Nowe kamery Panasonic'a HDC-SD700, Tm700, HS700

Seba_Fan

New member
Bez reklam
wedlug instrukcji
jest opcja usuw szumu wiatru - hm ciekawe jak dziala, nad morze sie przydaje (by przydala)

przeczytalem instrukcje, musze przyznac ze menu robi wrazenie, w porownaniu do Sony

niestety martwi mnie wielkosc kamery (za mala i za lekka) oraz wielkosc ekranu LCD do tak rozbudowanego menu

reczna regulacja ostrosci przy tak lekkiej kamerze moze niestety wychodzic kiepsko, no ale cos nie mialem jej w rekach (pierscien)

mini usb jest standardowe, ciekawe czy dysk widzi jak sie podpnie, wyplarke zew mozna

ten tryb "50p" nie jest chyba obslugiwany przez AVCHD trzeb konwersje zrobic, chyba ze sie myle



1080/50p: Około 28 Mbps (VBR)
HA: Około 17 Mbps (VBR)
HG: Około 13 Mbps (VBR)
HX: Około 9 Mbps (VBR)
HE: Około 5 Mbps (VBR)


------------
jaki czas jest od wl do nagrywania?

380g bardzo lekka, nie wiem czy to nie wplynie na drgania reki, co sie wiaze z tym ze jak stabilizacja bedzie slaba, to wiadomo.

jakies pare fotek jak dasz rade wrzucic z dnia.
-------------
 

Aptos

New member
elo

Witam

Kurcze z mojego wypadu za miasto nici bo sie pochorowałem, wiec w plenerze nic dzis nie nagram, ale postaram sie nagrac cos w domu.

jeśli chodzi o wage tez miałem obawy, że bedzie za lekka, z hdd napewno jest cięższa, aczkolwiek jestem pozytywnie zaskoczony, poniewaz wagowo jest ok dobrze leży w dłoni.

opcja redukcji szumu wiatru jest dostepna z menu, mam blisko do morza gdzie jest straszny wypizdów, wiec tez bedzie okazja sprawdzić, aha podłączyłem wczoraj do PS3 przez usb tak z ciekawości i hula bez problemu:)

pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
to zdrowiej

mozesz cos w domu nagrac w kiepskim oswietleniu

mam prosbe mozesz podac ile czasu od wl do zapisu ile to sekund, z tego co pamietam sony ma okolo 5s

jak tez bys miale chwile prosba nagraj menu troche, jesli masz oczywiscie jakies urzadzenie do nagrywnia, poruszanie sie po menu
dzieki

a jak pisalem wczesniej w pl nie ma jej w sprzedazy, wychodzi na to ze nie oddasz jej do serwisu w pl, tylko poprzez sklep ktory wysyla do niemiec
(to takie moje przypuszczenie)
 

Aptos

New member
kaktus

elo, narazie dodaje filmik z kaktusem na parapecie, bez załączonego swiatła w domu, pogoda za oknem deszczowa. sorry za braki w moich umiejetnosciach operatorskich, ale dopiero rozpracowuje tą kamerkę:)
Pozdrawiam

Link:

kaktus.m2ts
 

nick777

New member
@aptos: normalnie strasznie ci zazdroszczę. Już miałem kupować sony cx505/520, ale gdy zobaczyłem filmiki i testy xx700 to postanowiłem poczekać i dozbierać do 700. Teraz ty nasz raczysz filmikami. Nie żaden "mega spec" od ustawień itp, ale LUDŹ jak ja i pewnie większość na tym forum. Nie podrasowane, czyste filmiki:) Czekam na kolejne...
 

tobot

Member
elo, narazie dodaje filmik z kaktusem na parapecie, bez załączonego swiatła w domu, pogoda za oknem deszczowa. sorry za braki w moich umiejetnosciach operatorskich, ale dopiero rozpracowuje tą kamerkę:)

Jakie braki?!?! A nawet jeśli, to oto przecież chodzi. Myślę, że większości nie zależy na profesjonalizmie. Przynajmniej ja bardzo cieszę się, oglądając zdjęcia zrobione przez kogoś takiego jak ja. Amator z chęciami! (Jeśłi Cię uraziłem - przepraszam!)

