Nowe kamery od Sony !!!

Phuong

New member
+ lepsza stabilizacja..

Wzgledem modeli XR 09 na pewno, ale czy lepsza od CX 09? ,- testy pokaza.
Stabilizacja w 3-kierunkach dziala miodzio na cx 09, a przeciez nie poprawia sie czegos co juz dziala bdb i zbiera same pozytywy :) ,chyba ,ze robimy to dla PR.
Zgrywanie na dysk bez kompa to faktycznie +, podobnie jak szeroki kąt- tyle ,ze tu tracimy zooma.
Osobiscie wolalbym wide kosztem zooma.

No i kwestia najwazniesza
Czy te zmiany sa warte 1tys zloty? hmm..
Pkt widzenia ,zalezy od... portfela :)
Dla mnie ten 1tys zloty to za duzo.
Wolalbym kupic za to "porzadny" konwerter wide za 400zl i 2 baterie FH100 z Hongkongu ;)
 
Ostatnia edycja:

BelYaal

New member
za to ciekawe jest wide i to jest dosc dobre, to wlasnie jest jak dla mnie ta duza zmiana + lepsza stabilizacja, + tego do konca nie wiem, zgrywanie z kamery bezposrednio na dysk twardy (bez kompa)
przesadzialem nie az tak duza.

dla mnie to tylko to wide jest ciekawe i wszystko, ale gdyby poprawili AF-a, wtedy bym sie zastanowil, tylko widzialem gdzies na jutubie filmik gdzie krecili w ciemnym miejscu i dzialal on bardzo podobnie jak teraz, stad brak podniety u mnie.
zwyczajny chłyt maketingowy z malym kroczkiem do przodu i tak co roku cos beda dokladac
 

Phuong

New member
Co do lustrzanek to z pewnością lepszy będzie najnowszy Canon EOD 550D od tego Panasa.

hmm, dopiero teraz zwrocilem uwage na 550D
Ten canon robi identyczne filmy co EOS-7D !
Po obejrzeniu specyfikacji 550D stracilem wiare w CX 09 SONY :(

ps. sorry ,ze o canonie post w tym watku ;)
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Tu się nikomu nic nie chce. Ale będą się chwalić czego to nie zrobili. Sample od forumowiczów? Jak sobie Seba sam kamery nie kupisz i nie nakręcisz to tu na forum nie masz co szukać.

dlatego jestem na zagranicznych, wiecej mozna sie dowiedziec itd
ogolnie to i tak wiem ze jak bede chcial kupic kamere to sam podejme decyzje i kupie, wiec na nikogo nie licze.
Choc jest pare osob na tym forum co pomagaja :)

Phuong
co do kasy 1tys wiecej, to jest kwestia inna, ja inaczej patrze na ceny niz inni, moze w skrocie, w zaaogragleniu cena XR500 to byla okolo 1tys $, wiec nowej kamery w zaoogragleniu bedzie 1tys $ co wychodzi bo wysokim kurcie dolara 3tys zl :)
wide nakladam na moja kamere, ale jest to niewygodne bo mam od aparatu.
Trzeba czekac az juz bede.
 

LCC

New member
Po analizie myślę, że w dziale lustrzanek tłuką się która tańsza i lepsza i tak 550D taki sam jak 7D, a o połowę tańszy ale ma limit do 4GB i trzeba do nich kupować drogie szkła aby osiągnąć zoomy do 10x-20x. Po co się denerwować, ja myślę, że tu najlepszą opcją będą właśnie superzoomy np. ze stajni Sony. Następca HX1 z 1920x1080p 25 czy nawet 30x zoom, panoramy, 10 zdjęć na sekundę, duży ponad 1 mln LCD (może nawet dotykowy będzie), może nawet dadzą manuala przy wideo i to jest dla mnie najlepszy wybór. Cena no właśnie tak jak teraz czyli do 1600zł.
 

Virulent

New member
to kup bedziesz pierwszym
dla mnie podawanie cen gdzie popadnie bo sie znalazlo w necie nie ma sensu

Właśnie chodzi o to że będę pod koniec kwietnia przejeżdżał przez Szwajcarię i dobrze by było wiedzieć czy kupując tam np. później masz gwarancję itp. Tak samo wtedy będę na Wyspach Kanaryjskich a tam cała elektronika jest dużo tańsza, problemem jednak jest to że sprzedają ją araby i jest niewiadomego pochodzenia. Więc jak dla mnie nie jest to podawanie cen jak popadnie tylko tam gdzie konkretnie będę.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
tzn chcialbys sobie kupic tam kamere i jak cos padnie isc do naszego sony w PL i dac im do zrobienia :)
to by bylo smieszne
zadzwon do Sony PL zadaj im to pytanie i napisz nam tutaj
mysle ze nawet to Ci przez mysl nie przeszlo, bo szybciej czekac na odpowiedz, ciekawe czy zadzwonisz i nam napiszesz (hm ale wywarlem nacisk)
 

