Nowa seria EX720

adam1977

New member
a jakie formaty obsługuje ten tv ?
bo konwertuje na różne i nic albo nie widzi albo nie może wyświetlić :( cały weekend konwertuję na różne formaty
 

dune2

New member
Bez reklam
O input lagach w tym modelu jest parę postów wcześniej. Czytać!
Nie wiem co rozumiesz przez "pare postow wczesniej" ale czytalem pare stron wczesniej i nigdzie nie widze odpowiedzi na pytanie jaki jest input lag w tym modelu.
Jedyne co widze to narzekanie na 3d.
Ponawiam pytanie jak jest z input lagiem w ex720 ?
 

2099

New member
Nie wiem co rozumiesz przez "pare postow wczesniej" ale czytalem pare stron wczesniej i nigdzie nie widze odpowiedzi na pytanie jaki jest input lag w tym modelu.
Jedyne co widze to narzekanie na 3d.
Ponawiam pytanie jak jest z input lagiem w ex720 ?

Witam.
Jaka jest dokładnie wartość w liczbach input lag to nie pamiętam, ale w testach uznano ją za dobrą. Gram prawie codziennie na nim na PS3 i nie mam żadnych zastrzeżeń co do jakości, czy płynności obrazu.
Co do kątów oglądania, to jest to chyba najgłupszy "parametr" jakiego można się doszukiwać w telewizorach. Gdyby nikt o tym nie pisał, to założę się, że 99% ludzi w ogóle nie zwróciłaby na to uwagi. Jeśli się siedzi przed telewizorem , czy to na środku czy z boku, to wszystko jest w porządku. Jeśli zacznie się chodzi w tą i z powrotem, to można zauważyć, że obraz jak się siedzi pod kątem jest nieco jaśniejszy. No ale co z tego? Jeśli ktoś podczas oglądania biega na około telewizora, to może to zauważyć. Ale jeśli się siedzi w jednym miejscu, to wszystko jest w porządku.
Wszyscy potencjalni klienci naczytają się o kątach, idą do sklepu i na siłę doszukują się niedoskonałości. Potem przyznają, że nie widzą nic złego, ale i tak dalej się doszukują, bo przecież tyle osób o tym pisze, i to musi być ważne. Jeśli nie widzisz różnicy między innymi TV, to znaczy, że jest ok i nie ma się co na siłę sobie wmawiać, że coś jest nie tak.
Jeśli ktoś ma lub chce kupić sobie PS3, to moim zdaniem dobrym pomysłem jest wzięcie TV również od SONY. Menu w jednym i drugim jest podobne, można sterować PS3 pilotem od TV. Można ustawić, że naciśniecie przycisku PS na kontrolerze od PS3 powoduje uruchomienie konsoli i TV przełączając go od razu na konsole. (Nie wiem czy w przypadku innych firm TV też to działa).
PC nie podłączałem jeszcze do tv.
Pozdrawiam.
 

dune2

New member
Bez reklam
Dzieki za odpowiedz.Jednak nie moge sie z Toba zgodzic.Uwazam ze katy to jedna z najwazniejszych rzeczy.Mam jako glowny sony z5500 i katy sa bardzo dobre.Obserwujac obecne tv widze zmiany w jakosci obrazu bez chodzenia przed nim.Wystarczy ze siade przed tv niemal na srodku i poruszam glowa na boki a juz widze zmiany kontrastu barw.
Pewnie wielu ludziom to nie przeszkadza jedak mi tak.I malym pocieszeniem jest ze chyba "wszystkie" obecnie dostepne maja kiepskie katy.Ale wracajac do tematu to PS3 dopiero kupie a poki co chce glownie grac na PC dlatego przydalyby sie opinie tych co tak wlasnie graja.

Pomijajac katy to martwi mnie tez slabe 3d dlatego nie moge ciagle sie zdecydowac.
 

jakubja5

New member
Panowie i Panie , posiadacze EX720 .Chciałbym kupić go w wersji 37 cali, ponieważ mocno mi sie spodobał
Proszę odpowiedzcie mi na kilka pytań:

1. Jakie maksymalnej objętości dyski udało sie Wam podłączyć
2. Czy pracuje bezproblemowo używając DLNA ?
3. Czy są problemy z odtwarzaniem divix?
4. Czy macie moze podłączony bluray SONy aby obejsć odtwarzanie mkv?
Jak to działa?
5. Jak wypada kwestia skalowania SD w porównaniu do Panasonic 37DT30 , Sharp 630,830?
6. Czy są problemy z przegladaniem internetu?
7. Jakie matryce w nim siedzą ? Czy jeśli jest to AUO to znaczy że jest bardzo źle?

