Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Witam, może troch odbiegnę od tematu gatunków muzyki itp. Jednak chciałem się tylko przywitać :) Sledze wasze forum już od jakiegoś czasu, m. in. przejrzałem wszystkie 631 stron tego wątku :) Własnie wasze zestawy zainspirowały mnie aby zakupić swój pierwszy porządny sprzęt audio(jestem na etapie wyboru -ale to już w innym dziale). A wiec gratuluje wszystkim po kolei i każdemu z osobna swojego zestawu - jak dla mnie amatora , jest to porostu poezja :)

PS. Jeżeli chodzi o cały watek, moim faworytem posiadacza audio oraz przestrzeni jest jeden gościu z Lodynu, który zagospodarował sobie kino 7.1 z projektorem. (znajduje się to na 280 stronie) Mam nadzieje, ze w przyszłości uda mi się coś podobnego odwzorować u siebie :)
 
Witam, coś tu cicho więc wkleję małą zmianę w salonie. Dobrze wiecie, że sam sprzęt nawet wysokiej klasy dobrze nie zagra w źle przygotowanym pomieszczeniu pod względem akustyki. Tak więc popracowałem troszkę nad akustyką w salonie tj.: na okno doszły firany i grube zasłony 100% zaciemnienia. Kolosalnie poprawiła się akustyka w pokoju, dźwięk nabrał kierunkowości, zlikwidowany został efekt pogłosu z którym miałem problem. Dodatkowo doszła mi cała ściana ciemnoszarego koloru co idealnie wpływa na poprawę jakości obrazu z projektora..;-) W planach dojdzie na podłogę gruby dywan typu sheggy min.5cm włos.

image url

upload gambar
 
@Bipo
Pięknie się to prezentuje u Ciebie ;-) Zdecydowanie lepiej z zasuniętymi zasłonami. Wypoczynek ekstra! Miałem podobny, ale ładny to był przez ok. rok a później mój Synuś doprowadził go do ruiny ;-) Ten stolik tak jakoś na siłe trochę wciśnięty czy tylko takie wrażenie? Lewy fotel jakby zasłonięty krzesłem ;-) Ogólnie wszystko ze smakiem. Może jeszcze foty frontowej ściany ;-) Pozdrawiam.
 
Foty mojego zestawu i ściany frontowej wstawiałem już, ponadto mam w swojej stopce chyba że linki nie działają. Jakby coś to wstawię jeszcze raz... ;-) Dzięki za miłe słowa. Stół z krzesłami stoi pod oknem, wszystko jest tak ustawione aby nie zasłaniać obrazu. Szerokość stołu dobrałem tak, aby siedząc na fotelu nie zasłaniał obrazu. Niestety ten pokój to również pokój dzienny i jadalnia. Trzeba pogodzić pasje z życiem codziennym.
http://s28.postimg.org/5tq6ui6a5/DSC05307.jpg
http://s29.postimg.org/h1cuvhqx3/DSC05304.jpg
http://s11.postimg.org/no04c42s3/DSC05333.jpg
http://s28.postimg.org/b2yzxlsul/DSC05350.jpg
 
Ostatnia edycja:
Wreszcie amplituner kupiony bez pomyłki, AVR460.
Pre-out zapięte. Trochę jestem zniesmaczony różnicami w db na ampli głośność 50 a odpowiadająca na wzmaku to 10 spora różnica, tak wyszło przy kalibracji.

jutro założę zworki do kolumn i zobaczę czy jest sens w ogóle trzymać wzmak tylko do stereo czy równie przyjemnie poradzi sobie ampli.
 

Attachments

  • DSC_0297.jpg
    DSC_0297.jpg
    27,4 KB · Wyś: 148
  • DSC_0299.jpg
    DSC_0299.jpg
    32,5 KB · Wyś: 173
Moze zle napisalem, chodzi o te roznice w glosnosci, nawet gdy ustawilem sobie recznie front l+r na +10 center na 1 i surr na 2 to i tak zeby ten film byl dobrze slyszalny to glosnosc ampli mam na 40 a wzmaka musze podkrecic do 10 automatycznie jest wiekszy szum na frontach niby nie slyszalny ale jest.
 
Moze zle napisalem, chodzi o te roznice w glosnosci, nawet gdy ustawilem sobie recznie front l+r na +10 center na 1 i surr na 2 to i tak zeby ten film byl dobrze slyszalny to glosnosc ampli mam na 40 a wzmaka musze podkrecic do 10 automatycznie jest wiekszy szum na frontach niby nie slyszalny ale jest.

A czemu ręcznie to robisz?
Ustaw wzmacniacz na godz. 10 włącz automatyczna kalibracje i heya.
 
A czemu ręcznie to robisz?
Ustaw wzmacniacz na godz. 10 włącz automatyczna kalibracje i heya.

Zrobiłem tak na samym początku to komunikat był taki jakby mikrofon nie usłyszał sygnału lewej i prawej kolumny. dopiero gdy zrobiłem głośniej to zadziałało. Chyba że miałem za głośno ampli ?? tak może być ?? bo najpierw robił suba, później lewy i tu rodził się w/w problem.
 
