Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Ale jak ten biokominek wywalisz, to bądzie fajna półeczka na sprzęt :p


Zapomniałbym i kolumny szerzej rozstaw :-D


No wiem, kolumny powinny być szerzej, jest na to miejsce ale mam takiego małego skrzata pełzacza w domu co lubi grzebać w kablach i boje się że z otworu bassreflexu zrobi sobie kryjówke na piłeczki lub inne zabawki. Dlatego z przyczyn BHP tyły kolumn są pod skosem dosunięte maksymalnie do ściany aby nie było dostępu :( :(

Jak jestem sam w domu i chcę słuchać muzy to odsuwam kolumny i ściągam przednie osłony z głośników.

Teraz pytanie zagadka co kupić za marantza 6009.
Wzmaka czy ampli dobre w stereo np. Onkyo. Najlepiej coś chodliwego abym mógł odsprzedać :p

Słuchanie 2.1 tv i Tidal. Więc potrzebny będzie bluetooth
 
Ostatnia edycja:
tak na szybko ;)

DSC_1787.jpg
 
Lolo, fazowo ;-) Ogólnie to bez zasłon, rolet, firanek itp? :)
Podoba mi się, z tym że jakoś tak surowo wyglądają te ściany.
Amp wygląda jak Pionek ;-)
Co do kolumn to faktycznie szerzej byłoby wskazane, ale znam ten ból ze SZKRZATEM w domu :p
Starszy Syn był jak anioł i nawet przez myśl mi nie przeszło, że ten młodszy będzie taki wszędobylski ;-)
Gratulacje. Fajnie to wszystko wygląda :eek:k:
 
Rolety sa w oknach tzn. rolety zewnetrzne w skrzynkach. Wszystkie sciany w domu sa biale, bo na jakis trzeba bylo pomalowac, a pomyslow narazie brak. Jedynie w zeszlym tygodniu pokoj skrzata przemalowalismy na kolorowy aby dla dziecka bylo jakos inaczej. Bo w depresje nam jeszcze popadnie :)

w planach mamy na calej scianie namalowac cos ala drzewo lub jakas inna grafike przelamac pomieszczenie zielenia lub fioletem. Bo masz racje sciany wygladaja na bardzo surowe. W sumie to dwie sciany ta gdzie jest tv bo w szczycie ma 6m wysokosci i ta po lewej bo pusta duza prostokatna sciana. Chociaz jak sie patrzy na calosc to tez jest inaczej bo salon jadalnia i kuchnia otwarte maja 80m a na srodku jeszcze sa potezne schody. Wiec te dwie sciany maleja.

Oryginalnie wg. projektu to na tej scianie gdzie jest kanapa powinien byc tv i w sumie fajnie by to wygladalo, no ale wtedy siedzialbym tylem do tarasu, a to co jest narazie najpiekniejsze w domu to widok przez taras (okna 3,6x2,2m) na panorame mojej wioski i zachod slonca. Mam cala wies na oku xD


ps. Teraz jak juz kupilem tv, to caly czas spokoju mi nie daje jak wygladaloby gdybym kupil tv z ambilightem, duze biala sciana to chyba idealny podklad dla ambilightu?
 
Ostatnia edycja:
Nie, zdjecie jest zrobione z prawej strony.

Ogolnie wygodnie siedzi sie z lewej strony a wtedy wszystkie kolumny sa widocznie, nic nie stoi na przeszkodzie. Aczkolwiek jak slucham muzy i jestem sa w domu to robie szybkie przemeblowanko. Bo tak jak na foto to nawet ich wysterowac mikrofonem sie nie dalo.
 
No ja już 3 lata się buduje i narazie dorobiłem się jednego żyrandola :)

Jak już hejt idzie, to macie foto z innej perspektywy.
TV jest wysoko aby był nad fotelami,






