Nowe kamery Panasonic'a HDC-SD700, Tm700, HS700

posejdon82

New member
i co dalej?

Spodobal mi sie ten tm 700, tylko to progresive mnie zniecheca.Jakosc super ale nie mam zamiaru ogladac filmow na komputerze...chcialbym przez ps3 lub blue raya zobaczyc na 48 lub 55 calach filmy ktore nagram.Chyba nie wymagam nic wielkiego, domyslam sie iz wiekszosc forumowiczow dązy do tego.Teraz po co mi ta nowa kamera skoro bede musial konwertowac do innego formatu????Ja chce telewizor Samsunga a blue ray tylko sony i jak to pogodzic???bez sensu jak dla mnie.Wyczytalem iz sporo ludzi ma taki sam dylemat z panasem.Skoro playstation sobie nie poradzi z tym, telewizory podobno nie sa w stanie udzwignac 1080p to tylko widze sprytna polityke panasa aby oczywiscie w niedalekiej przyszlosci zakupic sprzet kompatybilny do kamery, (tylko po to aby w 100 procentach cieszyc sie jej mozliwosciami)Mam nadziej ze dobrze zrozumialem??? jesli jestemw bledzie to prosze o krotka riposte haha Ps acha i nie pracuje dla sony i nie robie antyreklamy dla panasa...węsze jak wszyscy tutaj
 

Kamyk79

New member
Wydaje mi sie, ze posejdon82 sie mylisz. Ja mam telewizor Samsung 40 cali zakupiony 2 lata temu, ktory odtwarza 1080p przy 50Hz i 60Hz, czyli innymi slowy odtwarza 50p/50i i 60p/60i. Zrobilem nawet tescik zanim bylo mozna znalezc sample z TM700. Stworzylem sobie material ze zdjec w 50p w programie Sony Vegas Pro 9, dodalem przejscia i jakies tam napisy - tak dla testow. Material bez problemu odtworzyl mi sie na WD Playerze sprzed 1.5-2 lat i na tym moim telewizorze. Mialem tylko problem z surowym plikiem avchd nagranym przez TM700 w 60p i chyba tez 50p - ale to wydaje mi sie wynikalo bardziej z faktu, ze bitrate byl bardzo wysoki i wd player nie wydolił - takie sa moje przypuszczenia.
 

Kamyk79

New member
Jaki jest standard dla blu raya w Europie? czy da sie wogole nagrac material w 50p na blu rayu? Ja uzywam DVD Architecta dolaczonego do Sony Vegas Pro 9 i tam jest tylko 24p i 29.97p, a nie ma 50p przy nagrywaniu plyt blu ray. Czy to wynika z tego, ze oprogramowanie nie jest przystosowane do 50p, czy wynika to ze standardu blu ray?
 

Kamyk79

New member
A czy macie jakas wiedze na temat nagrywania zachodow/wschodow Slonca. Obawiam sie, ze pozostawienie kamery na noc wlaczonej mozecie niesc za soba taki problem ze promienie sloneczne moga jak slonce bedzie juz dosc wysoko np. o 7:00 moze szkodliwie dzialac na matryce. Czy w zwiazku z tym sa do tej kamery dostepne jakies filtry UV?
 

Shinzon

New member
A o Sony mam swoje zdanie wynikające z dość długiego używania produktów. Zdanie baaardzo negatywne. Dla mnie Sony, to ładowanie nas w bambuko, dawanie nam złudzenia, że używamy czegoś nadzwyczajnego, kiedy to coś w zasadzie jest sztucznością i iluzją bazującą na pewnych właściwościach naszych receptorów odbioru. Generalnie trzymam się z dala od Sony. To tak na marginesie i baaardzo subiektywnie.

Po tym co SONY odstawiło z modelami CX550/XR550 to mam o nich marne zdanie. Jadą ostatnio na maksa w marketing i nie dopracowują swoich produktów. Gdybym nie miał kamery to myślę, że faworytem byłby dla mnie na moment obecny Panasonic ... ale poczekajmy, aż te nowe kamery trochę pobędą na rynku i więcej użytkowników się o nich wypowie.
 