To w harmanie można sobie pod głosić amplituner do kalibracji?
W denonie nie ważne jak masz ustawione, zaczynasz kalibracje to amplituner od razu ustawia jakiś fabryczny poziom głośności i jedzie z kalibracja.
Jak mikrofon nie słyszał frontów to wzmacniacz za cicho był podkręcony.
 
Niestety takie podłączenia ma swoje minusy,ale jak nie ma innego wyjścia to tak musi być. Do kalibracji ustaw wzmacniacz na około 50-60%. Potem przy filmach już nie kręć wzmacniaczem. Jak będziesz słuchał muzyki tylko na wzmacniaczu musisz pamiętać żeby ściszyć. Jak będzie potem znowu oglądał filmy przy użyciu amplituner + wzmacniacz to ustaw z powrotem tą samą głośność na wzmacniaczu jak podczas kalibracji. I regulujesz już tylko głośnością w amplitunerze.
 
Niestety takie podłączenia ma swoje minusy,ale jak nie ma innego wyjścia to tak musi być. Do kalibracji ustaw wzmacniacz na około 50-60%. Potem przy filmach już nie kręć wzmacniaczem. Jak będziesz słuchał muzyki tylko na wzmacniaczu musisz pamiętać żeby ściszyć. Jak będzie potem znowu oglądał filmy przy użyciu amplituner + wzmacniacz to ustaw z powrotem tą samą głośność na wzmacniaczu jak podczas kalibracji. I regulujesz już tylko głośnością w amplitunerze.

Dokładnie tak jestem zmuszony zrobić. Ale jeszcze chce sprawdzić jak 460 spisuję się w stereo bo jeśli bardzo podobnie to sprzedam wzmacniacz.
 
Umieszczałem takie foty, dawno temu w wątku kinowym. Takie kino jest w USA, Holandii, Rosji. gdzieś jeszcze, ale nie pamiętam. :)

Dzięki za info podejrzewałem że będzie to USA , a że w Holandii to się zdziwiłem..

Dokładnie tak jestem zmuszony zrobić. Ale jeszcze chce sprawdzić jak 460 spisuję się w stereo bo jeśli bardzo podobnie to sprzedam wzmacniacz.

Nie znam tego wzmacniacza ale jeśli jest to przyzwoity wzmacniacz to raczej marne szanse żeby amplituner dorównał wzmacniaczowi w stereo.. Nawet taki amplituner jak Arcam 750 który kosztuje 20 tys i ma pobór prądu 1500 W gra fajnie w stereo ale wzmak za dobrych kilka tys. złoty zamiata ten amplituner. I naprawdę amplituner jest świetny tylko amplituner w 80% stworzony jest do kina domowego, a 20% a nie którzy fachowcy mówią że to jakieś tylko 10-15% stworzony jest pod względem stereo. A wzmak jest jak wiesz w 100% stworzony do gry w stereo.
Ale sprawdzić zawsze można.
 
Panowie jestem po testach ampli w stereo, powiem szczerze ze jestem milo zaskoczony. Do mojej bylej 156 ta 460 gra N razy lepiej, mozna tu powiedziec ze jest to jakies stereo. ale nie do tego byl porownywany, mianowice wzmak gra ladniej gora i srednica tu dosc sporo roznicy, bass powiedzmy na podobnym poziomie lecz wiadomo z mala przewaga wzmaka. da sie tego ampli uzyc do stereo jesli ktos nie wiadomo ile wymaga. gdybym nie posiadal wzmaka to na pewno bym nie szukal, juz z pewnoscia nie modelu 970/980 bo to podobne sprzety, jest oczywiscie lepiej lecz mysle ze mialoby to sens gdyby dolozyc 990 ale to znow nie na moje kolumny.
wniosek jest taki ze na razie wzmak zostaje, jak mnie zacznie denerwowac krecenie dwoma klockami przy filmie to go sprzedam i kupie ps4 :) bynajmniej muzyka ze wzmaka jest zdecydowanie przyjemniejsza dla ucha.

zastanawia mnie ta funkcja Dolby Vol, ja myslalem ze chodzi tu o rozna glosnosc miedzy zrodlami czy kanalami tv, gdy przelaczam po kolei off-min-med-max to kolumny graja zupelnie inaczej, na off najbardziej naturalnie czym wyzej tym bass jest wiekszy i wychodzacy na przod wszystkiego do poziomu max na ktorym nie da sie sluchac muzyki.
 
zastanawia mnie ta funkcja Dolby Vol, ja myslalem ze chodzi tu o rozna glosnosc miedzy zrodlami czy kanalami tv, gdy przelaczam po kolei off-min-med-max to kolumny graja zupelnie inaczej, na off najbardziej naturalnie czym wyzej tym bass jest wiekszy i wychodzacy na przod wszystkiego do poziomu max na ktorym nie da sie sluchac muzyki.

W nocy, jak chcesz posłuchać ciszej, możesz od biedy załączyć. Dzwięki które przy niskiej skali będą ledwo słyszałne, D.Vol. Ci podbije i teoretycznie możesz się cieszyć "pełnym" pasmem.
Ja nie korzystam.
 
Do góry