Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Tu znajdziesz wyjaśnienie :)
https://www.szerokikadr.pl/poradnik/tryby-pomiaru-swiatla
Ja z kolei dziękuję Ci za poprzednie wyjaśnienia. Mam jeszcze pytanka:
1) czy do podtrzymania agrowłókniny na suficie użyłeś zwykłego sznurka, gumy, czy może jakiejś linki stalowej? Na jednym ze zdjeć widać "krzyż" utworzony przez to mocowanie.
2) czy robiłeś kalibrację projektora w warunkach docelowych, czyli z kotarami?
 
Tu znajdziesz wyjaśnienie :)
https://www.szerokikadr.pl/poradnik/tryby-pomiaru-swiatla
Ja z kolei dziękuję Ci za poprzednie wyjaśnienia. Mam jeszcze pytanka:
1) czy do podtrzymania agrowłókniny na suficie użyłeś zwykłego sznurka, gumy, czy może jakiejś linki stalowej? Na jednym ze zdjeć widać "krzyż" utworzony przez to mocowanie.
2) czy robiłeś kalibrację projektora w warunkach docelowych, czyli z kotarami?

Odnośnie linki to jest to zwykła linka metalowa (wzmocniona) do prania, która jest poprowadzona na krzyż pod sufitem aby jeszcze dodatkowo podeprzeć zaciemnienie.
Odnośnie kalibracji to tylko wprowadziłem kila zmian w kilku parametrach. Sam projektor w trybie reference wyjęty z kartonu daję już i tak satysfakcjonujący obraz ja go tylko lekko podrasowałem..;-)
:D
Chętnie poczytam poradnik, człowiek uczy się całe życie..;-) Może chociaż podstawy ogarnę..;-)
 
Tu znajdziesz wyjaśnienie :)
https://www.szerokikadr.pl/poradnik/tryby-pomiaru-swiatla
Ja z kolei dziękuję Ci za poprzednie wyjaśnienia. Mam jeszcze pytanka:
1) czy do podtrzymania agrowłókniny na suficie użyłeś zwykłego sznurka, gumy, czy może jakiejś linki stalowej? Na jednym ze zdjeć widać "krzyż" utworzony przez to mocowanie.
2) czy robiłeś kalibrację projektora w warunkach docelowych, czyli z kotarami?

ty masz widze większe pojęcie o fotografi, masz dostępny jeszcze jakiś poradnik??
Ja zaczynam przygode z nikonem d3200 ;)

Za powyższy link dzięki :)
 
Dzięki Bipo :)
Caparzo, z powyższego poradnika polecam przeczytać wszystkie tematy (jest tego trochę :) ). Kiedyś były lepiej pogrupowane. Są napisane bardzo przystępnym językiem.
Jest też kilka dobrych podręczników, ale nic nie zastąpi praktyki. Swego czasu kupowałem też Foto Video. Właściwie robiłem tak, że po każdym przeczytanym temacie próbowałem to przenieść na praktykę, z różnym skutkiem oczywiście :D Tylko tak zapamiętasz czym różni się pomiar matrycowy od centralnie ważonego ;)
 
Ostatnia edycja:
Panowie do ogladania filmów, rozstawiam sobie fronty, równolegle z tylnymi jak na foto.
Pytanie do WAS.. co mogło by się znaleść nad kanapą do wyboru mam:
- piramidki, pianka przyklejone na ścianę w kształcie rombu co zajmie 1m2
- regał wiszący w postaci spłaszczonego prostokąta o wysokości 25 cm długości 150cm wiadomo odpowiednie zagospodarowanego przez Panią:-D ( ksiązki figurki itd.
.

Jak to widzicie?? zdjecia Pokoju w sygnaturze... proszę o radę.
 
Moim zdaniem najlepsze co może być to rzecz która pełni zarówno funkcję praktyczną jak i akustyczną czyli regał/półka na książki/płyty itp. Masz za razem profesjonalny ustrój akustyczny i funkcjonalny w jednym ...;-)
Ludzie którzy nie lubią lub nie chcą mieć w salonie odsłuchowym kwiatów, doniczek, regałów, dywanów, półek z książkami itp. wywalają kolosalne kwoty w profesjonalne ustroje akustyczne aby dźwięk się uspokoił i nie był podobny do tego w pustej jaskini....;-) A wszystkie dodatkowe przeszkody, pochłaniacze i rozpraszacze dźwięków masz pod ręką i korzystasz z nich od wielu lat..;-)
 
Ostatnia edycja:
Zamówiłem jednak BTech BT77. W przyszłym tygodniu będzie wyyyyżej :)

Na jakiej wysokości wieszać? ;)
 
Ostatnia edycja:
Ja swoje btech bt77 wieszałem tak aby dolna podstawa głośnika była 30cm nad uchem w momencie kiedy siedzę w miejscu odsłuchu. Zalecenia są różne ale widzę że masz kolumienki jamo, ja właśnie pod jamo ustawiałem i było najlepiej słuchać. Wcześniej miałem na wysokości uszu i to była tragedia. To stanowczo odradzam. Moim zdaniem najlepiej sprawdza się jak powiesisz 20-30cm na głową i skieruj w miejsce odsłuchu. Ponadto odległość w bok od miejsca odsłuchu też jest ważna, aby nie był zaraz koło głowy. U mnie jest 1,7 od głowy w bok.
 
Też mam teraz na wysokości uszu i trochę rozpraszają. Zastanawiam się, bo producent zaleca umieszczenie naszych Jamo na wysokości 2m... Wydaje mi się, że trochę za wysoko.
 
Dla mnie już by było za wysoko, moim zdaniem 30-60cm nad wysokość głowy to dla mnie idealnie. Ale to już kwestia indywidualnego odsłuchu, postaw kolumny na czymś i puść ulubiony kawałek filmu, następnie przestaw na inną wysokość puść ten sam fragment. Odpowiedź znajdziesz sam...;-)
 

Z tego co widać na tych obrazkach zalecenie jest by głośnik surround był zawieszony na wysokości 60-90 cm od środka głowy. Np. u mnie siedząc na kanapie głowę mam na wys. 1,20m. Czyli powieszenie ich na wys. 2m jest jak najbardziej prawidłowe. Bardzo mnie to cieszy bo myślałem że są za wysoko :lol:
 
Panowie, pamiętajmy również o innym ważnym parametrze, czyli nietylko odległości nad uchem, ale odległości od ucha. Tak jak na rysunku, wiadomo, że jeśli ktoś ma głośnik przy uchu, to nie powiesi go 90 cm nad głową :) Wieszanie pod sufitem wtedy nie ma sensu, będziemy "pod sceną". Oczywiście głośnik należy nakierować pod odpowiednim kątem na ucho, ale pokażcie mi uchwyty, które dają kąt np. 45 stopni? Najwyżej kilkanaście, a to determinuje zazwyczaj niższe niż zalecane położenie.
 
Do góry