Aptos

New member
tm 700

nie kazdy ma TV Panasonic, wole urzadzenia uniwersalne roznych firm:)
odtwarzalem na kompie, obraz jakos leci, ale cos z dzwiekiem nie halo, tak wiec 60p u mnie na kompie slabo.
a cena 3,5tys zl jest juz dosc atrakcyjna

Ja mam telewizor samsunga, 50p idzie bez problemu, z tego co wiem w tej chwili odtwarzane jest tylko z kamerki, lub na kompie poprzez program panasonica dodawany w zestawie, wiec nie jest to kwestia telewizora, tylko odtwarzacza, a że na kompie słabo.... no cóż masz słabego kompa, ja jak puściłem u mnie na laptopie zwykłe avchd to obraz był wswietlany w 2fps:) na telewizorze wszystko śmiga, przez PS3 też chodzi bez problemu. 50p to dodatkowy bajer, uruchamiany osobno,wiec nikt z niego nie musi korzystać, ale moim zdaniem to bedzie przyszłość, ponieważ jakość jest nieporównywalnie lepsza od 50i.

pozdro
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Poczytajcie sobie moze specyfikacje AVCHD i BlU-Ray, pisalem juz wczesniej jak to jest.
Zreszta nie widac duzej roznicy miedzy "p" a "i" na TV
powiedzcie mi do czego wam te "p" jest potrzebne, ja rozumiem jak chcecie material zwolic albo cos w tym stylu, bo do ogladania z wyjazdu to nie ma potrzeby i im wiecej tym wiecej te nagrania zajmuja, ja teraz ogladam z DVD AVCHD jakies 40min i jest OK.

Kamyk79 dla mnie nie ma sensu kupno kamery po to by obrabiac plik mts, ja biore karte zgrywam na plytke i ogladam na odtwarzaczu blu-ray bez kombinowania, aha dodam ze to nie chodzi o bitrate jak piszesz a o te 60p, mysle ze jestes nieswiadomy tego co robisz i co piszesz, poczytaj specifikacje, zreszta Ty sie uparles na te "p" nie wiedzac czemu, a w koncu to ja Ci podsunalem tego Panasonica :)

filmy sa w 24p, 50i, 30p
nie robi sie filmow w 60p, jak ktos chce nagrac jak leci kamien to te 60p jest za malo i radze kupic 200p

Kamyk jeszcze raz pisze poczytac o AVCHD i Blu-ray specyfikacje
 

posejdon82

New member
Podzielam wypowiedz Shinzona, Sony nas rozczarowalo w tym roku, Sciagnalem pliki dodane przez kolege Aptosa, rozumiem ze to sa 50p, nadal mam zainstalowany Picture Motion Browser ktory widzi te pliki AVCHD, odtwarza mi ladnie, obraz jest duzo ciekawszy niz sony cx550.Teraz rodzi sie pytanie (bede testowal) nagram sample przez ten program w oryginale na plyte dvd.Chce sprubowac odtworzyc na 48 calach przez PS3 i przez blue raya sony, Blue ray samsunga nie czyta niektorym formatow.Bo nadal nie rozumiem czy jakis odtwarzacz udzwignie 50p .Wiem ze na forum ludzie sie wypowiadali o czarnym obrazie przy odtwarzaniu.Prawdopodobnie to kwestia telewizora
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Aptos

na TV widzisz roznice miedzy 50i a 50p, prosze nagraj dwa pliki i zapodaj, najlepiej jak by cos sie ruszalo przed kamera
50p nie musi byc zadnym standardem, nie ma potrzeby tak jak i 120p
Zeby to bylo to musza odtwarzacze czytac takie bajery, a odtwarzacze robi sie do filmow, standard jaki jest taki jest i nie widze zeby ktos to zmienil.
Dla samej przyjemnosci warto sobie nagrywac, ale jak jade na wycieczke to mi nie potrzebny ten klopotliwy p, wiec na dzien dzisiejszy bardziej bym sie skupil na 50i, stabilizacja, nagrywanie w slabym oswietleniu i auto, bo to bardziej dla nas wszystkich potrzebne, a dodatkowe bajery sa zawsze super do zabawy, jak te nagrywanie np 25klatek co 5 minut, to jest swietne, choc w innych kamerach mozesz nagrac cale i pozniej usunac fragmenty, ale to juz dodatkowy klopot i kamera musi miec dysk.

Sony od paru lat robi nas w konia, ale mysle ze Shinzon za bardzo juz ocene wystawil nie czekajac co na to Sony, straszny przeciwnik Sony sie zrobiles, przeciez kamera Ci dziala jestes zadowolony, topowy model masz (udany, choc nie w 100% jak dla mnie), a ze raz na jakis czas cos wyjdzie i jest troszeczke mniej lepsze to nic nie znaczy.
(Nie pracuje w Sony)

posejdon82
to chyba wyrywkowo czyta
specyfikacje poczytaj a bedziesz wiedzial
 
Ostatnia edycja:

luznyPL

New member
po co zbierac, lepiej model SD700 jest duzo tanszy, widzialem go za 3500 zl (podobno jest na stanie), a roznicy nie ma, karte sobie kupisz za 100zl

Gdzie takie tanie karty idzie kupić na które będzie szło nagrywać w najwyższej jakości ?
Zastosowanie karty mniejszej niż 16GB chyba mija się z celem.
 

