Nowe kamery Panasonic'a HDC-SD700, Tm700, HS700

neoezn

New member
Lepiej się nie bawić i kupić tą "prawdziwą baterię" skoro stać Cię było na wydatek ponad 3tys, to 150zł nie będzie pewnie bolało.
Dziwne rzeczy się u nas dzieją kupujemy coś za "duże pieniądze" a na dodatki sępimy się jak Diabli.

Są osoby które bardzo długo składały pieniądze na kamerę i mimo wszystko wydatek 500zł na akumulator, kiedy są zamienniki za 120zł, może być bardzo dotkliwy dla domowego budżetu. Za zaoszczędzone prawie 400zł można już prawie kupić nagrywarkę Blu-Ray, konwerter albo sporo innych rzeczy, nie związanych z filmowaniem.

Zatem nie widzę problemu - czy to źle, że ktoś chce zaoszczędzić sporo pieniędzy na akumulatorku, który nie wpływa na jakość obrazu? Czy ma kupić oryginał dla samej zasady i cieszyć się, że ma 400zł mniej w kieszeni?
 

Phuong

New member
Tak jest. Oryginalny akumulator Panasonic VBG-260 kosztuje najtaniej 500zł a zamiennik działający w kamerach serii 700 można kupić za 120zł. To spora różnica.

Panasonic VW-VBG260 VBG260E-K Battery For HS700 HS300 (aukcja 170512468606) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!

tak, tak wiem, ze to moze nie byc oryginal :)
Kupilem u tego goscia w tej cenie acu do SONY,a po 10 dniach bylo u mnie.
Tyle ,ze sie pomylilem-nie do mojego modelu i musialem odsprzedac na allegro-gosciu co kupil nie narzekal :), co prawda uzywal jej dopiero miesiac.
Teraz czekam az acu do mojej kamery troche potanieje u niego i robie drugie zamowienie :)
Fajnie ,ze koszta wysylki ma juz wliczone w cene baterii.
 
Ostatnia edycja:

Nazir007

New member
Ogromne podziękowania za Wasze cenne komentarze. Prześledziłem prawie cały wątek.

Panowie mam jednak pewien dylemat i w związku z tym proszę o radę.

Waham się między modelem TM700 a HS700.
Różnica w cenie jest 600zł. Wydaje się to dość sporo ale…

Wyjeżdżam na wycieczkę na której planuję (zazwyczaj tak robiłem) nagrać ok 7-10 godzin materiału w najlepszej jakości czyli 1080p 50.

W związku z tym (kupując TM700) będę musiał się zaopatrzyć w dodatkowe karty. 3 karty 32GB. Czyli będzie to wydatek ok 600zł. W tym momencie opłacalność TM700 przestaje się liczyć ponieważ za tą samą kwotę mogę mieć model z dyskiem na którym nagram s obie ponad 20 h w najlepszej jakości (mógłbym tam zgrać materiał z dwóch takich wyjazdów).

Czy w takiej sytuacji polecicie mi nadal TM 700 plus zakup dodatkowych kart? (Nikt nie opisał jak sprawuje się dysk w modelu HS700). Czy warto kupić ten model z dyskiem czy jednak bez?

P.S. Jaki jest maksymalny bitrate w tym Panasonicu przy ustawieniu z przeplotem? Czy jak dobrze zrozumiałem jest to 17Mbs (a dla progressive 28Mbs)?