Z góry dziękuję za szczerą odpowiedź
 

Mylagos

New member
a jakie formaty obsługuje ten tv ?
bo konwertuje na różne i nic albo nie widzi albo nie może wyświetlić :( cały weekend konwertuję na różne formaty

Obsługiwane formaty to dosyć spory problem. Ciężko jest natrafić na listę. Szukam/staram się znaleźć informacje na ten temat i jak tylko uda mi się do czegoś dotrzeć dam znać.

Edit.
Nie widzę informacji o tym w instrukcji do EX720, a mam jedynie taką informację z i-manuala EX710
- Wideo: format AVCHD, MP4 (AVC) lub MPEG1 (w niektórych przypadkach odtwarzanie może być niemożliwe)
 
Ostatnia edycja:

Kijek1

Member
Nie wiem co rozumiesz przez "pare postow wczesniej" ale czytalem pare stron wczesniej i nigdzie nie widze odpowiedzi na pytanie jaki jest input lag w tym modelu.
Jedyne co widze to narzekanie na 3d.
Ponawiam pytanie jak jest z input lagiem w ex720 ?

Sam się zacytuję... "W 40ex720 sprawdzałem osobiście (monitor crt + telewizor + program + aparat dokładny opis gdzieś na forum). W trybie GRA 30ms"
Wystarczy poszukać, jak nie w tym, to w innym wątku o ex720.
Dodam tylko że, w innych trybach od 50ms do 120ms (najwięcej chyba w trybie kinowym)
 

adam1977

New member
Obsługiwane formaty to dosyć spory problem. Ciężko jest natrafić na listę. Szukam/staram się znaleźć informacje na ten temat i jak tylko uda mi się do czegoś dotrzeć dam znać.

Edit.
Nie widzę informacji o tym w instrukcji do EX720, a mam jedynie taką informację z i-manuala EX710
- Wideo: format AVCHD, MP4 (AVC) lub MPEG1 (w niektórych przypadkach odtwarzanie może być niemożliwe)


tak to "odtwarzanie jest niemożliwe" już znam na pamięć :( i za każdym razem jak to widzę to mam ochotę rzucić tym dyskiem w ten tv :-x
zastanawiam się nad tym że ta informacja się pokazuje nie od tego w jakim formacie się skonwertuje, tylko jaka jest rozdzielczość danego filmu. Ponieważ jedne filmy chodzą prze konwertowane na m2ts a inne nie, jak by nie ten format obrazu (nie ta rozdzielczość), albo za duży plik i nie może sobie z nim poradzić :( masakra (z 15 filmów jakie przerobiłem na m2ts, 6 działało poprawnie)
może film 1080p trzeba przerobić na 720p
już sam nie wiem:-(
 
Ostatnia edycja:

dune2

New member
Bez reklam
Sam się zacytuję... "W 40ex720 sprawdzałem osobiście (monitor crt + telewizor + program + aparat dokładny opis gdzieś na forum). W trybie GRA 30ms"
Wystarczy poszukać, jak nie w tym, to w innym wątku o ex720.
Dodam tylko że, w innych trybach od 50ms do 120ms (najwięcej chyba w trybie kinowym)

Dzieki.Wszystko wskazuje na to ze powinno grac sie dobrze.
A jak oceniasz efekty 3d ? bo gdzies tu na forum wyczytalem ze seria EX ma niedopracowane 3d i faktycznie jak patrzylem w sklepie to srednio to wyglada.
A ja chce kupic tv glownie do gier i 3d (z blu ray) bo podstawowy do kanalow tv mam inny.
 

Mylagos

New member
może film 1080p trzeba przerobić na 720p
już sam nie wiem:-(

Właśnie coś mi przypomniałeś, przy okazji jakiegoś inne modelu, szukałem informacji na ten sam temat co tu, i tam znalazłem właśnie informacje na temat rozdzielczości. Poszukałem swojego postu o tym, no i go znalazłem. Oto ta informacja ( tyczy się modelu CX50X):
Kod:
Ethernet / Wifi : JPEG / LPCM / MP3 / MPEG2 / AVC HD (pas de DivX)
USB : JPEG / RAW / MP3 / AC3 / MPEG1 / H.264 / DivX / AVC HD


--------------------------------------- Codecs / Formats vidéo (USB) ---------------------------------------

MPEG1 :
- Résolutions :
=> 320 x 240
=> 640 x 480
- Extension : .mpg

MP4 (H.264 / AVC) :
- Résolutions :
=> 640 x 480 @ 30p / 3 Mbps
=> 1280 x 720 @ 30p / 6 Mbps
=> 1440 x 1080 @ 30p / 12 Mbps
- Extension : .mp4

