Nowe kamery Panasonic'a HDC-SD700, Tm700, HS700

sebikolo

New member
Tu przykład. Zwróćcie uwagę na dojazd do idącej kobiety. Jakoś tak zacina, szarpie.

upload-drive.com/file/1000102/00003-MTS.html

(przepraszam za forme linka, ale pelnego nie mogłem dać z uwagi na zbyt małą liczbę
moich postów :) )



Czytałem na tym niemieckim forum o wymianie oprogramowania. Ale byłem pewien, że można jakoś zrobić to samemu. Może wiecie jak sprawdzić wersje firmware w SD707 ?

Materiał oglądam na TV z podpiętym odtwarzaczem multimedialnym – Xtreamer. Na SD60 nie zaobserwowałem takich zacięć.
 
Ostatnia edycja:

Jacek144

New member
Tu przykład. Zwróćcie uwagę na dojazd do idącej kobiety. Jakoś tak zacina, szarpie.

Czytałem na tym niemieckim forum o wymianie oprogramowania. Ale byłem pewien, że można jakoś zrobić to samemu. Może wiecie jak sprawdzić wersje firmware w SD707 ?

Materiał oglądam na TV z podpiętym odtwarzaczem multimedialnym – Xtreamer. Na SD60 nie zaobserwowałem takich zacięć.

Skoro czytałeś ,to jest tam napisane cyt. "Poprzez jednoczesne naciśnięcie i przytrzymanie (min 3 s) IA + WW + menu po włączeniu możesz przejść do Menu Serv."

Może masz nagranie w 50p i odtwarzacz "zdycha". SD-60 nie ma trybu 50p.
 

sebikolo

New member
Skoro czytałeś ,to jest tam napisane cyt. "Poprzez jednoczesne naciśnięcie i przytrzymanie (min 3 s) IA + WW + menu po włączeniu możesz przejść do Menu Serv."

Może masz nagranie w 50p i odtwarzacz "zdycha". SD-60 nie ma trybu 50p.


Nie nagrywałem w 50p. Czytałem, ale najwidoczniej mi to umkneło.

"WW" - chodzi o przycisk transfokatora?
 

leonid113

Member
Koledzy czytałem te wszystkie posty i któryś z kolegów pisał gdzie i od kogo kupił baterię Panasonic VW-VBG260 w Hong Kongu przez ebay lub sprawdzone zamienniki na Allegro a nie mogę teraz tego odszukać.Proszę o podpowiedzi.Pozdrawiam.

 

slaca

New member
Sd 707 - obraz trzęsie się.

zrobiłem teścik sd707 -kamera na statywie 1,3m od kartek testowych,zoom ok 3x
wrzuciłem tylko ostrzenie ręczne,bo na auto jest dobrze-cała kartka ostra.
Jak widać brak opisanych przez Ciebie objawów.Na mojej kamerze widać że ostrzenie
zaczyna się od środka kadru.Zresztą oceń sam.
Podejrzewam że mogłeś mieć nie równolegle ustawioną kamerę w stosunku do kartki testowej,
dlatego łapała najpierw ostrość od jednego boku.Jeśli nie, to niestety wada kamery.
Pozdrawiam

Witam
Odebrałem kamerę SD707 z serwisu po wymianie obiektywu i ostrość teraz jest już dobra w całym kadrze. Wszystko byłoby fajnie gdyby nie pojawił się kolejny problem. Teraz obraz z kamery cały czas lekko trzęsie się. Robiłem test ostrości na statywie - ostrość dobra ale obraz trzęsie się z włączoną lub z wyłączona stabilizacją. Podejrzewam, że został zmieniony mi soft na jakiś starszy. Mam soft FF000142 002144 25 57E2 07EC. Kamerę kupiłem w grudniu 2010roku.
Marek.x czy możesz sprawdzić u siebie wersję softu?
(włącz kamerę, wciśnij IA razem z MENU i z zoomem oddalonym W - wyświetli ci się u góry nr wersji)
 

slimak

New member
Bez reklam
Oryginalny FW na 30.03.2010 kupiłem SD707 jest:

FF000142 002 144 25 57E2 07EC

23.01.2011

Witam,

Mój aparat przybył wczoraj z usługi powrotem.

Po pierwsze, cieszę się tylko jedną kopię faktury wysyłane mieć.
Aparat ma wrócić, nie płacąc rachunku.
Po drugie, aparat poszedł do Dusseldorf, że został wysłany z powrotem tam. Nie widzę, że przetworzone w innym miejscu.

