Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Panowie, pamiętajmy również o innym ważnym parametrze, czyli nietylko odległości nad uchem, ale odległości od ucha. Tak jak na rysunku, wiadomo, że jeśli ktoś ma głośnik przy uchu, to nie powiesi go 90 cm nad głową :) Wieszanie pod sufitem wtedy nie ma sensu, będziemy "pod sceną". Oczywiście głośnik należy nakierować pod odpowiednim kątem na ucho, ale pokażcie mi uchwyty, które dają kąt np. 45 stopni? Najwyżej kilkanaście, a to determinuje zazwyczaj niższe niż zalecane położenie.

Zgadzam się , zgadzam :) Jak najbardziej istotne jest to jak zauważył Krzysztof, aby nie być "pod sceną", ale myślę że w takim przypadku porządna kalibracja głośników powinna załatwić sprawę, ale wtedy faktycznie nie możemy siedzieć pod głośnikiem.
 
Witam,
chciałem się pochwalić swoim zestawem, w skrócie to wygląda tak:
TV Samsung 55H6400
Blu-ray Philips 9600
Amplituner Onkyo TX-SR605
Zestaw kolumn 7.1:
-front para Jamo 628
-centralny Jamo S 62 CEN
-surrandy Jamo S 622 x4
-subwoofer Jamo SUB 660
Do muzyki dodatkowo:
-Technics Stereo SU-V470 PXS cap
-Odtwarzacz CD Technics SL-PE670A
-korektor graficzny DIORA
-przełącznik sygnału DIY






Objaśnienie zdjęć:
Na froncie widać kilka segmentów, a są to od góry: Amplituner, wzmacniacz stereo Technics do muzyki, przełącznik sygnału (mam dwa wzmacniacze pod jedną parę frontów) własnej roboty z dołożonymi wskaźnikami wysterowania ze starego magnetofonu Panasonica, układ wyregulowany na ucho, dalej odtwarzacz CD technicsa, na samym dole korektor graficzny Diora ( w przyszłości będę wymieniał na Radmora. Z boku stoi blu-ray, reszta wiadomo.

Na następnym zdjęciu widać prawą stronę odsłuchową, tj. prawy SUR i SURB(na parapecie) oraz subwoofer, lewa strona jest analogicznie ale już nie robiłem zdjęcia. Lewy Sur jest naprzeciwko prawego a lewy surb na drugim końcu parapetu.

Trzecie zdjęcie to cały segment z bliska.

A na ostatnim sam przełącznik sygnału :)

Pozdrawiam
 
Danio986 wstaw większe fotki, bo prawie nic nie widać...;-(
Gratuluję sprzętu Technicsa, sentyment do tego sprzętu będę miał zawsze. Ponieważ wszystko od niego się u mnie zaczynało tj.zabawa w AV..;-)

Użyj tej stronki do wstawiania zdjęć:
http://postimage.org

Wybierasz fotkę-rozdzielczość np.1024/768,zaznaczasz bez ograniczeń i dalej,
następnie kopiujesz i wklejasz link z ramki gdzie jest napis: hotlink dla forum (1) do swojego tematu i gotowe.
 
Ostatnia edycja:
Witam,
-front para Jamo 628



Pozdrawiam

Mam Jamo, co prawda 606, ale podejrzewam że i w tym przypadku takie wciskanie w kąt dla tych kolumn nie wróży nic dobrego. Sporo czasu zajęło mi ogarnięcie się z ich ustawieniem. W Twoim przypadku ograniczenia lokalowe nie pozwalają na przestrzeń z boku, ale chociaż wysuń je trochę do przodu.
 
Bardzo przepraszam za tamte zdjęcia, po wrzuceniu na początku były duże ;/
Wstawie jeszcze raz opis żeby wszystko było w jednym miejscu.

TV Samsung 55H6400
Blu-ray Philips 9600
Amplituner Onkyo TX-SR605
Zestaw kolumn 7.1:
-front para Jamo 628
-centralny Jamo S 62 CEN
-surrandy Jamo S 622 x4
-subwoofer Jamo SUB 660
Do muzyki dodatkowo:
-Technics Stereo SU-V470 PXS cap
-Odtwarzacz CD Technics SL-PE670A
-korektor graficzny DIORA
-przełącznik sygnału DIY


photo upload sites

free picture upload

upload image online

image hoster

Objaśnienie zdjęć:
Na froncie widać kilka segmentów, a są to od góry: Amplituner, wzmacniacz stereo Technics do muzyki, przełącznik sygnału (mam dwa wzmacniacze pod jedną parę frontów) własnej roboty z dołożonymi wskaźnikami wysterowania ze starego magnetofonu Panasonica, układ wyregulowany na ucho, dalej odtwarzacz CD technicsa, na samym dole korektor graficzny Diora ( w przyszłości będę wymieniał na Radmora. Z boku stoi blu-ray, reszta wiadomo.

