Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Jutro napisze jak podlacze przez przejsciowke.

Tak ogolnie to ten wzmak ma podbity dol, basy sa mocniejsze niz na ampli i niekoniecznie jest to plusem zalezy kto co lubi.

Tak jak pisalem wczesniej dziwie sie ze wzmak na 50% i system dalej nie ogarnia. Nie wiem czy to wzmak nie ogarnia dalej czy kolumny. Dzwiek nie znieksztalca sie tylko nie jest glosniej.

Napewno duzo lepiej niz moj panasonic.

Co do ampli marantza to napewno marantz jest tez na wysokim poziomie. Roznica taka ze wzmaka wlaczasz i jest super, natomiast ampli musialem ustawiac, wylaczac opcje bawic sie aby mi sie podobalo.


Ponawiam pytanko, jak podlaczyc tel do wzmaka? Musialbym miec daca z bluetooth? Dragie takie dobrodziejstwo jest?

Zastanawiam sie nad tunerem denka 1500 do kompletu.
Cd sa bardzo drogie denka nie wiem dlaczego.
 
Wzmacniacze pełną moc uzyskują przy połowie skali.
Wydaje mi się że ten wzmacniacz lepiej sobie radzi z basem niż ampli i dlatego tak jest, trzyma go w ryzach
Kurde, sam bym przetestował tego Pma.
 
Wzmacniacze pełną moc uzyskują przy połowie skali.
Wydaje mi się że ten wzmacniacz lepiej sobie radzi z basem niż ampli i dlatego tak jest, trzyma go w ryzach
Kurde, sam bym przetestował tego Pma.

Uuuu przy polowie pelna moc.
No to wniosek jeden, Bipo mial racje i do kolumn Heco1000 Denek 1500 jest za slaby, Trzeba czegos mocniejszego, aczkolwiek jest glosno, nie powiem ze nie.

Chcesz przetestowac, to dawaj, bierz flaszke i wpadaj potestujem oba wzmacniacze :)
 
Lolo po pierwsze gratulacje bo ten denon to już w miarę fajna maszyna... ;-)
Po drugie masz coś bardzo namieszaNe w ustawieniach źródła dźwięku bo u mnie na godz.9.00 jest mega głośno a na 10tej to mi chalupka trzęsie. A ty mi piszesz ze sluchasz na 50% jego mocy przecież nie dałbym rady nawet wysiedziec w salonie...
Podłącz najprostszego cd do tego wzmacniacza i puść jakakolwiek płytkę audio. W tedy zobaczysz a raczej usłyszysz co ten wzmak potrafi. Nawet kup jakikolwiek cd za 50zl na allegro a zobaczysz o czym mówię. Ja miałem kiedyś do niego podpiętego CD technicsa które było może warte z 40zl a sprzedałem za 20 i tez fajnie grało... ;-)
Chcesz podłączyć telefon pod wzmacniacz to można na kilka sposobów;
1. Kabelek 2x chinch -mini jack koszt kolo 25zl mam i używam.
2. Adapter blootow - 2x chinch. Koszt kolo 100zl
 
Lolo za daleko mam do Ciebie :)
A basu masz dużo bo mas duże kolumny to się nie dziwuj.

Bipo, jak myślisz, czy AVR 4520 lepiej napędzie Heco niż Pma 720?
Zastanawiam się czy nie zrezygnować zupełnie z kina i nie kupić cd i wzmacniacza z półki wyżej
Lub czy nie zastąpić wzmacniacza i ampli, amplitunerem AVR 4520.
 
Ostatnia edycja:
Kapustka mz nie masz racji z tym iz potenciometr na poł mocy i i wiecej nie slychac roznicy w głośności Proponuje koledze zasilic inne kolumny np mniejsze bo moze sie okazac ze wzmachol nie wyrabia pradowo,lub masz.uszkodzony potenciometr pozatym zmien źródło dźwięku


Wysłane z mojego ASUS_T00G przy użyciu Tapatalka
 
A co podłączyć aby mieć todala lub spofity. Proponuje raspberry z dodatkowym daciem np hifi berry pro plus. Do tego zasilacz liniowy i za ok 500 zł masz super sprzęt z dobrym źródłem.

Wysłane z mojego ASUS_T00G przy użyciu Tapatalka
 
Lolo po pierwsze gratulacje bo ten denon to już w miarę fajna maszyna... ;-)
Po drugie masz coś bardzo namieszaNe w ustawieniach źródła dźwięku bo u mnie na godz.9.00 jest mega głośno a na 10tej to mi chalupka trzęsie. A ty mi piszesz ze sluchasz na 50% jego mocy przecież nie dałbym rady nawet wysiedziec w salonie...
Podłącz najprostszego cd do tego wzmacniacza i puść jakakolwiek płytkę audio. W tedy zobaczysz a raczej usłyszysz co ten wzmak potrafi. Nawet kup jakikolwiek cd za 50zl na allegro a zobaczysz o czym mówię. Ja miałem kiedyś do niego podpiętego CD technicsa które było może warte z 40zl a sprzedałem za 20 i tez fajnie grało... ;-)
Chcesz podłączyć telefon pod wzmacniacz to można na kilka sposobów;
1. Kabelek 2x chinch -mini jack koszt kolo 25zl mam i używam.
2. Adapter blootow - 2x chinch. Koszt kolo 100zl

W miare dobra maszyna xD
To zes kurna pocieszyl.