Będę ogromnie wdzięczny za wszelkie wskazówki.
Pozdrawiam
 

posejdon82

New member
Witaj Nazir007 jestem uzytkownikiem TM700 od miesiaca, i jednak zdcydowalem sie na pamiec flash, pare dni temu nagrywalem wyscigi motocyklowe...uzywalem wizjera(tzn wysuwajac wizjer kamera sie wlacza zamykajac kamera jest w pozycji off)Nie wiem co sie porobilo ale kamera nadal nagrywala w mojej kieszeni w polaze.Bylem nieswiadomy tego i okolo 20 minut byla wlaczona(w dodatku bardzo deszczowa pogoda,strasznie lało)gdy wyciagnalem kamera byla cala goraca i pojawil sie blad zapisu danych:( kamera zaczela sama naprawiac problem i po kliku minutach wszystko wrocilo do normy.W domu sformatowalem pamiec i nwszystko ok.Zastanawia mnie jednak na ile moge sobie pozwolic z ta kamera.Kiedy zaczelo padac schowalem kamere do polara do duzej kieszeni i czuwalem nad sprzetem.Wedlug mnie dysk to niewypal...czesto sie zdaza ze ludzie magazynuja filmy na kamerze az do 70% 80% pojemnosci dysku a pozniej jest problem.Warto jak naszybciej archiwizowac i zgrywac filmy ,nie czekajac na ostatni gwizdek.Dysk twardy ma to do siebie ze ma elementy ruchowe,glowice itp...pamiec flash mam nadzieje ze jest tutaj bardziej zywotna.Ale nie mam zamiaru nikogo namawiac ja wybralem tm 700 i wole dokupic sobie karty.To moja opinia.
 

Nazir007

New member
Dziękuję za odpowiedź.

Może znajdzie się jeszcze jakaś osoba która zakupiła model HS700 i która mogłaby się podzielić swoimi wrażeniami.

Panowie, czy maksymalny bitrate dla materiału 1080i wynosi dla tego modelu 17Mbs?

Czy 28Mbs jest tylko dla materiału 1080p?

Jakie karty proponujecie dla modelu TM700? Jakie są najlepsze w relacji cena/jakość bez przepłacania?
 
Ostatnia edycja:

posejdon82

New member
Okolo minuty nagrania w pelnej rozdzielczosci tzn 50p to plik o wielkosci 160mb(minuta):( juz mysle o zakupie dysku 2tera... musze sprawdzic birate nie jestem pewien a nie chce wymyslac.Co do kart bylo juz pisane w poprzednich watkach i prawdopodobnie wystarczy karta sd class 4 do zapisu full hd(sa tansze ale nie ma duzych pojemnosci) wyzsze klasy kart sa drozsze ale za to masz juz wieksza pojemnosc.Sam osobiscie chcialbym minimum 32gb w jednej karcie, sma wiem jak uciazliwe jest trzymanie kilu kart np po 8gb...64gb sa strasznie drogie i to prawdopodobnie klasa 10 (cos za cos)sam musze poszukac czegos optymalnego jak znajde to dam znac.

Kupilem w poniedzialek baterie od goscia ktorego polecal kolega z forum

Panasonic VW-VBG260 VBG260E-K Battery For HS700 HS300 (aukcja 180531706664) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!

mysle ze w nastepnym tygodniu powinna byc u mnie, podziel sie wrazeniami, nowa oryginalna 500pln
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
.Dysk twardy ma to do siebie ze ma elementy ruchowe,glowice itp...pamiec flash mam nadzieje ze jest tutaj bardziej zywotna...

karty wcale nie są bardziej żywotne
ale czy karta czy dysk = wieczne awantury
skoro producenci robią to i to to musi być OK
ja mam na kart kamerę jak i na dysk, zero problemu, na chwilę obecną wole na dysk.
 

neoezn

New member
Bylem nieswiadomy tego i okolo 20 minut byla wlaczona(w dodatku bardzo deszczowa pogoda,strasznie lało)gdy wyciagnalem kamera byla cala goraca i pojawil sie blad zapisu danych:(

Też miałem błędy zapisu danych na karcie 32GB ADATA class 10 ale pewnie były jakieś błędne sektory na karcie bo po porządnym przeformatowaniu karty w komputerze tego typu problemy już się więcej nie pojawiły.

