Nowe kamery Panasonic'a HDC-SD700, Tm700, HS700

tobot

Member
Co do cen wrzuconych troszkę nade mną. Może tak:

HDC TM700

Qrcze! Tylko nie posądzajcie mnie o reklamę. :blagam: Tak se klikałem, klikałem i wyklikałem.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
sory ale co nam to mowi nic
rownie dobrze mozesz wpisac 3700zl czy to cos zmienia!
jak beda juz w sprzedazy w sklepach i bedzie cena to bedziesz wiedzial ile musisz dac, a ta firma jak i inne zawsze podaja niska a pozniej bedziesz mial 1tys wiecej, masz gwiazde tam nawet
 

tobot

Member
Oczywiście masz rację. Wszystko może ulec zmianie i to, w tym wypadku, na naszą niekorzyść.
Z drugiej strony jednak, jeśli Ty wrzuciłeś ceny sugerowane przez Panasonic, to wystarczy przyjrzeć się innym produktom i sugestiom cenowym producenta (mówię oczywiście ciągle o Panasonic), żeby mimo wszystko mieć nadzieję, że zmiany cen w sklepach będą raczej niewielkie. Czego sobie i pozostałym czekającym mocno życzę. Można traktować te życzenia za Świąteczne! :bober::lol:
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ale co innego cena sugerowana od Panasonica a co innego od kogos widzi-misie
wiec panasonic podal tak i bedzie ona troche nizsza.
 

slimak

New member
Bez reklam
sory ale co nam to mowi nic
rownie dobrze mozesz wpisac 3700zl czy to cos zmienia!
jak beda juz w sprzedazy w sklepach i bedzie cena to bedziesz wiedzial ile musisz dac, a ta firma jak i inne zawsze podaja niska a pozniej bedziesz mial 1tys wiecej, masz gwiazde tam nawet


*z VAT, + koszty dostawy


Dostawa jako:
PACZKA

Dostawa, opakowanie i logistyka: zł 34,99

Ubezpieczenie transportu: zł 2,00


Plus
opłata za formę płatności Płatność przelewem – przedpłata Bez dodatkowych kosztów
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
juz widzialem jak ten sklep podnosi ceny, nie maja na stanie wiec cene sobie taka walneli, pozniej cene podniosa, widzialem juz te praktyki u nich jak u innych, przeciez nie maja tej kamery.
 

Kamyk79

New member
dzis dzwonilem do Panasonica maja miec te kamere dopiero w maju 2010:) wiec jak na moje w Polsce u dystrybutorow jej fizycznie nie ma
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Kamery wejdą na rynek w kwietniu br.

Centrum prasowe


oczywiscie ze jej nie ma, sklepy Internetowe to fikcja

co do tego "p" troche sie obawiam tego w amatorskich kamerach, no ale zobaczymy
 

Kamyk79

New member
no wlasnie facet z panasonica powiedzial mi ze beda w kwietniu a potem zweryfikowal informacje i wspomnial o maju, zobaczymy jaka bedzie prawda...
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
to nie ma znaczenia, miesiac wiecej do zbierania kasy :)

albo mniej


wiadac na fotce jak trzeba unikac slonca, na plikach od Sony CX strasznie te slonce sie odbija, az sa plamy nie podoba mi sie to.
 

Phuong

New member
heheh, uzytkownicy SONY maja problem z blue dot a teraz sie okazuje ,ze TM700 rowniez ma buga z fabryki ;)
Z najnowszych info wynika ,ze ten wiatraczek w TM700 daje po garach i kamera go nagrywa (ze zmienna sila natezenia dzwieku) na avsforum sa sample ac3 do pobrania .

ehh, To Japan ,czy China w koncu ? ;)
 

tobot

Member
Z najnowszych info wynika ,ze ten wiatraczek w TM700 daje po garach i kamera go nagrywa (ze zmienna sila natezenia dzwieku) na avsforum sa sample ac3 do pobrania


Mógłbyś podrzucić link? Nie mogę znaleźć sampli. :sad:

Znalazłem za to coś takiego:

camcorder-testergebnisse_testbilder_rauschverhalten_internes_mikrofon_167.jpg

O ile można zaufać temu testowi (czytałem różne opinie na temat wiarygodności camcorderinfo!), to jak na mikrofon wbudowany, nie ma tragedii. Coś tam pewnie byłoby słyszalne na ok.125-130Hz/-60dB, ale zawsze jeszcze jest opcja micr. zewnętrznego - kto wie, czy nie o to chodzi producentowi.
 

