Nowe kamery od Sony !!!

Seba_Fan

New member
Bez reklam
BelYaal
szukalem tej HOYA 37mm ale nic niekawego nie znalazlem, jak mozesz podac cos konkretnego.
Jak ona wypada do szkiel sony?
Troszeczke sie juz pogubilem, na fotografi sie nie znam, wiec troche polar czy szare czy inne malo mi mowia, co ja oczekuje to krecenie w sloncu, zeby nie przepalalo oraz "soczyste" kolory

z Sony np widze dwa, nie mialem okazji wiec nie wiem jaka roznica, moze ktos sie bawil



http://imageshack.us
 

Shinzon

New member
BelYaal
szukalem tej HOYA 37mm ale nic niekawego nie znalazlem, jak mozesz podac cos konkretnego.
Jak ona wypada do szkiel sony?
Troszeczke sie juz pogubilem, na fotografi sie nie znam, wiec troche polar czy szare czy inne malo mi mowia, co ja oczekuje to krecenie w sloncu, zeby nie przepalalo oraz "soczyste" kolory

z Sony np widze dwa, nie mialem okazji wiec nie wiem jaka roznica, moze ktos sie bawil


Ja mam SONY VF-R37NK. Zdecydowanie pomaga na przepalenia słońca. Mój post ze zdjęciami testowymi tutaj: http://www.hdtv.com.pl/forum/408609-post724.html
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
tak widzialem, roznice widac golym okiem, interesuje mnie ten drugi zestaw, cos tam czytalem ze jeszcze "lepszy jest"

za duzo tego wszystkiego robia, ciezko sie zdecydowac :(
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Model::
VF-37NKB
37NKB Filtr ND

Zestaw: filtr szary i wielopowłokowy ochraniacz do obiektywów o średnicy 37 mm

* Zmniejszenie jasności obrazu
* Możliwość wydłużenia czasu otwarcia migawki
* Dodatkowa ochrona obiektywu

VF-37NKB

1. Funkcje
2. Współpracujące produkty

Funkcje VF-37NKB

* Zestaw obejmujący filtr szary (ND) i ochraniacz wielopowłokowy (MC)
* Filtr neutralny szary (ND) powodujący zmniejszenie ilości światła przedostającego się do kamery – możliwość wydłużenia czasu otwarcia migawki lub szerszego otwarcia przysłony w celu uzyskania twórczego efektu
* Ochraniacz wielopowłokowy odcinający promieniowanie UV i zmniejszający odblaski: chroniący także przed porysowaniem i zabrudzeniem głównego obiektywu
* Przybliżone wymiary: 47 x 5 mm (średnica x długość)
* Przybliżona waga: 22 g (filtry)
 

jackpe

New member
za duzo tego wszystkiego robia, ciezko sie zdecydowac :(

B+W Filtr szary (ND102) 37 mm - Filtr fotograficzny szary - B+W | redcoon Polska

To masz jeszcze jeden, żebyś miał w czym wybierać. Sam go kupię w przyszłym tygodniu. Do tej pory wszystkie filtry na szkłach foto miałem z B+W. I do tego jest czarny, ale to już tylko kwestia wyglądu. Mają w ofercie jeszcze jeden filtr szary o większym współczynniku tłumienia, lecz w/g mnie ten jest wystarczający.
A te dwa filtry Sony pewnie niczym, prócz opakowania się nie różnią. Trzeba na czymś trzepać kasiorę :) B+W jest jedną z najlepszych firm produkujących filtry foto. Sony pewnie bierze od jakiegoś taniego producenta i wali swoje logo, choć może się mylę bo na zdjęciach Shinzona bardzo ładnie widać różnicę. Szkoda, że nie można porównać takich filtrów np pod względem rozdzielczości i jakości powłok. I pamiętaj, że nie jest to tylko jakieś ciemne szkiełko zakładane na obiektyw.
Widzę, że po długich namysłach zdecydowałeś się na XR520VE :)
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
tak, ale ja sie dlugo nie zastanawialem :)
chcialem CX550 bo mi bardziej sie podoba, o CX520 sie nie wypowiadam bo juz napialem kiedys ze dla mnie to porazka (wyglad i wykonanie)
na chwile obecna nie ma lepszego wyboru (jak dla mnie) niz XR jakosc i wykonanie, szkoda tylko latania na boki.
Jak cos bedziesz wiecej wiedzial o tych szklach daj znac.
Obawiam sie tylko, ze przy niektorych szklach obraz moze byc lekko rozmyty