Niestety nie mam kontroli wersji oprogramowania przed wysłaniem.
Teraz ona ma FF000142 002 164 25 8D7F 8ED1

.....................................................
 

Marek.x

Member
(włącz kamerę, wciśnij IA razem z MENU i z zoomem oddalonym W - wyświetli ci się u góry nr wersji)

Za chorobę nie mogę wejść w te menu.Czy na pewno te przyciski?
 

Attachments

  • kam.jpg
    kam.jpg
    201 KB · Wyś: 121

PawełG

New member
Za chorobę nie mogę wejść w te menu.Czy na pewno te przyciski?
JEDNOCZEŚNIE naciśnij "MENU" pod telewizorem, "iA" na kamerze i dźwignię (nie przycisk) zoomu w lewo (na szeroki kąt). Trzymaj tak przez kilka sekund.
Swoją drogą czy ktoś wie do czego służy te 10 numerowanych pozycji z opcjami TAK/NIE w menu serwisowym? I druga sprawa: gdzie najlepiej szukać aktualnego firmware (do SD700), konkretny adres? Dzwoniłem do polskiego serwisu Panasonica, sprawdzali na stronie producenta i stwierdzili, że nie było aktualizacji.
 
Ostatnia edycja:

Marek.x

Member
Dzięki za podpowiedź,próbowałem też tej kombinacji,tylko za krótko trzymałem i nie weszło, co do wersji softu to samo czyli FF000142 002 144 25 57E2 07EC
Jeśli chodzi o numerowane przyciski wcisnąłem 1 na tak-skasowało mi wszystko na karcie pamięci,
zmieniło język na niemiecki i musiałem ustawiać datę i czas.Dalej nie próbuje bo coś jeszcze namieszam.
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o numerowane przyciski wcisnąłem 1 na tak-skasowało mi wszystko na karcie pamięci,
zmieniło język na niemiecki i musiałem ustawiać datę i czas.Dalej nie próbuje bo coś jeszcze namieszam.

Jedynka odpowiada za całkowity reset kamery. Więcej można wyczytać w service manual:
Яндекс.Народ


co do wersji softu to samo czyli FF000142 002 144 25 57E2 07EC

[fw 1.3] ma chyba numer 002 164
Data wydania poprawionego oprogramowania
[fw 1.3] - 16 Września 2010
+ Naprawiono błąd z obrazem drgań, gdy kamera ustawiona pod kątem ostrym do podłogi.
Stub + jest lepszy.
+ Redukcja hałasu wentylatora.

Data produkcji kamery z numeru seryjnego:
Pierwszy symbol: Miesiąc produkcji
A= Styczeń
B = luty
C = marca
D = kwiecień
E = maja
F = Czerwiec
G = Lipiec
H = Sierpień
I lub S = wrzesień
J = październik
K = listopad
L = grudzień
2-gi symbol: Rok (0 = 2010 1 = 2011 ...)
3-ci symbol: Kod producenta
4-ty symbol: Kod przenośnika / linii montażowej
Pozostałe znaki: numer seryjny (od 00001 do 99999).

Od S (wrzesień) kamery powinny mieć już wgrany nowy fw1.3.

Program do wgrania nowego fw1.3. TM700_HS700_SD700SR_V140.exe
MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service

--------------------------------------------------------------------------------------------
Tłumacz Google + poprawki:
W wersji instalacji v1.3/1.4
+ Lepsza stabilność danych zapisywanych na TM600GH.
+ Naprawiono błąd z obrazem drgań, gdy kamera ustawiona pod kątem ostrym do podłogi.
Stub + jest lepszy.
+ Redukcja hałasu wentylatora.


Wymagania:
Windows XP
(lub Windows XP Mode w Windows 7
XP mode)
Dostępny port USB
Aparat musi działać z pełni naładowany akumulator lub UPS!
Należy ściśle przestrzegać instrukcji - punkty! Wgrywamy na własne ryzyko .


Kolejność:
1.
Zainstalować sterownik USB first setup.exe z archiwum USB_COM.zip,
które są wymagane by aparat do komputera był postrzegany jako urządzenie. Następnie zainstaluj TM700_HS700_SD700SR_V140.EXE. Uruchom ponownie komputer.

2.
Aparat musi być w trybie filmowania. Ustaw aparat w tryb COM:
jednocześnie naciśnij i przytrzymaj dźwignię zbliżenia w kierunku Szeroki przycisk [W] (na obudowie) i [iA] i Usuń ([kosz] pod wyświetlaczem LCD) przez kilka sekund, aż pojawi się ekran COM (Tryb komunikacji).