tobot

Member
"Popatrzyłem" sobie na to. Faktycznie słychać wyraźne brzęczenie, z tym, że okazuje się, że najgłośniej jest w okolicy 800 Hz na poziomie w RMS poniżej 50dB, w piku poniżej... 30dB i odrobinkę mocniej w kanale prawym. Nie wiem, nie trzymałem jeszcze tej kamery w łapkach, ale na zdjęciach wyraźnie otwór wentylatora jest po lewej stronie!

Pomiar amplitudy samego "brumu"

kanał lewy

kanał prawy

Jeśli Panasonic pójdzie po najmniejszej linii oporu, po to, aby poprawić wyniki testów, może zastosować np. filtr dynamiczny dla tej częstotliwości i dalej będzie lipa, tyle, że ukryta. :(
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ale masz celownik, wiesz co nagrywasz

oczywiscie to zarcik, ja bym jednak to zglosil do Sony jak najszybciej, email.
Nie czekal na rozwiazanie Sony USA
 

tobot

Member
Szczerze, to wolalbym miec te "szumy" niz niebieska krope na SONY.

Oczywiście.
Tym bardziej, że jak zrobisz taki materiał, którym wzbudzisz zainteresowanie, to idę o zakład, że na szumy wentylatorka nikt nie zwróci uwagi. No, może jakiś wrażliwy audiofil lub ktoś, kto będzie wiedział o tym wcześniej, kto zajmuje się rejestracją i/lub montażem video. Inna sprawa: podkład muzyczny w tle. W końcu, jak wyżej wspomniałem, dla bardzo dbających o jakość dźwięku zostaje jeszcze dodatkowy, zewnętrzny mikrofon. Tak, że chyba tragedii nie ma. Ja tam cierpliwie czekam na pojawienie się w RP i, mam nadzieję, na drobno znaczące ewentualne zmiany cen w "fikcji" jaką wg. Seba Fan są sklepy internetowe :lol: , bądź 15 - 20% różnice w dół w tych "fikcjach" względem sugerowanych przez Pasnasa!:eek:k:
 

Aptos

New member
doczekałem się!:)

witam wszystkich

Dzisiaj (2h temu:) otrzymałem kamerkę hdc tm700, z wbudowaną pamięcią 32gb. Kamerkę kupiłem na stronie pixmanii. Cena to 1032 Euro ( co w przeliczeniu daje ok 4000 ). Pierwsze wrażenie po wyciągnięciu z pudełka - świetne wykonanie! i co ważne made in Japan, nie żadne China, Tajwan itp jedyny minus to instrukcja w jezyku francuskim i brak kabelka mini hdmi, w zestawie jedynie component. Nie zdążyłem jeszcze naładowac baterii, więc podłaczyłem kamere przez zasilacz sprzężony z ładowarką, azeby sie jak najszybciec pobawic i tutaj kolejny mały minusik w trakcie pracy kamery z zasilacza nie ładuje sie bateria:( no cóz nie mozna miec wszystkiego:)

Ok pierwsze wrazenia po odpaleniu - jakość obrazu swietna i to przez komponent, ale po otwarciu lcd z boku znajduje się magiczny przycisk, coś ala dopalacz hehe nacisniecie go powoduje właczeniu trypu 1080/50p! i powiem, że to mnie pozamiatało!!! jakosć malina i to przez komponent! to naprawde jest przełom:) nigdy wiecej zwykłego 50i:) które i tak jest świetne.

tyle pierwszych wrażen na goraco, jak cos wiecej zdzialam to sie podziele informacjami:)

PS/ co do wiatraczka i hałasu, troche sie tym zmartwiłem po przeczytaniu na forum, ale zrobilem malego testa, zostawiłem kamerkę włączona w cichym pokoju, gdzie nie ma nic oprócz ciszy, czekałem az sie załaczy went, po odsłuchaniu nagrania przez słuchawki stwierdziłem, że jedyne co słychać upływający czas:) zadnych odgłosow, więc wyluzujmy z tym wiatrakiem.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczow i polecam zakup, bo dla mnie to bedzie kamera nr 1 2010!
 
Do góry