Ostatnio zrobilem nagranie, troche slonca bylo, robilem na zoomie i byla lawka biala, ogladajac na TV az razi tak odbija, oczywiscie mozna z tym zyc
Na razie jest malo slonca, ale jak sie pojawi moze byc tylko gorzej i lepiej :)

Jeszcze pytanie czy manualne ustawienie cos pomaga opcja "plaza"
 
Ostatnia edycja:

Nemezy

New member
Witam wszystkich
Czy może się ktoś wypowiedzieć na temat mikrofonów zewnętrznych do kamer. Mam HDR-XR500 i zastanawiam się nad zakupem zewnętrznego mikrofonu który miałby bardziej kierunkową charakterystykę. Ten wbudowany w kamerę zbiera wszystko dookoła co mnie trochę wkurza, użycie zoomu mikrofonu w menu też nie do końca zdaje egzamin.
Pytam czy polecacie mikrofony Sony czy może ktoś próbował czegoś innych firm. Zaznaczę że mikrofon chciałbym zamontować na kamerze a nie chodzić z nim w ręku.
Z góry dzięki za wszelkie informacje.
 

abcaa

New member
Mam podobne badziewa zainstalowane, powiem że jest rewelacja, moja 500 radzi sobie genialnie.
Założyłem zoom 400 i kręciłem loty samolotów, to dopiero była jazda. Posiadam pełny komplet szkieł NIKONA i wszystkie próbowałem z tą kamera, efekty zarąbiaste.
Uważam że ta kamera jest jedną z najlepszych na rynku, w każdych warunkach daje radę a zwłaszcza nocnych.

Pozdrawiam
 

Shinzon

New member
Mam podobne badziewa zainstalowane, powiem że jest rewelacja, moja 500 radzi sobie genialnie.
Założyłem zoom 400 i kręciłem loty samolotów, to dopiero była jazda. Posiadam pełny komplet szkieł NIKONA i wszystkie próbowałem z tą kamera, efekty zarąbiaste.
Uważam że ta kamera jest jedną z najlepszych na rynku, w każdych warunkach daje radę a zwłaszcza nocnych.

Pozdrawiam

To może jakiś film z tymi samolotami poprosimy. Baaardzo jestem ciekawy jak to wygląda. Rozumiem, że kręcone ze statywu.
 

.:M.O.R.A:.

New member
Cześć,

mam kamerkę HDR-XR500 od jakiegoś czasu. Uważam, że sprzęt spełni oczekiwania nawet bardzo wybrednych video amatorów. Dla zainteresowanych zamieszczam mój klip, kwiatki w ogródku... Kręciłem z ręki, na zwykłym zoomie ( bez makro ). Materiał zapuszczony na Bravia KDL-40X4500 wygląda miodnie.

LINK: Wiosna ( Sony XR500 Test ) on Vimeo

Kamerkę kupiłem dla żony - filmuje dziecko, zależało mi na tym, aby jak coś ciekawego się dzieje sprzęt był momentalnie gotowy do pracy, akurat ten model spełnia oczekiwania pod tym względem. O jakości Video przekonajcie się sami.

POLECAM!
______________________________
Pozdrawiam,
.:M.O.R.A:.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Mam podobne badziewa zainstalowane, powiem że jest rewelacja, moja 500 radzi sobie genialnie.
Założyłem zoom 400 i kręciłem loty samolotów, to dopiero była jazda. Posiadam pełny komplet szkieł NIKONA i wszystkie próbowałem z tą kamera, efekty zarąbiaste.
Uważam że ta kamera jest jedną z najlepszych na rynku, w każdych warunkach daje radę a zwłaszcza nocnych.
Pozdrawiam

mozesz zamiescic fotek i podac model, oraz jakis filmik jak to wyglada


:M.O.R.A:.
nie mozesz podac pliku m2ts, dla mnie osobiscie nie nadaje sie ogladanie przez net, wole na TV
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
zdjecia

jak macie ustawione, zastanawia mnie jak ustawic zeby byla najlepsza najkosc, w tej chwili mam na 9,0M ze wzgledu ze 12,0M pewnie jest sztuczne.
Czy ktos robil testy porwnawcze w jakiej rozdzielczosci wychodza najladniejsze zdjecia?


