us/img339/5991/50ii50ptm700.jpg

zaznaczę ze obraz był ruchomy i oczywiście są to pojedyncze klatki czyli z 1920x1080 z 50p i 1920x540 50i

co o tym myślicie ??


to znaczy, że nie warto nagrywać w 50p, skoro 50i jest podobne i miej miejsca zajmuje itd.
bardzo ładnie pokazane, czyli oglądając nie zobaczymy różnicy.
 

Jacek144

New member
Mikrofon zewnętrzny

Czy ktoś z Was używa z kamerkami serii 700 zewnętrznego mikrofonu? Jeśli tak to niech się pochwali jakiego i jak się spisuje. Wkurza mnie bardzo nagrywanie gdy wiaterek trochę wieje. Czy użycie zewnętrznego mikrofonu eliminuje ten problem do w miarę akceptowalnego poziomu?
 

sluuurp

New member
@vector
Ja nie widzę żadnej różnicy. Może ślepy jestem, ale z lupa różnic nie będę szukał, bez przesady. Ta seria kamer jest dobra.

@Jacek144

jak założysz gąbkę na zewnętrzny mikrofon to trochę pomoże.
 

gringo8

New member
linux

Witam

Ma ktoś doswiadczenia pod linuxem z tą kamerą?
Ja narazie uzywam HandBrake do dekodowania mts na mkv (Samsung b650 nie widzi dźwieku w mts). Pliki mkv udostepniam po DLNA i niestety nie jest to ta sama jakosc jak bezposrednio z kamery - obraz minimalnie skacze. Zauwazylem tez ze 50p moge plynnie odtwarzac tylko wtedy gdy znacznie zmniejsze rozdzielczosc klatek. Natomiast konwersja 50p > 25p wypada gorzej pod wzgledem plynnosci odtwarzania niz 50i>25p.

pozdrawiam
 

sluuurp

New member
Ale ja nie mam na co założyć gąbki,dlatego pytam o taki mikrofon.Czy jest sens kupić,a jeśli tak to jaki?

Jeszcze jest jeden sposób. Wyciąć kwadratową gąbkę z jakiegoś opakowania najczęściej sprzętu RTV, wielkości mikrofonów wbudowanych i nałożyć gąbkę na mikrofony mocując najzwyczajniej gumką recepturką wokół kamery. U mnie pomaga i to dobrze.

Co do mikrofonu zewnętrznego mogę Ciebie zapewnić, że specjalna gąbka, która powinna być w zestawie z mikrofonem pomoże na 100%. Wiem to stąd, że przepracowałem w telewizji sporo lat na transmisjach i wiem co nie co.
Ale jaki mikrofon kupić do tej kamery to nie wiem, bo nie planuje, więc nie szukałem.
 

tobot

Member
Czy ktoś z Was używa z kamerkami serii 700 zewnętrznego mikrofonu? Jeśli tak to niech się pochwali jakiego i jak się spisuje. Wkurza mnie bardzo nagrywanie gdy wiaterek trochę wieje. Czy użycie zewnętrznego mikrofonu eliminuje ten problem do w miarę akceptowalnego poziomu?

Witam.
Używam Audio-Technika PRO 24-CM. Efekt znakomity. W zasadzie mikrofon wbudowany nadaje się do... zabawy dla niemowlęcia. QW zestawie z mikrofonem jest zarówno gąbka jak i "lisia skóra". Eliminacja podmuchów zapewniona. Przynajmniej na poziomie zadowalającym. Jednak... ostrożnie z zoomem. Słychać. Widziałem też i rozmawiałem z właścicielem tej samej kamerki z mikrofonem Rode, modelu nie pamiętam, ale chyba dośc popularny, bo późniek jeszcze kilkakrotnie mogłem ten typ zauważyć również na bardziej profesjonalnym sprzęcie i na... aparatach foto. = ponoć też znakomity (powtarzam, co usłyszałem).
 

Jacek144

New member
Witam.
Używam Audio-Technika PRO 24-CM. Efekt znakomity.
Bardzo dziękuję za odpowiedź,która przekonała mnie do konieczności zakupu zewnętrznego mikrofonu,by uniknąć stresujących sytuacji. Poczytałem o Twoim mikrofonie i pozytywne opinie skłoniły mnie do zamówienia tego sprzętu. Pozostało tylko poczekać na dostawę. Pozdrawiam
 
Do góry