Co to za szum na kaktusie? Czy to jednak praca wentylatorka, czy też (mam nadzieję!) coś innego?
 

Aptos

New member
elo

Dodaje jeszcze jeden filmik, nagrywany przez okno z reki, włączona stabilizacja, używałem tylko zoomu optycznego.

link:
widok.MTS

a co do kaktusa, to szum z grzejnika, ponieważ stałem zaraz nad nim:)

pozdrawiam
 

tobot

Member
Ten szum w tle, to też z kaloryfera, bo ja wyraźnie słyszę taki niejednostajny dźwięk, jakby rosły obroty?
Jeśli tak, to czy mógłbyś odejść od kaloryfera?
Zrób coś przy świetle sztucznym, proszę. Tylko napisz, jeśli możesz, jaki typ oświetlenia masz (żarowe, jarzeniowe?).
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Jakie braki?!?! A nawet jeśli, to oto przecież chodzi. Myślę, że większości nie zależy na profesjonalizmie. Przynajmniej ja bardzo cieszę się, oglądając zdjęcia zrobione przez kogoś takiego jak ja. Amator z chęciami! (Jeśłi Cię uraziłem - przepraszam!)

Co to za szum na kaktusie? Czy to jednak praca wentylatorka, czy też (mam nadzieję!) coś innego?


+1

ja tez lubie amatorkie nagrania
jak bys jeszcze podal ile czasu od wl do nagrania
i cos jak idziesz ze stabilizacja
im wiecej tym sampli to lepiej moge sobie ogladac i ogladac :)
 

Aptos

New member
elo

Cieżko cos znaleźc, na ten temat, ale na mój gust sd707 została wypuszczona na rynek niemiecki, chyba niczym sie nie rózni od 700, chyba tylko,że jest wersja srebrna.
 

Phuong

New member
Ten szum w tle, to też z kaloryfera, bo ja wyraźnie słyszę taki niejednostajny dźwięk, jakby rosły obroty?
Jeśli tak, to czy mógłbyś odejść od kaloryfera?
To jest ten wiatraczek, o ktorym tyle pisano.
Dokladnie taki sam dzwiek.
Tyle ,ze takie "ciche" filmy na codzien nie maja miejsca, przy halasie dnia (auta,ludzie,itd) ten wiatraczek nie powinien byc slyszalny, wiec luzik.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
tryb 60p, 50p i 30p nie są obsługiwane przez bluray czy AVCHD, więc nie można nagrać tych filmow na bluray jako wideo, wiec jak to odtworzyc, tylko z komputera?
Jak dla mnie to jest troche nie przydatne jesli chodzi o nosnik plyta video, co innego jesli do ogladania filmow uzywamy jakis player typu WD Live, ASUS czy Popcorn. Tak wiec o co chodzi z tym "p"

AVCHD max obraz 1080/50i i 720/50p
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
@aptos: normalnie strasznie ci zazdroszczę. postanowiłem poczekać i dozbierać do 700.

po co zbierac, lepiej model SD700 jest duzo tanszy, widzialem go za 3500 zl (podobno jest na stanie), a roznicy nie ma, karte sobie kupisz za 100zl


z innej beczki, ale blisko

PAL 32GB
NTSC 96GB
ale nas robia w konia (Europe)
 

tobot

Member
tryb 60p, 50p i 30p nie są obsługiwane przez bluray czy AVCHD, więc nie można nagrać tych filmow na bluray jako wideo, wiec jak to odtworzyc, tylko z komputera?

Z tego, co wiem AVCHD jest pewnym uproszczeniem rozwojowym dla MPEG-4 AVC/H-264, który ciągle jest rozwijany. Nie wgłębiałem się, bo nie bardzo jest mi to na ten teraz potrzebne.

