Nowa seria EX720

Kijek1

Member
Nie dramatyzuj:) Jeśli po podłączeniu bezpośrednio do modemu śmiga, to wina leży po stronie routera. Ja mam kablówkę, modem podłączony do routera Neatgear wnr2000 i działa. Podłączenie zajęło mi 10 sek.
Może popieprzyłeś coś z ustawieniami? Spróbuj najpewniejszą metodą naprawczą: ustawienia fabryczne:) Najpierw przywróć ustawienia fabryczne w routerze, a jak nie pomoże w telewizorze.
 

DarthW

New member
Nie dramatyzuj:) Jeśli po podłączeniu bezpośrednio do modemu śmiga, to wina leży po stronie routera. Ja mam kablówkę, modem podłączony do routera Neatgear wnr2000 i działa. Podłączenie zajęło mi 10 sek.
Może popieprzyłeś coś z ustawieniami? Spróbuj najpewniejszą metodą naprawczą: ustawienia fabryczne:) Najpierw przywróć ustawienia fabryczne w routerze, a jak nie pomoże w telewizorze.

Kilkukrotnie resetowałem już router i TV. Nic nie pomaga. Mam też TV Samsung i po podłączeniu do tego samego kabla śmiga tak jak piszesz - po 10 sekundach. Stąd wnioskuję że jednak TV Sony się spieprzył. Może poszedł w nim jakiś moduł sieciowy?
 

Kijek1

Member
Co nie zmienia faktu, że bezpośrednio podłączony do modemu działa. Może spróbuj pożyczyć jakiś inny router. Jak dalej nie będzie działać, to masz 100% pewności że to telewizor.
 

DarthW

New member
Po wymianie kabli problem zniknął. Widocznie gdy podłączałem kabel do TV Samsunga żyły w kablu jakoś się odginały i chwilowo działało. Na nowych kablach od kilku godzin wszystko działa na moim Sony. Problem okazał się prozaiczny. Przepraszam kolegów za niepotrzebne zamieszanie :)
 

adam1977

New member
Może to być zewnętrzny dysk, ale i pendrive powinien wystarczyć. Uprzedzę jednak, że nie każdy dysk może działa, bądź może potrzebować dodatkowego zasilania. Wszystko wygląda tak, podłączamy dysk/pendrive to portu USB REC, i telewizor powinien go zarejestrować i sformatować na swój sposób, przez co, niestety, nie da się wykorzystać nagranych filmów np. na Komputerze (takie zabezpieczenie związane z legalnością).

PS.

Odradzam w tym momencie zakup dysków HDD, gdyż ich cena jest za wysoka tzn. 2-3 razy większa niż była parę miesięcy temu (związane jest to z sytuacją jaka miała miejsce w Tajlandii)

witam
teściowa ma 55ex720 od kilku miesięcy :) po przeczytaniu tego tematu
z racji zbliżającej się gwiazdki, żona chce jej kupić dysk do oglądania filmów, po przeczytaniu tego tematu mam pytania:
1. jaki dysk kupić ? chodzi mi o zasilanie, zewnętrzne czy wystarczy usb w TV?
2. rozumiem, że mam sformatować dysk pok TV na exfat, czy jak ten sformatowany dysk podepnę do kompa będę go widział ? tak żebym mógł nagrać film ??
3. w jakiem formacie nagrywać filmy ? (jak się da) ściągam filmy mkv. Znalazłem gdzieś opis ale trzeba każdy film prze konwertować (konwertowanie 6 gigowego filmu trwa 10 minut więc nie jest to bardzo uciążliwe)
pozdrawiam

PS sam mam w kuchni 32ex520 i sytuacja z dyskiem jest taka sama , więc nie powiem, że nie skorzystam z tego dysku :D
 