3.
Po wprowadzeniu aparatu w ten tryb, podłączyć go do komputera za pomocą kabla USB
COM przestanie migać.
4.
Uruchom program zainstalowany wcześniej,
Wybierz swój model, biorąc pod uwagę dwie ostatnie litery, na przykład EB pod baterią (np. MT707EB).
Nic więcej nie trzeba zmieniać.
Kliknij na START.

5.
Jeśli wykonane prawidłowo, program łączy się z aparatem i
wyświetli monit o zapisanie pamięci. Należy zgodzić się z tym, przez naciśnięcie przycisku CAM
i po rozładunku, a następnie drugi przycisk i poczekać na ARM rozładunku.
Powinieneś teraz mieć dwa zapisane pliki (kopia starego fw) w programie instalacyjnym.
Będziesz w stanie powrócić do stanu pierwotnego.

7.
Kliknij NEXT
Sam aparat jest w języku angielskim zaproponować zmiany EEPROM przybliżeniu jak na ilustracji
http://s011.radikal***/i317/1012/86/e8950baaff35.gif
Oraz w "Informacji" donoszą, że zmiany
Naciśnij przycisk TAK, i cierpliwie czekać na proces.
Po zakończeniu, należy:
Zamknij okno [krzyżyk] i zamknąć program.

8.
Po zakończeniu, należy:
odłącz kabel USB
wyjść z trybu COM przez naciśnięcie tych samych klawiszy, co wejście COM. Napis znika.
Zamknięcia wyświetlacza LCD aparatu.

9.
Wszystko
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
U mnie wgranie oprogramowania chyba przebiegło prawidłowo. Piszę chyba, bo moja kamera miała już wcześniej 002 164 i trudno jednoznacznie potwierdzić, że wgranie fw rzeczywiście nastąpiło.

Źródło:
AVCHD 50\60p Panasonic SD\TM\HS 600/700/707/650/750/800/900 (

Óęđîůĺíčĺ ńňđîďňčâîăî : Ňţíčíă Panasonic SD\TM\HS 600/700/707 650?/750?/800?/900?/60?/80?/90? [1] - Ęîíôĺđĺíöč˙ iXBT.com
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Schemat kolejności doboru parametrów ekspozycji (ciemno -> jasno) w trybie auto [kamera NTSC].

Uwaga kamera w sztucznym oświetleniu 50Hz, o ile jest wystarczająca ilość światła przełącza się z 1/60 na 1/100 i potem zmienia już tylko wartość przysłony i filtra ND.

1/60 f1,5
1/60 f1,7
1/60 f2,0
1/60 f2,4
1/60 f2,8
1/100 f2,8
1/120 f2,8
1/250 f2,8
1/350 f2,8
1/500 f2,8
1/60 f2,8+ND4 (kamera pokazuje f5,6)
1/100 f2,8+ND4 (kamera pokazuje f5,6)
1/120 f2,8+ND4 (kamera pokazuje f5,6)
1/250 f2,8+ND4 (kamera pokazuje f5,6)
1/350 f2,8+ND4 (kamera pokazuje f5,6)
1/500 f2,8+ND4 (kamera pokazuje f5,6)
1/500 f3,3+ND4 (kamera pokazuje f6,8 )
1/500 f4,0+ND4 (kamera pokazuje f8 )
1/500 f4,8+ND4 (kamera pokazuje f9,6)
…..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ręczne ustawienie F2,8 -> fizyczny otwór f2,8 (kamera pokazuje f2,8 )
Ręczne ustawienie F3,3 -> fizyczny otwór f2,8+ND1 (kamera pokazuje f3,3)
Ręczne ustawienie F4,0 -> fizyczny otwór f2,8+ND2 (kamera pokazuje f4,0)
Ręczne ustawienie F4,8 -> fizyczny otwór f2,8+ND3 (kamera pokazuje f4,8 )
Ręczne ustawienie F5,6 -> fizyczny otwór f2,8+ND4 (kamera pokazuje f5,6)
Ręczne ustawienie F6,8 -> fizyczny otwór f3,3+ND4 (kamera pokazuje f6,8 )
Ręczne ustawienie F8,0 -> fizyczny otwór f4,0+ND4 (kamera pokazuje f8,0)
 

lord8

New member
Witam chciałbym odświeżyć temat posiadam taka kamerę TM 700 z softem 002 164 i nie mam języka polskiego , czy ktoś pomoże mi jak zrobić aby wgrać język polski? dziękuje i czekam na pomoc gg 3731224 lub forum
 
Do góry