Co do żywotności kart i dysków to widziałem, że niektórzy producenci kart pamięci dają dożywotnią gwarancję - na dyski twarde takich gwarancji nie dają. Cieszę się, że kupiłem kartę bo mogę ją wykorzystywać jako pendrive oraz używać w aparacie cyfrowym - wchodzi na nią ponad 4000 zdjęć w jakości RAW z Nikona D5000. Dodatkowo nie muszę podłączać kamery, żeby zgrać z niej materiał tylko wkładam kartę do czytnika.
 

Nazir007

New member
Może rzeczywiście chętniej kupiłbym modelTM700 ale w mojej sytuacji - podczas 2 tyg wycieczki/wyjazdu nagrywam ok7-10h materiału - nie ma to sensu.

Koszty (TM700 plus karty vs HS700) wychodzą prawie takie same a jednak na dysku mam jeszcze dwa razy tyle.
Myślę, że nie zawiodę się na tym dysku.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

luznyPL

New member
Okolo minuty nagrania w pelnej rozdzielczosci tzn 50p to plik o wielkosci 160mb(minuta):( juz mysle o zakupie dysku 2tera... musze sprawdzic birate nie jestem pewien a nie chce wymyslac.Co do kart bylo juz pisane w poprzednich watkach i prawdopodobnie wystarczy karta sd class 4 do zapisu full hd(sa tansze ale nie ma duzych pojemnosci) wyzsze klasy kart sa drozsze ale za to masz juz wieksza pojemnosc.Sam osobiscie chcialbym minimum 32gb w jednej karcie, sma wiem jak uciazliwe jest trzymanie kilu kart np po 8gb...64gb sa strasznie drogie i to prawdopodobnie klasa 10 (cos za cos)sam musze poszukac czegos optymalnego jak znajde to dam znac.

Kupilem w poniedzialek baterie od goscia ktorego polecal kolega z forum

Panasonic VW-VBG260 VBG260E-K Battery For HS700 HS300 (aukcja 180531706664) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!

mysle ze w nastepnym tygodniu powinna byc u mnie, podziel sie wrazeniami, nowa oryginalna 500pln

Koniecznie daj zaraz znać jak dojdzie. Na zdjęciach wygląda dobrze.
 

posejdon82

New member
W poniedzialek bateria zostala wyslana Honkongu:) To jest made in japan a nie made in china...miejmy nadzieje ze wszystko bedzie ok.Na bank to podrobka poniewaz porowanalem zdjecie tylu bateri z oryginalem, ludzaco podobne ale jednka jest pare szczegolow ktore wskazuja iz to podrobka.Jesli wskazuje czas i ma podobny czas nagrywania do oryginalu nie bede zalowal.Nawet po roku jesli wydam kolejne 32 euro za druga baterie to sie nic nie stanie...Kupilem w poniedzialek i zaplacilem..w tym samym dniu zostala wyslana a przesylke przesle w internecie.Zadna to nowosc (wiem) ale firma nie wyglada na firme krzak haha do uslyszenia
 

leszcz-yk

New member
karty wcale nie są bardziej żywotne
ale czy karta czy dysk = wieczne awantury
skoro producenci robią to i to to musi być OK
ja mam na kart kamerę jak i na dysk, zero problemu, na chwilę obecną wole na dysk.

Ja bym dysku nie wziął - jest dużo bardziej awaryjny podczas pracy(co nie oznacza, że musi się zepsuć oczywiście ale szansa jest większa) od karty sd jeśli chodzi o wstrząsy... Ponadto wysokie i niskie temperatury źle wpływają na pracę dysków - dodatkowo wnoszą one niewielkie wibracje, szumy i podwyższają temperaturę całości....

PS: na karcie sandiska(-20 +80) robiłem np fotki nieba przez 40min; przy -23C ... dysk by umarł w takich warunkach.

Co do żywotności kart i dysków to widziałem, że niektórzy producenci kart pamięci dają dożywotnią gwarancję - na dyski twarde takich gwarancji nie dają.
Ja widziałem różne bzdury :))) To, że producenci podają .... to oznacza, że przy "normalnym używaniu karty" ma ona tak długą gwarancję - poza tym to tez trik marketingowy, za 5 lat ta karta będzie mieć śmiesznie małą pojemność i sam ją wywalisz do kosza.