Mylagos

New member
Witam.
1.Z dyskami jest naprawdę różnie. Jeden będzie działał, drugi już może nie działać. Dobrym pomysłem jest zakup dysku z dodatkowym zasilaniem, bo USB ma ograniczoną możliwość dostarczania napięcia.
2..Dysk powinien działać na formacie exFAT. Komputery czytają dyski w tym formacie więc nie powinno tu być z tym problemu.
( Wyjątkową sytuacja jest gdy rejestrujemy dysk w TV, gdy chcemy nagrywać jakiś program czy film z telewizji - wtedy tylko TV odczyta dysk )
3.Z tego co wiem, te modele nie czytają .mkv, więc dobrym pomysłem jest konwersja do .mp4 / .avi. ( Nowe, nawet te najprostsze Blu-ray Sony czytają już .mkv, więc rozważyłbym na Twoim miejscu ewentualny zakup)
 

adam1977

New member
jeżeli chodzi o BLU to ja kupiłem sobie sony, ten najtańszy model "coś tam280" :) i u mnie działa wszystko :D
chodzi mi o złącze usb na tv teściowej 55ex720 tam tylko w grę wchodzi dysk :(
 

Mylagos

New member
Pamięci pendrive mają to do siebie, że naprawdę rzadko potrzebują więcej zasilania niż to jakie zapewnia jeden port USB (osobiście nie spotkałem się z penem, który by potrzebował dodatkowego zasilania). Tak więc podana przez Ciebie pamięć powinna współpracować z telewizorem.
 

dune2

New member
Bez reklam
Mam pytanie do posiadaczy teog modelu.Czy katy sa faktycznie tak slabe jak sie czyta ?
Bo widzialem ten tv i nie widze by odbiegal od pozostalych firm.
I najwazniejsze jak z input lagiem ?
Bo chce tv do gier pc i badam przede wszystkim te dwa aspekty.
 

adam1977

New member
ok sformatowałem swój stary dysk na exfat celem sprawdzenia i działa oki :)
mam tylko jedno pytanko:
czym konwertować na m2ts żeby widział ten TV ?
programem tsMuxeR_1.10.6 niestety nie wszystkie filmy się dobrze konwertują :(
niby prze konwertowany a pokazuje na TV, że nie obsługiwany :(
inne pliki znów idą bez problemu nie wiem czemu tak się dzieje
może ma ktoś inny szybki sposób ?
 

Mylagos

New member
Ja przy konwertowaniu plików używam programu Total Video Converter i wydaje mi się że on powinien sobie poradzić. Co do przyczyny nie działania niektórych plików, to moim zdaniem, wina leży po stronie ogromnej ilości kodeków, które są używane w plikach video.
 

Kijek1

Member
Mam pytanie do posiadaczy teog modelu.Czy katy sa faktycznie tak slabe jak sie czyta ?
Bo widzialem ten tv i nie widze by odbiegal od pozostalych firm.
I najwazniejsze jak z input lagiem ?
Bo chce tv do gier pc i badam przede wszystkim te dwa aspekty.

O input lagach w tym modelu jest parę postów wcześniej. Czytać!
 

tafiya

New member
witam
zakupilam sobie dysk do nagrywania z tv (ex720)
Telewizor sformatował dysk, widział go, ale nagrywac nie chciał (jakiś zły sygnał). Dysk więc wyrejestrowałam i podpięłam do komputera.
Problem polega na tym ,ze moj komputer dysku teraz nie widzi. Co czynić??
 

adam1977

New member
Ja przy konwertowaniu plików używam programu Total Video Converter i wydaje mi się że on powinien sobie poradzić. Co do przyczyny nie działania niektórych plików, to moim zdaniem, wina leży po stronie ogromnej ilości kodeków, które są używane w plikach video.


Mylagos na jaki format konwertujesz i ile to zajmuje bo ja od 3 dni się męczę i żaden format mu nie pasuje :(
napisz jak ustawiasz totala :) z góry dzięki
a swoją drogą to SONY powinno jakiś update zrobić do mkv i był by spokój
 

Mylagos

New member
Sam używam konwertera tylko aby oglądać video na telefonie, ale według tego co wiem na temat telewizorów Sony, najlepszym wyborem będzie z zakładki AVCHD & HD Video, któryś z tych formatów: "TS Stream" "Mp4 HD" "DivX HD Video". Metodą prób i błędów powinno Ci się udać znaleźć optymalny format.
Co do updatu związanego z .mkv to można powiedzieć że jest taki update, a dokładniej, najprostszy odtwarzacz Blu-Ray Sony :)
 
Do góry