Nowe kamery Panasonic'a HDC-SD700, Tm700, HS700

Marek.x

Member
Witam
Nawiązując do poprzedniego mojego postu odnośnie ostrości w kamerze HDC-SD707, uzyskałem odpowiedz z serwisu kamer Panasonic, że wszystkie kamery z serii 700 mają taką cechę obiektywu (aberację sferyczną), która objawia się brakiem jednoczesnego ostrzenia w całym kadrze.
Zgodziłbym się z abeacją sferyczną jeżeli ostrzenie byłoby najpierw z obu stron (lewej i prawej) a następnie przechodziło do środka.

W mojej kamerze podczas nagrywania dwóch kartek A4 zapisanych cyfrą 8 o wielkości 12, umieszczonych obok siebie, z wysokości ok 1,3m, rzy zoomie ok 3, można zauważyć brak ostrości po prawej stronie kadru (najbardziej w dolnej i górnej części - nagrywanie przy ustawieniach automatycznych).
Jeżeli ustawię na nagrywanie ręczne to przy ręcznym ustawianiu ostrości widać, że najpierw ostrzy prawa strona kadru a potem środek i lewa.

Nie chce mi się wierzyć, że wszystkie kamery serii 700 tak się zachowują - raczej myśle, że jet to wada mojej.
Proszę użytkowników kamer HDC-SD707 bądz innych z serii 700 o sprawdzenie jak to u Was wygląda.

Kartka do testu - e-prognet.pl/test/test.pdf
Moje nagranie auto - e-prognet.pl/test/test1.m2ts
Moje nagranie ręczne - e-prognet.pl/test/test2.m2ts

Dziwi mnie zachowanie kamery bo tak chwalony na stronach Panasonica obiektyw Leica Dicomar wydaje się być niedopracowanym.

Proszę o sprawdzenie i odpowiedź.

zrobiłem teścik sd707 -kamera na statywie 1,3m od kartek testowych,zoom ok 3x
MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service
wrzuciłem tylko ostrzenie ręczne,bo na auto jest dobrze-cała kartka ostra.
Jak widać brak opisanych przez Ciebie objawów.Na mojej kamerze widać że ostrzenie
zaczyna się od środka kadru.Zresztą oceń sam.
Podejrzewam że mogłeś mieć nie równolegle ustawioną kamerę w stosunku do kartki testowej,
dlatego łapała najpierw ostrość od jednego boku.Jeśli nie, to niestety wada kamery.
Pozdrawiam
 

posejdon82

New member
Witam , ostatnio nic sie nie dzieje w tym dziale... trak tylko wspomne co mnie pozytywnego zaskoczylo odnosnie plików z kamery tm700.Pliki mts w najlepszej rozdzielczosci 1080/1920 50p odtwarza moje PS3.Pliki ladnie sie odtwarzaja.Nic nie tnie, zadnych ciec i lagów.Byc moze to juz bylo i zadna eureka.Dla mnie bylo to mile zaskoczenie
 

kazek28

New member
Posiadam Tm 700 i bardzo przeszkadza mi częste zjawisko pojawiania się artefaktów np; na płotach , ściana lasu , dach pokryty dachówką itp.Chodzi mi o migotanie tła , nie mam doświadczenia z kamerami cyfrowymi bo w analogowych to zjawisko nie istnieje . Jak to wygląda w waszym przypadku.
 

Nenone

New member
A mi się moja SD700 popsuła :(
Otwieram klapkę, dioda się odpala, osłony otwierają ale obiektyw jak by nie widział nic przez 5-10 sekund. Potem zaczyna być widoczny obraz ale wyskakuje komenda o awarii i żeby "wyłączyć kamerę i włączyć ponownie" ... i tak mógłbym do końca Świata ...
Miał ktoś podobny przypadek ?
Nie wiecie jak z gwarancją "europejską" w Panasonic Polska ?
 

Darh

New member
Identyczna sytuacja w mojej SD-707.Już naprawiona w serwisie w Poznaniu.Trochę to trwało bo ponad dwa tygodnie.Gwarancja respektowana,zero kosztów.
 

nessi250779

New member
Też byłem mile zaskoczony współpracą z PS3, ale pliki 50p playstation przerabia automatycznie na 50i.Opcja 50p jest tylko odtwarzana z kamery lub z aplikacji dołączonej do kamery, ale musi być mocny komp.
 