Aptos

New member
Podzielam wypowiedz Shinzona, Sony nas rozczarowalo w tym roku, Sciagnalem pliki dodane przez kolege Aptosa, rozumiem ze to sa 50p

Nie, to są zwykłe avchd, nie ładowałem 50p, ponieważ za dużo wazą i strasznie długo upload by trwał, pozatym pewnie byłby problem z odtworzeniem, wszystkie filmiki które wrzuciłem są w zwykłym avchd w najlepszej jakości, krecone w domu.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Gdzie takie tanie karty idzie kupić na które będzie szło nagrywać w najwyższej jakości ?
Zastosowanie karty mniejszej niż 16GB chyba mija się z celem.

jak to gdzie, w sklepie okolo 100zl, nie rozumiem takich pytan:fool:


Aptos
nie mozesz dwoch plikow nagrac po 30sekund z 50i i 50p z czyms cos sie rusza, bylo by fajnie

posejdon82
widziales zwykle pliki i sie podjarales, inne kamery podobnie nagrywaja :)
jak ogladales pliki to chyba widziales ile maja klatek
 
Ostatnia edycja:

Aptos

New member
progresive

Poniżej fotka przedstawiająca róznice, pomiedzy progressive, a interlace. Z tego jasno wynika, że progressive jest duzo lepsze od przeplotu.
 

Attachments

  • progresive.jpg
    progresive.jpg
    89,3 KB · Wyś: 618

tobot

Member
Troszkę przesadzasz z tym "niepotrzebnym p".
Po za tym zdając się na 50i, to mniej więcej tak, jak byś wybrał 1080 a 720 :).
Ja mam wrażenie że po dłuższym patrzeniu na 24p mam pojedyńcze migawki w oczach, drżący obraz o ile pokazuje on ruch lub jest robiony w ruchu. Wymagam jednak przynajmniej (!) 50p.
I, jak pisałem we wcześniejszym poscie, to dzisiaj może być (tylko może być!) kłopot, chociaż nie koniecznie, ale za xx już nie będzie.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
oczywiscie ze jest lepsze, to nie podlega dyskusji, tylko czy ogladajac nagrania z wycieczki bedziesz klatkowal film
w "p" masz wszystkie klatki pelne, a w i co druga

tylko ze 50p nie uzywa sie do ogladania filmow, nie ma takiej potrzeby


"Po za tym zdając się na 50i, to mniej więcej tak, jak byś wybrał 1080 a 720"
nie rozumie, 720p jest rewelacyjne, nic wiecej nie potrzeba,\nawet na blisko 160 calach wyglada dobrze, dlatego czasami nie robi sie 1080i, a 1080p to juz wieksza bajka, ale stacje TV nie nadaja w niej.

oj nie nie chodzi ze nie potrzebne, chcialbym miec, ale na codzien nie praktyczne, ale chcialbym miec, ten panas chodzi mi po glowie.
jeszcze raz 'P' jest super, ale 'i' jest bardziej praktyczne na codzien

tobot
Jak Ci odpale u mnie wycieczke z Egiptu w 50p i 50i ide o zaklad ze nie bedziesz wiedzial ktory leci :)
jesli sie myle popraw mnie, czlowiek uczy sie cale zycie i i tak glupi umiera

kapniesz sie tylko bo, material bedzie dwa razy wiekszy, bo zaden odtwarzacz nie lyknie tego.
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
Sony od paru lat robi nas w konia, ale mysle ze Shinzon za bardzo juz ocene wystawil nie czekajac co na to Sony, straszny przeciwnik Sony sie zrobiles, przeciez kamera Ci dziala jestes zadowolony, topowy model masz (udany, choc nie w 100% jak dla mnie), a ze raz na jakis czas cos wyjdzie i jest troszeczke mniej lepsze to nic nie znaczy. (Nie pracuje w Sony)

Potwierdzam, że SONY XR500/XR520 to udane modele i miałem to szczęście trafić na XR500. Obawiam się, że SONY nic nie zrobi z problemami w nowych modelach ... no chyba, że wszystkim obiektywy pozmieniają ... ale Seba masz rację, poczekajmy i zobaczymy co będzie.

