Nowe kamery od Sony !!!

abcaa

New member
To może jakiś film z tymi samolotami poprosimy. Baaardzo jestem ciekawy jak to wygląda. Rozumiem, że kręcone ze statywu.

Sory ale rzadko tutaj już zaglądam, jak będę miał więcej czasu to zapodam filmik i zdjęcia kamery z obiektywem, Co do filmowania to jednak bez statywu, ciężko złapać obiekt poruszający się. Całkiem niezle to wychodzi z monopodem, ale nie jest to łatwe przy mocnych zbliżeniach.

Pozdrawiam
 

iNT

New member
Hmm 24x zoom przy moim nowym zakupie tj. CX520 to już jest masakra a co mówić 150x. Po prostu LOL ;]

W przypadku potrzeby jakichś sampli dla ww. kamerki służę pomocą ;]
 

freshq

New member
To ładnie macie sztywną rękę przy przybliżeniach. Ja prawie wcale nie korzystam z czegoś takiego. Dlaczego? Bo przy takim zoomie to najdrobniejszy ruch ręką jest bardzo widoczny. Nawet najlepszy stabilizator tu sobie nie poradzi. Jedynie statyw.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
PMB 5.0
ktoś się bawi tą wersją,
zauważyłem że jak się przenosi z kamery (bez programu) na dysk i odpala PMB to traci info o GPS, czy ktoś też to zauważył i ma na to rozwiązanie?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Który lepszy PMB 4 czy 5, bo jakoś ten 5 mnie nie przekonuje, ale kto wie może coś dodali ciekawego, jak na razie ta 5 mi się mniej podoba kolorystycznie i funkcyjnie.

Ktoś już testował różne filtry "przeciw słoneczne"?
jakaś cisza.
 

BelYaal

New member
Problem jak tym filmowac, cieko ekranik otworzyc, jak wezmiesz na bok, to tez tylko z boku masz podglad, a wysunieciu wizjera zapomnij, bo oko sobie wydlubiesz kantem worka, a jak masz maske to tez mozna zapomniec, bo jak to przylozyc.
Sumujac, kiedys skusilem sie na taki worek do aparatu typu malpka... ciezko cokolwiek zauwazyc na ekraniku, jak dla mnie odpada cos takiego.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
no właśnie też się zastanawiałem, po prostu naciskasz nagrywani i jedziesz nic więcej.

Większość firm, widuję we Wrocławiu, ma w ofercie tańsze/droższe, lepsze/lub gorsze worki lub obudowy do filmowania/fotografowania pod wodą.

Szczerze mówiąc, ja ze dwa razy używałem worka na ciuchy, z ZIPEM u góry. Mam takie worki z allegro, 5zł 20 sztuk, różnej wielkości.
Ponieważ "sprzęt" nie jest właściwie do fotografowania podwodnego, to uzyłem go kilka razy i to po kilka minut.

Potem filmy, były zupełnie do niczego. Aby film z pod wody miał sens to trzeba jechać do HURGADY i zejść na parę metrów. Woda tam przezroczysta a rybki i rafy kolorowe.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Gucio ja nie pisze o filmowaniu w wannie, albo nad polskim morzem, ale właśnie jak napisałeś Egipt itd
są dwa modele
SPK-CXA
SPK-HCF

ktoś ma, ktoś używał?
 

kustosz12

New member
Gwarancja europejska

Witam
Zakupiłem kamerę HDR-XR520VE na allegro sprzedawca zagubił paragon i rachunek zakupu, nie posiada też polskiej gwarancji podbitej w sklepie,jest tylko gwarancja europejska bez żadnych adnotacji czy wpisów.
Chciałbym zapytać czy ktoś z was wie może czy taka gwarancja upoważnia mnie do ewentualnej naprawy gwarancyjnej u nas w kraju i czy w związku z tym że sprzedający nie wie gdzie i kiedy była ona zakupiona (bo dostał ją w prezencie) można jakoś sprawdzić gdzie lub kiedy kamera była kupowana ?
Pozdrawiam i z góry dziękuje.
P.S. Przepraszam jeśli pytanie umieściłem w nieodpowiednim miejscu:niewiem:
 

Szakal_wawa

New member
Koledzy mam takie zapytanie ... Czy na kamerę Sony HDR-XR500 da rade nakręcić konwerter VCL-HG0730 ?? Czy on po prostu będzie za mały ?? Szukałem na stronie sonego w dedykowanych produktach go nie ma ale to jest stary model konwertera i być może dlatego ;p
 

oneGabryś

New member
Koledzy mam takie zapytanie ... Czy na kamerę Sony HDR-XR500 da rade nakręcić konwerter VCL-HG0730 ?? Czy on po prostu będzie za mały ?? Szukałem na stronie sonego w dedykowanych produktach go nie ma ale to jest stary model konwertera i być może dlatego ;p
Witam, obawiam się, że ten konwerter będzie za mały do Twojej kamery. Średnica konwertera VCL-HG0730 to 30mm, podczas gdy gwint w kamerze HDR-XR500VE ma 37mm średnicy. Polecam inną nakładkę o mnożniku 0,7x i 37mm gwincie:
VCL-HA07A (VCLHA07A, VCLHA07A.AE) : Wyszukiwarka akcesoriów : Sony
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Szakal_wawa

New member
Ok DZIĘKUJE ... Bo właśnie sprawiłem sobie XR500 i w tej chwili odebrałem ją od kuriera ... a obecnie miałem XR200 ... i nie miałem jak porównać obiektywu ... Mam nadzieję że to był udany zakup i udana wymiana ;p
 
Do góry