Nowe kamery Panasonic'a HDC-SD700, Tm700, HS700

neoezn

New member
pokazywac to moze i 5h, nagraj na karcie material na tym aku i bedziesz wiedzial ile faktycznie nagrywa, u mnie pokazuj 120min a nagram tylko 50min (inny aku) wiec roznie bywa, niestety czas nigdy nie jest precyzyjny

No i miałem dzisiaj okazję go gruntownie sprawdzić... tego zamiennika VBG-260. AF na manualu, bez zoomowania, ustawiony balans bieli, ciągłe nagrywanie, OIS aktywny - bez przerwy i nagrała się godzina i jakieś 20 minut... (ale 20 minut kamera była włączona bez nagrywania) - czyli 1 godzina i 40 minut.

Te akumulatory nie zwiększają pojemności po paru naładowaniach?
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
u mnie jeden zamiennik stracil swoje wlasciwosci po 6miesiacach, wczesniej nagrywal super i dlugo, teraz 30min to max, ale na szczescie go wyj...
tak wiec rozniej bywa, czas pokaze, najwazniejsza jest kamera by byc happy z niej.
 

Galczych

New member
Gdyby nie stabilizator, który dla mojego, nieco nietypowego, filmowania zupełnie się nie sprawdza to byłbym bardzo happy.

Mnie to wygląda bardziej jak uszkodzona kamera, To twoje nietypowe filmowanie na czym polega?. Ustawiasz kamere na samochodzie i jedziesz??? czy moze cos innego?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
beznadziejna ta stablizacja na pan, sony bije na blowe, a co dopiero mowic o modelach z 2009 to juz przy tym bajka.
Na pana obraz to jakas porazka to ustwienia aktywne stabilizacji?
 

neoezn

New member
Mnie to wygląda bardziej jak uszkodzona kamera, To twoje nietypowe filmowanie na czym polega?. Ustawiasz kamere na samochodzie i jedziesz??? czy moze cos innego?

Moje nietypowe filmowanie polega głównie na kręceniu tras tramwajów, autobusów oraz wycieczki po mieście z kamerą zamontowaną w samochodzie - tu jest przegląd mojej "twórczości" - YouTube - Kanał użytkownika neoezn

Kamera jest raczej sprawna bo stabilizator działa dobrze kiedy kręci się z ręki - nawet porównywałem z Sony (minutę temu) - w jednej ręce Panasonic, w drugiej Sony - identyczny kadr i Panasonic lepiej sobie radził. Zupełnie nie wiem co jest grane... Być może elektroniczna stabilizacja bardziej nadaje się do drgań o dosyć dużej częstotliwości a optyczna może nie nadążać za kompensacją drgań. Kamera w pojazdach wyraźnie się trzęsie ale w Panasonicu w zasadzie nie zauważyłem większej różnicy kiedy kręciłem z samochodu z włączoną stabilizacją oraz z wyłączoną... Kombinowałem też z ustawianiem migawki na różne wartości i bez różnicy. Muszę tylko wyłączać AF bo gubi się strasznie podczas tych drgań. Dodatkowo podczas wstrząsów obraz jest lekko zniekształcony co jest zapewne efektem sczytywania danych z matrycy linia po linii a nie z wszystkich jednocześnie.

Dlatego tak jak pisałem - pewnie drgania mają zbyt dużą częstotliwość bo z filmując z ręki jest w porządku - zatem jeśli ktoś nie ma zamiaru mocować kamery w aucie czy tramwaju to nie ma się czym przejmować.

beznadziejna ta stablizacja na pan, sony bije na blowe, a co dopiero mowic o modelach z 2009 to juz przy tym bajka.
Na pana obraz to jakas porazka to ustwienia aktywne stabilizacji?

Tak... aktywne... Choć jak pisałem - z ręki jest w porządku. Do auta, tramwaju - odpada :( Kombinowałem z ciężarkami żeby kamera była cięższa - nie mam już pomysłu co zrobić żeby nie było takich drgań kręcąc z auta...
------------
Edytowane:

Już wiem w czym problem!!! Kamera bardzo dobrze radzi sobie z drganiami w poziomie, pionie lub na ukos ale jeśli drgania są w "osi z" to już jest kiepsko (pisząć "oś z" mam na myśli taką sytuację - nabijamy kamerę na rożen i go próbujemy kręcić - ten obrót w ogóle nie jest kompensowany)
 
Ostatnia edycja:

Galczych

New member
Pytalem czy kamera jest sprawna gdyz ja mam sd700 i krecilem kilka razy z samochodu i nic takiego nie mam. Kładąc kamere na desce rozdzielczej także. Może nie jezdzilem po drodze brukowej, ale czy to na asfalcie czy na polnej drodze z dziurami napewno jest OK.
Ja przyklejalem kamere do takiej podkladki gumowej (gecon to sie nazywa czy cos takiego) Jak bede mial chwile w weekend to sprawdze dzialanie na droce brukowej. Moze masz pecha i akurat z amplitudą drgan twojego samochodu stabilizacja nie daje rady, a moze nie dokonca ona dziala.
 

neoezn

New member
Jak bede mial chwile w weekend to sprawdze dzialanie na droce brukowej. Moze masz pecha i akurat z amplitudą drgan twojego samochodu stabilizacja nie daje rady, a moze nie dokonca ona dziala.

Położę na desce rozdzielczej i sprawdzę bo wydaje mi się, że może to być o czym pisałem w poprzednim poście - czyli statyw Manfrotto 241V przenosi również drgania w "osi z" - mocuję go do bocznej szyby i rozkładam podpórkę od dołu więc kamera otrzymuje drgania w jeszcze jednej płaszczyźnie.