Cd zadnego nie mam, zreszta nie mam w domu ani jednej plyty cd z piosenkami xD
Jutro jeszcze potestuje bo dzisiaj juz mam cisze nocna. :) Skrzat spi xD
Moze mialem cos nie tak ustawione w tv, ale spokojnie idzie wystac przy glosnosci 50% i nie ma efektu gesiej skorki ani w zoladku sie nic nie przewraca ;) A w sprzecie za tyl $ mialem nadziejie ze chodziaz obiad sie odezwie.


Tel teraz podlaczam przez kabel mini jack - 2 chinche.
Musze luknac za tym adapterem bluetooth, bynajmniej bede mogl lezec na kanapie i przelaczac muze.
 
Mam rację, dalej to słychać zniekształcenia jak wzmacniacz nie wyrabia i tyle
No może do 13 można jeszcze dojechać.

Ja już go widziałem na allegro :)
 
Nie pytałem, tak rozkminiam narazie
Ile Ci krzyknął ?
Mi chodzi o ten srebrny.

Paweł np. 720- A 30 i jakiś Marantz, wszystko bez loud.
 
Ostatnia edycja:
Paweł np. 720- A 30 i jakiś Marantz, wszystko bez loud.

Nie ma co się czarować. Te wzmacniacze nie są do głośnych osłuchów. Mają słabe zasilanie i szybko potem pojawiają się przestery i siada dynamika. Ale nie można generalizować, że wzmacniacze tak mają :) Tak jak byś napisał, że samochody powyżej prędkości 130 km/h prawie już nie przyśpieszają. A opinia byłaby po przejażdżce Matizem i Fiatem Punto :)

Kapusta masz duże kolumny. Czas pomyśleć o wydajniejszym piecyku :) Nawet przesiadka na PMA 15xx sporo wniesie.
 
Lolo za daleko mam do Ciebie :)
A basu masz dużo bo mas duże kolumny to się nie dziwuj.

Bipo, jak myślisz, czy AVR 4520 lepiej napędzie Heco niż Pma 720?
Zastanawiam się czy nie zrezygnować zupełnie z kina i nie kupić cd i wzmacniacza z półki wyżej
Lub czy nie zastąpić wzmacniacza i ampli, amplitunerem AVR 4520.

Lolo podstawowy problem u Ciebie to źródło dźwięku jakim jest u Ciebie aktualnie TV...:cry: Dla tej klasy sprzętu to wypada juz podłączyć dobrej klasy CD, odtwarzacz strumieniowy itd. A nie pchać się w pół środki. Zainwestuj teraz w dobrej klasy żródło a odkryjesz swój sprzęt na nowo zarówno kolumny jak i wzmacniacz... ;-)

Kapusta jeśli stereo to tylko wzmacniacz i cd (czy też inne źródło dźwięku ) i tego się trzymaj. Mam praktycznie flagowy model amplitunera i stero słucham na wzmaku. Za dużo tam wszystkich elektronicznych ulepszaczy które tylko mieszają w odbiorze naturalnego dźwięku a nie poprawiają. W kinie jest ekstra ale do stereo wole tradycyjny wzmacniacz.
U ciebie jak bym miał zmieniac to tego 720 na wyższy model juz z możliwością pracy jako końcuwka mocy. 720 a 1520 to dwie różne bajki. Jak pomiędzy 520 a 720 różnica jest minimalna tak pomiędzy 720 a 1520 jest bardzo duża. Ale najlepiej posłuchać bo ja może to słyszę a drugi stwierdzi że aż takiej różnicy to nie ma.... ;-)
 
...A ty mi piszesz ze sluchasz na 50% jego mocy przecież nie dałbym rady nawet wysiedziec w salonie...

a potem ludzie gadają że sprzęt kiepski, że głośniki mają za mocny bas, że czegoś nie grają, nie słychać gitary a w tych droższych słychać... i takie to życie a potencjometr na 50 % mocy... u mnie tak samo godzina 9 jest głośno, godz 10 jest za głośno
 
a potem ludzie gadają że sprzęt kiepski, że głośniki mają za mocny bas, że czegoś nie grają, nie słychać gitary a w tych droższych słychać... i takie to życie a potencjometr na 50 % mocy... u mnie tak samo godzina 9 jest głośno, godz 10 jest za głośno

To zależy od słuchacza. Jeden powie, że za głośno, drugi może komfortowo tak słuchać cały dzień :)
 
Do góry