AVCHD :
- Résolutions :
=> 1440 x 1080i
=> 1920 x 1080i
- Audio : AC3
- Extensions : .m2ts / .mts

DivX :
- DivX Home Theater 3.0
- Extensions : .avi / .divx
 

adam1977

New member
AVCHD : - Résolutions : => 1440 x 1080i => 1920 x 1080i - Audio : AC3 - Extensions : .m2ts / .mts

to teraz trzeba poszukać programu który konwertuje do m2ts ze zmianą rozdzielczości
 

Kijek1

Member
Dzieki.Wszystko wskazuje na to ze powinno grac sie dobrze.
A jak oceniasz efekty 3d ? bo gdzies tu na forum wyczytalem ze seria EX ma niedopracowane 3d i faktycznie jak patrzylem w sklepie to srednio to wyglada.
A ja chce kupic tv glownie do gier i 3d (z blu ray) bo podstawowy do kanalow tv mam inny.

Jeśli chodzi o granie, to problemów nie zauważyłem (gram głównie w Fife i batllefelda). Co do 3D, to się nie wypowiem. Podobno przy filmach z BD jest bardzo dobrze. Gorzej jeśli chodzi o sygnał z sayelity (np: "n" s;bo cyfra)
 

mixer4all

New member
No właśnie może ktoś przedstawić sytuację 3D w tym telewizorku?

Planuję zakup do sypialni i głównie chodzi mi o 3D:
- jak wypada konwersja 2D-3D?
- jak z efektami w 3D podczas oglądania Nshow 3D czy C+3D?

Mam już taki mętlik, że nie wiem LG 42LW4500
czy Samsung UE40D6750 czy może Sony KDL-40EX725.

Chodzi głównie o 3D!
 

dune2

New member
Bez reklam
No właśnie może ktoś przedstawić sytuację 3D w tym telewizorku?

Planuję zakup do sypialni i głównie chodzi mi o 3D:
- jak wypada konwersja 2D-3D?
- jak z efektami w 3D podczas oglądania Nshow 3D czy C+3D?

Mam już taki mętlik, że nie wiem LG 42LW4500
czy Samsung UE40D6750 czy może Sony KDL-40EX725.

Chodzi głównie o 3D!

Tak samo ja chce tv glowie dla 3d i gier PC,Ps3.Ciekza sprawa podobnie jak Ty waham sie miedzy tym samsungiem , ex720 a lg tyle ze 570s.Kazdy z nich ma cos nie tak bo sony ma full hd 3d ale efekty srednie a pozostale dwie firmy w tych tv nie maja pelnego full hd 3d. Zwariowac mozna i zaczynam sie zastanawiac czy nie doplacic do hx720 o ile ma to sens ?
 

mixer4all

New member
Tak samo ja chce tv glowie dla 3d i gier PC,Ps3.Ciekza sprawa podobnie jak Ty waham sie miedzy tym samsungiem , ex720 a lg tyle ze 570s.Kazdy z nich ma cos nie tak bo sony ma full hd 3d ale efekty srednie a pozostale dwie firmy w tych tv nie maja pelnego full hd 3d. Zwariowac mozna i zaczynam sie zastanawiac czy nie doplacic do hx720 o ile ma to sens ?

Dopłacać nie mogę bo ten TV będzie wisiał w sypialni a w salonie jest Sony KDL-52W5500, który pewnie za rok albo i dwa wymienię na jakiś z 3D w tej samej lub większej przekątnej.

Pomoże ktoś wybrać? 3D plus Xbox który lepiej?
 

JohnnyKnoxvi

New member
Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tutaj nowy ale przejdę od razu do rzeczy.

Posiadam 55ex720 od 2 miesięcy i po tym czasie mogę się wypowiedzieć odnośnie tego modelu. Tym bardziej że w internecie tak naprawde rzetelnych recenzji i informacji odnośnie tego modelu jest bardzo mało. Być może pomoże to niektórym osobom w wyborze tego lub jednak innego modelu.

O to co zauważyłem:
1) Przede wszystkim w moim egzemplarzu występuję clouding. Nie muszę chyba dodawać że gdy wydaje się ok 6 tys zł za telewizor to może to denerwować. W internecie niestety bardzo rzadko ktoś piszę o cloudingu w tym modelu ale w rzeczywistości on jednak występuje. W moim egzemplarzu nie na całym panelu tylko w okolicach dwóch dolnych rogów telewizora. Ok 30cm w górę i do środka ekranu od każdego rogu.