Swojego czasu na forum posądzano mnie, że naganiam na SONY. Tak nie jest i jeżeli mam być szczery to jak dla mnie rozczarowali topowymi modelami na ten rok.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Co do Sony poczekamy zobaczymy, wyglad i funkcyjnosc i dodatki - prawie dobrze, pochwala, obiektyw problem (czekamy)
Choc ciekawi mnie opinia Shinzon XR500 a Panasonic TM700 :)
ja jestem amatorem, kamery to tylko taki maly dodatek do mojego zycia, malo sie znam, a Shinzon to guru.

temat o Panas
osobiscie polecam model pierwszy od prawej, wedle tego co czytalem w necie oraz instrukcje to sa te same modele, z dysk, bez dysku, z pamiecia wbudowana i bez niej

 
Ostatnia edycja:

tobot

Member
Jak Ci odpale u mnie wycieczke z Egiptu w 50p i 50i ide o zaklad ze nie bedziesz wiedzial ktory leci :)
jesli sie myle popraw mnie, czlowiek uczy sie cale zycie i i tak glupi umiera

kapniesz sie tylko bo, material bedzie dwa razy wiekszy, bo zaden odtwarzacz nie lyknie tego.


Dzisiaj, teraz, muszę się z tobą zgodzić. :eek:k: Ze wszystkim, co piszesz. Ale już niedługo sam sobie potestuję bezpośrednio z karty na 42' Panasa. Oj, jeszcze pogadamy! :popcorn: :)

Jaki jest związek (o ile jest) między "fps" a "p" i "i". Jakieś linki ktoś mi podrzuci?
 

Shinzon

New member
Odnośnie dyskusji pomiędzy "p" i "i" ja podchodzę do sprawy bardzo praktycznie i zdecydowanie wolę zostać przy "i". To kwestia już kilkuletniego obcowania z kamerami HD (od 2007 roku) i problemami jakie niesie za sobą archiwizacja nagrać. Chyba kolega Ślimak wrzucał nagrania z Panasonica TM700. To samo nagranie nagrane raz w 50i, a raz w 50p (to samo ujęcie i czas trwania). Plik 50i ma wielkość 95MB a plik 50p ma wielkość 196MB, czyli można powiedzieć, że 2x większy, co jest zrozumiałe bo przy "progressive" jedna klatka ma 2x danych. Nagrywając od 2007 roku w HD mam już 500GB filmów w 50i. Gdybym nagrywał w 50p to miałbym już 1TB (1000 GB !!!). Nie chcę nawet myśleć jak ja bym te dodatkowe 500GB miał zarchiwizować. Nie mówiąc już o tym, że cały czas nagrań mi przybywa.

Jak ktoś nie ma kamery i szuka najnowszego modelu to często się łapie na chwyty reklamowe, że kamera ma "progressive". O rany. Jaki bajer. Muszę ją mieć. Zaszpanuję przed znajomymi. Dla mnie 50p w Panasonic TM700 to gadget zabawka. Nie mówię, że TM700 to przez to zła kamera. Byłaby zła, gdyby miała tylko 50p i żadnych innych trybów nagrywania (tak jak np. Sanyo HD2000). Gdybym miał TM700 to nagrywałbym tylko w 50i. Już pliki AVCHD 1080 50i są ciężkie do obróbki. Trudno sobie wyobrazić ile godziny musiałby chodzić mój komputer, aby obrabiać 50p, które są 2x większe. I po co? Obraz 50i na najnowszych telewizorach niczym się nie różni od 50p, bo telewizory same konwertują obraz z interlaced do progressive i nagrywanie w 50p to bezsens. Potwierdza to fakt, iż 50p ma tylko Panasonic, który nabył tą technologię przez Sanyo.

Ponadto jak pisze camcorder.info pliki z Panasonica TM700 nagrane w 50p są niekompatybilne z większością programów do obróbki filmów. Nie można z nich wypalić Blu-Ray, co bardzo ogranicza możliwości ich odtwarzania.

Moim zdaniem jeżeli 50p ma się stać standardem to jest jeszcze za wcześnie. Dopiero gdyby 50p weszło jako standard wspierany masowo to będzie można myśleć o 50p. Jest to w przyszłości możliwe i pewnie tak się stanie. A jak ktoś się napali na chwilę obecną na marketingowe chwyty i zacznie kręcić w 50p to mogę mu tylko współczuć na jaką drogę krzyżową się obecnie wybiera.
 
Ostatnia edycja:
Do góry