Na następnym zdjęciu widać prawą stronę odsłuchową, tj. prawy SUR i SURB(na parapecie) oraz subwoofer, lewa strona jest analogicznie ale już nie robiłem zdjęcia. Lewy Sur jest naprzeciwko prawego a lewy surb na drugim końcu parapetu.

Trzecie zdjęcie to cały segment z bliska.

A na ostatnim sam przełącznik sygnału. Lewy i prawy kanał przełączany osobno, a na środku załączanie podświetlenia wskaźników.

Pozdrawiam
 
danio986
Nie "duszą się" te Jamo tak upchane? One mają duży głośnik z boku i raczej nie powinno się ich nigdzie wciskać ;-)
Napisz jak jest z dźwiękiem u Ciebie?
Fajny zestaw. Styl raczej antyczny a na półce TV na kosmicznej, srebrnej stopce :p :D
Aniołek chyba często ma pobudkę siedząc na tym subie :D
 
Fajne klocki i ogólnie cały sprzęcior, tylko moim skromnym zdaniem strasznie to wszystko "poukładane" i pościskane !!! Przydałby się jakiś porządny stolik rtv żeby jakoś to wszystko wyglądało, bo teraz to wygląda jakby "im więcej tym lepiej" a wcale tak chyba nie jest... W każdym razie "jest potencjał" :) Pozdrawiam !!!
 
Miałem ten sam Cd, kiedyś to prawie hi-end ile ja za to kasy dałem...

Dziś w tej cene co są technicsy i jakością wykonania i grania przy dobrym wzmacniaczu to niejeden dzisiejszy cd wysiada przy tym ;)

Osobiście to co dał kolega to jeden wielki nieład zawalony meblami i każdy klocek innej marki ;) no ale co kto lubi :p
 
Zakupiłem parę dni temu tego Technicsa (SU-V470, bez oznaczeń PXS cap) do starych kolumn radzieckiej produkcji Radiotehnika S-100F. Zapłaciłem 300 zł i powiem szczerze, że sprawuje się idealnie. Jak na te lata potencjometry/przełączniki nie trzeszczą. Zastanawia mnie tylko ten tryb Power Amp Direct, bo mimo aktywowania gałka głośności dalej działa :)
 
danio986
Nie "duszą się" te Jamo tak upchane? One mają duży głośnik z boku i raczej nie powinno się ich nigdzie wciskać ;-)
Napisz jak jest z dźwiękiem u Ciebie?
Fajny zestaw. Styl raczej antyczny a na półce TV na kosmicznej, srebrnej stopce :p :D
Aniołek chyba często ma pobudkę siedząc na tym subie :D


Nawet jeśli się trochę duszą to nie mam innego wyjścia, taki układ mebli w pokoju i musiałem się temu podporządkować zwłaszcza że to wszystko mam w pokoju u rodziców bo mój za mały. Mam je odstawione od ściany na jakieś 15cm. Tv akurat jest moim najnowszym nabytkiem ;P I tu akurat nie mogłem się cofać, antyczne TV nie mają 3D itp :p
Co do aniołka to jest ściągany kiedy oglądam film bo inaczej delikatnie tańczy i może wylądować na podłodze :)

Co do reszty postów, bardzo dziękuje za przychylne opinie, widzę nawet że jest ich większość :) a co do pościskania wszystkiego no to tak jak już mówiłem, nie mogę z tym nic zrobić, pokój rodziców, takie umeblowanie i tyle. Na dzień dzisiejszy mama i tak żałuje że się zgodziła na tyle sprzętu żeby tam włożyć :p
 
Fajnie, że wkleiles taki zestawik. Niewątpliwie masz pasje, a to jest najcenniejsze.
Kiedyś przyjdzie zapewne czas i sobie to wszystko przeniesiesz na swoje, a tymczasem pozdrów Mame, bo niewątpliwie należy się uznanie za wyrozumiałość ;)
 
Do góry