Co do "czytania" przez inne urządzenia 60p to w specyfikacji np. tv Panas 42G20 stoi:

"Dostępne formaty obrazu Full HD: 1125 (1080)/50i, 1125 (1080)/60i, 1125 (1080)/24p (tylko HDMI), 1125 (1080)/50p (tylko HDMI), 1125 (1080)/60p (tylko HDMI); HD: 750 (720)/50p, 750 (720)/60p; SD: 525 (480)/60i, 525 (480)/60p, 625 (576)/50i, 625 (576)/50p"
- wkładasz kartę i jedziesz! Ciekawe tylko czy np. z usb też czyta ten format, no, ale to nie ten wątek. :)

To jest ten wiatraczek, o ktorym tyle pisano.
Dokladnie taki sam dzwiek.
Tyle ,ze takie "ciche" filmy na codzien nie maja miejsca, przy halasie dnia (auta,ludzie,itd) ten wiatraczek nie powinien byc slyszalny, wiec luzik.
Hm. Zapewne. Ale... kamerka w końcu nie z najniższej, czy nawet średniej półki i jak przyjdzie pozachwycać się przyrodą lub krajobrazem nocnym (prawie nocnym :)), a tu brrrrrrrrr. Nie ładnie. :x Zresztą i tak w tej chwili nie ma nic lepszego, więc ją kupię. Zostanie pewien niesmak i niedogodność. :roll:
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
nie kazdy ma TV Panasonic, wole urzadzenia uniwersalne roznych firm:)
odtwarzalem na kompie, obraz jakos leci, ale cos z dzwiekiem nie halo, tak wiec 60p u mnie na kompie slabo.
a cena 3,5tys zl jest juz dosc atrakcyjna
 

tobot

Member
nie kazdy ma TV Panasonic, wole urzadzenia uniwersalne roznych firm:)
odtwarzalem na kompie, obraz jakos leci, ale cos z dzwiekiem nie halo, tak wiec 60p u mnie na kompie slabo.
a cena 3,5tys zl jest juz dosc atrakcyjna

Niech się Aptos wypowie. Może to na BD można nagrać, nie wiem, może przekonwertować i nagrać?
Chyba można, znalazłem coś na wikipedii:

Na krążkach Blu-ray obraz filmów można zapisywać w trzech formatach kompresji. Tradycyjny MPEG-2 oferuje niski stopień kompresji, ale zapewnia bardzo dobrą jakość obrazu. MPEG-4 AVC gwarantuje porównywalną jakość obrazu przy dwukrotnie wyższej kompresji. Microsoft promuje format VC-1, znany wcześniej jako Windows Media 9. Dźwięk może zostać zakodowany z użyciem jednego z obowiązkowych kodeków DTS, Dolby Digital i LPCM.
Ale jesdnak poczekajmy na Aptosa. Jak dojdzie do siebie po Świętach, to coś nam powie.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
wystarczy z netu pobrac pliki i samemu to zrobic, nie trzeba czekac, jak wczesniej pisalem nie sa te pliki obslugiwane, w tej chwili jak dla mnie 50p jest tylko do zabawy (na dzien dzisiejszy), nie wiem jak wyglada 50i, ale cos czytalem ze gorzej wyglada 50i niz 50p jakies artefakty.
W innych kamerach jak Sony 50i jest dopracowany, pewnie dlatego Sony jak na razie nie wprowadza "p" ze wzgledu na brak kompatybilnosci i pewnie na brak wspomagania (procesora) w kamerach Sony, lepsze dobre 50i niz 30p.
to sa tylko moje mysli
 

tobot

Member
No tak, w zasadzie masz rację, tylko im dłużej to "p" nie będzie wprowadzane, tym dłużej będziemy czekali na brak kompatybilności.

A o Sony mam swoje zdanie wynikające z dość długiego używania produktów. Zdanie baaardzo negatywne. Dla mnie Sony, to ładowanie nas w bambuko, dawanie nam złudzenia, że używamy czegoś nadzwyczajnego, kiedy to coś w zasadzie jest sztucznością i iluzją bazującą na pewnych właściwościach naszych receptorów odbioru. Generalnie trzymam się z dala od Sony. To tak na marginesie i baaardzo subiektywnie.
 
Do góry