Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Mam tylko pytanie czy rzeczywiscie roznica dzwieku pomiedzy CD a Blurayem Denona jest na tyle duza by inwestowac w oddzielne klocki?

Nie tylko duża wręcz kolosalna, wszystko zależy jaki blu ray się posiada ale u mnie pomiędzy tym blu ray panasonica a moim byłym cd denona dcd 500ae była znacząca, do obecnego cd nawet nie ma co porównywać...:D. Nawet podstawowy cd rozkłada podstawowe blu raye pod względem lepszej jakości dźwięku. Miałem dvd denona 3930 który kosztował ok 6tyś. i miał podobno grać jak cd za 2-3tyś, g...o prawda, grał podobnie jak mój blur ray czyli dźwięk był zamulony, brakowało przejrzystości przekazu a o doszukiwaniu się szczegółowości w danym utworze można było tylko pomarzyć...;-)
Ponadto był taki blu ray denona 3800bd, który kosztował koło 6-8tyś, on dopiero zaznaczam podobno (nie słuchałem) potrafił zagrać powiedzmy jak w cd za 2-3tyś... ale w stosunku do dzisiejszych BR pod względem szybkości to żółw...


Do Whiplash:
Bardzo ładnie, schludnie i porządek tak jak trzeba....;-)
Ja bym wysunął kolumny delikatnie przed szafkę (nawet parę centymetrów tak aby przód głośnika był przed frontem szafki) ponieważ dźwięk bije Ci w bok szafki, ponadto masz jeszcze trochę wolnego miejsca rozsuń te kolumny bardziej na boki a powinno zrobić się jeszcze lepiej (prawą kolumnę zamień z lampą miejscami, natomiast lewą przesuń na miejsce kwiatka a kwiatka na chwilkę usuń lub gdzieś go przestaw-wiem narażasz się drugiej połówce..;-) ).... popróbuj może okazać się że poprawi się stereofonia oraz dokładniejsze rozdzielenie dźwięku na kolumny. Bo jak masz blisko kolumny obok siebie to aż tak tego nie słychać, dopiero jak kolumny się rozstawi na odpowiednią szerokość można to wyłapać. Wiem bo sam tak miałem jak ty ustawione swoje kolumny przez ładnych parę lat, ale ja nie miałem w tedy już miejsca (uroki kawalerki) aby je rozstawić szerzej na boki a Ty widzę że masz, naprawdę warto...;-)
 
Ostatnia edycja:
Do Whiplash:
Bardzo ładnie, schludnie i porządek tak jak trzeba....;-)
Ja bym wysunął kolumny delikatnie przed szafkę (nawet parę centymetrów tak aby przód głośnika był przed frontem szafki) ponieważ dźwięk bije Ci w bok szafki, ponadto masz jeszcze trochę wolnego miejsca rozsuń te kolumny bardziej na boki a powinno zrobić się jeszcze lepiej (prawą kolumnę zamień z lampą miejscami, natomiast lewą przesuń na miejsce kwiatka a kwiatka na chwilkę usuń lub gdzieś go przestaw-wiem narażasz się drugiej połówce..;-) ).... popróbuj może okazać się że poprawi się stereofonia oraz dokładniejsze rozdzielenie dźwięku na kolumny. Bo jak masz blisko kolumny obok siebie to aż tak tego nie słychać, dopiero jak kolumny się rozstawi na odpowiednią szerokość można to wyłapać. Wiem bo sam tak miałem jak ty ustawione swoje kolumny przez ładnych parę lat, ale ja nie miałem w tedy już miejsca (uroki kawalerki) aby je rozstawić szerzej na boki a Ty widzę że masz, naprawdę warto...;-)
Dokładnie tak, ale zestaw ładnie się prezentuje, to zawsze taki bezpieczny klasyk - gra dobrze i wygląda dobrze :)
 
Nie tylko duża wręcz kolosalna, wszystko zależy jaki blu ray się posiada ale u mnie pomiędzy tym blu ray panasonica a moim byłym cd denona dcd 500ae była znacząca, do obecnego cd nawet nie ma co porównywać...:D. Nawet podstawowy cd rozkłada podstawowe blu raye pod względem lepszej jakości dźwięku. Miałem dvd denona 3930 który kosztował ok 6tyś. i miał podobno grać jak cd za 2-3tyś, g...o prawda, grał podobnie jak mój blur ray czyli dźwięk był zamulony, brakowało przejrzystości przekazu a o doszukiwaniu się szczegółowości w danym utworze można było tylko pomarzyć...;-)