jackpe te szkielko co pisales, moze do niego przykrecic obiektyw?
na zdjeciu nie widze gwintu
 

Gucio50

New member
Bez reklam
zdjecia

jak macie ustawione, zastanawia mnie jak ustawic zeby byla najlepsza najkosc, w tej chwili mam na 9,0M ze wzgledu ze 12,0M pewnie jest sztuczne.
Czy ktos robil testy porwnawcze w jakiej rozdzielczosci wychodza najladniejsze zdjecia?


jackpe te szkielko co pisales, moze do niego przykrecic obiektyw?
na zdjeciu nie widze gwintu

Najładniejsze zdjęcia, ze względu na jakość, ma rozdzielczość 12MPix, ale jej nie uzywam. Ma bowiem format 4:6 a ja mam telewizor 16:9 52". Jak zmienię " na telewizorze" na rozciągnij, to przy 52" widać gołym okiem pewne pogorszenie jakosci. Przynajmniej dla mnie.

Jak zrobię zdjęcie 9MPix, kamera HDR-HR520Ve, to nie trzeba rozciagać a różnica, niewielka, dla mnie jest pomijalna. Dla moich gości, którzy w salonie ogladają pokaz slajdów z wycieczki, a nie ogladaja porównawczych fotogrtafii 9MPix i 12MPix "po sobie" nie widzą żadnej różnicy.

Kamera potrafi też robić 8.2MPix i tu juz pogorszenie widać bardziej.

Pozdro ... ...
 

BelYaal

New member
BelYaal
szukalem tej HOYA 37mm ale nic niekawego nie znalazlem, jak mozesz podac cos konkretnego.
Jak ona wypada do szkiel sony?
Troszeczke sie juz pogubilem, na fotografi sie nie znam, wiec troche polar czy szare czy inne malo mi mowia, co ja oczekuje to krecenie w sloncu, zeby nie przepalalo oraz "soczyste" kolory

z Sony np widze dwa, nie mialem okazji wiec nie wiem jaka roznica, moze ktos sie bawil


Tu akurat drozszy polar Marumi:
Filtr polaryzacyjny SLIM 37mm Marumi DHG 37 f.VAT (1020348933) - Aukcje internetowe Allegro
Drozszy ale jakosciowo naprawde dobry.
HOYA nie moge znalezc teraz.
Teraz co do polara...
tu masz pokazane i opisane jak dziala:
Filtr Polaryzacyjny -mini test - CyberFoto.pl - Aparaty Cyfrowe

A przy okazji jak obaczysz, jest to ciemny filtr, wiec dziala tez jak szary i przyciemnia
 

iNT

New member
Witam serdecznie wszystkich zgromadzonych w tym wątku :)

Moje pytanie i zarazem prośba będzie zapewne dla was "banałem" - nie będę opisywał iż przebrnąłem przez wiele tekstu na temat kamer Sony i w sumie nie tylko (bo wybór na początku byl prawie jasny tj. JVC HM400), różne sample z tego forum + youtube (niestety tam pliki juz tylko skompresowane :/ ) niestety nie dały mi konkretnej odpowiedzi dlatego chciałbym dopytać znawców tematu.

Kamera po pierwsze ma być dla typowego amatora (kiedyś miałem jakąś starą kamerkę ma minidv czy jakoś tak :p ) do użytku czysto domowego (aktualnie potrzebuje na wesele), jakiś plener, imprezka etc.

Przechodząc do konkretów i zarazem pytania które jest standardowe co wybrać, stary model Sony HDR-CX505VE czy może już nowe dziecko z tej samej stajni Sony HDR-XR350VE (cena prawie identyczna by skapiec.pl). Po przeanalizowaniu specyfikacji obu kamer niestety nie jestem wstanie określić jaka kamera będzie bardziej odpowiednia/lepsza/poręczniejsza/optymalniejsza dla mnie.

Dlatego o ile to możliwe serdecznie dziękuje za wszystkie sugestie/opinie i pomoc.

Kamere niestety muszę kupić dość szybko dlatego nie mogę czekać w nieskończoność :/
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ja kupilem zwykle szkielko UV, ale kurcze nie mialem czasu je zalozyc, a troche krecilem na wyjezdzie, tak to juz bywa, brak czasu na nakrecanie tych nakretek :)
 
Do góry