Phuong

New member
tzn chcialbys sobie kupic tam kamere i jak cos padnie isc do naszego sony w PL i dac im do zrobienia :)
to by bylo smieszne
zadzwon do Sony PL zadaj im to pytanie i napisz nam tutaj
mysle ze nawet to Ci przez mysl nie przeszlo, bo szybciej czekac na odpowiedz, ciekawe czy zadzwonisz i nam napiszesz (hm ale wywarlem nacisk)

Dla mnie nie ma w tym nic smiesznego.
Kupuje sprzet marki SONY.
Nie ma na nim naszej flagi ,czy dopisku made in poland.
W Polsce handluje sie "kartonami" a nie technologia.
Smieszni sa dla mnie polscy "przedstawiciele" zagranicznych firm bojkotujacy gwarancje wystawiona w innym kraju, ze niby inny produkt? i tak wszystko z jednej azjatyckiej fabryki wychodzi i ta fabryka(albo centrala) powinna odpowiadac za ewentualne bledy, placac za naprawe serwisom w danym kraju!
Nasza dystrybucja to darmozjady !
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
jestes w bledzie, Sony PL sie nie zgodzi, bo oni zarabiaja na tym co jest sprzedawane u nas. Nastepne jak widzisz to Sony a Sony tez jest roznica, nie kazdy salon to Sony, dotyczy to tez serwisu, jak dobrze wiemy prawdziwe salony sa oznaczone jako Sony, a te drugie sa Sony + jakas nazwa.
Dopisek czy flaga nie musi byc, ale kupujac u nas dostajesz gwarnacje, ktora uwzglednia serwis w PL, ja mam gwarancje USA i mi nie uwzgledni tutaj, dla mnie to nic dziwnego, pewnie ze bym wolal kupic tam oddac tutaj jak cos padnie, ale polityka firm jest sluszna, one nie sa Instytucje charytatywne, musza zarabiac.
W czym jest problem zeby osoba zadzwonila do naszego Sony i sie dowiedziala tego i nam tu opisala, chetnie przeczytam co Sony na to, ale pewnie jak pisalem wczesniej nie zrobi, bo po co, skoro inni moga za niego to zrobic.
Dlatego w tym przypadku choc mi sie to nie podoba, to zgadzam sie z firmami w danym kraju z taka polityka.
 

Phuong

New member
...polityka firm jest sluszna, one nie sa Instytucje charytatywne, musza zarabiac.

charytatywne?
Koszą nas Polakow jak bydlo !
DLaczego na zachodzie,czy w USA masz nizsze ceny niz w naszych sklepach?
Dlaczego gdy dolar rosnie w sile to zaraz podwyzszaja nam ceny a gdy nasza zlotowka szybuje w gore to importerzy(instytucje charytatywne) ani mysla o korekcie ?

Dlatego ,ze to darmozjady !

@Seba_Fan, nie gadalbys tak gdybys nie mial w tym zadnego interesu ;)
Jestes jedyna znana mi osoba , ktora tak broni i usprawiedliwia naszych dystrybutorow.

A prawda jest, jak kazdy widzi.
SONY,czy inna marka nie ma tu znaczenia gdy jestesmy krajem IV swiata.

ps. wiem ,ze SONY nie uzna gwarancji,chyba ,ze masz wykupiony extra pakiet gwarancyjny(nie u nas).
 

Virulent

New member
Sprawa według Sony wygląda następująco, jeśli przy zakupionym towarze będzie gwarancja EU to będę miał problemy z gwarancją ale jest szansa na naprawę sprzętu. Natomiast jeśli będzie gwarancja danego kraju to w grę wchodzi tylko naprawa gwarancyjna w tym kraju. I tu pojawia się kolejny problem Szwajcaria choć nie jest w Unii Europejskiej to produkt może lecz nie musi zawierać gwarancji UE. I to wszystko tak wygląda.
 

jankes15

New member
Dla mnie nie ma w tym nic smiesznego.
Kupuje sprzet marki SONY.
Nie ma na nim naszej flagi ,czy dopisku made in poland.
W Polsce handluje sie "kartonami" a nie technologia.
Smieszni sa dla mnie polscy "przedstawiciele" zagranicznych firm bojkotujacy gwarancje wystawiona w innym kraju, ze niby inny produkt? i tak wszystko z jednej azjatyckiej fabryki wychodzi i ta fabryka(albo centrala) powinna odpowiadac za ewentualne bledy, placac za naprawe serwisom w danym kraju!
Nasza dystrybucja to darmozjady !