Zadalem nieco podchwytliwe pytanie poniewaz moim zdaniem, ale i paru osob na forum roznica pomiedzy tymi modelami Denona nie jest az tak wielka. Oczywiscie w zaleznosci od wzmaka i glosnikow ta roznica moze byc mniej lub bardziej zauwazalna jednak w tym przypadku mamy do czynienia z wzmakiem ktoremu blizej do urzadzen budzetowych niz Hi End (bez urazy, bo sam uwazm ten wzmak za bardzo sensowny). Tak wiec powod zakupu dedykowanego CD moze tu byc lekko kontrowersyjny. Pomijam fakt wiekszego komfortu z uzytkowania CD.
 
Whiplash
Dzięki za fotkę. Fajnie wszystko wygląda.
Rady Bipo bardzo dobre. Warto spróbować, bo są faktycznie z tyłu.
Gratuluję zakupu! :cool:
 
Hm, piszecie że Zensory są ładne, widziałem je na żywo tak samo jak i Jbl Studio 2xx i szału nie robią jak dla mnie, ze względu na wygląd od razu są skreślone.
 
No widzisz a mnie np. wizualnie kompletnie nie podobają się Ikony czy Concepty ;-)
Natomiast Zensory akceptuję. Każdy ma swój gust ;-) No i dobrze!
 
Bardzo dobrze napisane że Dali zagrało :) Fajnie by wyglądał kolor srebrny elektroniki w tej ciemnej szafce :) ale rozumiem że Kolega nie lubi takiego koloru.. ale zestaw fajniutki..
 
Widzę, żę posypało sie kilka postów więc sproboje na nie odp.

Co do koloru to poprostu lubie czarne komponenty. Srebro nie podoba mi sie za cholere. Gust jak tylek kazdy ma swoj, dla mnie zensory sa mega eleganckie i to mi sie podoba.
Co do rozstawienia to na chwile obecna liczac od srodka kolumny mam chyba ok 170cm. Nie mam za bardzo gdzie wyj... tego kwiotka a znowu sama kolumna w tej wnece troche ginie i jest sporo luzu z kazdej strony. Moim zdaniem nie wyglada to najlepiej. Szafka jest mojego projektu :D, przesadzilem z głębokościa. Kolumny wysuniete przed szafke wygladaja znowu paskudnie. Caly czas cos kombinuje w ustawieniu aby bylo i ladnie i wmiare poprawnie akustycznie ale wiecie jak to jest. Za lampa jest stol z krzeslami wiec w prawo już nic nie moge odjechac bo dochodzac do stolu bedzie sie zawadzac o lampe. Jest na styk a i tak czasem sie lampa lubi zachwiac.

KWestia CD vs BD. No wg mnie duzej roznicy nie ma tu sie z toba Bipo pierwszy raz nie zgodze. CD gra bardziej muzycznie miekko i szczegolowo a blu ray raczej efekciarsko, wiecej basu i gory ale szczegolowosc slabsza.
Ja mialem juz CD a blu ray dokupilem do kompletu z tego powodu ze potrzebowalem wyjsc analogowych do wzmacniacza a postawowe BD takowych nie maja.

Co do brzmienia to Zensory pokazuja swoje piekne wysokie tony ustawiajac jednak pod lekkim katem. Ale wtedy znowu bas robi sie jakiś taki bardziej plytki. Bije sie z myslami jak je ustawic docelowo. Te gumeczki pod spodem sa kiepskie bo dosc mocno "kleja" sie do paneli i czesto ruszajac kolumny napewno one sie odkleja.
 
Ostatnia edycja:
Ok, u mnie mam klocki różnych producentów i każdy gra na swój sposób może dlatego aż tak się u mnie różnią barwą dźwięku w stereo. .. Natomiast u Ciebie jest wszystko jednego producenta. .. i tu może tkwić sedno sprawy :) Odnośnie ustawienia, to producent zaleca postawić je prostopadle do ściany. U mnie jak miałem te zensory sprawdziło się delikatnie skręcenie ich do środka, bo tak jak zauważyłeś zaczynała uciekać mi góra a to w tych kolumnach mi się bardzo podobało. Odnośnie basu to nie stwierdziłem znaczącej różnicy czy stały na wprost czy lekko do kręcone do środka. .. kwestia akustyki pokoju.
 
Ostatnia edycja:
CD na razie słucham z PS3 , ale cały czas chodzi mi po głowie zakup odtwarzacza CD Yamahy

... i właśnie czy będzie słyszalna różnica ...
 
