Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
remont, remont i po remoncie
Wizualnie mam bardzo podobnie, niemal identycznie, łącznie z kolorem i bocznym podświetleniem za dechą i kamienną ścianą oraz wiszącym telewizorem na płycie :) ale wysunąłbym kolumny do przodu ile się da.
Co to za fajne uchwyty na scianie pod tylne kolumny? Jaki to model i za ile? Tez takie chce.%×%
To chyba B-Tech 77
 
Ostatnia edycja:
Pajda wrzuć fotki całego salonu, również tyły bo zapowiada się ciekawie... ;-) kamień rządzi..;-) Powiedz z czym porównywałeś kolumny i co przechyliło szale na zakup właśnie Monitor audio 8?

Dzudzu: salonik fajnie urządzony tylko nie widzę suba od nowego zestawu? Tak jak koledzy mówią wysuń kolumny frontowe lekko do przodu i będzie git...;-) Poprawi się scena a zarazem dźwięk nie będzie się odbijał od bocznych ścianek mebli.
 
Ostatnia edycja:
Audio Monitor Silver 8

Nie miałem za dużego przeglądu całego rynku kolumn, na odsłuchu podłączyliśmy kilka zestawów z różnych półek cenowych od 1,5 tys za sztukę do 5 tys za sztukę. Najbardziej oprócz Monitorów, podobały mi się Dali Ikon 6 MK2, ale ostatecznie wygrały Monitory, ze względu na kontrolę basu, która wydała mi się perfekcyjna bez względu na poziom głośności, Dali niestety w tym elemencie przegrały. Dali z kolei wygrały w tonach wysokich ale i tak w całokształcie, jeśli chodzi o brzmienie, Monitory wygrały. Nie byłem odosobniony w swojej opinii, byłem z moim szwagrem, który również bezdyskusyjnie wskazał na Monitory. Poza tym jeszcze jeden ważny element, design, tu bezapelacyjnie wygrały Monitory. Użytkuję je pół roku i nie żałuję swojej decyzji, jest moc
 
Wreszcie jakieś fotki,bardzo ładnie:eek:k:

Dzięki :)

Co to za fajne uchwyty na scianie pod tylne kolumny? Jaki to model i za ile? Tez takie chce.%×%

To chyba B-Tech 77

Dokładnie :)
Dobrze wykonane i bardzo solidne. Niestety w jednym uchwycie zabrakło dziury, ale szybko pojechałem do sklepu, kupiłem wiertło do metalu i dziura się pojawiła :)

Dzudzu: salonik fajnie urządzony tylko nie widzę suba od nowego zestawu? Tak jak koledzy mówią wysuń kolumny frontowe lekko do przodu i będzie git...;-) Poprawi się scena a zarazem dźwięk nie będzie się odbijał od bocznych ścianek mebli.

Dzięki :)
Obecnie front kolumn jest minimalnie przed płaszczyzną mebli. Będę mógł ew. spróbować jeszcze parę cm wysunąć w stronę miejsca odsłuchu. Za bardzo wolałbym nie wysuwać z racji, że nie jest to tylko pokój kinowy, ale zwyczajny dzienny, poza tym córeczka często tędy biega :) Ale jeżeli miałoby to poprawić jakość muzyki spróbuję na pewno :)

Suba przyznam, że nie planowałem, chciałem zestaw 5.0 z fajnym basem i jak na razie uważam że to osiągnąłem. Na pewno jest lepiej jak było z subwooferem z poprzedniego zestawu, chociaż pewnie to słabe porównanie, no ale innego nie mam.
Nie mam też za bardzo miejsca na suba, jednne miejsce jakie mógłbym na niego przeznaczyć to te same gdzie stał poprzedni (dopiero ew. testy pokazałyby czy to dobre miejsce, chociaż obawiam się, że takiwciśnięty nie grałby jak należy). Dodatkowo z racji pracy i małego dziecka w domu filmy oglądam rzadko i jedynie nocą, kiedy nie mogę ustawić głośności jaką bym chciał. Z tego też powodu nie poznam szybko na co stać obecny zestaw :( Dopiero jak Mała podrośnie i będzie można zostawić ją u dziadków na wakacje :D
 
Nasze zestawy

Ostatnie moje modyfikacje, w poszukiwaniu systemu idealnego ;) Zostało mi tylko znaleźć B&W 805 w odpowiednim kolorze na tył i myślę, że wreszcie będzie już koniec...