image hosting 5mb


Aha i żeby nie było, to są zdjecia kolorowe

Lolo również lubię nowoczesny wygląd salonu ale to niestety jest pierwszym wrogiem poprawnej akustyki w trakcie odsłuchu stereo czy też dźwięku wielokanałowego… ;-(
To co mi się podoba to wypoczynek i biokominek, ponadto stolik kawowy oglądałem dokładnie ten sam model ale byłby za duży jaka dla mnie dlatego zrezygnowałem z niego. Miałem już go kupować, ponieważ jak zauważyłeś u mnie jest bardzo dużo pilotów, a pod blatem ww. stolika jest mnóstwo miejsca więc bez problemu można tam by było je upchnąć..;-)
Odnośnie ustawienia kolumn to już u Ciebie nie jest tak różowo, jak za pewno wiesz najlepiej słucha się stereo zachowują praktycznie odległości po trójkącie równobocznym z zachowaniem pewnej odległości kolumn z tylnym bass refleksem od ściany przy której stoją. Kolumny, które posiadasz powinny być min. 50-70cm odsunięte od tylnej ściany i skierowane tak aby linie wychodzące ze środka kolumny przecinały się nie na naszej głowie a za nią. W tedy jest zachowana przepiękna scena oraz przestrzeń. Dodatkowo fotele, które stoją przed kolumnami za pewne usuwasz w trakcie odsłuchu ponieważ stanowią pierwszą zaporę w odebranie poprawnego dźwięku wydobywającego się z kolumn.
Ja na twoim miejsce w trakcie odsłuchu zrobiłbym kilka rzeczy tj:
- fotele są przesunięte lub wyniesione tak aby nie stały pomiędzy mną a kolumnami,
- kolumny są odsunięte od ściany oraz rozsunięte na boki tak aby od ściany bocznej było nie mniej niż 0,5m
- kolumny są skierowane za głowę osoby siedzącej w punkcie odsłuchu,
- kanapa na której siedzisz jest przysunięta do przodu tak aby miej więcej z rozstawieniem kolumn tworzyć trójkąt równoboczny,
- przy ww. ustawieniu w miejscu pierwszych odbić na podłodze przypilnować aby był ten biały dywanik,
- ponadto duża płaska powierzchnia jaką jest ten stolik kawowy również nie jest dobrym przyjacielem w uzyskaniu poprawnego odbioru stereo, w trakcie odsłuchu połóż na niej cokolwiek: gazetę, ksiązki ciasteczka, piloty itd. Tak aby nie było płaskiej powierzchni…;-)
Spróbuj powyższych wskazówek a nóż może Ci się spodoba dźwięk który usłyszysz oraz napiszesz wrażenia od tego co masz teraz a ww. wskazówkami. Może okazać się że nie usłyszysz różnicy ale jak żona pójdzie z dzieciakami na spacer bo jest ładna pogoda to spróbuj coś podziałać…. Jestem ciekaw twoich spostrzeżeń…;-)
 
Witam. Oto moj zestaw ktory w koncu udalo mi sie zlozyc do konca. Po paru miesiacach poszukiwan zdecydowalem sie na taki zestaw: Onkyo TX-NR646 + Melodika BL310 + rel t5i (pokoj 13m2). Na poczatku subwoofer stal miedzy prawa kolumna a telewizorem ale postanowilem pzestawic go w lewy rog pokoju i wydaje mi sie ze gra lepiej. Mam jeszcze lekki nielad z kablami ale niedlugo cos bede musial wymyslec. Male pytanko na koniec co najlepiej ustawic w amplitunerze w ustawieniach Audio Adjust main, sub czy main/sub?
 

Attachments

  • 2.jpg
    2.jpg
    50,8 KB · Wyś: 105
Już na audio show ostatnio JBL zrobił show... weszliśmy do salki, miły Pan zaczyne wprowadzać słuchaczy w nastrój do odsluchu kolumn JBLa, opowiada jakie będą puszczany kawałki oraz miej więcej jaki czarujący dźwięk ma być na danym kawałku.... naciska Play i........ lipa, dźwięk popłynał ale tak beznadziejny że z kilka osób wyszło z salki. Ja dodtrwalem do końca bo liczyłem że się coś zmie ni ale nadal było tak jak na początku czyli bez wyrazu, sucho i bez życia. Nic by w tym dziwnego niebyło jak by te kolumny nie kosztowały kilkaset tys.zł. To chyba były jakieś flagowe kolumny... ;-) Już JBL es 80 z denonem x2200 zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie wiec myślałem ze tu będzie jakiś kosmos a tu zonk. ..
 
Ostatnia edycja:

Co to za utwór?

Moj znajomy ma bx6.
Kupil je od osoby, ktora miala wlasnie polaczone z X-i60 - mowil ze gralo swietnie.
Jednak zaznaczyl ze wielkosc pomieszczenia musi byc adekwatna do glosnikow (akustyka podstawa)
Porownywał juz troche glosnikow i wzmaków i powiedzial ciekawa rzecz , ze mimo fali krytyki na Advance Acoustic mowiący o szumach itp , to powiedzial , ze np porównując do Harmana 980 to jest niewiele. Harman dla niego w tym wypadku byl zdecydowanie gorszy.

pzdr
 
Umówmy się że HK 980 to żaden wypas, jak Denon 720 zwykły klocek za 1000zl, nic specjalnego, ciekawszy już jest CA 640 a o 650 nie wspomnę.
 
Nowa zabawka od kolegi rabit, dzieki.

Glosnosc glosnikow dobra, do polowy pokretla glosnosc wzrasta powyzej juz nie czuje glosniejszej muzyki.

I troche podbija bas.


 
Ostatnia edycja:
Do góry