Tutaj narysowałem o co chodzi z tym stabilizatorem:

http://fotopolska.eu/test/stabi707.jpg

- obrót kamery nie jest kompensowany przez stabilizator - jeśli chcesz to sprawdź czy taki obrót powoduje reakcję stabilizatora.

Jeśli w tym jest problem to musiałbym wymyślić sposób na likwidację tego typu drgań...
 

Kamyk79

New member
Jak się okazuje już się ukazały dwa typy zamienników do akumulatorków dla Panasonica TM700. Na stronie Akcesoria video, zgrywanie i montaż w komputerze, multimedia, akumulatory do kamer i aparatów. - SklepWideo.pl można kupić zamiennik VW-VBG260 za ponad 200 zł. Można go ładować bez dodatkowej ładowarki, tj. można użyć do tego celu ładowarkę Panasonica. Pojemność VW-VBG260 to chyba 2300. Tych akumulatorków o największej pojemności jeszcze nie ma dostępnych na rynku.
 

neoezn

New member
można kupić zamiennik VW-VBG260 za ponad 200 zł. Można go ładować bez dodatkowej ładowarki, tj. można użyć do tego celu ładowarkę Panasonica. Pojemność VW-VBG260 to chyba 2300.

Te z fotoenergii też można ładować w oryginalnej ładowarce i kosztują 120zł - więc znacznie mniej, choć nie wiem na jak długo starczają te ze Sklepu Wideo bo fotoenergia starcza na ok. 100 minut nagrywania w 1080p.
 

Galczych

New member
Położę na desce rozdzielczej i sprawdzę.

Niestety, ale mam ten sam problem co ty, tak wiec to jest taka wada tej kamery. Wczesniej krecilem kilka razy z samochodu, ale tak się złożyło że na równej drodze. Natomiast dzis pojechalem na drogę z dziurami i łatami. I mam ten sam efekt. Tak wiec jest to niedopracowanie stabilizacjii Panasonica. Na równym asfalcie jest ok, nawet wjezdzajac na kanal jest ok, ale jadąc po dziurach i wyrwach stabilizacja nie wyrabia. Poprostu lipa !!!!
 

neoezn

New member
Położę na desce rozdzielczej i sprawdzę.

Niestety, ale mam ten sam problem co ty, tak wiec to jest taka wada tej kamery

Wielkie dzięki Galczych za sprawdzenie. Ja zrobiłem jeszcze raz gruntowne testy i nie ma znaczenia w której osi są drgania jeśli są one o dużej częstotliwości. Wystarczy, że kamera drga dosyć szybko i już jest problem. Kiedy jadę po asfalcie to też nie mam większych problemów z drganiami ale jazda po kostce albo kiepskim asfalcie daje się już tej kamerze we znaki. Sprawdzałem to "symulując" drgania z kamerą przyssaną do szyby i stukając w podpórkę, wpadającą w drgania.

Znalazłem w internecie film nagrany w kamerą TM700 i to już nie pozostawia wątpliwości, że kamera nie radzi sobie z tego typu drganiami: YouTube - Fast Lap: HPDE at Road Atlanta in E39 BMW M5
 

onsighter

New member
1080/50p

Witam,
powiedzcie proszę, na czym nagrywać taki materiał 1080/50p? Da się na blue raya jako video? Czy tylko jako dane?
Czym obrobić taki film? Adobe Premiere, czy coś jeszcze jest? Vegas niestety nie ma 1080/50p.
pozdrawiam
 

posejdon82

New member
W odpowiedzi do Seba Fan...pozno ale lepiej pozno niz wcale...nie mam juz tego klipu z motocyklem ale skoro uwazasz ze obraz ma jakies skoki to pewnie tak jest.Zastanawiam sie czy to moglo miec znaczenie poniewaz mialem zamontowana kamere na baku.Rejestrowalem ujecie z baku po zaparkowaniu zdemontowalem kamere i nakrecilem ten film ktory widziales.Moze to mialo znaczenie?Juz nigdy tego nie zrobie poniewaz z filmu nici ani obrazu ani dzwieku doslowna maslanka i szkoda kamery... inny watek teraz .Zauwazylem ze podczas kamerowania z gory np dzecko.... kamera wylacza nagrywanie i pojawia sie komunikat ze" niemozna kamerowac w trybie agv lub ags"musze to jeszcze sprawdzic...Czy ktos sie spotkal z czysm takim?Kamera wylacza nagrywanie i musze ponowic aby nagrywac dalej
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
wygląda na to że ten Panasonic, ma dużo różnych problemów, zdaje się że ten produkt trochę jest niedopracowany.
 

posejdon82

New member
Zadalem pytanie w poprzednim poscie .Okazuje sie ze wszsytko jest ok z kamera...ta funkcja byla uaktywniona o ktorej wspominalem.Wystarczylo zmienic w opcjach i kamerka nagrywa wszystko w kazdej plaszczyznie.
 

banan07

New member
Orientuje się ktoś, czy spośród akumulatorów dostępnych na allegro, któreś są kompatybilne z serią 700?

Niestety w fotoenergii już nie mają tych o których była mowa, że działają. Na przyszły wtorek potrzebuje jakiś akumulator, a obawiam się że może to być trudne zadanie.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Piotr
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Lepiej się nie bawić i kupić tą "prawdziwą baterię" skoro stać Cię było na wydatek ponad 3tys, to 150zł nie będzie pewnie bolało.
Dziwne rzeczy się u nas dzieją kupujemy coś za "duże pieniądze" a na dodatki sępimy się jak Diabli.

To tak jak z samochodami, kupuje koleś auto za 70tys zł, a szkoda mu wydać na olej 200zł raz w roku.
 
Do góry