dsc02269.jpg


dsc02266.jpg


dsc02259.jpg


dsc02258.jpg


dsc02256.jpg
 
Pacmanx poproszę o chociaż jedną fotkę bez maskownic....;-) ? Dziękuje..
Sprzęcik konkretny (napisz coś o nim model itd.), odpowiednia moc do napędzania oraz osobne pomieszczenie bajka....Gratuluję ;-)
 
Ostatnie moje modyfikacje, w poszukiwaniu systemu idealnego ;) Zostało mi tylko znaleźć B&W 805 w odpowiednim kolorze na tył i myślę, że wreszcie będzie już koniec...
Zacnie kolego , naprawde z klasa poskladane . A czy koniec poszukiwan , pewnie nie zawsze sie cos znajdzie co by sie chcialo poprawic ,:mrgreen: .Super pokoj , naprwade Gratulacje .
A co do galeri , cos w stylu Minehembio , bylo by bardziej czytelne , historia ewoluowania by byla widoczna , i pewnie mniej spamu :)
 
Ostatnia edycja:
Krzysztof, wszedłem z ciekawości w Twoje foty, żeby sprawdzić tę podobność, pięknie sobie urządziłeś salonik, gratulacje
Dziękuję, Twoje wykonanie oczywiście tez mi się podoba :)
Fotki wymagają aktualizacji, ciut się pozmieniało, inna elektronika, głośniki do atmosa czekają na poddaszu, ekran dostał czarne ramki oraz top, docelowo marzy mi się osiągnąć coś na kształt wieży armaniga (ale oczywiście tylko 4 klocki), dlatego już kombinuję jak przerobić półkę na sprzęt.
Zacnie kolego , naprawde z klasa poskladane . A czy koniec poszukiwan , Super pokoj , naprwade Gratulacje.
Pełna zgoda, Pacmanx, kopułki berylowe czy diamentowe?
A co do galeri , cos w stylu Minehembio , bylo by bardziej czytelne , historia ewoluowania by byla widoczna , i pewnie mniej spamu :)
To rozwiązanie podobało by mi się osobiście najbardziej. Te ewolucje w wielu pokojach są bardzo zachęcające, chyba każdy z nas przez to przechodził, kawał historii, niekiedy wieloletniej ;)
 
Ostatnia edycja:
Pacmanx poproszę o chociaż jedną fotkę bez maskownic....;-) ? Dziękuje..
Sprzęcik konkretny (napisz coś o nim model itd.), odpowiednia moc do napędzania oraz osobne pomieszczenie bajka....Gratuluję ;-)

Fotki bez maskownic poniżej. Sprzęt to Emotiva XMC-1, XPA-2, Rotel RMB-1075 do centralnego i tylnych kanałów oraz Oppo 103D i Mede8er 600x3D +klaster serwerków w innym pokoju :)
Kolumny B&W 803, HTM2, SCM1 + 2 suby B&W 610 - do kompletu brakuje jeszcze 805...


dsc02275.jpg


dsc02276.jpg


dsc02272.jpg
 
Pacmanx coś skrobnij o Emo. Sam się przymierzam od jakiegoś czasu ale zawsze kończę na japońcach

Ze swojej strony mogę tylko polecić. Wcześniej miałem m.in. Marantza SR7008, Anthema MRX-510 i ten duet Emotivy który mam bije je na głowę. Klocki połączone są XLR'ami (bardzo duża różnica w stosunku do RCA, jestem kablosceptykiem ale zaskoczyłem się mocno) i dźwięk odrywa się od kolumn. Słuchając dobrze zrealizowanych płyt np. Yello nie można uwierzyć, że grają tylko dwie kolumny.
Ale taki mocno szczegółowy system to też trochę przekleństwo ;) Chciałem posłuchać najnowszej płyty Perfectu i np. słychać wyraźnie jak skopana jest realizacja techniczna utworu "Odnawiam dusze" - czy tych płyt nikt nie słucha przed wydaniem?
Czekam teraz na mikrofon do Dirac'a, wtedy się zacznie ;) O klasie rozwiązania świadczy to, że system ten ma np. Theta Casablanca...
 