Ostatnia edycja:
CD na razie słucham z PS3 , ale cały czas chodzi mi po głowie zakup odtwarzacza CD Yamahy

... i właśnie czy będzie słyszalna różnica ...

Wszystko zależy jak podchodzisz do słuchania muzyki, czy włączasz płytę CD a przy okazji robisz przy okazji różne rzeczy tj. Sprzatasz, chodzisz z pokoju do innych pomieszczeń itd. Czy zasiadasz przed kolumnami ustawionym co do cm w stosunku do miejsca odsłuchu, wsłuchujesz się w każdy detal utworu i zależy Ci na każdym detalu składowej barwy dźwięku, szukasz najlepiej nagranych i wydanych płyt pod względem jakości dźwięku np. CD japan, Stokfisch, rxrd, shm cd, k2hd, sacd, zaczynasz słuchać kabli głośnikowych, interconectow, sieciowych itd.
Jeśli wybierasz bardziej to pierwsze to różnicy nie będzie dużej, jeśli to drugie różnica będzie znacząca. ..;-). Ponadto zależy czy chcesz zakupić model podstawowy np taki 1 tys. Czy jakiś wyższy model powiedzmy z przedziału 4 tys wzwyż. ..
 
celuję coś do 300zł z używek , jak słucham muzyki to siedzę w tym miejscu gdzie stawiam mikrofon z Ypao , pifko , kawka i wtedy odsłuch
w tym pierwszym przypadku to słucham z pena FLAC/MP3 i wtedy nie ma znaczenia ,
jesli chodzi o PS3 i odtwrzacz BR jest naprawdę nieźle ,ale jeśli chodzi o CD to wieje dramatem , mam wrażenie , że MP3 z pen-a gra lepiej
 
Panowie dzis wstalem rano i zaczalem zabawe z ustawianiem kolumn. I tak jesli je rozstawilem szeroko bez kawiatka i lampy to moim zdaniem za wiele sie nie zmienia ale zaczynal dudnic bas, chyba lewa kolumna byla juz za bardzo w rogu. Znalazlem chyba zloty środek, kolumny tak jak staly czyli przy szafce ale własnie delikatnie skrecone. Nie w osi, sadze ze ok 15st bo osie biegna ok 10-15cm od miejsca gdzie siedze wiec taki kompromis miedzy ustawieniem ich w osi i równolegle. Bas zostal fajny a gora ladnie sie wypelnila. Dali zaleca ustawic je prosto ale moim zdaniem za bardzo spada gora powyzej 10khz co widac ladnie na wykresie w tescie audio.com.pl gdzie wlasnie ustawienie pod katem 15st daje delikatne podbicie gory ale bez tak sporej gorki jak w ustawieniu ich w osi.

Idealnie obrazuje to wykres, kreska fioletowa pokazuje pasmo w kacie 15st, gora ladnie rozciagnieta do 15khz i potem spadek, ustawiajac je rownolegle spadek dosc znaczny mamy juz od 10khz i to slychac..
http://audio.com.pl/testy/dali-zensor-7:1

Armaniq, no widzisz chyba takiego brzmienia szukalem. Napewno wybralem najlepiej dla mnie brzmiace kolumny do 3tys bo sluchalem wiele i tak jak Dali mi przypadlo do gustu od poczatku to potem już zadne. Focale sa super ale dla mnie troszke za twarde i za suche a Paradigm, ok robia wrazenie umc umc ale ja chcialem cos bardziej muzykalnego, w paradigmie nie ma srodka, gitary wokale sa wycofane na rzecz stopy perkusji i blach..

Co do kolców to nie myslalem o nich. Bardziej sklanialbym sie do opcji podklejenia pod ta podstawe malych paseczków filcowych jak pod stoly i krzesla :D Narazie gumeczki sie trzymaja wiec tym sobie glowy nie zawracam.
 
Ostatnia edycja:
Widzę że mamy bardzo zbliżony gust ogólnie :D

Co do foty z Zensorami 7, baaardzo fajny zestaw.
Wygląda na to, że gust mamy podobny ;-)
Chociaż jak widzisz po mojej sygnaturze sprzedałem Klipsch.
3 miesiące się z nimi osłuchałem i stwierdziłem, że za bardzo brakuje mi w nich środka.
Teraz już namierzam coś nowego, bo nawet moja Rodzinka stwierdziła że pusto tak jakiś bez kolumn w salonie ;-)
 
Do góry