Phuong apropo takich akcji, była głośna sprawa tylko nie pamiętam z jaką marką i nie wiem czy to nie chodziło o Renault. Ktoś kupił samochód na zachodzie. Chciał oddać do serwisu w Polsce ale go nie przyjeli w ramach gwarancji. Koleś napisał do "kwatery głównej". W odpowiedzi z trybie natychmiastowym wypier... na pysk kierownika danego ASO, Salonu czy czegoś tam twierdząc, że takie zachowanie źle wpływa na wizerunek marki..... a właściciel auta bez problemu został obsłużony:D
 

LCC

New member
Dokładnie jak masz gwarę EU to muszą Cię w Polsce obsłużyć. Jak tego nie zrobią to kontaktujesz się z Urzędem Praw Konsumenta i natychmiast sprawa się odmienia. Ja kiedyś miałem potyczkęz Sony odnośnie LCD i zgłosiłem do urzędu i wygrałem i kasę natychmiast mi zwrócili i jeszcze na tym zarobiłem.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
DLaczego na zachodzie,czy w USA masz nizsze ceny niz w naszych sklepach?
Dlaczego gdy dolar rosnie w sile to zaraz podwyzszaja nam ceny a gdy nasza zlotowka szybuje w gore to importerzy(instytucje charytatywne) ani mysla o korekcie ?


@Seba_Fan, nie gadalbys tak gdybys nie mial w tym zadnego interesu ;)
Jestes jedyna znana mi osoba , ktora tak broni i usprawiedliwia naszych dystrybutorow.

.

nie bronie tylko rozumiem, koszty transportu, VAT, podatki, ubezpieczenie transportu wszystko kosztuje, sprowadzenie do USA jest tansze niz do PL, pozatym w PL sa bogatsi (oni tak mysla)
Wiec w dzisiejszych czasach mozesz wszedzie kupic, ja nie ukrywam kupuje w USA czy to buty, czy to elektronike, ale ja sie nie oszukuje i wali mnie to co inni mysla, wolny rynek, u nas sie nic nie zmieni i szkoda o tym gadac, JEST DROGO ale musisz widziec tez inne rzeczy takiej jak wymienilem wyzej, a nie patrzysz jedno-osobowo.

Co do tego ASO co bylo wyzej, wybacz, ale czesto ASO to cos innego, wiec jak jestes wlascicielem ASO nic ci nie zrobia, ASO to i Ty mozesz sobie zalozyc, jakos nie wierze w ta bajke co piszesz, to samo Sony jak i inne firmy, salon mozesz sobie zalozyc i bedziesz wlascicielem i nikt nie nie wyje..
Prawa Gwarancji to ciezka sprawa i nie ma jasnosci w tym.
 
Ostatnia edycja:

adamo_

New member
Bez reklam
Phuong apropo takich akcji, była głośna sprawa tylko nie pamiętam z jaką marką i nie wiem czy to nie chodziło o Renault. Ktoś kupił samochód na zachodzie. Chciał oddać do serwisu w Polsce ale go nie przyjeli w ramach gwarancji. Koleś napisał do "kwatery głównej". W odpowiedzi z trybie natychmiastowym wypier... na pysk kierownika danego ASO, Salonu czy czegoś tam twierdząc, że takie zachowanie źle wpływa na wizerunek marki..... a właściciel auta bez problemu został obsłużony:D


większośc salonów działa na zasadze franczyzy, bo sa to prywatne placówki kogoś kto pobudował się , jak się jedna firma nie "sprzedaje" to wlasciciel negocjuje z inną i zdejmuje szyld i wiesza inny, centrala udostepnia logo, auta, cześci i know how, reszta nalezy do Janka co się pobudował i to janek zadecyduje ile Franek zaplaci za usługe w jego "salonie" i czy usługę wykona, a to jak to wpływa na wizerunek Marki to juz inna sprawa.

Wiec to co napisałeś nie przemawia do mnie, mogł dostać właściciel salonu wskazówkę od centralnej firmy ze wg umowy , czy innych praw UE, powinien uznać naprawę gwarancyjną, ale żeby kierownik z tego tytułu poleciał wątpie... chyba ze to był wielki odzial firmy bez dopisków typu: Chojnacki Renault, lub Zasada itp... tylko po prostu RENAULT oddział
 
Ostatnia edycja:

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Kupilem Sony HDR-Cx 115 w stosunku do modeli zeszlorocznych ma lepsza czulosc,przynajmniej tak podaje producent.Jak potestuje to wrzuce jakis filmik ;) .Teraz mysle o odtwaraczu bluray do tego .Moze w Playstation
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
te baterie co byly wyzej, zrobilem test i sa to podroby :(
fuck
tzw "bateria bez kabelka" tylko ze ma napis sony, dla mnie to podroba!
 
Do góry