Ostatnia edycja:
Bardziej na premiera ale budżet by się nie zapiął z takimi ustawami :)
Spoko, i bez takich ustaw się nie domyka :D

Chciałem posłuchać najnowszej płyty Perfectu i np. słychać wyraźnie jak skopana jest realizacja techniczna utworu "Odnawiam dusze" - czy tych płyt nikt nie słucha przed wydaniem?
...nie
oni mają to gdzieś i twierdzą (z resztą słusznie) że 99,9% odbiorców odsłucha to na głośniku komputerowym, z telefonu lub na sprzęcie znacznie niższej klasy, a później mamy loudness war, itp., ale to już nie ten wątek
 
Dobre pytanie, Na pewno gorzej gdyby ten skos był z jednej strony, asymetrycznie. Kiedyś z kolei w kinach stosowało się skośne sufity, taki delikatny zygzak, natomiast w tym przypadku jest oczywiście jedna płaska duża powierzchnia i jeszcze inne odbicie fali.
 
czas na mnie zeby przedstawic moj sprzecik;)

skoro wszyscy to i ja przedstawię mój spręcik
Amplituner Marantz SR 6009
Kolumny Dali Zensor 7
bluray samsung
TV Panasonic 46gt30
konsola Xbox 360 wersja slim:)
odtwarzacz multimedialny Himedia 900A
gramofon thorens td318

w najblizszym czasie zamierzam telewizor zawiesic na scianie, amplituner wraz z gramofonem dac na ta polke co obecnie stoi tv i wizualnie wszystko zacznie sie lepiej prezentowac. jak wam sie podoba? wrzuce tez foty jak juz zawiesze na sciane


a jeszcze mam pytanie czy do zawieszenia tego tv cos jeszcze trzeba oprocz uchwytu i zalaczonych tam srub? bo nie pamietam czy w kartonie po zakupie tego telewizora byly zalaczone jakies "haki" lub tym podobne do wykorzystania przy montazu
 

Attachments

  • DSC_0074.jpg
    DSC_0074.jpg
    1003,2 KB · Wyś: 104
Ostatnia edycja:
skoro wszyscy to i ja przedstawię mój spręcik
Amplituner Marantz SR 6009
Kolumny Dali Zensor 7
bluray samsung
TV Panasonic 46gt30
konsola Xbox 360 wersja slim:)
odtwarzacz multimedialny Himedia 900A
gramofon thorens td318

w najblizszym czasie zamierzam telewizor zawiesic na scianie, amplituner wraz z gramofonem dac na ta polke co obecnie stoi tv i wizualnie wszystko zacznie sie lepiej prezentowac. jak wam sie podoba? wrzuce tez foty jak juz zawiesze na sciane


a jeszcze mam pytanie czy do zawieszenia tego tv cos jeszcze trzeba oprocz uchwytu i zalaczonych tam srub? bo nie pamietam czy w kartonie po zakupie tego telewizora byly zalaczone jakies "haki" lub tym podobne do wykorzystania przy montazu
Wszystko będziesz miał raczej w zestawie no może prócz kołków i śrub do ściany różnie bywa. Trochę ciasno mają chyba te kolumny co? Szkoda że to nie może być na środku. I kable szpeca od amplitunera w tym ustawieniu.
 
nie az tak ciasno jak to wyglada na foto:) kable zostana pochowane po montazu uchwytu do tv. ogolnie jestem zadowolony z jakosci brzmienia tego zestawu. Wczoraj zapuscilem przez kolumny transmisje na zywo meczu polska chorwacja - doznania super:D jak zamontuje na uchwycie to na pewno dam znac i wrzuce aktualna fote. Ogolnie bym jeszcze bardziej rozbudowal zestaw ale możliwosci mieszkaniowe ( w bloku) dostarczaja ograniczona przestrzen;)
 
nie az tak ciasno jak to wyglada na foto:) kable zostana pochowane po montazu uchwytu do tv. ogolnie jestem zadowolony z jakosci brzmienia tego zestawu. Wczoraj zapuscilem przez kolumny transmisje na zywo meczu polska chorwacja - doznania super:D jak zamontuje na uchwycie to na pewno dam znac i wrzuce aktualna fote. Ogolnie bym jeszcze bardziej rozbudowal zestaw ale możliwosci mieszkaniowe ( w bloku) dostarczaja ograniczona przestrzen;)

możliwości mieszkaniowe to moja bolączka sam sie sobie dziwie ze zmiescilem 5.1 :)
 
Do góry