2) W moim egzemplarzu występują jakieś trzaski z zasilacza (prawa strona telewizora) i takie dziwne dźwięki jakby przepięcia gdy telewizor jest wyłączony tzn pali się czerwona dioda. Sprawa jest o tyle denerwująca że mam telewizor w pokoju w którym śpie a w nocy jest to o tyle słyszalne że po prostu czasami ciężko zasnąć gdy telewizor tak piszczy. Nie miałem czegoś takiego nigdy w żadnym urządzeniu. Telewizor był już raz w serwisie ze względu na ten problem miesiąc po zakupie ale wrócił z powrotem z komentarzem że ten model tak może pracować i że to może być jego naturalna praca, a poza tym to jest tak nowy model że nigdy jeszcze niekt takiego problemu nie zgłaszał i wogóle serwis tego modelu wogóle jeszcze nigdy nie miał u siebie. Śmieszne to jest troche no ale co zrobić. Postaram się w wolnej chwili te trzaski nagrać na dyktafon i wysłać do SONY może oni coś będą w stanie powiedzieć.

3) Sprawa pilota. Moim zdaniem pilot to tragedia. Ja nie mam do niego cierpliwości. Przy telewizorze za 6 tys pilot powinien mieć podświetlanie. U dziewczyny w dużo tańszym LG pilot jest podświetlany. Podczas oglądania filmów przy wyłączonym świetle trafienie w odpowiedni przycisk na pilocie graniczy z cudem. Trzeba albo włączać światło albo przyświecać telefonem lub wpatrywać się w pilot nie wiadomo jak. Jeśli nie macie cierpliwości to o wprowadzaniu tekstu w wyszukiwarce Youtube lub gdziekolwiek indziej przy wyłączonym świetle raczej zapomnijcie.

4) Odtwarzanie filmów z pendrive'a. Telewizor odtwarza mi większość formatów plików filmowych bez żadnych zastrzeżeń. Oczywiście oprócz .mkv. Jednak przyczepie się znowu do wyświetlanych napisów. Nie da się mianowicie zmienić wielkości czcionki, ani w żadną stronę przesunąć napisów. Jest 5 rodzajów ustawień wyświetlania napisów do wyboru ale 4 z pięciu nie obsługują polskich znaków i napisy się wykrzaczają. W tym ustawieniu które ma polskie znaki napisy wyglądają tragicznie gdyż jest to bardzo mała czcionka i są bardzo smukłe i cienkie litery, poza tym podkład pod literami jest półprzezroczysty co powoduje że trzeba bardzo wytężać wzrok żeby czytać napisy co strasznie denerwuje.

5) Tak jak ktoś tu pisał Youtube jest ale ma sporo ograniczone możliwości w stosunku do PC. Przede wszystkim nie działa VEVO. Nie da się komentować filmów ani nie widać komentarzy. NIe widać podpisów pod filmami ani ich opisów.

Więcej nie będę pisał bo nie mam za bardzo czasu. Poza tym resztę rzeczy można już przeczytać w tym wątku. Gdyby ktoś miał jakieś pytania mogę coś posprawdzać.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

MarKo_wawa

New member
Kiki pomoz nam, wypowiedz sie co Ty sadzisz o tym modelu ?
Ja szczegolnie chcialbym wiedziec Twoja opinie o 37EX720, poniewaz chcialbym wymienic sobie Sharpa (37B20EE) w sypialni.
Pozdrawiam
 

2099

New member
JohnnyKnoxvi
Nie patrz na to, że jak dałeś 6000 to w TV już wszystko musi być idealne.
Wersje 37" można kupić za 2500, a jest to dokładnie ten sam telewizor różniący się tylko i wyłącznie wielkością (no i ceną).
Pozdrawiam.
 

Kijek1

Member
Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tutaj nowy ale przejdę od razu do rzeczy.

(...)
Pozdrawiam

1. W moim 40ex720 cloudingu nie ma.
2. U mnie trzasków nie ma. Jeśli występują u Ciebie proponuję walczyć z serwisem i nie odpuszczać.
3. hmmm... w moim przypadku podświetlenie zbędne. Mam "n" i wszystko obsługuje pilotem od dekodera. Który zresztą też nie ma podświetlenia, a jednak nie muszę zapalać światła aby go obsługiwać. Za to design pilota sony, to oczywiście rzecz gustu, mi się podoba, ale szału nie ma.
4. do filmów używam tvixa, więc się nie wypowiem.
5. chyba większość telewizorów ma uproszczone YT. Jak chcesz pełne YT, to masz w telewizorze przeglądarkę.
 
Do góry