PS:Liczba zapisu pojedynczej komórki dysku ma większą niezawodność niż pamięci flash. Stałe nagrywanie w te same miejsca dość szybko niszczy ... zamęczyłem "wieczyste" flashe ...


Co do baterii i zamienników - najważniejsze gdzie zrobili ogniwa, a nie gdzie "złożyli" baterie. Mam dwie baterie - oryginał i zamiennik - oryginał Japan, zamiennik China. Ogniwa produkowane w tym samym miejscu. Baterie użytkowane 7 lat(na zmianę) - są w takim samym stanie zużycia.


Mam pytanie odnośnie nagranych pastelowych kolorów(wg niektórych). Czy macie wykalibrowany monitor/TV? Nakręciłem ostatnio na działce w pochmurny dzień trochę zwierzyny, odtwarzam w domu na TV - zieleń "oczojebna" ... Zmieniłem ustawienia TV na ustawienia skalibrowane podane w internecie - w moim subiektywnym odczuciu, zieleń i pozostałe kolory zrobiły się prawidłowe.
 

posejdon82

New member
Czesc ktos prosil mnie o porownanie 50i z 50p i oto nadszedl czas na wgranie czegokolwiek,filmy byly krecone z ustawieniami iauto lekki komentarz w i gafa to nie 17megabitow tylko megabajtow na sekunde .Prosze o komentarze z poronan.Sam osobiscie tego nie widzialem na duzym ekranie bo jeszcze takiego nie posiadam.a oto filmy

1
WyslijPlik.pl

2
WyslijPlik.pl

w tym poscie sa dwa filmik 50i 50p, czesto mialem problemu z focusem w innych a kamerach a jak to jest z panasonikiem zobaczcie ponizej, i czy plynnosc jest wyczuwalna w 50p????

1
WyslijPlik.pl

2
WyslijPlik.pl
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

R@F

New member
Również zastanawiam się nad zakupem TM700.

Posejdon82 - czy te sample 50p sa prosto z kamery?
Ze zdziwieniem odkryłem ze moja PS3 i 2letnia Bravia poradziła sobie z tym materiałem bez problemu (z kardy SD).
 

posejdon82

New member
Również zastanawiam się nad zakupem TM700.

Posejdon82 - czy te sample 50p sa prosto z kamery?
Ze zdziwieniem odkryłem ze moja PS3 i 2letnia Bravia poradziła sobie z tym materiałem bez problemu (z kardy SD).


Pliki sa kopiowane proso z kamery, nie uzywam dolaczonego dp kamery oprogramowania(irytuje mnie)po podlaczeniu kamery sam wyszukuje pliki w folderze stream z pamieci flash i kopiuje je manualnie (recznie) na dysk.
 

R@F

New member
Dzisiaj testowalem troche wieksze pliki 50p na PS3 (800mb) - zaczynaja po kilkudziesieciu sekundach rwac ;( Po zgraniu ich na dysk jest to samo. Ktos z userow serii 700 ma PS3, moze to potwierdzic?
 

posejdon82

New member
R@F z tego co ja wiem Ps3 nie czyta 50p ale moze nie jestem na czasie, byc moze dodali jakis software???

PS.Dostalem wkoncu baterie, moja zona mowi ze to oryginal haha, teraz to juz sam nie mam pojecia... po zalaczeniu (odrazu z pudelka)
wskazywala 2godz 34 minuty, moze jeszcze cos z niej wycisne:) solidne wykonanie ni wspomnie o opakowaniu.Mozna ja ladowac w oryginalnej ladowarce , wskazuje czas coz chciec wiecej, acha 4 razy tansza od tej sklepowej;)

a oto filmik

WyslijPlik.pl
 
Do góry