Ostatnia edycja:

Zibi W

Member
Właściwie wystarczy karta graficzna i program do odtwarzania wykorzystujący wspomaganie karty-wystarczył Media Player Classic Home Cinema na archaicznym komputerze aby poszło 50p.
 

slimak

New member
Bez reklam
Dlaczego właściwie nikt nie narzeka na stabilizację w [W] (drżenie obrazu)? Niemcy mają specjalny wątek o tym.

Google Tłumacz

plik z SD707 obraz statyczny z szerokim kątem.
http://www.file-upload.net/download-2958196/20101031Sun142022.zip.html

W mojej budżetowej SD60 jest identycznie, nawet zastanawiałem się nad wymianą na SD600, ale po trafieniu na „niemiecki” wątek przeszło mi.

Ciekawe czy w nowych kamerach dodanie dodatkowych kierunków stabilizacji (niebieskie strzałki) jakoś to poprawi.

01_hd_900.jpg

Panasonic 2011

02_hd_900.jpg
 
Ostatnia edycja:

Nenone

New member
@ Darth - moja poleciała do Francji :( Nadal czekam na nią. Dawno temu naprawiałeś ? Usterka na razie się nie powtórzyła ? Jak by mi sie to stało toż przed wyjazdem lub w jego trakcie to nie wiem ...
 

Darh

New member
@ Darth - moja poleciała do Francji :( Nadal czekam na nią. Dawno temu naprawiałeś ? Usterka na razie się nie powtórzyła ? Jak by mi sie to stało toż przed wyjazdem lub w jego trakcie to nie wiem ...

Naprawiałem w październiku 2010.Z tego co wiem wymienili obiektyw.Po naprawie jest OK.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ja widać od roku to parę osób ma problemy z tymi kamerami, czyli nie są dość dobrze wykonane, szkoda, ale widzę, że Panasonic troche za bardzo podchodzi olewawczo do konsumenta. Ciekawi mnie czy w późniejszych modelach poprawili ten nieszczęsny wiatrak czy olali to.
Nie chce mówić, co dopiero będzie po dwóch latach użytkowania w USA zbiorowy pozew chyba.
Mimo tego to i tak dobra kamera.
 

leonid113

Member
Witam.Koledzy gdzie najtaniej i w sprawdzonym miejscu można kupić HDC-SDT750 i za ile na dzień dzisiejszy.Pozdrawiam i dziękuję z góry.
 

sebikolo

New member
Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc na wstępnie bardzo serdecznie Was witam.
Dwa tygodnie temu znajomy pożyczyć mi na weekend kamerę SD60. Kamera bardzo mi przypadła do gustu, bardzo dobra jakość obrazu i świetnie działający stabilizator spowodowały, że postanowiłem kupić sobie takową. Ale gdy zacząłem szukać informacji o SD60 w Internecie, trafiłem na to forum i wątek o SD700. Dowiedziałem się, że warto do niej dopłacić, z uwagi na jeszcze lepsza jakość obrazu w stosunku do SD60. Dwa dni temu udało mi się kupić SD707. Wszystko byłoby OK., gdyby nie to, że dziwnie działa w niej stabilizator. Mam na obrazie szarpania/drgania. Nie zawsze występują, ale są na tyle widoczne, że przeszkadzają. W SD60 tego nie było. I teraz pytanie. Czy ten typ tak ma i nic nie da się z tym zrobić, czy po prostu mam wadliwą sztukę?
 

marder

Member
Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc na wstępnie bardzo serdecznie Was witam.
Dwa tygodnie temu znajomy pożyczyć mi na weekend kamerę SD60. Kamera bardzo mi przypadła do gustu, bardzo dobra jakość obrazu i świetnie działający stabilizator spowodowały, że postanowiłem kupić sobie takową. Ale gdy zacząłem szukać informacji o SD60 w Internecie, trafiłem na to forum i wątek o SD700. Dowiedziałem się, że warto do niej dopłacić, z uwagi na jeszcze lepsza jakość obrazu w stosunku do SD60. Dwa dni temu udało mi się kupić SD707. Wszystko byłoby OK., gdyby nie to, że dziwnie działa w niej stabilizator. Mam na obrazie szarpania/drgania. Nie zawsze występują, ale są na tyle widoczne, że przeszkadzają. W SD60 tego nie było. I teraz pytanie. Czy ten typ tak ma i nic nie da się z tym zrobić, czy po prostu mam wadliwą sztukę?
SD700 na pewno nie ma gorszej stabilizacji niż SD60, tak więc jeśli nie szarpiesz kamerą podczas filmowania, taki efekt nie powinien mieć miejsca. Sam mam SD700 i nic takiego nie stwierdziłem. Wrzuć sampla, jeśli możesz.
 
Do góry